Idi na sadržaj

Fotografija

Ishrana beba od 4, 5 i 6 meseci

• Please log in to reply
215 replies to this topic

#81 bojica

bojica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 171 Postovi:

Objavljeno 15 June 2009 - 12:06 AM

mi odlucili da ipak sacekamo sa dohranom,ma njemu je najsladje mamino mlekce:voimte

#82 mya

mya

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 24 August 2009 - 03:32 PM

Redistrovala sam se samo zato shto ste napadali onu zenu(Dragana Radojkovic), zbog plazme i vocnog jogurta!Pa nje sad vise i nema na forumu.Verovatno ima pametnijeg posla nego da raspravlja o glutenu i najsvezijoj temi -maskari koja je na akciji 800 DINARA!!!Moja mama ne zna sta je gluten,pitajte vase da li znaju.pomodarstvo,pomodarstvo!Moja beba ima 6,5 meseci i hranim je po savetu pedijatra,cisto da ne mislite da hocu da kazem da bebi treba davati sta stignem,ali ubiste zenu zbog plazme.strasno.moja maskara kosta 200 din,a za onih 600 mogu da kupim nesto detetu,mozda plazmu?:P i ko vam bre cuva tu decu kad po ceo dan mlatite praznu slamu?ko toj deci sprema tu superzdravu hranu?idem da se igram sa detetom,a vama sa srecom!
maja

#83 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 24 August 2009 - 03:51 PM

Dobro ti nama došla.Ako osetiš da potrebu da nas obavestiš koliko ti koštaju gaće, izvol\'te na odgovarajuću temu da sa nama \'\'mlatiš praznu slamu\'\' dok nam deca jedu Plazmu i ostalu hranu sa glutenom koji naravno nije nimalo štetan.Očigledno ti treba ventil, a forum ume da bude pogodan za one pod stresom. :P
Objavljena slika
Objavljena slika

#84 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9841 Postovi:

Objavljeno 24 August 2009 - 04:30 PM

Šta ovoj bi gore????:P
Objavljena slika Objavljena slika

#85 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1795 Postovi:

Objavljeno 24 August 2009 - 06:33 PM

Nikad na ovom forumu nije dosadno.....:P:p:P

t7zY62B.jpgt7zYp2.png
GWNSVtwUochy.jpgGWNSp1.png?VtwUochy

#86 mya

mya

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 24 August 2009 - 08:08 PM

poenta cele moje price je ta da niste smele tako da napadnete zenu samo zato sto ne misli isto sto i vi.Postoje lepsi nacini.iz vaseg nastupa je proizasao i moj. bice onda da nisam jedina kojoj treba ventil.Dalje,stvarno mi nije jasno otkud vam vremena za ove silne prepirke.nije mi jasno!!!ja danima samo spremam,kuvam bebi rucak,rucak za odrasle...onda uzina,setnja,kupanje...ne zalim se,samo realno,kad bih mogla da sedim za kompom?ocigledno ima zena kojima neko drugi radi sve to pa stignu da budu najuzornije mame na forumu.ovo je moja poslednja poruka,nema potrebe da se nervirate.a sto se tice one maskare,ko moze da je kupi za 800 din?ljudi rade za 15 000 ovde kod nas u stvarnom svetu.od te plate zivimo muz,beba i ja i stvarno ne mogu to da razumem.pa i da imam nikad ne bih dala te pare za maskaru Ne odkad imam dete.ali uzaludna je ova moja prica,nismo sa iste planete.samo bilo bi mi drago da vise ne lincujete nikoga zbog glutena!hvala!
maja

#87 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 24 August 2009 - 08:24 PM

Originalno postavio/la mya...ne zalim se,samo realno,kad bih mogla da sedim za kompom?

Očigledno imaš dovoljno vremena kad si se vratila da odgovoriš na ovu temu još jedanput.Što se tiče \'\'napada\'\' na članicu koju si sa 10 meseci zakašnjenja uzela u odbranu...Ovo je forum, ko nije spreman da čuje drugačije mišljenje od onog koje sam zastupa i ne ume da ga argumentovano odbrani ne treba da dolazi ovde.Tematika maskare je suvišna za ovu temu, a i prilično neukusna, pa je neću ni komentarisati...
Objavljena slika
Objavljena slika

#88 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 24 August 2009 - 09:51 PM

Originalno postavio/la majaimatejaNikad na ovom forumu nije dosadno.....:P:p:P

Vala da znas :P :) :P Nego uvek zakasnimo :P
Objavljena slikaObjavljena slika

#89 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11118 Postovi:

Objavljeno 25 August 2009 - 07:33 AM

Boze boze, smejem se i ne mogu da verujem :)I moram da prokomentarisem - mala su primanja ali nije luksuz priustiti 1-2 god. jednu maskaru, aman!A sto se tice poslova - neko pegla neko ne, neko kuva neko kupuje gotovo ili jede suvu hranu, neko kuva detetu a neko kupuje gotove kasice, neko cisti a neko zivi u prasini i usisava kad hoce. I vazno je da smo svi zivi i zdravi - nikome takve aktivnosti ne produzuju niti skracuju zivot. Ali nerviranje i negativna nastrojenost itekako uticu na zdravlje, posebno mentalno.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#90 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1795 Postovi:

Objavljeno 25 August 2009 - 12:31 PM

Originalno postavio/la sax

Originalno postavio/la majaimatejaNikad na ovom forumu nije dosadno.....:P:p:P

Vala da znas :P :P :P Nego uvek zakasnimo :tuzan

Zato sto smo mi uzorne mame....retko smo na forumu,cuvamo decu,kuvamo,peglamo,cistimo....e jos samo da pocnemo da ih hranimo glutenom za mesec-dva,mislim ove nase male,i bicemo :P:ket:ket:ketElem,imenjakinjo...dobra organizacija je pola posla!Ja imam dvoipogodisnjaka i bebu od dva meseca,predaleko sam od svih ljudi koji bi mogli da mi budu neka pomoc (mama,sestra,baka...),dakle sve sto radim,radim apsolutno sama (uz malu pomoc muza) i vidis opet stignem da svratim na forum,da procitam MNOGO KORISNIH I POUCNIH tema i da se zabavim sa ostalim mamama....Valjda je to sve do coveka,neko ume,a neko...kao recimo ti...prosto nezna!Znam da nije mesto za raspravu o maskari,ali ja moram da napisem....To sto sam se ja udala i rodila dvoje dece ne znaci da sam prestala da postojim!UVEK cu odvojiti za sebe,za maskaru,parfem,obucu,odecu....i to kvalitetnu....ali pri tome nikad necu zakinuti deci...I opet-neko zna,a neko ne!P.S. Savet za Eminu i Tanasiju-bez\'te sto dalje od ove teme!!!Ako doticna nam,nova clanica cuje/procita koliko vi trosite....:(:shocked2:shocked2 bice :P:pucaj

t7zY62B.jpgt7zYp2.png
GWNSVtwUochy.jpgGWNSp1.png?VtwUochy

#91 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 25 August 2009 - 01:07 PM

Ja sam Oliveru samo dojila do 5,5 meseca, pa sam imala za maskaru i ostalo. Jedna od zasluga ovog foruma je da sam zaista počela da mislim i na sebe. Da kupujem sebi odeću, kremice, šminku...sve što do sada nisam radila. I, kako je emina primetila na \'3d druženju\', menjam frizuru, otišla sam čak i do očnog(ne samo kod zubara i ginekologa), te sad nosim i naočare.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#92 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6730 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 26 August 2009 - 11:32 AM

Originalno postavio/la myapoenta cele moje price je ta da niste smele tako da napadnete zenu samo zato sto ne misli isto sto i vi.Postoje lepsi nacini.iz vaseg nastupa je proizasao i moj. bice onda da nisam jedina kojoj treba ventil.Dalje,stvarno mi nije jasno otkud vam vremena za ove silne prepirke.nije mi jasno!!!ja danima samo spremam,kuvam bebi rucak,rucak za odrasle...onda uzina,setnja,kupanje...ne zalim se,samo realno,kad bih mogla da sedim za kompom?ocigledno ima zena kojima neko drugi radi sve to pa stignu da budu najuzornije mame na forumu.ovo je moja poslednja poruka,nema potrebe da se nervirate.a sto se tice one maskare,ko moze da je kupi za 800 din?ljudi rade za 15 000 ovde kod nas u stvarnom svetu.od te plate zivimo muz,beba i ja i stvarno ne mogu to da razumem.pa i da imam nikad ne bih dala te pare za maskaru Ne odkad imam dete.ali uzaludna je ova moja prica,nismo sa iste planete.samo bilo bi mi drago da vise ne lincujete nikoga zbog glutena!hvala!

Prvo porodica koja zivi od 15000 sa malom bebom nema za racunar i internet, o maskari nema potrebe da razgovaramo, to su sitne pare. Ja volim da dam na sebe i to ne bih ni kad bih imala to mi je malo isprana fraza, kad bih imala veruj mi dala bih i 5000 za maskaru ako ce to bar dva dana da me ucini srecnom. Nikoga niko ovde ne lincuje, kome se svidja svidja, kome ne zna gde su vrata.Drguo da se nadjes u situaciji da ti dete bez ikakvog razloga sa 2 godine pocne da gubi na tezini da vidis kako ti gluten ne bi bio pomodarstvo. Moja mama nije znala za gluten i kaje se i oseca se odgovornom za sve moje probleme sa zeludcem i svaki ranisan koji sam ja popila do sad, posto zna da je to posledica nepravilne ishrane u ranom detinjstvu. A pridrzavala se svega sto su joj pedijatri pricali, jedini propust je bila plazma od tri meseca.Dati plazmu detetu od 6 meseci je sto se mene tice zlostavljanje deteta hranom, i mozda ja sad zvucim kao idiot ali moje dete do godinu dana nije jelo nista sto ima glutena, tek je pre neki mesec probala krem od lesnika i kikiriki, nije alergicna ali joj sve to jos uvek ne dajem. Mislim da je ishrana jedna od najbitnijih stvari i da debelo treba da pazimo sta nam deca jedu, jer svi problemi kasnije polaze od toga.A to ko ima vremena za forum, pa ima svako ko se dovoljno dobro organizuje.edit: Tek sad videh da je maja rekla da ne prilazim temi, ahahahahaha. Jos nesto da dodam, moje dete je uvek extra obuceno, cisto, popeglano, nahranjeno najkvalitetnijim namirnicama, pored toga zadovoljno emotivno zbrinuto. I iskreno njoj kupujem koliko joj treba, a sebi koliko mi se svidi. Ona je mala, slatka i garderoba joj ne znaci mnogo, a ja na posao ne mogu da odem drljava ja moram da SI kupim i da se fensiram koliko mogu, pa kad cu ako necu sad, u 50 da mi se svi smeju, luda klimaktericna zena pocela da se doteruje.

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#93 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 26 August 2009 - 01:28 PM

Lako je tebi kad si bogata zena :( ;) :P Da ne kazem burzujka :P

#94 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8621 Postovi:

Objavljeno 26 August 2009 - 09:50 PM

Sta ovo bi? Frau Gabrijela propustila:P:PNajozbiljnije sad, sa glutenom se ne treba zezati. Jedna devojcica iz mog komsiluka ima celijakiju(alergiju na gluten) i to nije ni malo prijatno nikome. Daleko od toga. Ne kazem ja sad da je to neminovno ako dete pocne da jede plazmu od sest meseci, ali... Ne znam sto se svima (babama, savesnim mamama i ostaloj kompaniji) toliko zuri sa tim da dete sto pre \"projede\" sve zivo. Aklo su kasice skupe, pirinac nije. Ni krompir. Ni sargarepa. Ni jabuke. I da ne nabrajam. Plazma je skuplja od svega navedenog.:PZaboravih da dodam. Onaj ko ima vremena da temu cita od pocetka i pronalazi lincovanje na istoj, nema prava da sudi onima koji su ovde. Ja licno priznajem (lincujte me sad)da neke svoje obaveze malkice zapostavljam zahvaljujuci boraku na forumu. One su mi na dnu liste prioriteta. A ovako sebi dam malo oduska. I bas me briga ako neko misli da sam zato neodgovorna mama. Ja ne mislim. U svakom slucaju, mnogo koristi odavde. Steta je neznatna. Zanemarljiva.

#95 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 31 October 2009 - 12:41 AM

Ja iscitala sve ovo ali kaso je.... pa nisam bas sigurna u sve sta sam procitala :drool :P:PDakle, sta mogu Tari da uvedem osim sargarepe i krompira?? Od povrca naravno???? Tikvicu??? Brokoli?????Kad ide palenta i kukuruz secerac kao kuvan???? Toonako informativno pitam (da mije neko rekao da cu tako rano da zaboravim....)...... Patronazna mije bila rekla da sa 6mes. punih mogu da dam kacamak od zutog kukuruznog brasna????

#96 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3059 Postovi:

Objavljeno 31 October 2009 - 07:41 AM

Joj, mnogo se brzo zaboravi. Ja sam na pocetku davala, cini mi se, ono sto si vec navela - sargarepa, krompir. Davala sam i kuvanu jabuku, tikvicu, bundevu. I to sve po malo da isproba, ne da zameni obrok. Sisanje je bilo i pre i posle rucka :DCini mi se da nisam palentu tako rano davala. Umesto toga sam davala milupa zitarice
Objavljena slika

Objavljena slika

#97 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7821 Postovi:

Objavljeno 31 October 2009 - 08:48 AM

Ja sam prvo uvela voce sa 5.5 mjeseci. I to je bila kuvana jabuka razblazena sa mojim mlijekom. Poslije sedam dana uvela sam kuvanu breskvu isto razblazenu sa mojim mlijekom, kasnije sam uvodila krompir, tikvicu, mrkvu.....pa onda pecenu bundevu opet razblazenu sa mojim mlijekom.........tako sve do 8 mjeseca, onda sam davala kuvano zumance, brokoli i karfiol...Kasno sam pocela sa rizom, tek u 8 mjesecu, kao i sa rizolinom.Palentu sam davala sa 10 mjeseci, a tad sam pocela uvoditi u ovsene pahuljice.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#98 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 31 October 2009 - 09:00 AM

Tikvica i bundeva idu pre brokolija, karfiola..Daj joj kukuruzne pahuljice, osim rizinihOd voca jabuka, kruska, banana
Objavljena slika

Objavljena slika

#99 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8621 Postovi:

Objavljeno 31 October 2009 - 09:13 AM

Originalno postavio/la Sarina_mamaTikvica i bundeva idu pre brokolija, karfiola..Daj joj kukuruzne pahuljice, osim rizinihOd voca jabuka, kruska, banana

Evo ovako. Dok sve ovo uvedes sa razmacima od po tri- cetiri - pet dana, dok ona prihvati pa ponovis sve jos jedan krug, to ti je dovoljno novih vrsta za mesec - dva, a posle imas veci izbor hrane koju uvodis. Nema p[otrebe da zuris i brines sto to nije raznovrsnije.Ovih kasica mlecnih ima veliki izbor, pa ces da joj menjas.

#100 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 31 October 2009 - 02:10 PM

Originalno postavio/la winterbaby... dok ona prihvati pa ponovis sve jos jedan krug, ...

Dok prihvati... :P :P :P Prihvatila ta odmah posle 3-4-5 dana.. Vise ne izbacuje jezikom hranu nego bas guta, otvara usta i samo juri pogledom gde je kasicica :drool....... Ali i dalje preferira sisanje tj. sisa posle te kasice.Ja joj ne nudim ODMAH sisu jer stalno bljucka i mleko i... nego malo kasnije ili kad krene da spava

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika