Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Tetovaze

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 iva-sa

iva-sa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Postovi:

Objavljeno 24 August 2008 - 10:24 PM

volite li tetovaze ima li kod od vas neko tetovazu.Mm ima dve uradio pre 3 godine dve slikacu pa cu vam pokazati,na jednoj nozi pise andjela i anabela,a na jednoj ivana;);)fantasticno uradjeno...ja sam radila one privremene koje traju po 7 do 10 dana,htela sam da uradim pravu ali ne trpim bol, mm kaze da boli...evo nekih zanimljivih tetovaza sto sam videla na netu...http://www.egotattoo.narod.ru/simboli.htmhttp://www.egotattoo.narod.ru/tribali.htmhttp://www.tanjatattoo.com/galerijanew2008.htmla evo i teksta o tetovazamaTETOVAŽEDanas je skoro nemoguće proći ulicom a ne sresti nekoga sa tetovažom. Tetovaža postoji u svim oblicima i veličinama, i može se nalaziti na svim mestima na telu. Takođe, i trajna šminka obrva, usana, očnih kapaka, je jedan od vidova tetovaže.Tetovaža je dostigla ogroman razvoj u poslednjoj deceniji i njena populanost ima tendenciju porasta.PorekloVerovali ili ne, neki naučnici tvrde da su prvi taragovi tetovaže pronađeni na telu Ledenog čoveka, koje datira od 3300. godine p.n.e. Tetovaže su pronađene i na telima mumija koja potiču iz 2000 g. p.n.e.Tetovažu su ponovo otkrili Evropljani kada su tokom svojih istraživanja došli u kontakt sa polinezijskim i američkim Indijancima. Reč TATTOO potiče od tahićanske reči tattau, koja znači obeležiti i prvi put je pomenuta u beleškama istrazivača Džejmsa Kuka od 1769. godine, prilikom istraživanja Južnog Pacifika.ZnačenjeTetovaža ima različito značenje u različitim kulturama. U najranijoj istoriji, dekoracija tela je najčešći motiv tetoviranja, a tako je i danas. U nekim kulturama tetovaža je služila kao nečija identifikacija koja pokazuje njegov rang i status u grupi u kojoj živi. Npr., u Starom Rimu su tetovirani kriminalci i robovi. Tahićanske tetovaže su nosile poruke o životu onog ko ih je nosio. Tetovažama se obleležavalo i odrastanje pripadnika plemena kako bi se taj trenutak sačuvao zauvek.Najranije metode tetoviranjaNeverovatna različitost metoda tetoviranja razvila se u različitim kulturama. U Severnoj i Juznoj Americi mnoga indijanska plemena su se tetovirala jednostavnim ubadanjem, dok su neka plemena u Kaliforniji sipala boju u ogrebotine. U Polineziji i Mikroneziji tetovaža se radila alatkom sličnom po obliku današnjim grabuljama. Maori sa Novog Zelanda, koji su poznati po svojoj tetovaži, primenili su alatku za obradu drveta kao alat za tetovažu, koja je bila napravljena od kostiju zivotinja. Dolaskom Evropljana oko 1700 godine, Maori su počeli da koriste i metal za izradu alatki za tetoviranje, što im je omogućilo da ovaj postupak još više usavrše.Moderno tetoviranjeDanas, tetovaža nastaje injektovanjem boje u kožu. Injektovanje se radi iglom (iglama) koje su zalemljene na držač igala. Igle se kreću gore-dole nekoliko stotina puta u minutu i prodiru u kožu oko 1-1,5 mm. Ono što se vidi kada pogledate tetovažu jeste u stvari boja koja je ostala u koži posle tetoviranja. Boja nije u epidermisu, što je površinski sloj kože koji mi vidimo i koji se menja konstantno, već se nalazi na vrhu dermisa i vidi se kroz epidermis.Ćelije dermisa su neverovatno stabilne, tako da će tetovaža trajati celog vašeg života, pri čemu može vrlo malo da izbledi ili da se razlije.Mašina za tetoviranjeOsnovni princip rada električne mašine za tetoviranje je taj da igla ide gore-dole, kao kod mašine za šivenje, unoseći boju u vašu kožu tokom tog procesa.Današnje električne mašine ubadaju kožu frekvencijom od 50-3000 puta u minutu. Sterilne igle su nakačene na mašinu i umočene u boju. Pritiskom na pedalu, igle počinju da se kreću gore-dole i tako probijaju površinski sloj kože, unoseći nerastvorljivu boju ispod epidermisa.TetoviranjeVeći deo procesa tetoviranja fokusiran je na bezbednost, jer bilo koja otvorena rana (kao što je i tetovaža) može potencijalno dovesti do infekcije i prenošenja raznih bolesti.Prihvatljivi metodi sterilizacije su jedino oni koji se koriste i u bolnicama, a to su sterilizacija u suvom sterilizatoru i sterilizacija autoklavom (parni sterilizator koji na t=121 C i na P=1bar za oko 30 min ubija sve mikroorganizme). Veći deo materijala koji se koristi kod tetoviranja – boja, kapice za boju, rukavice, igle - koriste se samo jednom da bi se izbegla mogućnost kontaminacije materijala. Sav materijal koji se ponovo koristi (držač za igle, tuba, vrhovi) mora biti očišćen u ultrazvučnoj kadici i sterilisan u sterilizatoru pre nove upotrebe.Druga oprema kao što su brijači i najlonske kese koje se koriste za pokrivanje sprej-flaše i radnih površina, takođe se bacaju posle upotrebe.Pod normalnim okolnostima (bez konzumiranog alkohola, droga...) krvarenja kod tetovaže gotovo i da nema.Koliko samo tetoviranje traje zavisi od stila i od same slike koja se radi.Neke komplikovanije slike (velika površina, veliki broj linija i boja) rade se i iz nekoliko puta.BolBol zavisi i od lokacije tetovaže na telu. Najmanje boli na mestima sa mnogo “mesa”, a najvise tamo gde je koža odmah preko kostiju. Ali bol zavisi i od same osobe. Pokazalo se i da žene bolje podnose bol. Većina ljudi posle nekoliko minuta ne oseća bol (možda malu neudobnost). Organizam luči endorfin da olakša i smanji bol ili neudobnost koju trebate da istrpite. Ima jakih dokaza da je endorfin spojen sa “centrima za uživanje” u mozgu. Moguće je da zbog toga kažu da je tetoviranje zavisnost, ili da tetovaža kod nekih ljudi stvara osećaj sličan seksualnom uzbuđenju. Većina bola dolazi od toga što ne znamo šta da očekujemo. Većina ljudi koji se tetoviraju prvi put su izuzetno nervozni što prouzrokuje da vam telo bude pod tenzijom, a ako je vaše telo pod tenzijom postaćete mnogo osetljiviji. Kada telo počne da se opušta onda i tetovaža počinje sve manje i manje da boli. Znam da je svako čuo priču o nekome ko je otišao da se tetovira i koga je toliko bolelo da se onesvestio. Ako je osoba koja tetovira profesionalac, onda ćete imati veoma malo nelagodnosti tokom rada.U svakom slučaju ne dozvolite da vas bol spreči da uradite tetovažu na mestu na kom ste hteli !!!
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#2 ninoslava

ninoslava

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 833 Postovi:

Objavljeno 24 August 2008 - 10:32 PM

Svidjaju mi se neke tetovaze ali samo na pojedinim osobama koje umeju da ih nose.Volela bih da imam neku malu ,diskretnu ali ne verujem da bi mi dobro stajala.

#3 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 24 August 2008 - 10:41 PM

svidjaju mi se tetovaze na ponekim osobama , sto kaze ninoslava ne stoje svakom, ja sebe ne mogu da zamislim sa njom ....
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#4 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 08:49 AM

Meni su slatke one male zenske tetovaze,i razmisljala sam par puta da se istetoviram ali nisam jos uvek sugurna jel je to ipak za ceo zivot i po meni velika odluka...
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

#5 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 09:17 AM

Tetovaže na muškarcima mi se dopadaju (generalno), a na ženama sve manje iako sam pre desetak godina i ja htela sebi da uradim jednu.Sad, preko leta viđam baš mnogo istetoviranih devojaka. Mm je nedavno prokomentarisao kako ćemo za 30-40 godina imati generaciju istetoviranih baba.
Objavljena slika
Objavljena slika

#6 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7696 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 09:23 AM

Ja nisam pobornik tetovaza ni pirsinga...cak ni busenja usiju :baddavil.....Licno ne bih uradila ni tetovazu ni pirsing, ali ko voli i kome se svidja postujem...to je njegov izbor. Mm je imao ideju o pirsingu obrve :puzzled, ali odustao je od toga....Nedavno su mi dolazile rodice iz Kanade i one imaju i tetovaze i uradile su pirsing jezika i brade....meni je licno to skroz ok na njima ili nekom drugom...ali ja to ne bih nikada uradila.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#7 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5980 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 09:28 AM

Ne volim da sebi nanosim nepotreban bol. A kako izgledaju tetovaze kada se telo menja (mrsavi, goji se:rolleyes).
Posted Image

Posted Image

#8 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 12:56 PM

Ja licno bih se mozda istetovirala,i planiram to,sta vise u ovoj godini.To ce biti nesto vezano za moje dete,ime u kineskom slovu,tribalu,notnom sistemu ili pocetno slovo imena.Nisam protiv tetovaza ali kad vidim sta ljudi sve tetoviraju sto nema veze sa vezom zapitam se.Uh muka mi je od delfina tribala da donjem delu ledja i svakojakih Azdaja.Pola devojaka u Beogradu to isto nosi i svi na istim mestima! BLJAK!

#9 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 01:20 PM

Meni su se vise zgadile tetovaze,ako ima iko vise tetovaza na tjelu od Francuza ja neznam:duh:duh:duh:duhJuce sretoh na ulici djete,da se tako izrazim,mislim da nema vise od 9 god,vidjela sam tetovazu mala kao jedno kinesko slovo,i sto puta sam se okrenula da vidim jel sam skrenula sa pameti ili su mi se pocele stvari prividjati,:duh:duh:duh:duhi kazem mm :jel to kod onog klinca tetovaza,a mm :koliko ja vidim jeste!!!!A boze sacuva sto puta:zbunjenKasnije smo saznali da mali zivi sa mamom,u jednom centru prihvatnom,i da je mali iz Georgije.Za oca i nezna ko mu je :(Ma gade mi se totalno,jos dtrebam da idem i da trpim bol,i onako me svasta nesto po malo boli :)
Objavljena slika

#10 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 01:31 PM

Iskreno ja ih nesto ne volim jer su u danasnje vreme postale pomodarstvo. Tacnije smorili su ljudi sa njima vise. Obicno muskarci ne mogu da stanu na jednoj tetovazi (kao droga je to izgleda)pa onda se \"oblepe\" celi. Ko voli da ih nosi slobodno.Da to moze da se nosi par godina ok verovatno bih i ja neku stavila, mada ne verujem. Ja sam jedno vreme kao devojka bila zaludjena pirsingom na obrvi i to me drzalo jako kratko srecom..ko zna nasta bih licila sad. :duh
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#11 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 05:35 PM

Moja sestra baš neki dan istetovirala obrve,jer su joj bile nejednake boje i oblika.Mene lično zanima tetovaža oko usana tj.trajna šminka ili kako već zovu,e sad samo treba da naiđem na nekog ko je to dobro uradio,da vidim svojim očima i onda da znam gde bi to i radila......ja sve volim,ko mali majmun,sviđa mi se ona oko pupka,duž leđa ili iznad pojasa,volim i na muškima;)još više:P...e sad, da sam malo mlađa....ko zna,verovatno bih se odlučila za neku....mm mi skoro ponudio da me časti pirsingom,ali mislim da više nemam stomak za to:(....i ako ga neko od vas ima,imam pitanje-šta se desi sa njim u toku i posle trudnoće?

#12 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12666 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 25 August 2008 - 05:39 PM

Originalno postavio/la emina....i ako ga neko od vas ima,imam pitanje-šta se desi sa njim u toku i posle trudnoće?

Iz gorenavedenog zakljucujemo - stavice pirsing i planira jos jedno dete!!!! :duh :) :voimteSalim se...Ja ne volim ni pirsinge ni tetovaze. Mada sam cula da pirsing moze da poveca seksualno uzivanje. Poznajem nekoga ko je stavio pirsing na bradavice (muskarac) i kaze da od tada vise uziva kada mu neko mazi iste... sta ja znam.... meni je sve to blesavo, ali... svako je gospodar svoga tela

#13 Tasia

Tasia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 228 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 07:38 PM

Originalno postavio/la mammam Mm je nedavno prokomentarisao kako ćemo za 30-40 godina imati generaciju istetoviranih baba.

Ja oduvek razmisljam o tome kako to izgleda na starim babama kad je koza suva, opustena.... :puzzledI stvarno nekom stoji a nekom ama bas nikako. Videla sam mnogo lepih koje mi se bas dopadaju ali ... ipak ne.Mozda neku imitaciju koja se skida ,malo iz fazona :duh Jedino sto bi uradila (to sam vec pisala) su istetovirane burme.A pirsing meni se ne dopada nikako
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#14 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 25 August 2008 - 08:31 PM

Kod mene ni privremene tetovaže ne dolaze u obzir. To su one koje se rade nekim prirodnim, biljnim pigmentima, pa izblede u roku od nekoliko godina.Međutim, ja sam toliko svetle puti da sam ubeđena da bi se to \'nekoliko godina\' sigurno pretvorilo u deceniju u mom slučaju.
Objavljena slika
Objavljena slika

#15 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 02 December 2011 - 10:48 PM

MAMMAAAAAAAAM....... :P
Imam je ,konačno i mnoooooogo mi se svidja :)

#16 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 02 December 2011 - 10:51 PM

Daj da vidimo!!!
Objavljena slika

Objavljena slika

#17 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 02 December 2011 - 10:58 PM

http://s759.photobuc...et_action=album

#18 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7811 Postovi:

Objavljeno 02 December 2011 - 11:20 PM

Mnogo je lepa, curo. I ostavlja prostor za dodavanje slova ;)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#19 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8594 Postovi:

Objavljeno 02 December 2011 - 11:43 PM

Jooj, prelepa!
Posted ImagePosted Image

#20 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 02 December 2011 - 11:58 PM

Hvališ se, hvališ. :D
Joj, ja sam zrela za novu...na prstima se uzdržavam da je ne uradim...

P. S. Lepa ti je tetovaža. ;)
Objavljena slika
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika