Idi na sadržaj

Fotografija

Krvna slika i urin

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Nata

Nata

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 179 Postovi:

Objavljeno 04 October 2008 - 11:01 AM

Prilikom prve posete lekaru treba proveriti krvnu sliku iz nekoliko razloga:da bi se odredila krvna grupa i rezus faktor (RH) zbog moguce pojave anemije (ovo treba proveriti jos jednom oko 32. nedelje trudnoce) da bi se utvrdilo da li ste imuni na rubeolu zbog mogucih infektivnih seksualnih bolesti (hlamidija npr.) Bar jednom mesecno treba uraditi test urinaOvaj test se radi iz nekoliko razloga:da bi se proverilo prisustvo secera, koji moze da ukaze na moguci dijabet da bi se proverile belancevine, koje mogu da ukazu na eventualnu losu funkciju bubrega. Ako se u mokraci otkriju u kasnijoj trudnoci, mogu da budu znak preeklampsije (karakterise je visoki krvni pritisak, pojava otoka i belancevina u trudnoci...), koja moze da dovede do nepovoljnog ishoda trudnoce. koliko ste vi pratile krvnu sliku u trudnocii vadile krv ,kada ste odredili krvnu grupu,ako niste znali koja je,koliko cesto davali urin na analizu???ja sam krvnu grupu saznala pri vadjenju krvi put put u prvoj trudnoci,krvnu sliku sam proveravala nekoliko puta tokom cele,a urin isto dva ili tri puta .u drugoj sam znala krvnu grupu pa nije bilo potrebe za istom,vadila sam krv takodje nekoliko puta i pri jednom posebnom testu za koji je takodje trebala krv ,a urin opet dva ili tri puta u toku cele.
Objavljena slikaObjavljena slika

#2 mirasl

mirasl

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 31 October 2008 - 05:26 PM

Ja sam u prvoj trudnoci dva do tri puta radila analizu krvi i mokrace za celu trudnocu, a sada sam u cetvrtom mesecu trudnoce i vec dva puta sam radila i verujem da cu jos.

#3 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 31 October 2008 - 05:36 PM

A ko ovo preporucuje?
Objavljena slikaObjavljena slika

#4 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3194 Postovi:

Objavljeno 31 October 2008 - 06:37 PM

Krvnu sliku sam proveravala jednom mesecno + nalaz krvi na antitela (posto sam rh-), urin jednom mesecno.Krvnu grupu sam uradila u prvoj trudnoci.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#5 kjarapg

kjarapg

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 Postovi:

Objavljeno 31 October 2008 - 07:18 PM

Ja sam krvnu sliku i urin radila jednom mjesecno,a krvnu grupu sam uradila kad sam prvi put vadila licnu kartu
Objavljena slika
Objavljena slika

#6 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 31 October 2008 - 07:38 PM

Jednom mesecno sam vadila krvnu sliku i nosila urin na analizu,a u zadnjem mesecu trudnoce sam nosila na nedelju dana
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

#7 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11110 Postovi:

Objavljeno 31 October 2008 - 07:39 PM

Krvnu sliku i urin sam kontrolisala jedno 5-6 puta u toku trudnoca (ne secam se tacno), krvnu grupu i test na hep. B sam radila u 8. mesecu u prvoj trudnoci.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#8 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 31 October 2008 - 10:11 PM

Svakog mjeseca provjeravam krvnu sliku i urin,kao i antitijela.
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#9 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4202 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 16 January 2009 - 08:42 PM

Krvnu sliku sam radila dva puta do sada. Sve je u redu. Urin sam radila tri puta jer mi je kada sam ga vadila drugi put bio nešto slabiji, ali ništa strašno . Prije par dana sam išla treći put i nalaz je najbolji do sada.

#10 Sirenabg

Sirenabg

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 23 March 2009 - 09:36 AM

Ja sam laboratorijski tehnicar, i krvnu sliku treba kontrolisati jednom mesecno, urin takodje! Od biohemijskih parametra treba kontrolisati secer i Fe! A ostali parametri nisu relevantni u trudnoci. Jedino ako se pojavi neizdrzljiv svrab po celom telu, narocito dlanovima i tabanima, treba proveriti AST i ALT da se iskljuci mogucnost holestaze!

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika