Idi na sadržaj

Fotografija

Zimnica

• Please log in to reply
141 replies to this topic

#121 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7858 Postovi:

Objavljeno 17 September 2012 - 02:02 PM

Ma ja generalno mrzim da spremam tu zimnicu i stalno galamim na mamu. Pojede se to svake godine i ništa se ne baci, ali dok kupiš paprike pa ovo pa ono, pa se onda lomiš dok to pečeš, guliš i slično....tako da meni ta zimnica obično u oktobru na nos izađe. Ove godine nemam izbora. Mama i tata su cijelo ljeto ''njegovali'' baštu i zaista sve je kvalitetno tako da mi je žao da se to baca, a i ne mogu da je pustim da sama sve to pravi.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#122 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5215 Postovi:

Objavljeno 17 September 2012 - 02:09 PM

Iskreno, ja bih pravila da ima ko da jede. Jedne godine sam napravila dzem od smokvica i bacila, nismo ga pojeli. Meni tegla dzema bude pola godine, ajvara takodje. Volimo krastavcice, njih nabavljamo za radnju i odlicni su, bez konzervansa, pa ni to ne pravimo. Ostalo... Napravicu sataras, pa zamrznuti, i iseckati svezu papriku, nju volim u svim kuvanim jelima. Ostalo pravi svekrva, pa svercujem preko granice :)
Objavljena slikaObjavljena slika

#123 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3776 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 17 September 2012 - 07:53 PM

Ove godine se mogu pohvaliti da ne možemo ući u špajz od zimnice 20 kg kornišona, 20kg pečene paprike za zamrzivač, 15 kg paradajzarice, 15kg crvene barene paprike , 36l kuvanog paradajza nekoliko tegli ljutih paprika, i još čekamo sirup od šipka i jagode da skuvamo za marmeladu!!!!

P7Egp2.png
lxh8p1.png

ggAZp1.png

#124 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2196 Postovi:

Objavljeno 17 September 2012 - 08:38 PM

Mare,i moja sveki ima bastu,paprika i paradjz bas rodili, i mene zao da se baci....Imam jos da pravim, zasad sam stavila 1 turu ajvara,dzem od paradajza, dzem od sipka, ljutenicu,ljutu salatu od rendane sargarepe, paradjz u flase, papricice i kisele inanizala par venaca da se suse, presovanu pariku, peckanu papriku, lovacku salatu....Uf, a tek imam da stavljam.... Ranije nisam toliko, ali sada sveki samo salje :alsamglup Ajvar sigurno jos,kornisoni, karfiol, tursija, peglane i peckane paprike, u zamrzivac malo, dzem od paradjza, altko od smokvi i tresanja, sok od koprive,inakraju kupus....Valjda nisam nesto promasila....I sve se to pojede... :alsamglup
Posted Image
Posted Image

#125 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11140 Postovi:

Objavljeno 17 September 2012 - 08:39 PM

Narucila (kao i prethodnih godina) ajvar, pindzur, cveklu, barenu papriku, krastavcice i sok od drenjina i aronije preko sindikata :)
Dzemove imam od prosle godine (od kajsije, kupina i malina), 4 tegle slatka od sumskih jagoda smo dobili od moje sestre - kupila je na Tari i PRELEPO JE!
A da se pohvalim da mi je zamrzivac pun paprika babura za punjenje i onih ispecenih koje uglavnom zimi pohujem :) Verovale ili ne - to nam je poklon od moje svekrve. Po prvi put u zivotu se zena setila da podeli sa nama ono sto sprema za sebe i supruga u enormnim kolicinama svake godine!
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#126 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4238 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 18 September 2012 - 06:56 PM

Bravo za vrijedne mame!
Ubacila par vrecica satarasa i ispekla nekoliko kg crvenih paprika.

Mozda bih iduci mjesec mogla da navratim do nase Sanje i kupim koju trglu. ;)
Objavljena slika

#127 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5215 Postovi:

Objavljeno 18 September 2012 - 07:09 PM

Hehehe ;)

#128 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6777 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 18 September 2012 - 10:12 PM

Ja sad razmisljam da kupim paprike i da ih ispecem u rerni i stavim u zamrzivac. Videla sam negde da Nata savetuje da ih ne ljustim, meni bi to savrseno odgovaralo. Ajvar bih spremala ali u selu, a posto je kuca izdata, sacekace jos koju godinu, mozda kupim od ovih zena sto prave. Razmisljam da ostavim sljive u zamrzivac i da skuvam malo dzema, ali to sam htela i od svog sezonskog voca pa nisam. Tako da cu verovatno da se zadrzim na nekoliko kesa pecene paprike i nekoliko kesa babure za punjenje i od koga je dosta je.

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#129 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6777 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 08 September 2014 - 11:39 AM

Imala sam 2kg smokava, poslao mi ovaj covek sto smo letovali kod njega i posto su vec bile gnjile resila sam da skuvam slatko. Ispalo mi je malo manje od 4 tegle i super mi je slatko, a recept je najjednostavniji moguci. 1kg smokava, operu se i odseku peteljke i dno, ovamo 1kg secera se skuva u 0,5l vode i kad pocne da vri samo se ubace smokve, tako se kuvaju od 90-120 minuta i pred kraj se stavi nekoliko kolutova limuna.

Posto ja obozavam slatko, videcu da na isti nacin spremim od rendanih dunja. Treba da ispecem malo paprika za zamrzivac i mozda neku kesu babura za punjenje. Ajvar ako tata bude uzimao, ogrebacu se za neku teglu.

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#130 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11140 Postovi:

Objavljeno 08 September 2014 - 03:39 PM

Danas mi je bas javila koleginica da nam je na poslu stigla ponuda Fudex-ove zimnice. Narucila sam ajvar, pindjur, slatko, pekmez i sok od aronije.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#131 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7922 Postovi:

Objavljeno 12 September 2014 - 05:12 PM

Ja mnogo volim taj njihov sok, to je onaj sa bobicama?

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#132 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11140 Postovi:

Objavljeno 12 September 2014 - 09:08 PM

Jeste, jelka. Super je :)

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#133 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4238 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 21 September 2014 - 02:35 PM

Nemojte sad da mi se smijete, al' kod mene samo mahune u frizideru. Ove godine nista u basti nema. Luk onoliki koliki je bio kada sam ga posadila.
Objavljena slika

#134 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3018 Postovi:

Objavljeno 24 September 2014 - 07:01 AM

Ja isto ne stavljam zimnicu ali zato stavlja mama i svekrva tako da ne fali nicega.Mama mi ispekla koju kesu paprika i kupila mi papriku za punjenje a svekrva kuvala paradajiz pa kad treba od nje uzimam a takodje i mama donese.Moji to slabo jos uvek jedu.Mozda kad budu stariji ovako sam pravila par godina i pola pobacala.

#135 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13042 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 24 September 2014 - 09:07 AM

Blago vama devojke. Zimnicu ne stavljam, a mama mi je daleko...

Tako da mi kupujemo uglavnom.

Ranijih godina smo pekli papriku, ali i to mora da se donese iz Srbije, jer ovde nema te paprike koju mi ostavljamo u zamrzivac.

Ja sam ove godine skuvala 3 tegle dzema od bresaka i sljiva, jer sam imala visak bresaka i sljiva u frizideru, pa da ne propadne. Mnogo je dobar, iako breskve nisu vinogradarke (tj. one koje moja mama stavlja u dzem), nego neke kasne nektarine, koje imaju potpuno drugaciju strukturu od nektarina u sezoni.

Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#136 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9856 Postovi:

Objavljeno 24 September 2014 - 10:10 AM

Ni ja nista nisam jos stavila,napravila bila sok i dzem od visanja i popili sok ,dzema jos ima,donjela mi kolegica dzem od sljiva ,to cu da iskoristim u medeno srce,imam od prosle godine 2 tegle cvekle i jednu dzema od krusaka.

Objavljena slika Objavljena slika

#137 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2196 Postovi:

Objavljeno 04 October 2014 - 08:32 AM

Sto se tice zimnice, ja jos uvek nisam stavila nista.... Posto ove godine rod paprike i uopste povrca je bio los, svekijevci nemaju ni za sebe, tako da vse mora da se kupuje...Naravno, moji sve cekaju na nas, morali smo prvo ogrev da obezbedimo. napunili smo frizider mesom, e sad mozda stavim koju papriku u zamrzivac i kiselu u tegle posto deca to obozavaju, i tursiju..Ostalo oni ne jedu, tako da se mnogo ne sekiram oko toga.....

Posted Image
Posted Image

#138 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6114 Postovi:

Objavljeno 04 October 2014 - 03:30 PM

Tradicionalno, ne spremam i ne ostavljam ništa. Mama mi spremila ajvar, otvorili teglu pre 10 dana, pola bacili pre 3. Ubuđao se. Da li je do namirnica, da li do spremanja, ne znam, a plašim se i da joj kažem, iznerviraće se. Da napomenem da sam skoro bacila otvorenu teglu od prošle godine, i ona nije bila ubuđala. :sad:

St0kp2.png

zPL8p2.png

#139 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7922 Postovi:

Objavljeno 04 October 2014 - 05:50 PM

Joj, mi volimo ajvar. Mama mi je dala dve tegle pre pola meseca, ostalo je malo na dnu jedne :-) Ja se spremam večeras da poređam nešto što se zove grčka turšija - uzela sam kupus, karfiol, šargarepu, papriku, jabuke, celer i kelerabu. Nasecka se na zalogaje, poređa i prelije nekom mešavinom sirćeta i vode. Napraviću dve tegle, da probamo, čujem da bude vrlo čvrsto i ukusno, a može se i dodavati povrće kasnije.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#140 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4238 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 04 October 2014 - 07:17 PM

Ovo zvuci odlicno Jelka! Ispekla sam crvenih paprika, ponesto ce mama da mi prebaci.
Jelja, ako te ne mrzi, napisi recept.
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika