Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Moja beba ni danju ni nocu ne spava!!!

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 raducka

raducka

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 168 Postovi:

Objavljeno 01 August 2006 - 02:06 PM

Kaze doktorica faza, a ona vec 4 meseca u toj fazi. Sad joj je 5 meseci i 10 dana. Prvih mesec i pol grcevi a onda je imala fazu da se budi i sisa i nastavi i od tada svakih pola sata se budi. Danju odspava 2x po polak sata ili nesto jace i to naravno u potpunoj tisini jer nista ne bi stigla uraditi, a nocu uzas!!! Kazu gladna je, ali vrlo je napredna. Ima 7800 gr, juce bili na kontroli. Poceli sa kasicama vocnim i sokicima pre 7 dana, ali nista to ne menja na stvari. To dete jednostavno ne mora mnogo da spava. A jaaaaaa... Ufff!!! Zeljna sna! Sta mi mozete reci oko toga. Ima li jos ko takav problem.

#2 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 01 August 2006 - 08:23 PM

Moj Mihailo preko dana ne spava uopste tj. mozda dva puta po 15 minuta tako da mi je sasvim poznato o cemu pricas, mada jedina razlika je u tome sto on spava cele noci pa se probudi tek ujutru. Kada je bio manji budio se i nocu da rucka; kod nas je upalilo to sto on treba da jede na svaka 4 sata ali mu mi damo da rucka negde oko pola 8 uvece pa onda ponovo posle kupanja (a to je negde oko pola 10) , valjda se tako dobro narucka pa je od tada poceo da se ne budi nocu. Mozes pokusati i sa drugim polozajem spavanja, mozda mu taj ne odgovara vise (moj mihailo npr. nema sanse da zaspi na ledjima, samo na stomaku, ali ga zato posle okrenem pa tako odspava noc). ne znam da li ti je ovo ista znacilo ali preporucujem ti da pokusas da bebu nekako naviknes da duze spava nocu jer si i sama rekla da joj odgovara tisina, a preko dana je drzi sto vise budnom, igraj se sa njom, cim pocne da place nadji joj neku zanimaciju, iznesi napolje, na terasu. I nedaj joj da zaspi dok ne pojede onoliko koliko treba tj. mozda ona pojede malu kolicinu pa je posle sat-dva opet gladna pa se zato budi. Veliki pozdrav, nadam se da ce vam ubrzo biti bolje i da ces se odmoriti. Videces da ce taj dan doci kad se najmanje nadas i da ces se puno iznenaditi. Cmok!
Objavljena slika

#3 sumonja

sumonja

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 05:31 AM

Umorite bebu!!!!Vezbe i samo vezbe. Posle drugog treceg meseca stavite je potrbuske pred uspravno ogledalo u prostranijem krevetu. Bice plakanja ali i spavanja. Kada lezi na ledjima stavite joj visece igracke ali one koje moze da cacka prsticima. Vezbe pre podne, popodne i pre kupanja i sisanja. Napunite joj kadu i drzeci je rukama pokrecite je kao da pliva na ledjima. Uz Vasu pomoc stavite je u kadu sa slaufom za plivanje ako ce Vam tako biti lakse. To super opusta. ,Preko dana uspavljivanje bez tisine i mraka a nocu samo mrak i to ne totalni.Uvedite ritam to je vazno da zna kada je dan kada noc. Vec ja kadra da je pridrzavate u polusedecem stavu - NIKAKO OSLANJAJUCI SAMO NA GUZU - poturite joj jastuke na sve strane oko ledja. Pitajte pedijatra da Vam pokaze vezbe ima jako zamornih. Skupite sat - sat i po vezbi na dan. Najteza je i na kraju se radi, kada skupite rucice i nozice i vrtite bebu polusedeci na guzi 10-ak puta ALI NE MOJTE SAMI BEZ PRETHODNE POMOCI PEDIJATRA ILI FIZIJATRA_FIZIOTERAPEUTA _ da bi beba stigla ovu kondiciju morala je da vezba od prvog dana!Vezbe na velikoj lopti - beba potrbuske Vi je drzite za noge u pomerate(isto i sa velikim valjkom 40 - 50 cn precnika - mi smo pravili rekvizite...) Beba na ledjima i stavite na nju veliku loptu da se \"brani\" . Vasa je velika , ali za manje bebe - beba potrbuske pelena na glavu i telo pa da se oslobodi. Vezba maca - na cetiri noge u mali valjak ili smotuljak od cebeta ispod trbuha i da pocne da uci puzanje. Vezbe cetvoronoske Vi joj pomerajte noge i ruke kao da puza. Uz sve vezbe joj dajte motivaciju - neku igracku koja zveca na mesto kuda ste krenuli - ne nesto sto bi jela da joj se ne smuci dok vezba. Naravno i vezbe u odredjenom tajmingu.Ja sam moje vezbala bukvalno od prvog dana kada su dosli kuci. Vezbe smo naucili - tu mi je pomagala naravno mama babica, a posle smo sa najstarijom cerkom isli u Zavod za psihofizicke poremecaje (silom prilika) te smo isti tretman primenili i na drugo dvoje dece uz povremene konsultacije sa fizijatrom.Rezultat SUPER SPAVANJE!!! Beba sa Down sindromom nam je prohodala sa 18 meseci, sin sa 10 a najmladja cerka je sama djipila u krevetcu sa 7, pogadjate prohodala je sa 8. I to je rano ali kako ih vezati za krevet.Moji su vec sa mesec dana spavali celu noc.Srecno.Pozdrav Suzana

#4 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 03:01 PM

Da,slazem se s tim da bebu treba izmoriti...i ja sam ovo radila sa okretanjem na trbuh i mnogo se igrala sa bebom,a onda joj postavim iznad tu stativu sa igrackicama...od prvog dana kad se rodio navece bi uz svako dojenje ili moje prevrtanje promijenila i njemu polozaj,jer samo krenem od sebe kako je ruzno stalno biti u istom polozaju...i tako da je znaci od samog pocetka se samo budio da jede i to ni ne probudi se skroz nego ga onako kroz san nahranim...navece ga samo presvlacim ako se ukaki,a inace ga ne budim...i da pred spavanje kupka bi ga trebala opustiti...sve zavisi koliko ti imas vremena...ja sam recimo stalno plesala i igrala se sa svojom bebom i bas ga izmorim...zaboravila sam jos nesto....uvijek sam ga uspavljivala uz muziku...trudila sam se da preko dana ne bude tisina kad spava...i vjerujte da pali...sad kad zaspi mozes pored njega komotno usisavat:D:D:D,samo se malo promeskolji:) i nastavi sa spavanjem

#5 Tix

Tix

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 09 August 2006 - 06:00 AM

hej ne znam da li je to neko vec spomenuo, ali sam cula da i masaza bebe ponekad pomaze u tome da beba bolje spava. Kazu da to nije samo iz fizicke prijatnosti i zdravlja koje masaza doprinosi bebi, vec se tako stvara ili jaca poseban odnos izmedju bebe i mame (tate) koji deluje umirujuce i daje bebi poseban osecaj ugodnosti ili udobnosti u ovako novom, velikom, pa tako mozda i zastrasujucem svetu. U svakom slucaju ovo misljenje je veoma aktuelno u poslednje vreme, a za pre, ne znam...

#6 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 09 August 2006 - 09:43 AM

Mislim da je masasa OK, ali sam cula da bebu moraju masirati strucna lica ili da mami i tati to prethodno pokazu jer postoji tacno odredjen nacin na koji se masiraju bebe (a koji je razlicit od masaze odraslih0. Zna li mozda neko nesto o tome?
Objavljena slika

#7 Tix

Tix

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 09 August 2006 - 02:01 PM

Da, istina je da postoji odredjeni nacin, tacnije malo odstupanje, kada se masaza primenjuje na bebu u odnosu na \"svakodnevnu\" masazu odraslih. Postupci nisu toliko komplikovani, da bi se se trazila strucna pomoc, posebno kada je beba vec stara oko 6 meseci. Postoji samo par pokreta na koje mora da se obrati paznja, mislim da mogu da nadjem tacne instrukcije, a koliko se secam, znam da se ledja masiraju, naravno, blagim pokretima, odozdo na gore, zatim nozice, a posebno u predelu kolena jako nezno, i to sa unutrasnje,tj. zadnje strane ka potkolenici, vrlo slicno je i za rucice i laktove. Stomak se masira s leva na desno, blagim, kruznim pokretima. Sve u svemu, masaza se izvodi potpuno polako i nezno, uz pomoc bebi ulja. Sve ostalo je osecaj...

#8 raducka

raducka

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 168 Postovi:

Objavljeno 10 August 2006 - 07:27 PM

Hvala puno svima na savetima. Vezbamo mi od prvog dana s njom. Ja sam sama sa njom ceo dan i igramo se ceo dan. Suprug ako ne dobije rucak na vreme ne pravi problem tako da ja ceo dan imam posvecen samo njoj. Po ceo dan je na stomaku. Ima i igraonicu i igra se u njoj i u lezecem i u potrbuske stavu, nogama jako voli da udara zvecke okacene pored nje, ima i ogradicu gde isto tako vezbamo svasta, a najvise provede na trosedu koji je ogradjen samo za nju jastucima. Sve sam to probala. I da ne spava po ceo dan, i da setamo po 2 - 3 puta na dan, i da joj pustam muziku, i da joj dajem da jede koliko god hoce uvece puta, i svasta nesto. Zaista svasta... Ali... ona se i dalje budi svakih pola sata i tako po celu noc, i to naravno svaki put kad dodjem do nje, ona se smeje. Retko kad place, uglavnom je naspavana pa zove. A u 5 ujutro pricaaaaaaa... i taaaaaakoooooo... Ma niko mi ne veruje kad mu kazem. I probala da joj dam moje mleko sa plazmom uvece, 2 kasicice, i stvar je bila ista. Nije ona gladna, nece ona svaki put da jede kad joj ponudim. A i uobrocila sam je od drugog meseca na 3 sata. Ne znam. Zaista ne znam.

#9 Branka

Branka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 Postovi:

Objavljeno 28 August 2006 - 05:03 AM

Ne znam za masaze ali se slazem da bebu treba pustati da bude aktivna, sto ona sa mesecima postaje sve vise i vise. Ja moju bebu nalonim na velike jastuke upalim joj televizor i ona se ubi smejuci likovima sa TV-a i njihovim pricama, mnogo je i inace aktivna i voli da se smeje i igra, sama se prevrce na stomak i bori se rucicma da podigne glavicu, i naravno posle toga legne flasica i spavanje ko top.

#10 tanjazaq

tanjazaq

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 28 August 2006 - 08:30 PM

Ne znam kolika ti je beba, ali moja princeza ima 10,5 meseci i jako lose spava, stalno nocu place, moramo da je nosamo, a u poslednje vreme oko 5-6h ujutro mora da spava na nama. Ne voli da spava pored mene u krevetu vec na meni. Sada vise ne znamo sta da radimo, lekari kazu to je normalno, vecina pocne da spava od 9 do 12 meseci, ali sve bebe koje znam lepo ili bar lepse pavaju. Kuma je uspela da odvikne cerkicu sa 6 meseci tako sto ju je pustila da place prvu noc 1h, drugu 20 min, trecu nista, cetvrtu 20 min i od tada spava celu noc. Mi smo bili bolecivi, te grcevi (koje i dalje ima pomalo) te ajde da izraste ovaj pa onaj zub; e onda je oko 8 meseci ustala u krevetu i pokusaj da je ostavim da place je izgledao glupo jer je skakala po krevetu. Inace smo probali umaranje i da ne spava danju (mada i danju inace ne spava puno, a i tada se meskolji na pola sata) ali onda je uvece bilo jos gore, i vecina ljudi je rekla da to nema smisla i da beba mora da spava kada joj se spava a ne da se muci- naravno ako ne spava preko 3-4h danju. Moja Buki spava oko 2 h preko dana. Ostalo je jos da probamo promenu klime (nigde se nismo usudili da idemo letos zbog tog njenog nespavanja). Ne znam sta da probas ali radi sto pre jer je kasnije sve teze. Kazu takvo dete i onda jedno vece stvis dete u krevet i ono prespava i bude kao rukom odneseno!!! To su mi mnogi rekli a veruj da mi samo o tome pricamo i inervjuisemo sve sa decom, samo treba to docekati o da covek ostane citav. Srecno

#11 raducka

raducka

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 168 Postovi:

Objavljeno 28 August 2006 - 08:40 PM

JAO KONACNO NEKO KO ME RAZUME. I TO JOS I IZ ISTOG GRADA. UFFF UFFF... PA JA SAM OCAJNA VEC. I KOD MENE SVI SUPER SPAVAJU I SVI IMAJU SUPER SAVETE I NISTA TO NE VREDI. PROBALA JA SVE. PA CAK I PLAKANJE. I NISTA. UFFF UFFF:o:o:o
Objavljena slika

#12 aki

aki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 31 October 2006 - 06:38 PM

Sto se tice spavanja moj bebson od prvog dana spava malo,ali njemu verovatno dovoljno. Prvo problemi sa grcevima,cekas da prodju da bolje spava medjutim,nista i dalje kenkanje danju i nocu. Napunio je devet meseci, situacija je sad takva da danju spava dva do tri puta po pola sata, a nocu u najboljem slucaju budi se na dva sata.Takva su deca uglavnom koja doje, i dok god doje tesko da se nece buditi nocu.Radi se o jakoj vezanosti za majku, tako da im je dojka potvrda da je majka tu.Ovo nije uvek pravilo, ali je uglavnom tako.Za ovih devet meseci mozda sam se samo dve noci budila jednom ili dva puta sto racunam spavanjem.Zato je potrebna ogromna energija za majke koje doje i ne spavaju jer bebe lako osete vase neraspolozenje.

#13 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 01 November 2006 - 08:56 AM

Zenske, sad znam da nisam jedina. Moj Djole spava dnevno po 2-2.5 sata. Nocu zaspi u 20h ali se do jutra (ustaje u 5h) probudi se i po 10 puta. Place, trazi da pije sok do iznemoglosti (ranije se budio da sisa). Sve na svetu sam probala, i umarala, i pustala da place, i davala caj, i cuclu, i sve sto je izmisljeno ikada...i nista. On se budi i tacka. Tako od kad se rodio. Ja sam nekako navikla (13.5 meseci tako ) pa sad guram nekako, kako znam. Racunam proci ce to samo od sebe.
Objavljena slikaObjavljena slika

#14 Milica

Milica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 463 Postovi:

Objavljeno 04 March 2007 - 01:11 PM

Ni moja bebe nije spavala.Poslala sam ti privatnu poruku,mozda ce ti biti korisna,Jednostavno sam gledala kako dete kopni mesec dana.Spava joj se a ne moze>Samo je od sebe prestalo, neka deca su takva, ipak pet meseci ne spavanja je previse.Procitala sam gore sve sto si napisala, i moja je beba tako vesela nocu i dobra je sva.Jedino sto ti mogu predloziti neka spva sa vama u krevatu, nemoj je pretopljavati, ostavljaj nocu negde neki prozor da ulazi vazduh.Ja te u potpunosti razumem

#15 Cexy

Cexy

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Postovi:

Objavljeno 05 March 2007 - 11:01 AM

Nikako nisam za varijantu da beba spava sa roditeljima u krevetu, zbog stvaranja (ruzne) navike. Pre sam cak i za varijantu kao Djolence pa da se ceka da prodje faza (!). Ali ja licno bih se posavetovala sa psihologom. Ili mozda promeniti polozaj kreveca, trebalo bi da polozaj spavanja da bude glava istok, stopala jug ili proveriti podzemne vode. Pogledati feng sui pravila, ili mozda pronaci nekog parapsihologa (mozda je za nekog ovo ekstremno ali to je moje misljenje)
Lilypie 2nd Birthday Ticker

#16 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4317 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 05 March 2007 - 11:06 AM

Ni moja ne psava, ali nisam ni ja kao beba, pa se tesim da je na mene. Eto, bar to na mene.:) Njoj izgleda dovoljno, a ja cu se morati snaci.Ne moze beba da zivi kako se nama svidja.

#17 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 05 March 2007 - 11:14 AM

traziti pomoc parapsihologa, zbog toga sto se budi dete? Ipak mislim da je to previse cexy (nemoj da se uvredis molim te:)). Moj brat ima troje dece. Kad se rodilo prvo - devojcica je bila beba kakva se pozeleti moze - spava redovno, mirna preko dan, nasmejana - govorili mi on i snaja da ne znaju da imaju dete.kad im se rodio sincic - uzas :). Plakanje i dreka po celi dan i noc. Jednom mi na salu reko da je hteo da pobegne od kuce jer nije mogao da ga slusa. sad ima opet devojcicu i ona je ista ko njena starija sestra - super mirna bebica.Zelim reci da to, dali i koliko ce da spava, zavisi od deteta. Nema potrebe od preterivanja, osim naravno ako nema dete neki psihicki ili zdravstveni problem - nedaj boze. A sto se tice promene polozaja kreveta ili provera podzemnih voda, mogu se sloziti s tobom.
Posted Image

#18 Cexy

Cexy

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Postovi:

Objavljeno 05 March 2007 - 11:39 AM

Ma naravno da se ne ljutim, zato sam se i ogradila da je to mozda za nekog ekstremno. Ali to sam ja (vodolija u horoskopu), blesaca koja ima i takve ideje ali na prvom mestu sam osoba koja mora da trazi i da nadje resenje, gde god to odvelo :).

#19 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 06 March 2007 - 01:28 PM

a izvinite sta su to feng sui pravila? Resenja trazim i ja, ali bas kod parapsihologa ne verujem da cu ici...
Objavljena slikaObjavljena slika

#20 Cexy

Cexy

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 233 Postovi:

Objavljeno 07 March 2007 - 09:56 AM

Feng sui je stara kineska nauka ili mozda umetnost koja sadrzi pravila o nacinu zivota za obezbedjenje harmonije i srece. Jedna od glavnih stvari jesu pravila za uredjenje zivotnog prostora naravno. Ja bih ti preporucila da potrazis na net-u jer je jeftinije nego da kupujes knjige. Ljubimo vas i srecno!

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika