Idi na sadržaj

Fotografija

Posao!

• Please log in to reply
207 replies to this topic

#1 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 31 July 2006 - 01:39 PM

cime se bavite tj. gde ste radile pre nego sto ste rodile male andjelcice i gde planirate da se zaposlite kad oni malo odrastu?
Objavljena slika

#2 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 31 July 2006 - 01:40 PM

Nisam nigde radila ranije, ali se nadam od sledece godine kad mi Mihailo napuni bar godinu dana. Dobro bi legla neka banka ili osiguravajuce drustvo uh, al bi to bilo fino. (dipl.ecc)
Objavljena slika

#3 NinaS

NinaS

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 68 Postovi:

Objavljeno 31 July 2006 - 09:40 PM

Imamo prvivatnu radnju u kojoj radimo suprug i ja. Zadnja dva mjeseca trudnoce i prva cetiri mjeseca poslije porodjaja nisam uopste radila. Sada radimo naizmjenicno: jedno dadilja a drugo je na poslu i super nam je tako. :)
Objavljena slika

#4 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 31 July 2006 - 10:00 PM

Po profesiji sam uciteljica. Pre nego sto sam zatrudnela radila sam u jednoj OS godinu dana kao zamena. Posto sam morala da prestanem da radim jer je trudnoca od pocetka bila rizicna, ostala sam bez radnog mesta(posto nisam bila primljena za stalno). I eto tako, sada se raspitujem ima li u nekoj skoli u okolini ucitelj koji ce u penziju za godinu dana pa da ja uletim na to mesto. :)

#5 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 01 August 2006 - 09:54 AM

Ja nazalost nemam posla...i bas sam razmisljala da otvorim slicnu temu...to mi je najveci problem....za par mjeseci se vracam u Bosnu i onda trebam da trazim posao...obrazovanje nakon srednje nisam nastavila i to mi je isto veliki propust...zavrsila sam za hotelsko-turistickog tehnicara....i to je sve...raduckala sam po malo a samo 2 mjeseca imam u radnickoj knjizici...

#6 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 08:14 AM

vec sam rekla da sam htjela da postavim slicnu temu,pa ne ide da je sad razdvajam od ove...moje pitanje bi bilo;Sta je najbitnije kada ste u potrazi za poslom?Naravno ako nemate vezu i sl.Ja recimo nemam bas veliko samopouzdanje kad je rijec o intervjuima...cak se uspanicim kad treba i biografiju da napisem i onda totalno zablokiram i ne znam sta da pisem...znam da to sve proizilazi jer jako silno zelim posao i mnogo mi je potreban...ok ima li kakvih savjeta?tips?:):)

#7 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 09:12 AM

Pa ne znam koliko ti ja mogu biti od pomoci s obzirom da nikada nisam radila, ali znam kako je bilo kada je moj muz trebao da se zaposli. Mozda jedino da ti posaljem jedan formular koji je kao neki tzv. Evropski CV u kome nemas da razmisljas kako da napises biografiju vec samo popunis prazna mesta (odgovoris na vec data pitanja) i eto ti super biografije.
Objavljena slika

#8 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 09:15 AM

moze,moze;):) to bi bilo super mihailovamamakazu da je prvi dojam(znaci pojavom)jako bitan...drzanje tijela i sl.koliko znate o tome?

#9 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 09:27 AM

Moja sestra je isla na neki kurs oko toga na Birou za zaposljavanje. Bitno je da si pristojno obucena (ne farmerke, ne majce, ne patike ...), nesto kao suknja (chanel duzina-do pola kolena) gore bluzica i stikle na noge ne velike i ne sa otvorenim prstima. To su pravila bontona. uredna frizura. i na razgovoru nemoj uvrtati kosu, lomiti prste,pipkati se po licu...jednostavno prekrsti noge ili tako nesto i gledaj ih pravo u oci to odaje utisak da se ne plasis,
Objavljena slika

#10 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 09:32 AM

Bas bi voljela ici na slican kurs...mislim da je jako bitno znati traziti posao...dobro igra tu ulogu i sreca,poznanstvo,obrazovanje...al sve se svede na nulu,pogotovo u danasnje vrijeme...U Zenici mislim da 2% ljudi radi ono za sta je skolovano,a ostali parolasnadi sei takoder mislim da treba biti uporan-dosadan...

#11 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 29 August 2006 - 08:16 AM

Sta bi mihailovamama sa onim formularom CV sto mi obeca poslat...

#12 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 29 August 2006 - 04:01 PM

http://office.micros...3470421033.aspx Na ovom linku mozes naci CV templates(resumes) pa ti izaberi koji bi ti vise odgovarao u zavisnosti od situacije.

#13 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 29 August 2006 - 04:47 PM

evo jos jednog linka koji moze mnogo da ti pomogne http://www.symsdress.com/ace.htm

#14 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 30 August 2006 - 01:57 PM

hvala...bas cu sad pogledat

#15 mamaJ

mamaJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 30 August 2006 - 02:00 PM

Pre porodjaja sam radila (jos uvek radim ;)) u jednoj firimi koja se bavi uvozom i prodajom plocastih materijala, okova, laminata...a videcemo kada bude doslo vreme za vracanje gde i kako...

#16 una

una

Newbie

• Members
  • Pip
  • 29 Postovi:

Objavljeno 31 August 2006 - 07:46 PM

Ja sam radila skoro do pred porodjaj,sad sam na porodiljskom ili kako zovu posle trece meseca \"nega deteta\",i vracam se na posao sledeceg marta,ali zene ne da nemam zelju nego...od ultra ambiciozne zene koja je znala da radi 14 sati dnevno nekad i svih sedam dana u nedelji cini mi se da nije ostalo nista(inace sam dipl.ing.gr.),mozda je to samo trenutno i mozda cu uskoro jedva cekati ali sad je tako.
Objavljena slikaObjavljena slika

#17 srecka

srecka

Newbie

• Members
  • Pip
  • 11 Postovi:

Objavljeno 22 September 2006 - 06:18 AM

Radila sam dok sam bila u Bosni kao racunovodja,volim taj posao,ali tesko da cu ovdje to moci da radim.Ustvari nikad se nezna.

#18 Goca

Goca

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 22 September 2006 - 10:36 PM

Ja nisam nikad radila a planiram kad Sara bude porasla malo. Radicu u svojoj stuci, ja sam vaspitacica-i taman cu nju da vodim sa sobom u vrtic

#19 bebizyy!!!!!

bebizyy!!!!!

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 111 Postovi:

Objavljeno 23 September 2006 - 07:36 AM

cure,verovale ili ne ja sam se uzelela svog posla :D ;) :( ;) ;)...nedostaju mi jutarnje trac partije sa kolegama(blazena medju muskarcima)...samo,ne znam kako cu uspeti da se odvojim od mog andjela,a bolovanje istice polako,ali sigurno...

#20 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 23 September 2006 - 11:59 AM

bebizyy!!!!!ja ti verujem. :)Sa sve trudnickim bolovanjem, ja ne radim vec 1,5 godinu.Juce sam isla do skole (radim kao nastavnik u OS) da vidim koliko imam godisnjeg odmora i kad treba da se vratim.Srela kolegenice, pile kafu, tracarile....dosla sam kuci posle 4 sata. :PA mm se umorio od cuvanja Srbe i sedenja u stanu. ;)A ja se uzelela deteta...nisam ga ispustila iz ruku celo popodne.Cudno je to...ni na jednu , ni na drugu stranu....Mada cu najverovatnije poceti da radim tek od februara (dok se sve spoji: bolovanje, god. odmor, raspust). Zao mi da ga ostavim, pa ne zna jos ni da hoda.
'Objavljena
'Objavljena

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika