Idi na sadržaj

Fotografija

Ishrana beba od 4, 5 i 6 meseci

• Please log in to reply
215 replies to this topic

#121 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5213 Postovi:

Objavljeno 14 October 2010 - 08:58 PM

Meni je to mnogo namirnica u dve nedelje :voimte Obično se uvode u razmacima od 3-4 dana.
Objavljena slikaObjavljena slika

#122 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7920 Postovi:

Objavljeno 14 October 2010 - 09:04 PM

Da se i ja složim - dve namirnice sedmično, to je neki ritam.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#123 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11140 Postovi:

Objavljeno 14 October 2010 - 09:06 PM

Narandze sa 3 meseca?Ja sam svojoj deci uvela dohranu tek sa punih 6 (Dunji cak sa 6 ipo) a sokice su poceli da piju u vrticu - tek sa godinu dana :voimte
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#124 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6112 Postovi:

Objavljeno 14 October 2010 - 09:08 PM

Saska, jel\' ti pocetak dohrane u trecem mesecu preporucio pedijatar, ili?

#125 saska

saska

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 Postovi:

Objavljeno 14 October 2010 - 09:22 PM

ne, nije mi preporucio pedijatar. ali kad samo bili na pregledu kad je imao 4 meseca rekla sam joj sve sto sam mu davala i rekla mi je \"odlicno\" :voimte

#126 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3445 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 15 October 2010 - 07:08 AM

I po neznam koji put cu samo da napomenem da je citrusno voce JAKO alergeno i imali smo velikih problema i to na oko dve godine
Objavljena slika

#127 saska

saska

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 Postovi:

Objavljeno 20 October 2010 - 06:45 PM

deciji sokici sa naradjom se mogu kupiti i to se preporucuje za 4 meseca :(

#128 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 20 October 2010 - 06:52 PM

Saska, da li bi precizirala ko preporučuje?Da ne ispadne da neko nov dođe na forum, a stare članice odmah \'\'opale\'\' po njemu kao da su svu pamet sveta popile, odmah ću se ograditi. Ne solim ja, ali...ako si već na forumu, interesujete ishrana bebe pre 1. rođendana...onda malo prelistaj ovu temu. Nije sve što je na polici u radnji baš preporučljivo za bebu.Da ne ulazim sad u polemiku tipa daptirano mleko do 2 rođendana je potreba bebe ili propaganda proizvođača, i slično, ali i to sa sokićima sa narandžom je slična priča.Ovde imaš iskustva mnogih mama.Iza nas ne stoje naučna ili tržišna istraživanja i mi ne preporučujemo.Ali, iznosimo svoja iskustva i mišljenja.A citrusno voće pre prvog rođendana je generalno jedno veliko NE kod većine nas.
Objavljena slika
Objavljena slika

#129 saska

saska

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 Postovi:

Objavljeno 20 October 2010 - 07:27 PM

Meni je moja bebica preporucala da mu mogu sve od voca davati... osim jagoda.Velika je razlika sta doktori govore dole (mislim na bivsu jugu) a sta ovde kod nas. Ista je situacija kad davati gluten... ovde je od 4meseca a dole mnogo kasnije.... ali to je druga tema.U svakom slucaju, svako zeli svom detetu najbolje i zato svako radi kako misli da je najbolje. :(

#130 secerko

secerko

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 150 Postovi:

Objavljeno 20 October 2010 - 07:40 PM

Bas tako,svi zelimo svojoj deci najbolje,ali nije samo zelja dovoljna.Ne vidim sta tako dobro ima u pomorandzi i glutenu.Ne kazem da nisu zdrave namirnice,ali veca steta nego korist.Za decu tog uzrasta mnogo su zdraviji recimo jabuka i pirinac.

#131 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6112 Postovi:

Objavljeno 20 October 2010 - 07:46 PM

Naravno da si u pravu, da svako misli svom detetu najbolje. I to niko ne dovodi u pitanje. Pojam \"dole\" se pojavom Interneta malo prosirio. Razliciti su clanci i iskustva koja naucnici predlazu sirom sveta, ali oslonjeni na tzv. zapadnu medicinu, nijedan moderan prirucnik niti studija ne savetuje uvodjenje agruma pre 1. rodjendana. Cesljaj po netu, ne moras meni da verujes. Takodje, gluten se ne uvodi u 4. mesecu, i nigde neces naici na relevantnu potvrdu svog stava. Mogucnosti koje moderne tehnologije pruzaju su ogromne, bas zato sto vise nije bitno ko je \"dole\", a ko \"gore\".Ovde sam vec, mislim, pisala, ali nije zgoreg ponoviti: samo mama koja nema licnog ili decijeg iskustva sa alergijama je spremna da rizikuje. Moje iskustvo je licno, i jako tesko, ali sam uspela da decu, i pored velike genetske uslovljenosti, ne uvedem u svet alergicnih osoba. Bar ne u ranom detinjstvu. To je i bio razlog sto sam detaljno proucavala sve moguce i nemoguce studije koje se ticu ishrane dece do 1. godine. A veruj mi - za neke namirnice nikad nije kasno. A za mnoge je jako rano... cak i da su same namirnice dozvoljene, mene bi zabrinulo prisustvo hemikalija koje pomazu agrumima da bezbedno iz Juzne Amerike ili Afrike stignu na sever ili jug Evrope, i odstoje nakoliko nedelja u rafovima... to bi mi, ako nista drugo bio razlog da ih ne dajem maloj bebi.;)

#132 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7920 Postovi:

Objavljeno 20 October 2010 - 07:49 PM

Za mnoge namirnice ni doktori u jednom domu zdravlja ne mogu da se usaglase - meni je jedan pedijatar govorio za gluten od 7. meseca, drugi od 8, a na kašicama piše od 6. Moja logika je bila - što kasnije to bolje, a vodila sam se baš ovim što i ostale devojke pominju - odnosom štete i koristi.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#133 secerko

secerko

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 150 Postovi:

Objavljeno 20 October 2010 - 08:15 PM

Mi smo danas bili na kontroli,krvna slika nam je super,lepo napredujemo.Dr nam je rekla da uvedemo pilece,curece i telece meso,a zumance,gluten i mlecni proizvodi tek posle sledece kontrole sa 9 meseci.Kaze da nema potrebe ranije,jer dojim,dete je zdravo i nista od tih namirnica joj sada nece znaciti,a takva je i preporuka SZO.Naravno planiram da je poslusam!

#134 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6769 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 10 April 2012 - 10:37 PM

Balsa je proslog ponedeljka probao jabuku, pa je juce probao sargarepu i danas sam mu dala pirincane pahuljice, do kraja nedelje cu da mu dam da proba krompiric, ako negde nadjem mlade krompire, a ako ne kupicu kasicu, valjda ima neka sargarepa i krompir. Ja nisam davala Ivi supice od povrca i mesa, sokice, ja sam davala samo konkretno kasice. Nekako mi zao da detetu zamenim obrok sokom ili supom :puzzled

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#135 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 11 April 2012 - 06:28 AM

Pa ako supa nije iz kesice sto da ne? Mislim, ne znam da li dajes kupovne kasice ili ih pravis?
Sta ti je supa od povrca i mesa ako ne vodica u koju si kuvala meso i povrce i to smiksas i evo ti kasice samo ne znam dal nije mozda rano? Za moju decu je skroz bilo drugacije. Za Matiju savetovali sa 4 da krenem od jabuke...... 5 povrce i ne znam kad jaje i meso (valjda sa 6) a sa Tarom kao nista do 6 meseci osim dojenja. Naravno nisam slusala ali ne znam ni sta sam radila :P

#136 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11140 Postovi:

Objavljeno 11 April 2012 - 06:38 AM

Ja sam Ogiju pocela da uvodim povrce i voce sa nepunih 5 meseci, a Dunji sam pocela tamo sa 6 meseci i par dana (bili smo tada na moru)jer je bas dobro napredovala i nije bilo potrebe.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#137 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3776 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 11 April 2012 - 09:06 AM

Nikoli počela da uvodim kašice sa 4 meseca jer nije sisao ,a Anđeli krenula sa 5,5 jer ona još sisa!

Dajem joj jedan slan obrok jedan sladak!!!!

P7Egp2.png
lxh8p1.png

ggAZp1.png

#138 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6769 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 21 April 2012 - 10:52 AM

Balsa tek u sredu probao krompiric, sam mu se nije svideo, pa majka juce spremila sa saparepicom i dodala malo izmuzenog mlekca i kasicicu pirincane kase da zgusne i napucao se kao prasac, pojeo 50ml. Ivi sam sa 6 punih dala meso i pocela da dodajem malo putera ili maslinovog ulja u povrce. Zumance tek sa 7 cini mi se.

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#139 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6769 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 26 April 2012 - 10:59 PM

Mnogo mi je nezgodno sto sad u ovom periodu sve samo sto nije stiglo, a i kad stigne, necu bebi da dam prvo voce ili povrce. Vec danima za rucak jede krompir i sargarepu samo menjam dodatke, prvo je bilo moje mleko i malo pirincane kasice, pa sa malo pirinac-kukuruz kasice, pa sa palentom, danas sam mu dala bez icega. Tikvice planiram da ubacim ali danas na pijaci ne nadjoh. Jel imate ideju koje bih povrce mogla da mu kombinujem sa ovim? Mozda tamo sledece nedelje probam da mu dam i malo nekog mesanca. Sa Ivom sam jedva cekala da joj uvedem sledecu namirnicu, a sad mi sve nesto mnogo rano :zbunjen . Kupila sam suve kajsije, stavila sam ih u vodu, pa cu sutra da probam da napravim kasicu od njih i od kuvane jabuke.

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#140 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7920 Postovi:

Objavljeno 27 April 2012 - 07:01 AM

Celer, paškanat, možeš i bundevu, ali gde sad to da nađeš.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika