Idi na sadržaj

Fotografija

Prestanak nocnog sisanja i kolicina mleka

• Please log in to reply
82 replies to this topic

#1 Aljkava

Aljkava

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 183 Postovi:

Objavljeno 28 August 2008 - 11:59 AM

Gasha je prestao da sisa nocu i spava celu noc. Jutros sam se probudila potpuno nabrekla, jer se nisam izmuzla. Pitanje glasi:da li ce se smanjiti i dnevna kolicina mleka ako Gasha ne bude sisao nocu a i ja se ne budem izmuzavala?Da li je samo mit to da mleko jako brzo stane kad beba prestane da sisa nocu? To bas bas ne bih volela :zbunjen
Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

#2 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 28 August 2008 - 12:03 PM

mislim da bi trebala da se izmuzavas jer ces u protivnom ako ti ide dosta mleka da dobijes mastitis
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 28 August 2008 - 12:05 PM

Mit. Par noci cete biti nabrekle grudi, a onda ce se smanjiti prliv u nocnim satima. Hana ne sisa nocu vec dva meseca, prestala je negde sa mesec ipo da se budi nocu...
St0kp2.png

zPL8p2.png

#4 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 28 August 2008 - 04:26 PM

Originalno postavio/la kataMit. Par noci cete biti nabrekle grudi, a onda ce se smanjiti prliv u nocnim satima. Hana ne sisa nocu vec dva meseca, prestala je negde sa mesec ipo da se budi nocu...

:zbunjen:p:P(mislim na ovo -mit)Lepo reče kata,sve je to ok,što bi rekli sistem ponude i potražnje,ne brini se i ne plači i vreme je da ne sisa noću:),ako ti lepo sisa preko dana,a ti se pravilno hraniš i piješ dosta tečnosti-biće mleka i dalje.

#5 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 28 August 2008 - 04:30 PM

Ja se nisam nocu izmlazavala kada je Danilo prestao da sisa nocu .. tako da i kasnije je manje mleka islo nocu i nisu grudi bile tako natekle.I nije tacno da mleko brzo stane kad beba prestane nocu da sisa...Smanjice ti se kolicina mleka to je sigurno jer njemu vise nece ni trebati toliko, imace taman toliko koliko njemu treba...Ne otperecuj se!
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#6 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 28 August 2008 - 07:59 PM

Moja mala i dalje trazi da sisa nocu...Pre dve noci muz otisao kod nje u sobu,da ne idem ja,da me ne namirise...Dao joj vodu,ona pila i zaspala,a meni nabrekle grudi,sve me bolelo...Sisa i danju po 2-3 puta.Blago tebi sto je dete samo prestalo da sisa nocu.Osecam se kao da sam negde pogresila kada je moj sisavac ovoliki vec ,a ovolika napast...
Georginin drugi rodjendan je 11.08.2009.Novu bebu ocekujemo 12.08.2009.

#7 Aljkava

Aljkava

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 183 Postovi:

Objavljeno 29 August 2008 - 12:02 PM

Sinoc sam navila sat da se probudim oko 04h da se izmuzem ako bude potrebe. Naravno, nisam nabrekla kao proslu noc, a Gasha se probudio u 06.30h taman da spreci moguce \"nabreknjavanje\".On preko dana bas cesto sisa, a meni, hvala Bogu nije tesko da odgovorim njegovim potrebama, samo da nocu spavamo :)Hvala vam na odgvorima :ket
Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

#8 DraganaRadojkovic

DraganaRadojkovic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 42 Postovi:

Objavljeno 30 October 2008 - 07:53 AM

Ja nemam problem sa grudima,kod mene je problem da odviknem dete od nocnog sisanja jer je vec veliki ima sest meseci i mislim da je krajnje vreme da to resim ali neznam kako.Molim mame koje su to resile da mi daju savet i pomognu.Hvala.

#9 amarilis

amarilis

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 210 Postovi:

Objavljeno 30 October 2008 - 02:23 PM

blago mamama koje imaju mleka za svoje bebirone! ja sam mleko izgubila vec od dva i po meseca, tako da te probleme sa nadolazenjem mleka nisam imala. marija je osam meseci i tek od nedavno ne sisa nocu, ponudim joj caj ako hoce. u zadnje vreme i to odbija, samo se okrene na drugu stranu i vozi ...:aplauz:)
Ivona 01.02.1991.Sasa 03.11.1992.Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers

#10 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 30 October 2008 - 02:47 PM

Originalno postavio/la DraganaRadojkovicJa nemam problem sa grudima,kod mene je problem da odviknem dete od nocnog sisanja jer je vec veliki ima sest meseci i mislim da je krajnje vreme da to resim ali neznam kako.Molim mame koje su to resile da mi daju savet i pomognu.Hvala.

pogledaj ovde imas nesto o tomehttp://www.forummojabeba.com/viewthread.php?tid=1235#pid107914
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#11 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 30 October 2008 - 03:44 PM

Od sestog meseca mleko nadolazi onda kada beba sisa.Bar je meni tako receno,a to se i potvrdilo.Ako moras samo malo iscedi da te ne bole grudi i prestace nocu da ti nadolazi.

#12 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 30 October 2008 - 04:37 PM

Amarilis zao mo je sto si tako rano izgubila mleko,ali Boze moj ima i majki koje uopste ne doje svoju decu.Ja sam Enu dojila 5 meseci ali ne sto sam ja tako htela vec je moralo tako.Prosle godine kada smo bili kod mojih u PG kada je Ena imala 4-5 meseci mene je uhvatio neki jak virus da ja 7 dana nisam ustajala iz kreveta od visoke temperature.Tih dana je naravno nisam dojila i tako se meni mleko smanjivalo i posle sam pila neke lekove i nisam je vise dojila,...tako da sam i ja rano to prestala,...Objavljena slika

#13 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 30 October 2008 - 05:13 PM

I ja sam bila prehladjena jednom dok je Ogi bio bas mali (dojio je) - pila sam Cliacil i nisam prekidala da ga dojim i kad sam imala 39 temp. Dojila sam ga i pod temp. koju sam imala danima dok sam lezala Varicelle...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 30 October 2008 - 05:15 PM

E pa ja se bas ne secam sta sam pila ali sam i primala infuzije dva puta dnevno tako da su mi rekli da je ne dojim.

#15 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 30 October 2008 - 05:20 PM

Verovatno si pila neke lekove koji su se izlucivali u mleko a bili su stetni za bebu
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#16 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 30 October 2008 - 05:25 PM

to sigurno,ali im ne pamtim nazive.

#17 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 30 October 2008 - 05:27 PM

Originalno postavio/la vekiksI ja sam bila prehladjena jednom dok je Ogi bio bas mali (dojio je) - pila sam Cliacil i nisam prekidala da ga dojim i kad sam imala 39 temp. Dojila sam ga i pod temp. koju sam imala danima dok sam lezala Varicelle...

Majka moze da doji sa temperaturom do 38.Sve preko toga je opasno za bebu kojoj se imunitet razvija zahvaljuci bas majcinom mleku.Kada je Matija imao mesec dana izvadila sam zub pod upalom sa 2 gnojne kese.Pila sam amoksicilin i imala sam temp 37,5.Pedijatrica mi je tada objasnila u vezi temp i dojenja.

#18 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 30 October 2008 - 05:39 PM

Pa i meni se cini da pod visokom temperaturom nije dobro dojiti dete.Objavljena slikaStvarno ne znam vekiks kako si smela da je dojis pod 39temperaturom.:zbunjen

#19 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 30 October 2008 - 05:55 PM

Za temperaturu preko 38.Majka treba da iscedi mleko,prokuva ga,ohladi na 37 i da bebi na kasicicu.

#20 Emily

Emily

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3032 Postovi:
  • LocationMontenego

Objavljeno 30 October 2008 - 06:21 PM

jelo,svaka ti cast:aplauz,:zbunjen:pisbabadosta stvari sam naucila od tebe koje nisam znala,samo ako znas reci mi bas me zanima zasto se mmr ne daje dok se ne proba jaje?Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika