Idi na sadržaj

Fotografija

Lekovi i preparati za decu

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 tasa

tasa

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 09:16 PM

Mi do sad nisamo imali neku potrebu za lekovima, čak ne koristimo ni nikakve preparate za poboljšanje imuniteta. U razgovoru sa roditeljima u vrtiću, vidim da ljudi imaju čitave male apoteke za klince...Šta vi koristite za prehlade, koje kapi, sirupe, čime ste zadovoljni? Šta čini vašu kućnu apoteku?

#2 Anabanana

Anabanana

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 105 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 09:25 PM

Posle 2 puta u bolnici...sta sve nemamo kod kuce.... sad mu obavezno dalem multivitaminski sirup pikovit ujutro i uvece, pijemo plivit c ( vitamin c) po jednu zdrobenu tabletu) za nos stavljamo morsku vodu sinomarin sprey. Obavezno imam sirup za temperaturu, cepove, elektrolit kesice od humane za posle povracanje, ors 2000 od hipp....i neznam sto jos...ali opremila sam se za svakislucaj....jer mi se vise ne ide u bolnicu....
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 Nata

Nata

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 179 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 09:34 PM

U kuci uvek obavezno imamo: Brufen sirup ili bilo koji drugi na bazi paracetamola za skidanje temperatureProbiotic ili Smectu za stomak ili prolivkapi za nos uglavnom Adrianol ili Marisol Pikovit sirup za jacanje imuniteta i apetita ili tabletice istog razne cajeve ,vitamin c ili nesto na bazi propolisa pogotovo zimi ako i to spada u apotekuPantenol kremu kao i Jehoderm ,parafinsko ulje,jod,zavoje,hidrociklin mastSirup od belog sleza bokvice ili prospanprotiv kaslja i to bi bilo otprilike to!

#4 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9802 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 08:24 AM

Sirup paracetamol ili brufen,čepiće.
Objavljena slika Objavljena slika

#5 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11086 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 08:48 AM

Sirup ParacetamolPovidon jodpar sterilnih gazicahanzaplastiFiziol. rastvorPavloviceva, PavlogalTantum verde sprej
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#6 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 12:19 PM

Jao zene mene pocinje da hvata frka i razmisljam se da ne bi bilo lose da imam nesto u kuci od lekova.Pa sam pre mesec dana otisla u apoteku i kupila eferalgan supozitorije.I to je sve sto imam.Inace od prehlade,odnosno to je bila viroza lecili smo se slanom kamilicom,slezom i fizioloski,mislim sve to smo kapali u nos.

#7 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 05 October 2008 - 12:22 PM

Brufen sirup.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#8 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 12:30 PM

Od kog uzrasta sme da se daje brufen sirup?Slusala sam na b92 jednu lekarku koja je rekla da brufen deci sme da se daje tek od 5 godine.Medjutim vidim pedijatri ga ovde propisuju mnooogoo ranije.:zbunjen

#9 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 05 October 2008 - 12:35 PM

Mi smo pre mesec dana imali visoku temp. i nije spadala dok nam jedna dr nije rekla da slobodno uzmemo brufen. Ali tad je vec imala oko dve. Ne znam da li sme ranije, pitacu je.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#10 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9802 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 01:12 PM

To je dječiji brufen i sirup se zove dalsy i ja sam ga Anesu počela davati oko 5 godine jer mu ništa nije moglo tem.sniziti

#11 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6039 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 03:06 PM

Originalno postavio/la stevajelaOd kog uzrasta sme da se daje brufen sirup?Slusala sam na b92 jednu lekarku koja je rekla da brufen deci sme da se daje tek od 5 godine.Medjutim vidim pedijatri ga ovde propisuju mnooogoo ranije.:zbunjen

Meni je Marija reagovala samo na brufen sirup, sve na bazi paracetamola je povracala. Iskreno, ona nije bila nesto boleciva, pa ga nismo mnogo ni koristili, ali kad god je imala temperaturu pomogao je brufen. Ona sada vec moze i lekove za odrasle, a za Hanu imam samo pripremljen febricet sirup, za slucaj da se nesto desi. Inace, pristalica sam da lekove kupujem ili uzimam kad mi trebaju, i nemam neku kucnu apoteku.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#12 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 06:31 PM

Febricet,probala paracetamol, ali ni njega Luna neće da pije...kada sam pitala u apoteci za brufen-odmah su rekli NE,pa ga nisam ni kupovala....za nju preferiram zbog toga čepiće(sirup nekad i povrati)....vitamin C za bebe(onaj u kesicama),one sirupe od belog sleza,bokvice,od krema hipo gel,sinoderm,fenergan,borogal ,aerius sirup ili onaj drugi za alergiju,kapi za nos i fiziološki.....od onog trbušnog virusa probiotik i lineks...Za Enu je bila mnooogo veća apoteka,obavezno spalmotil,a onda po nekoliko sirupova za kašalj,iskašljavanje,imunitet,pa tabletice,propolis sa vitaminom c obično,ili lisobact(ili tako nešto),tantum verde sprej i šta ti ja znam....nadam se da se neće ponoviti....

#13 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 06:56 PM

Brufen, paracetamol, eferalgan, cepice analgina. Ali moja deca reaguju samo na brufen (samo im on skine temp). Brufen sme da se daje od 6 meseci (ovde se to zove Nurofen i sirup je naravno). Neznam zasto su kod nas toliko protiv njega, ovde niko ne prica lose o brufenu.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#14 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 07:06 PM

Pa neki ginekolozi ovde ga preporucuju od 2 trimestra tipa ako imas temperaturu ili glavobolju,a lepo na njemu pise da ne sme u trudnoci,dok u Beogradu zabranjuju upotrebu ibuprofena u trudnoci,iz razloga sto antireumatici nisu pozeljni u trudnoci.Ovde u decijoj bolnici znam da ga daju na odojcadima kada vise nista ne fercera.

#15 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 07:08 PM

Znam samo da ga niposto ne smeju deca sa bronhijalnom astmom. Za njih je strogo zabranjen. Nemam pojma, ja i onako zadnje dam sirup (kad vec isprobam sva narodna sredstva).A mene licno brufen iz mrtvih dize.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#16 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 07:36 PM

Gledam da uvek imamo eferalgan za temperaturu - sirup i cepice. Sve ostalo ne dajem na svoju ruku tipa neke antibiotike, sirupe za kasalj i sl. I ranije je bilo da imamo Marisol... za nos ali sprej. Kapi sa usi, nos i slicno izbegavam da dajem i navikavam a i to nemamo.

#17 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 08:16 PM

eferalgan marisol sprejacid-boricid,jer imamo cesto problema sa infekcijom okahloramfenikol

#18 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9802 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 08:27 PM

Brufen nagriza sluzokožu želuca zato ga ne preporučuju i odraslim nekada bude težak, a ne djeci.

#19 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 08:43 PM

U uputstvu za brufen lijepo pise da smije da se daje sa 6 mjeseci, sad ste me zbunile... :puzzledNama niko od ljekara nije rekao nesto protiv brufena.Sto se teme tice, imamo:brufenfebricet ili paracetamolcepice paracetamola (tj. eferalgan)fizioloski rastvorbongo sirup
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#20 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3005 Postovi:

Objavljeno 06 October 2008 - 07:52 AM

Imamo punu kesu nekih lekova.Brufen ili febricet imam uvek.Probiotik,fizioloski rastvor,berodual kapi za inhalaciju,ventolin pumpicu,aerius,elokom.To je za decu a za mm koji inace pije lek cim ga nesto malo zaboli uvek mora biti nesto za glavobolju i za stomak jer ima osetljiv stomak a voli kad jede svasta da zbucka.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika