Idi na sadržaj

Fotografija

Da li ste imale zakazan cr ili je radjen hitno ?

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 17 October 2008 - 01:31 PM

Cao drage mame,ovu temu sam postavila zato sto me zanimaju razlozi za vas carski rez,da li ste to same htele ili je doslo do komplikacija pa je bilo hitno,i naravno zanima me da li biste se za drugi put odlucile za ponovni cr?

#2 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 17 October 2008 - 02:11 PM

Kod mene je bilo i jedno i drugo u oba slucaja,imala sam 2 CR.Prvi je radjen hitno, pregledom je utrvdjeno da je bebina glava velika a i sam bebac da bi prosla kroz porodjajni kanal te su odlucili da se zavrsi operativnim putem. Dakle nisam birala.Drugi put sam imala zakazan CR ali sve jedno bi mi ga opet radili jer je i drugi bebac bio krupan a u 8 mesecu je prednjacio karlicno (mada se posle vratio),ali i zbog rizika da ne dodje do pucanja materice . Zakazala sam ga jer sam htela da mi operise isti doktor koji je i prvi put radio CR a i da ne moram da razmisljam da li ce neki doktor rizikovati sa mnom i bebom..Inace ja sam se i odlucila da drugi put isto budi CR,iako bi, ponavljam, opet bio u mom slucaju, jer sam prvi prosla super (drugi jos bolje)a i naslusala sam se svega u porodilistu posle porodjaja da sam postala kukavica velika za prirodni. Samo odmah posle porodjaja mi je bilo zao sto nisam imala prirodni ali to me nije dugo drzalo :P
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#3 sarita

sarita

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 282 Postovi:

Objavljeno 17 October 2008 - 02:20 PM

Ja nisam imala zakazan,ali je to bila najbolja odluka u datom momentu. Inace oduvjek sam se bojala prirodnog i zelela carski pa makar i 10 puta vise bolelo. Prosla sam super,i naravno opet cu na carski. Ili porodjaj nije nista strasno ili sam ja imala srece... (inace i mene su tim pricama toliko isprepadali,da sam pre porodjaja bukvalno imala inocne more) a sve se,hvala Bogu,dobro zavrsilo...

#4 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 17 October 2008 - 02:24 PM

I ja sam oba rodila na cr i još bi ih 3 rodila što se tiče carskog.Prvi sam morala ,a drugi sam htjela ja se carskog nebojim ni malo.
Objavljena slika Objavljena slika

#5 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 17 October 2008 - 02:45 PM

Sledeci put cu i ja na zakazani cr,a ne kao prvi put.muce me 10 sati na stolu,ja otvorena ceo dlan i samo gledam dole kada ce beba da izadje,i tako celo vreme dok ludi doktpri na kraju ustanove da je beba posla celom napred i da je izgubila tonove,pa odmah hitno u operacionu salu,posle 10 sati bolova.Sada kada se toga setim sva se najezim,ali sva sreca da su reagovali u zadnjem trenutku i spasili mi bebu,jer kada su je izvadili iz stomaka primila je adrenalin,urbazon,vestacka masaza srca i inkubator 2 sata.Zato vise takve gluposti ne dozvoljavam nego odmah na sto u salu,da se ne mucimo ni beba a ni ja,a to sto posle boli,Boze moj,pa posle svake operacije mora da boli...Objavljena slika

#6 sarita

sarita

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 282 Postovi:

Objavljeno 17 October 2008 - 03:03 PM

E pa bas to namuce te pa onda na carski. Ja sam se bas toga plasila al na srecu nisu me mucili nego odmah carski.

#7 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 17 October 2008 - 03:28 PM

Pa mene nije tako ni bolilo prva 2 dana malo kad ustajem poslije je malo zatezalo i prošlo vrlo brzo.

#8 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 18 October 2008 - 06:42 AM

Ja sam isla na zakazani carski rez jer je beba bila karlicno postavljena i velika za ovako malu mamu kao sto sam ja i bas sam super prosla
Objavljena slika

#9 DiNkA32

DiNkA32

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 18 October 2008 - 08:11 PM

E drage moje evo jos jedne mame koja je imala hitni carski rez.Termin prosao, pritisak visok i sta drugo preostaje nego carski rez.Oporavak jeste malo tezi nego kod normalnog poroda, ali sve se to dobro zavrsi.Nadam se da ce sad posle 10 godina biti sve ok, jer bih zeljela ipak osjetiti i taj normalan porod, ali nemam nista ni protiv carskog, ...nije dzaba carski....
Objavljena slika

#10 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 18 October 2008 - 10:27 PM

Originalno postavio/la EmilySledeci put cu i ja na zakazani cr,a ne kao prvi put.muce me 10 sati na stolu,ja otvorena ceo dlan i samo gledam dole kada ce beba da izadje,i tako celo vreme dok ludi doktpri na kraju ustanove da je beba posla celom napred i da je izgubila tonove,pa odmah hitno u operacionu salu,posle 10 sati bolova.Sada kada se toga setim sva se najezim,ali sva sreca da su reagovali u zadnjem trenutku i spasili mi bebu,jer kada su je izvadili iz stomaka primila je adrenalin,urbazon,vestacka masaza srca i inkubator 2 sata.Zato vise takve gluposti ne dozvoljavam nego odmah na sto u salu,da se ne mucimo ni beba a ni ja,a to sto posle boli,Boze moj,pa posle svake operacije mora da boli...Objavljena slika

Pa da su doktori odmah znali da je bebac krenuo celom sigurno bi te poslali u salu a da pre toga nisi morala da se mucis. Moja prva cimerka je lezala 7 sati na stolu i jadna svu snagu izgubila,aj sto je ona na kraju pocela da vice vec su i doktori vikali na nju ali ko je znao da je bebi obmotana pupcana vrpca oko vrata..niko!To su videli tek kada su je spustili u operacionu salu i uradili CR.Slucaj kod druge cimerke isto je bila na prirodnom porodjaju i extra brzo se otvarala (ovo mi je posle moj doktor pricao jer je i nju on operisao), za pola sata 8 prstiju, sreca doktor je zapazio da je beba krenula rukom ispred glave i brzo reagovao te je spustili u salu inace bi mogla svasta moglo da se desi i njoj i bebi. Srecom nije.Moja sreca je bila sto nisam morala da lezim na stolu, sto sam imala srecu da oko mene budu najbolji doktori (bez ikakve veze..slucajno se zadesila)koji su odmah videli sta je i odlucili tako kako su odlucili..inace bi i ja lezala ne znam koliko sati .. i ma ne razmisljam o tome.. A sto se tice oporavka..drugi put.. pa ja ne znam, kao da nisam operisana bila,verujte mi. Iz sale sam izasla oko 13h, uvece sam sama bez icije pomoci ustala sa kreveta i napravila krug po sobi i sutradan sam vec morala izaci iz nje jer je bila krcata.. A i kazu sto vise setas brze prodje.. Jedini bol koji sam imala to su ledja,ubijala su me od polozaja na operacionom stolu koji je sav nekako nakriveljen bio..kazu takav je za Cr.

#11 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 20 October 2008 - 12:37 PM

Lucy,blago tebi,ja sam imala i veoma tezak oporavak.Posle 12 dana nakon operacije otpustene smo iz bolnice,ja sa hemoglobinom 93,tako da sam se iste noci kuci onesvestila nakon tusiranja,sto se ponavljalo sledecih dana,pa temperatura 40,i tako danima ali sve je proslo kako treba,i oporavak je krenuo dobrim tokom,infuzije ujutru pa uvece,posle 2 inekcije dnevno i tako,...Objavljena slikahttp://www.forummojabeba.com/images/smilies/party-smiley-050.gif

#12 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 20 October 2008 - 01:37 PM

Ja sam uveče u radila carski u 21.25,a ujutru prije vizite sam se presvukla, otišla u wc umila se i prošetala po sobi i dobro sam bila super.I kod mene je drugi carski nekako lakši bio valjda znaš šta te čeka mada sam i sa prvim lako prošla isti dan ustala jer su mi po noći radili carski i brzo sam se oporavila.

#13 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 20 October 2008 - 04:33 PM

Blago tebi,ja sam ustala tek 3 dan,radjen mi je u 21h,i treci dan od toga ja sam ustala prvi put i to samo malo sam se pridigla iz kreveta,1 minut.

#14 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 20 October 2008 - 11:14 PM

Bitno je pozitivno razmisljati.. sta ces znas da boli ali stisnes zube pa ustanes iz kreveta.Ja posle prvog CR sam dobila sekundarnu anemiju i to ustajanje mi je jako tesko palo jer mi se uvek citava soba vrtela.. ali sam izugrala bas tom jakom voljom da se sto pre oporavim i uvek sam bila pozitivna i nasmejana (mada sam ja takva inace)i sve sam lakse podnosila a i tako sam pridobila sestre tj.babice koju su cesto visile u sobi sa mnom pa se zezali.Kod drugog hvala Bogu nisam imala anemiju pa i vrtoglavice..zato sam lakse i ustala prvi put a i znala sam za foru kako treba ustati a da ne boli previse.. Prvi put ne zna ali drugi put znas.Jedino sto me je plasilo kod drugog CR je anestezija.. i sam momenat pred operaciju, malo sam se upripila jer sam se bojala da rekacije posle budjenja. Nisam drugi put imala ni treskavicu (cvokotanje tela,usta svega) a drugi put nista,nista! Tako da.. bice bolje drugi put ;)ps. mozda sam malo skrenula sa teme ali tice se CR

#15 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1830 Postovi:

Objavljeno 21 October 2008 - 05:12 AM

Originalno postavio/la DiNkA32Oporavak jeste malo tezi nego kod normalnog poroda, ali sve se to dobro zavrsi.

Nema tu bas nekih pravila...ne mora da znaci da je oporavak posle prirodnog porodjaja laksi i brzi od oporavka posle CR.Meni se rana od epiziotomije inficirala, 10 dana nisam mogla ni da sedim ni da hodam ni da lezim...
Objavljena slikaObjavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

#16 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 21 October 2008 - 06:54 AM

U pravu je Lucy,treba samo pozitivno razmisljati i sve ce se dobro zavrsiti,...

#17 anja_sk

anja_sk

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 68 Postovi:

Objavljeno 21 October 2008 - 10:48 PM

Znala sam da ce biti carski rez iako su opet cekali 15 sati da se slucajno beba ne okrene, nosila sam je karlicno. Oporavak mi nije bio bas sjajan. Iz ove strane gledista mislim da je porodjaj prirodnim putem laksi, ali ko zna???Ipak se na kraju sve muke zaborave.

#18 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 05 November 2008 - 08:17 PM

I meni je hitno radjen s.c. jer su nakon 13 sati otvaranja,busenja vodenjaka,indukcije,nakon otvaranja od celog dlana,ukapirali da je bebin vrat na izlazu...Hvala Bogu,sve se dobro zavrsilo,ustala sam uz pomoc babice isto vece,nekih 4 sata posle porodjaja i vec sutradan isla sama.5 dana nakon sam isla kao da nista nije bilo,nemas kud...Sto rece neko,moze biti tezi oporavak nakon prirodnog,tu se nikad ne zna...
Georginin drugi rodjendan je 11.08.2009.Novu bebu ocekujemo 12.08.2009.

#19 bojica

bojica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 171 Postovi:

Objavljeno 07 May 2009 - 12:36 AM

ja sam imala zakazan cr jer sam tako htijela,sve je bilo ok dok nisam dosla u bolnicu.kad je tu nastalo ubijedjivanje od strane doktora,anesteziologa ,sestara ...zasto cr?to je bilo najgore jer pocinjes da osjecas strah,nesigurnost u svoju odluku...jer oni su ti ciji je to poso.ne mogu vam opisati to vece u bolnici,a ujutro u 8h je bilo zakazano,pa onda sat vremena prije pripreme za operaciju,bila sam u agoniji,kad su me odveli u salu osjecala sam se spaseno od svih gnjavatora a kad sam cula plac svijet je bio moj!neopisivo

#20 SandraLara

SandraLara

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 03 August 2009 - 10:04 PM

Ja sam imala hitan carski rez, presla sam 2 nedelje termin a bebana i ni da bi napolje pa su me primili u bolnicu. Prvo su 2 dana pokusavali \"prirodno\" da izazovu porodjaj bez uspeha,pa onda treci dan krenuli sa busenjem vodenjaka,a ja samo 1cm otvorena, onda indukcija do maksimuma...i tako do 7 uvece a ja jedva 7 prstiju otvorena. Od celog tog dozivljaja i preranog busenja vodenjaka dobijem groznicu i temperaturu 41`C i u 5 min sam bila u sali za carski.Oporavak mi je bio super. 3 dana sam bila u bolnici, ovde u NL ne zure sa ustajanjem tako da sam 2 dan tek ustala,dok sam prvi jos imala epidural.Posle prvog ustajanja sledecu put sam vec sama isla do toaleta ( sestru sam bukvalno isterala napolje :aplauz, gde da idem u wc dok mi neko stoji nad glavom ). Jedino sto je beba morala da bude na antibioticima i posmatranju 3 dana preventivno, da nije slucajno i ona dobila infekciju na porodaju. Sreca sve je bilo OK i cetvrti dan smo obe isle kuci.Najduze me mucilo ustajanje iz lezeceg ili polu-lezeceg polozaja, a sve ostalo kao da nisam ni imala operaciju. Mogla bih opet isto samo bez ovog tela sa temperaturom i \"hitnim\"cr.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika