Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Cajevi u trudnoci??!!!

• Please log in to reply
75 replies to this topic

#1 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 02:25 PM

Drage moje, imam jedno pitanje;Da li pijete (i koje) cajeve u trudnoci? Ja sam citala po raznim casopisima da nije preporucljivu, jer cajevi sadrze neku vrstu kofein kao i kafa. Ali nisam jos stigla pitati svog doktora (pitacu sledeci put kad budem isla,a li do tad ima jos 3 nedelje).Stvar je takva, da ja nisam ni pusac, niti sam pila kafu ranije. Ali sam uvek pila ujutro jednu solju caja na dan. Tesko mi je nekako bez cajeva. Kuci imam razlicitih ukusa, ali sad bi tako rado uzela caj od nane ili kamilice.Da li je stetno za bebu? Koje posledice postoje? Koje vi cajeve uzimate?Hvala unapred, pisemo se ;)Pozz!

#2 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 02:49 PM

Pijem \"Cranberry tea\" (kod nas bi se prevelo caj od brusnice) i \"Raspberry leaf tea\" (caj od lista maline).Oba nemaju kafeina u sebi i to je najbolje da procitas na kutijici od caja kad kupujes jer pise. - Caj od brusnice je dobar jer deluje antisepticki na urinarni trakt pa sprecava upale i razmnozavanje bakterija koje su izuzetno ceste u trudnoci zbog materice koja pritiska ceo sistem(nikako ne uzimaj uvin caj u trudnoci zbog kontraindikativnih reakcija-moze doci cak do pobacaja). -Caj od lista maline(o kome sam vec pisala)potpomaze zenski reproduktivni sistem i jaca zidove materice.Ovde se izuzetno mnogo koristi i citam da su zene koje su ga u trunoci pile imale lake porodjaje.To nije provereno ali cu ti javiti kakvo sam iskustvo imala posle porodjaja.Njega,ukoliko odlucis da ga pijes mozes tek od 5-og meseca jer nema svrhe ranije.
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#3 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 04:40 PM

hvala Jelena,Sad sam u 10oj nedelji, znaci ne bi trebalo da ga pijem jos?!! Potrazicu ga svakako kasnije, a do 5og meseca cu da poludim :) smrc smrc

#4 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 04:52 PM

Jelena, sad citam na drugim sajtovima sledece, znaci ljudi pismu suprotno :)Isa - 13. oktobar 2006. u 13.40Drage trudnice,Evo recimo znam zasigurno da caj od lista maline nikako ne sme da se pije, jer izaziva trudove. Kamilica i nana su ok.Kao i za mnoge druge stvari u trudno?i, sve u umerenim kolicinama je moje miljenje...ja sam i pile kamilicu i nanu, jela fetu sir i razne kobasice i salame (zakoje se kae da ne sme nikako!), pa sam rodila zdravog i pravog decaka...pozdrav svima! sanja76 (farmaceut) - 14. oktobar 2006. u 05.41 Trenutno se smatra da u prva 3 meseca ne treba piti nita od cajeva i biljnih preparata,za neke je dokazano da mogu da deluju mutageno

#5 milicaB

milicaB

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 05:21 PM

slatka,moja,od jedne olje ?aja,ne?e ti biti nita.isto vai i za kafu.provereno....sve moe da kodi u velikim koli?inama... pozdrav
Nikola je rodjen 30.aprila 2005.u 12:15

#6 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 08:11 PM

Ellice,zaista ne znam gde si to nasla(pretpostavicu na nekom od \"nasih sajtova\")ja caj od lista maline pijem i nije mi izazvao nikakve trudove;) Pijem jednu solju dnevno jer smatram kao i Mica da je umereno najbolje tj. ne treba se nalivati cajevima niti kafom(koja takodje moze da se nadje bez kofeina).Potrazicu ti neke linkove o caju od lista maline pa cu ti poslati!KISS

#7 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 08:25 PM

http://konzababy.tripod.com/RRL.htm http://www.pregnancy...pberry_leaf.htm http://www.mothering...pberry-tea.html itd. itd. ali ukucaj u pretrzivanje \"raspberry leaf tea\" pa ces naci gomile tekstova na temu.Takodje mozes da potrazis ako ukucas \"natural birth stories\" gde su zene pisale o svojim porodjajima bez anestetika a mnoge pomenule i taj caj koji su pile.

#8 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 08:42 PM

Ja znam da ne sme hajducka trava, ali i ja se slazem da od 1 solje nece nista da se desi.
Branko i Petra

#9 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 11:26 PM

Hvala Jelena, pogledacu sajtove!Barbara, znam i ja da jedna solja caja ne skodi. Ali moze li jedna solja caja svaki dan da ne skodi? Ili da ga popoijem jednom u mesec? :)Raspitacu se kod lekara!Hvala ipak devojke!

#10 milicaB

milicaB

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 11:41 PM

Ella VANA INFORMACIJA:opuuuustiii seeee!!!! :)sve ?e biti o.k.Jedi svega umereno,nemoj da pije nikakvu brlju niti da pui...Uivaj u svojoj trudno?i,etaj napolju na sveem vazduhu,voli se sa svojim dragim...Izbegavaj samo svea jaja i meke sireve sa pijace.... Ljubim te ,samo nemoj da se potresa oko sva?ega...cmoki?!Ja sam svaki dan pila 1 olju kafe sa mlekom i nita mi bebi nije falilo...:)
Nikola je rodjen 30.aprila 2005.u 12:15

#11 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 22 October 2006 - 07:49 AM

pa Milice nisi mi rekla nista jos sto ne znam :)Ne pusim, niti sam ikad bila pusac, ne pijem kafu, jedem zdravo. Kilaza mi je na istom kao i ranije a priblizavam se krajem 3eg meseca. Nisam nikad bila, pa ni sad ljubitelj slatkisa. Obozavam voce i povrce... Ali obozavam i cajeve.Volela bi da znam to oko cajeva.Opustena jesam.... vecinom... i donekle.... Ali kazem ti da iza sebe imam lose iskustvo, jer sam prosle godine izgubila bebu. Ovaj put zaista zelim da odrzim moju trudnocu i da doprinesem samo najbolje bebi!Pozz!

#12 danijela

danijela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 119 Postovi:

Objavljeno 22 October 2006 - 09:15 AM

Takva sam i ja bila Ella,sve mi je bilo dali ovo smem dali nesmem.Posto vidim da smo imale potpuno isto iskustvo prosle godine mogu da te razumem.:(Ja sam pusila i obozavala kafu,posebno jutarnju!!! ali kada sam ostala u drugom stanju sve sam to prekinula.Sto se tice caja ja sam pila kamilicu.Slobodno se ponasaj normalno jer trudnoca nije bolest,nemoj alkohol vidim da si nepusac to ti je jedno veliki plusic i jedi sve sto ti se jede ali vodi racuna da imas dosta povrca i voca i bice SUPER!:DI nemoj toliko brinuti opusti se mala pregurala si ono naj vaznije sada se samo smej i mazi stomacic!!!pozdravvv:P

#13 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 22 October 2006 - 10:20 AM

Hvala Danijelcic ;)Imam dosta toga zajednockog... izmedju ostalog i ja se zovem Daniela (ali bez J:)Ljudi nisam napeta, ali volim da brinem o tome sto je dobro za bebu i da pomognem svom bicu da bude sto bolji i zdraviji nego sto jeste. Zanima me sve o trudnoci, jer ovo je nesto sto je drugacije od ostalih osecanja i iskustava. Ovo vreme je posebno u svim nasim zivotima.Inace, uzivam, ne povracam, jedem sta pozellim, setam dosta, jedem zdravo, a uz sve to ne opterecujem se puno da to tako mora biti. Ne mora, ali meni to prija, i ja radim sto mi prija!Mazim stomacic i sapcem mu svoje najvece tajne i zelje :)

#14 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 22 October 2006 - 12:42 PM

Ako pitas, i pitaj za sve, i nek misle da si najgluplja trudnica na ovom svetu i jedina, jer si sebi najvaznija i to stvorenjce u tebi.Meni se u drugoj trudnoci desilo da sam pojela necije g...., tj salmonelu, jer nisu hteli da kazu da imaju p..... i jos spremano sa zivim jajima , a ja 5. mesec.Pa na infektivnoj 5 dana bogu dusu, pa da li ce se ocistiti do porodjaja i tra la la , ako se ne cuvas nece te ni drugi sacuvati. Pitaj sve.Ovi se posle naljutili sto im dosli na dezinfekciju kuce.Nisam htela da te uplasim.
Branko i Petra

#15 Ella

Ella

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 158 Postovi:

Objavljeno 22 October 2006 - 01:45 PM

u pravu si Barbra, hvala ti za tvoj napisan zadnji komentar. Zaista se slazem sa tobom i ne smatram sebe vise glupom ni manje pametnom ako pitam sta je zdravo a sta ne za bebu.Vidis, napisala si i sama nesto pametno i poucno. Ja nisam znala za to, ali sad zahvaljujuci tebi, znam!

#16 Tatyana

Tatyana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 03 November 2006 - 04:04 PM

Meni je starija prijateljica preporucila caj od brusnice,jer kaze da je jako dobar za prociscavanje urinarnog trakta od bakterija i upala(kojima smo mi trudnice jako sklone).Dakle,efekat isti kao kod uvinog caja,samo mnoogo,mnogo ukusnije.

#17 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 03 November 2006 - 04:10 PM

Originalno postavio/la TatyanaMeni je starija prijateljica preporucila caj od brusnice,jer kaze da je jako dobar za prociscavanje urinarnog trakta od bakterija i upala(kojima smo mi trudnice jako sklone).Dakle,efekat isti kao kod uvinog caja,samo mnoogo,mnogo ukusnije.

na ovoj brusnici koju imam, pisew da nije za trudnice i dojilje, i decu mladju od 12 godina. Ja ga pila dok sam dojilai davala Petri i prezivesmo.Reko nam apotekar da se oni tako ograde jer nisu ispitivali na tim kategorijama.:)
Branko i Petra

#18 Tatyana

Tatyana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 03 November 2006 - 04:16 PM

Ne znam,meni je taj caj tek prekjuce preporucen,i to mi je receno da kupim neki u crvenoj kutiji,nemacke proizvodnje,a njega kao ima samo u apoteci,tako da cu pitati apotekarku kad ga budem kupovala.Ako kaze da ne smem,onda se vracam na solju gorke Uve pred spavanje.

#19 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 03 November 2006 - 04:18 PM

ja sam se stalno patila s tim, uva je najodvratniji caj koji sam pila i nije mi pomogao.Spasila me BELA BREZA.
Branko i Petra

#20 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 03 November 2006 - 06:46 PM

Ma narode moj...Uvin caj nije dobar u trudnoci!!!Citala sam na dosta mesta a ne samo jednom da je kontraindikativan.Naravno kako hocete...stvar je izbora.Caj od brusnice(ribizle)ne moze da izleci ali moze da smanji razmnozavanje bakterija. Sto se same preventive tice kazu ne suzdrzavati se nego odmah u toalet kad vam \"dodje\",higijena i naravno paziti da se ne prehladite.Ne mora se piti samo caj jer postoje i sokovi od ribizle(koliko sam upucena brusnica=ribizla).Uopste treba paziti kad se kupuje caj da nema kofeina.Ovde na takvima pise \"Caffeine free\". Barbara,za belu brezu nisam cula ali cu \"pronjuskati\" po web-u jer je svaki savet i iskustvo vise nego dobro doslo!!!:)

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika