Idi na sadržaj

Fotografija

Ishrana beba od 4, 5 i 6 meseci

• Please log in to reply
215 replies to this topic

#101 mama83

mama83

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 19 April 2010 - 06:11 AM

Zdravo svima, ja sam nova na forumu i htjela bih da sa vama podjelim svoje iskustvo,možda nekom i pomogne. Naime moja beba sada ima 5m i 2 dana, sa 3m je imala opstipaciju- zatvor, tada je samo sisala a pri tome ja sam pazila šta jedem.Prvi put se problem javio kad je imala 2m i zatvor bi trajao par dana pa normalna stolica sve do 3m kad je zatvor trajao punih 17 dana, naravno nismo mi sjedjeli i to samo posmatrali svašta smo živo isprobali i vodili je kod raznih stručnjaka uglavnom da nedavim završili smo u bolnici u Pg na 3 dana gdje su ustanovili da treba da se uvede čvrsta hrana malo ranije zbog tog problema sa opstipacijom. Sad šta je poenta ove moje priče, meni doktorica tj specijalista gastroenterolog- nadam se da sam ispravno napisala, kaže za plazmu da sam smjela odavno da je uvedem da se ona kao smije davati još od prvog mjeseca. E sad čitajući svašta nešto o glutenu ja još nisam dala tu plazmu. Ipakmislim da nestoji na kutiji bez razloga ono +12.Htjela sam samo da vam kažem da ponekad treba čuti više mišljenja stručnjaka i još nešto dali neko od vas zna kako se mogu te žitarice pripremati kod kuće, ja više volim da joj sama napravim kašicu, ona je sada zbog tog problema koji je imala na Aptamilu- confort i sisa samo pred spavanje i dosada je jela samo kašicu od mrkve i jabuke koju ja napravim. i Da dali je neko od vas imao problem da bebać odbija da pije vodu? MOja curica živa neće a morala bi , samo neznam kako da je natjeram.Izvinjavam se ako sam malo udavila sa \"pričom\"

#102 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 19 April 2010 - 11:55 AM

mama83, dobrodošla.U podforumu \'\'Dohrana i ishrana dece \'\' imaš pokrivene sve teme koje te zanimaju, samo pretraži.Pozz
Objavljena slika
Objavljena slika

#103 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 15 August 2010 - 06:37 AM

Evo mi juce poceli da papamoImam par pitanja...(zaboravila od pre 5 godina ) Juce sam mu dala supenu kasiku pahuljica sa malo vode,danas cu 2 supene kasike...Da li sutra da mu dam celu porciju od 4 supene(kako pise na kutiji)ili 3 pa tek prekosutra 4? Planiram posle one Milupine rice-corn isto 3 dana pa onda 3 dana sargarepu,pa krompir.E sad kad to sve probamo formiracu rucak.Do kad ide jedan obrok?Kad uvesti voce kao drugi obrok? I jos nesto...ako smo pili sok od jabuke par dana,da li kad krenem sa vocnim kasicama ponovo jabuku moram par dana ili vec mogu dati ceo obrok jabuke?
Filip

#104 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 15 August 2010 - 01:17 PM

Pa ne verujem da ce ti odmah hteti kasicu kao obrok. Ja sam to neki period davala po nekoliko kasica... A i voce ti nikad nije OBROK! Bar meni nije bio a i tako se savetuje. A sto se tice tih pahuljica... ja se nikad bas toliko strogo nisam drzala .. te jedna kasika pa sutra dve pa..... nisam davala ODMAH toliko da zameni obrok ali pomalo uvodis...
Objavljena slikaObjavljena slika

#105 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12736 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 15 August 2010 - 02:34 PM

Vidi, ja sam po savetu pedijatrice uvodila postepeno. Znaci - koliko hoce da pojede kasika kasice (one pirincane i drugih), pa onda posle sikenje. Svaki dan se povecavalo po malo. Dete nikada nije zelelo da pije kasice umesto mleka, uvek sam pravila gusce pa je tako jela.Voce je nama bilo obrok, ali izmedju dorucka i rucka, ili rucka i vecere, uvek kao neka uzina i to naravno sa sve sikenjem posle toga.Sto se pitanja oko jabuke tice, ipak probaj sa par zalogaja pa postepeno. Sok je drugo... Ja sa sokovima nemam iskustva (moja Kata je pila samo vodu u kojoj se kuvalo voce), uveli smo ove sokove iz flasice tek posle napunjene godine. I dan danas ce pre da izabere vodu, nego neki sok.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#106 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7819 Postovi:

Objavljeno 15 August 2010 - 02:47 PM

I mi smo sad u drugom krugu dohrane. Što se rižinih pahuljica tiče, Mila nije mogla jedno dve nedelja da pojede više od 2 supene kašike, sad je možda na 4. Ali to je obrok koji najčešće ostavi nedovršen. Kad isprobaš 1, pa 2 kašike, možeš slobodno da mu daš celu količinu, mislim. Ja sam pirinač od početka davala kao večeru (osim baš prvih puta kad sam isprobavala), a povrće kao ručak, pa su to odmah bila 2 obroka. Voće, po mom mišljenju, jeste obrok, ali užina, pre ili posle podne. I ja bih kašicu od jabuke isprobala pre celog obroka nevezano za to da li je probala sok. Tako sam ja ponovo isprobavala sok od sveže šargarepe iako je pre toga jela barenu.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#107 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 15 August 2010 - 10:44 PM

Kad sam rekla da voce nije obrok mislila sam da je on UZINA :) a obrok se obicno koristi kad se misli na dorucak, rucak i veceru

#108 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7819 Postovi:

Objavljeno 16 August 2010 - 01:07 PM

Ok, sori, moja greska;)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#109 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 17 August 2010 - 12:31 AM

ma nema frke..... tako je to u virtualnom svetu :)

#110 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 17 August 2010 - 05:41 AM

I kod nas je voce bila uzina, a za obrok je htela samo povrce i to sve neko bezveze(karfiol, brokoli...). Meso i zitarice je jako tesko prihvatila. Mi smo prvo uvodili povrce, pa onda zitarice, mozda je i to greska.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#111 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 Postovi:

Objavljeno 01 September 2010 - 09:04 AM

Meni Marko vec 5 dana uvece tj predvece postaje nervozan i trazi siku.Znaci sisa oko 17-18h i do kupanja u 20h jos trazi da siki.Preko dana je to na 3h a uvece ovako.Da li je to znak da mu trebam pojacati taj obrok u 17-18h i dati mu zitarice?Za sad imamo samo rucak i sve ostalo podoji.Ima 5.5 mes.i htela sam drzati samo jedan obrok do punih 6 al...Sta mislite?
Filip

#112 rekofe

rekofe

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 25 September 2010 - 02:44 PM

Moj pedijatar je predložio plazmu sa navršenih 6 meseci. Nisam baš znala šta da spremam bebi pa sam naišla na sjajne recepte na http://www.dnevnikbe...ecepti.aspxAjde da se ovde ne svađate nego pogledajte te recepte i recite mi kakvi su. Spremala sam piletinu sa suvim kajsijama i moj sinčić je pojeo i činijicu kako mu se dopala kašica.

#113 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5987 Postovi:

Objavljeno 25 September 2010 - 05:20 PM

Nisam za kravlje mleko i plazmu od 6. meseca. Ne mislim da bi izbegavanjem ovih namirnica beba bilo sta izgubila. Plazma ima gluten i med, a kravlje mleko enzime i soli koji nisu za bebe.Moje misljenje, i moje iskustvo.

#114 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10081 Postovi:

Objavljeno 25 September 2010 - 06:36 PM

Slažem se s Katom... A i većina na forumu će se s tim složiti, prerano je. A i piletina sa suvim kajsijama - kombinacija svega toga - previše za početak dohrane.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#115 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8594 Postovi:

Objavljeno 25 September 2010 - 07:50 PM

Rekofe, a sto da se ne svadjamo? To je bas zabavno:P:P:P Salim se.Ovo je jedna od vrucih tema gde uvek dodje do rasprave, svaka mama misli da je najpametnija kad je ishrana njene bebe u pitanju:P, a mi ovde uglavnom imamo slicne stavove, i slicno smo hranile malceJa samo da te pitam da li si piletinu i kajsije uvodila posebno ili ovako zajedno? Nekako mi je to previse za dati odjednom u 6 meseci.Kreni ti fino jedno po jedno sa razmakom od po par dana, da bi znala kako dete na sta reaguje i sta da okrivis ako slucajno dodje do promene u stolici, neke druge reakcije...Tako nema sanse da pogresis.Bacih pogled na recepte, deluju mi fino, ali bih ja ipak na tvom mestu sacekala da dete prvo prihvati jednu po jednu povrcku, vocku, zitaricu...
Posted ImagePosted Image

#116 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 25 September 2010 - 08:00 PM

Zanimljivi recepti, ali ne za bebu od 6 meseci. Moj stav o dohrani i kravljem mleku necu ni da pisem...Dosadna sam i sama sebi. :) Ali, mislim da mnogo toga sto te interesuje mozes naci na forumu, o svemu tome smo vec pisale...
Objavljena slika

Objavljena slika

#117 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7819 Postovi:

Objavljeno 25 September 2010 - 08:04 PM

Da se i ja potpišem, 6 meseci je rano za plazmu, ima bezglutenskih kašica od žitarica (riža, pirinač) koje mogu fino da je nadomeste bar dok beba ne napuni 8 meseci. Jeste da je rekao pedijatar, ali treba uvek još malo proveriti, meni je pedijatar rekao da je svoje dete stavio u dubak sa 4 meseca:aplauzRecepti su zanimljivi, nemam ništa protiv neobičnih kombinacija, pogotovo se bebe tu retko bune (kad vidim moju Milu kako jede žumance s jabukom...).Naravno, podrazumeva se odvojeno uvođenje namirnica, ali to sigurno znaš.A da volEmo da se svadjamo oko hrane za decu, to obožavamo!:)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#118 rekofe

rekofe

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 25 September 2010 - 08:09 PM

winterbaby, jeste u pravu si kada kažeš da uvek dodje do rasprave. Šta ćeš kada smo mi takve žene. Uvodima sam posebno voće, pa povrće, a pošto mi malac ne napreduje baš najbolje, doktorka mi je preporučila i mesiku čišto da dobije malo proteina. Mada mi sin ima punih 6 meseci, a meso je probao u 7 mesecu. Posebno sam sve uvodila po malo, pa sam počela sa kombinacijama.Kod nas je ovde jedan način uvođenja namirnica a u inostranstvu drugačiji. Recimo moja sestra je sa punih 6 meseci počela sa ribom a pasulj tek sa 18 meseci. Ona živi u Francuskoj. Mnog neka čudna zemlja. Nisam mogla da verujem da se pasulj tek sa 18 mesec uvodi. Ona mi je i preporučila taj recept sa kajsijama, pošto suve kajsije imaju više zdravih sastojaka nego suve.

#119 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12736 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 25 September 2010 - 08:37 PM

Mislim da za ishranu deteta posebno tu ranu, ne trebaju nikakvi recepti. Ja ih bar nisam koristila.Drzala sam se preporuka koje mi je dala pedijatrica u obliku tabele koju je izdalo drustvo pedijatara svajcarske (gde zivim) a sto se kombinacija tice, drzala sam se sezone (uvek sam davala voce i povrce za koje je bila sezona) i pustila sam masti na volju. Sto se Francuske tice - oni daju sir Grijer (od ne pasterizovanog mleka sa 6 meseci), no i tu treba malo razmisliti sto rece Jelka
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#120 saska

saska

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 Postovi:

Objavljeno 14 October 2010 - 08:49 PM

Ja sam uvela sa 3 meseca sok od jabuke, narandje i mrkve. Super mi je prihvatio. Pre 2 sedmice sam mu pocela davati na kasiku. Prvo krompir, mrkvu, rizu pa onda vocne malo (jabuku, krusku, sljivu, mango,sljivu). Polako mu uvacujem novo povrce. Karfijol, brokoli... jedino sto bas ne voli to je kukuruz ali bice vremena :rolleyes

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika