Idi na sadržaj

Fotografija

Ishrana beba od 4, 5 i 6 meseci

• Please log in to reply
215 replies to this topic

#1 mamaJ

mamaJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 01:19 PM

Postavila sam pitanje dr- sa kibidmed-a sa cim prvo poceti , da li voce, povrce ili zitarice...ali sam i napisala da mi vec ruckamo vocne kasice!!! Mozda vam koristi!*Obzirom da je Va�a beba u petom mesecu, nemle?ni obrok je popodnevni obrok (`17h-obrok pre kupanja).Pri uvodjenju nove hrane obratiti pa�nju da dnevno uvodite jednu novu namirnicu i naredna tri dana koristiti istu, da u slu?aju pojave alergije znate o kojoj namirnici se radi. Tako da uvodite dve nove namirnice nedeljno.Prvo uvodite �itarice, posle tri nedelje povr?e pa posle dve nedelje vo?e. Povr?e se uvodi pre vo?a jer zapo?injanje slatkim ukusom mo�e da u?ini povr?e manje ukusnim.Od �itarica vam preporu?ujemo Bebelac �itarice koje se prave sa mlekom koje koristite i Milupa �itarice (od 4 meseca nemle?ne-pirin?ane ili mle?ne-pirina?,miluvit mit).Od povr?a se prvo preporu?uje povr?e blagog ukusa kao sto su krompir i �argarepa a potom bundeva ,gra�ak, tikvice, blitva, spana?, karfiol, kelj.Po�to je u bebinu ishranu uvedeno povr?e, treba po?eti sa davanjem vo?a, prvo u obliku soka (jabuka, breskva) a zatim ka�e (jabuka, breskva, kru�ka ,banana).Na� predlog obroka: *Odoj?e uzrasta 5. meseci rano jutro podoj ili mlecna formula dorucak podoj ili mlecna formula rucak pire od povrca kasno popodne zitarice bez glutena vecera podoj ili m.formula pre spavanja podoj ili m. formula izmedu obroka razblazen vocni sok *Odoj?e uzrasta pet i po meseci rano jutro podoj ili m. formula dorucak zitarice sa vocem,ili podoj,ili formula rucak pire od povrca kasno popodne vocni sok ili pire od voca vecera zitarice,ili podojili formula pre spavanja podoj ili formula*Odoj?e uzrasta 6. meseci rano jutro podoj ili formula dorucak zitarice s vocem rucak meso sa povrcem kasno popodne vocni sok vecera kombinovana zitna kasa pre spavanja podoj ili formula
baby

#2 dukanata

dukanata

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 04:17 PM

Hvala sto si sve ovo napisala!Moja beba uskoro puni 5 mes.,pa planiramo nemlecnu ishranu.Uvescemo prvo zitarice, pa dalje redosledom koji si navela.Ovaj forum je super stvar,moze mnogo toga da se sazna i nauci od iskusnijih mama.Tvoj Dimitrije je stariji od mog Andrije samo jedan dan.Da li si mu vec uvela zitarice?Objavljena slika

#3 mamaJ

mamaJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 07:42 PM

Ja sam mu prvo uvela voce, tj. vocne sokice...do sada je ruckao jabuku, kajsiju, breskvu, bananu...sa malo plazme i adapt mleka...zna da pojede kasicu od 2 jabuke, 1 banane sa sve plazmom i mlekom :mad::DZitarice cu mu uvesti poslednje...Za 2-3 dana mu uvodim povrce...Mislim da je razlog sto potenciraju povrce, zitarice pa voce samo zbog ukusa...da bebac ne navikne na slatko; cini mi se da su mi i u mail-u tako napisali!dukanata, odakle si?
baby

#4 kristina

kristina

Newbie

• Members
  • Pip
  • 40 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 07:49 PM

Moj Adrian ima skoro sest meseci i sa ponosom kazem da samo sisa! Mislim da cemo dohranu zapoceti pirincanim pahuljicama koje cu potapati u svoje mleko. Nekako ima vremena za voce, povrce i meso....sisa samo saad dok je beba. I zato je meni stalo da se dojenje kod nas dvoje maksimalno produzi.

#5 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 04 September 2006 - 11:15 AM

e super...danas nam je 6 mjeseci pa vec mozemo malo vise da papamo i nesto drugo osim mlijeka...znaci moze i banana...kad kuhate krompir jel dodajete nesto kad pravite pire...

#6 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 26 October 2006 - 07:36 PM

Molim za savet.Uveli smo u ishranu vo?e (da ne nabrajam) koje dajem sirovo, samo sam pe?enku prodinstala i povr?e (graak, spana?, brolkoli, argarepu).Jedemo i krompir i riu i piletinu a pedijatar nas je posavetovao da ubacimo i prazi luk i pile?u digericu.U literaturi nailazim na opre?ne savete vezane za ribu i pe?urke. Kakva su vaa iskustva? Kada ste po?eli da ih dajete i sa ?im ih kombinujete?
Objavljena slikaObjavljena slika

#7 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 26 October 2006 - 07:38 PM

Ako nekom treba ideja za kombinacije sa mesom zavirite ovdehttp://www.kuvarica.net/jelovnik/baby-meso.html

#8 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 31 October 2006 - 01:44 PM

Vise puta se pricalo o tome ali me zanima zato sto sam skoro pricala sa prijateljicom, citala onaj UNICEF-ov tekst o tome... koliko puta vasa deca jedu dnevno, odnosno koliko mlecnih obroka imaju i da li im kasice dajete kao poseban obrok ili pre/posle dojenja??? Ovo se vise odnosi na bebe starije od 5-6... meseci?Ja mom Matiji dajem kasicu kao obrok a ima 5 obroka - 3 mlecna i 2 ne mlecna (vocnu i slanu kasicu). Nocu se ne budi!!

#9 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 31 October 2006 - 06:23 PM

Originalno postavio/la saxJa mom Matiji dajem kasicu kao obrok a ima 5 obroka - 3 mlecna i 2 ne mlecna (vocnu i slanu kasicu). Nocu se ne budi!!

Isto

#10 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 31 October 2006 - 06:37 PM

Kasice dajem kao obrok ali ponudim i sikom nakon toga, pa se Filip posluzi ako mu se pije mleko, a ako ne, on lepo odbije - ponudjen k\'o pocascen. :D
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#11 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 01 November 2006 - 12:45 PM

Mia takodje ima 5 obroka-ujutru sisa, doruckuje zitne kasice, ruca povrce i meso, uzina vocnu kasu, sisa pred spavanje. Ponekad se probudi u toku noci i tada sisa.

#12 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 01 November 2006 - 10:31 PM

IVAMIA,A KAKVE JOJ TO YITNE KASICE DAJES??? KUPLJENE ILI TI PRAVIS???

#13 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 01 November 2006 - 11:52 PM

Evo sam malopre nasla neke linkove o ishrani. Nisam imala vremena da ih procitam tako da \"ne znam\" o cemu se radi ali... ne sumnjam da cete vi to proveriti same :D :P ;)www.health.qld.gov.au/phs/documents/cyhu/28767.pdfwww.foodsafetymatters.gov.au/phs/documents/cyhu/28769.pdfwww.healthyroadsmedia.org/bosnian/Files/pdf/BosInfant.pdf

#14 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7854 Postovi:

Objavljeno 02 November 2006 - 10:02 AM

Hvala, Sax, odlicni su tekstovi. Prva dva su o ishrani, od 6 i od 9 meseci, a treci je nesto uopsteno.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#15 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3003 Postovi:

Objavljeno 07 November 2006 - 12:57 PM

NEZNAM STA DA RADIM STEFAN VEC 4 DANA NECE NISTA DA JEDE SEM STO SISA ,SAMO SKUPI USTASCA I NIKAKO DA IH OTVORI.NE VIDIM DA GA NESTO BOLI ,VESEO JE DOBRO SPAVA AL DA JEDE NE I NE .DOSADA JE SUPER RUCKAO SVE STO MU SPREMIM I TO BAS U POZAMASNOM KOLICINAMA. STA MISLITE STA JE U PITANJU DAL DA GA VODIM KOG DOKTORA IL JE TO NEKA PROLAZNA FAZA?

#16 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 07 November 2006 - 01:26 PM

Proveri samo da nije crveno grlce, meni Djole (dok je sisao) kad ima crveno grlce samo sisa. Ako nije mislim da je samo faza koja ce naravno proci.

#17 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3003 Postovi:

Objavljeno 07 November 2006 - 05:29 PM

Nadam se da hoce,evo malopre je malo ruckao keks i mleko i za rucak malo sargarepe i mesa pa sam malo mirnija

#18 Biljana

Biljana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 24 Postovi:

Objavljeno 07 November 2006 - 05:38 PM

Ne brini, moja Andjela ima iste fazone. Ne mogu da verujem da sve prolazimo kroz iste momente. Valjda bebe vole malo da sekiraju mame i da provere da li zelimo da im dajemo siku...Kako ubacujete slike svojih ceda malih? Ja nikako ne mogu a da vidite samo kakva je...

#19 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3003 Postovi:

Objavljeno 08 November 2006 - 01:58 PM

idi nawww. photobucket.com tako kreiraj album i odatle kopiras slike na forum nadam se da si razumela

#20 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 08 November 2006 - 02:06 PM

I Mia ovih dana nesto nece da jede (na kasicicu), samo sisa ili pije iz flasice. Sax, dajem joj kupljene pirincane kasice i frutolino.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika