Idi na sadržaj

Fotografija

Čaj za umirenje bebe i lep san

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 saandraa

saandraa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 50 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 01:27 PM

Imam bebu od 8 mesecido sad je lepo spavala,ali od pre 2 nedelje jedva je uspavam uvece,bori se sama sa sobom da zaspi,znam da su i zubici u pitanju,ona nicanje zuba dobro podnosi,nikad se ne budi nocu ali se prevrce i stenje,cvili.Da li neko zna da postoji nesto sto bi umirilo bebu caj,sirup ili tako nesto slicno?

#2 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5215 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 01:44 PM

Hipp ima dosta cajica, pa proveri da nemaju mozda i neki bas za to. A i kamilica bi trebalo da umiruje.
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 01:45 PM

Podoj ili mleko uvek idu pred spavanje i to je ono sto bebu umiruje,a ne caj niti voda ili jos gore sok.Inace ova tema ti spada u spavanjehttp://forummojabeba.com/viewthread.php?tid=3562#pid146139Procitaj ovu temu,to je ono sto tebe muci,a to je samo jedna od tema.Koristri pretragu,ja sam ukucala uspavljivanje i nasla brdo tema.

#4 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3208 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 01:46 PM

Bebi caj od lipe (mislim da i HIPP ima), on je za umirenje pred spavanje.
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#5 kiflica

kiflica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 01:55 PM

Hipp ima \"Čaj za laku noć\" kažu da beba mirnije spava

#6 Nata

Nata

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 179 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 02:18 PM

bebe se ponekad bude nocu prevrcu se i stenju ako se nisu dovoljno najeli pre odlaska na spavanje ili su pak na pocinak otisli punog da ne kazem pretpanog stomacica.probaj ako sisa da nadjes neku zlatnu sredinu i da mu ne das da sisa ni previse malo ni previse puno,ili ako ne sisa sa drugim mlekom kojer pije takodje,mozda je i to uzrok,a mozda su i zubici,a caj od kamilice ili ovi sto su ostale spomenule od hippa nisu losi pa probaj i jedno i drugo.i jonsonova kupka od lavande nije losa za pred spavanje tako da joj i njome mozes olaksati san.nadam se da cete uskoro ako vec ne spavati celu noc bez poteskoca i budjenja.

#7 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9856 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 02:51 PM

Možda si joj nešto novo počela uvoditi u jelovnik pa joj teško pada,mogu biti i zubići sve u tom uzrastu je moguće.
Objavljena slika Objavljena slika

#8 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 03:13 PM

ja sam djeci davala hipov caj od komoraca i kamilice ujedno su , i stvarno je pomagao a i caj isto hipov od lipe je super...
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#9 saandraa

saandraa

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 50 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 07:26 PM

hvala vam puno na odgovorima,pronacicu sve te cajeve pa joj probati dati,jer je postalo gore nego kada je bila od 2,3 meseca

#10 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13039 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 04 October 2008 - 07:32 PM

Originalno postavio/la saandraaImam bebu od 8 mesecido sad je lepo spavala,ali od pre 2 nedelje jedva je uspavam uvece,bori se sama sa sobom da zaspi,znam da su i zubici u pitanju,ona nicanje zuba dobro podnosi,nikad se ne budi nocu ali se prevrce i stenje,cvili.Da li neko zna da postoji nesto sto bi umirilo bebu caj,sirup ili tako nesto slicno?

Zasto bi joj davala lek ili caj... zasto ne pokusas da vecernje aktivnosti i bebu lagano smirujes do polaska na spavanje. Probaj da je opustis kupanjem, pevanjem neznih pesmica ili pustanjem neke muzike....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#11 hlacika

hlacika

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 09 October 2008 - 07:35 PM

a sta kada se beba od mesec ipo dana muci, kada jako tesko zaspi i dok spava stenje i okrece se?znam da su grcevi ali stolica je to sto nas brine.kako da mu olaksamo da sto bolje i redovnije kaki?

#12 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 10 October 2008 - 12:21 PM

Ja se izvinjavam,ali meni nesto ovde nije jasno?:puzzled:puzzled:puzzledKako se moze bebi pred spavanje dati bilo sta drugo osim mleka?Stvarno ne mogu da shvatim?:aplauz:zbunjen:zbunjenDa li ste vi vasoj deci davale caj umesto mleka kada ih stavljate na spavanjac?:puzzledHlacika i mi smo imali taj problem,pa mi je smesno kada pedijatri kazu 7 dana nikakav problem.Matija je sa 20 dana prvi put imao taj problem sa kakenjem.Nama je pomagao malo jaci caj od kamilice,naravno sa secerom koji je prokuvan u vodi.Kamilica je masna i stvarno deluje,narocito ako je topla.Davala sam je sat i po posle podoja do 45 min pred podoj.

#13 amarilis

amarilis

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 210 Postovi:

Objavljeno 23 October 2008 - 04:37 PM

...stvarno sam probala sa svim savetima ali moja bebe koja ima osam meseci i dalje jako lose spava nocu, budi se svakih sat-dva. ocajna sam. da li moze iko da mi pomogne?
Ivona 01.02.1991.Sasa 03.11.1992.Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers

#14 amarilis

amarilis

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 210 Postovi:

Objavljeno 04 November 2008 - 07:08 AM

male novosti... i pohvala mojoj malenoj... evo ima nekoliko noci da spava :shocked2 i to lepo spava. sta se desilo nemam pojma, uglavnom celu noc prespava pssssssst i sada spava! pocela sam joj davati caj od lipe i male vezbice, sve po savetu mrugih mama i tu je rezultat. HVALA
Ivona 01.02.1991.Sasa 03.11.1992.Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers

#15 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11140 Postovi:

Objavljeno 04 November 2008 - 08:13 AM

Originalno postavio/la amarilismale novosti... i pohvala mojoj malenoj... evo ima nekoliko noci da spava :shocked2 i to lepo spava. sta se desilo nemam pojma, uglavnom celu noc prespava pssssssst i sada spava! pocela sam joj davati caj od lipe i male vezbice, sve po savetu mrugih mama i tu je rezultat. HVALA

Super :P
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#16 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 06 November 2008 - 06:20 AM

Moze li neko da mi kaze da li ima posebna radnja sa tim cajem od lipe posto sam ga trazila u tri apoteke i nisam ga nasla i od koliko meseci moze beba da ga pije?
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

#17 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7856 Postovi:

Objavljeno 06 November 2008 - 11:35 PM

Ne znam, ali ja sam nesto skepticna po pitanju davanja cajeva bebi, pogotovu cajeva za miran san....ja to Mariji nikad nisam davala...

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#18 slavica

slavica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 10 December 2008 - 12:35 PM

da li neko zna, koliko dana najvise pedijatar moze dati bolovanja?

#19 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 10 December 2008 - 12:50 PM

Slavice, dobrodošla.Promašila si temu. :)Pedijatar može da napiše najviše 15 dana bolovanja majci (za jedno dete).
Objavljena slika
Objavljena slika

#20 amarilis

amarilis

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 210 Postovi:

Objavljeno 11 December 2008 - 07:20 AM

Originalno postavio/la makicaaaMoze li neko da mi kaze da li ima posebna radnja sa tim cajem od lipe posto sam ga trazila u tri apoteke i nisam ga nasla i od koliko meseci moze beba da ga pije?

caj od lipe sam kupila u Maxi-ju, mada ga je stvarno teze naci. Pokusaj sto se kaze od trgovine do trgovine, sigurno ces ga naci.A sto se tice od kada ga mozes bebani davat, stvarno nisam sigurna ...posavetuj se u savetovalistu najbolje :)

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika