Idi na sadržaj

Fotografija

Eserihija Coli u trudnoci

• Please log in to reply
50 replies to this topic

#21 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 18 July 2011 - 10:06 PM

Dobila sam 5 injekcija Longaceph i Lidokain-hlorid 1%,i mogu da stavljam Polygynax vaginalete,6 dana. Medjutim,doktor iz opste prakse je napravio opstu frku oko tih inekcija,da su zabranjene za koriscenje ambulantno,samo u bolnicke svrhe,kako je to prejak lek za mene,bice mi lose,zvao direktora i jos neznam koga na telefon,pitao sta da radi i na kraju dao pecat i rekao posle inekcije da ostanem 10-15 min. da sedim tamo. Tako me je preplasio da me jos uvek drzi panika da ce mi srce stati u svakom trenutku :sae Da li je ovaj lek zaista tako opasan i jak? Jer meni posle davanja inekcije nije bilo nista,samo popodne sam bila malo pospana i ponekad mi se zamanta. Trnula mi je i ruka,ali mislim da mi je od panike i da sam to umislila,jer cim skrenem misli na nesto drugo,osecam se normalno. Ali ipak mi nije svejedno,bas me je isprepadao. :tuzan

#22 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7910 Postovi:

Objavljeno 18 July 2011 - 10:11 PM

Ja sam imala u vaginalnom brisu ešerihiju na početku druge trudnoće, ali dr nije mnogo pravio frku oko toga. Koristila sam povidon jod vaginalete 10ak dana i pred porođaj, nalaz je bio uredan.

edit: ne razumem se u te stvari mnogo, ali jedna moja prijateljica je primala longacef intravenozno, u bolnici, u trudnoći, ali zbog teške komplikacije nastale ujedom krpelja, Lajmske bolesti. Bilo je sve u redu i sa njom i sa bebom, hvala BOgu. Nemoj padati u paniku, nema potrebe, pa ne mogu baš tako napamet da prepisuju lekove.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#23 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6765 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 19 July 2011 - 07:34 AM

Longacef se upotrebljava kod nas samo i iskljucivo u bolnici. Ne znam zasto je to tako, ali znam da kad neko treba da ga prima da mora da legne u bolnicu. Zato je taj lekar panicio, jer i pored toga ti si ipak trudnica i sigurno mu nije bilo sve jedno.

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#24 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8646 Postovi:

Objavljeno 19 July 2011 - 03:46 PM

Aki je primao longacef dok smo bili u bolnici, ali znam neku decu koja su ga primala ambulantno ovde. Nista se nije zakomplikovalo.
Ivana, nemoj da panicis, mislim da nema potrebe.
Ta pospanost i mantanje verovatno nemaju nikakve veze sa lekom, vec vise sa vrucinom i pritiskom.
Objavljena slikaObjavljena slika

#25 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2196 Postovi:

Objavljeno 19 July 2011 - 03:49 PM

Ogi primao ambulantno Longacef, ja sam znala da je jaka injekcija, ali nisam znala da je toliko...Srecom, lepo podneo...Znam jos dosta dece koja su primala Longacef a nisu lezala u bolnici...
Posted Image
Posted Image

#26 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 20 July 2011 - 06:36 AM

Longacef je cefalosporin poslednje generacije i jako je dobar lek. Nije stetan, ne moras da brines. Ja sam ga primala stalno kad sam bila jako bolesna, i u detinjstvu, a i kasnije, jer se on daje i kod osoba koje su alergicne na penicilin.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#27 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 20 July 2011 - 09:38 AM

Uf,bas me je isprepadao taj lekar,taj dan mi je i bilo lose,ali zbog panike. I citam post po post i vidim da to nije tako strasno koliko je on to preuvelicao. :mad: Juce mi nije bilo nista. Toliko o lekarima iz dom zdravlja :sae Hvala to ste bile tu za mene Objavljena slika

Nego,za mm-a sam pitala da li i on nesto da koristi,posto je dosta osetljiv na antibiotike rekao je da ako nema tegobe dovoljna je samo zastita dok se ja lecim. On nema nikakve simptome (doduse,nisam ih imala ni ja) ali nekako bi zelela da za svaki slucaj koristi neku kremicu,samo neznam koja je za ove svrhe? Kansen je mislim za gljivice,ne za eserihiju. :zbunjen

#28 pokita

pokita

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 175 Postovi:

Objavljeno 15 August 2011 - 06:08 AM

Ja sam imala eserihiju coli u mokraci na pocutku ove trudnoce, dojila sam Akija i nisam ni znala da sam trudna, popila sam po antibiogramu Amoksiklav, a hteo je da mi da gentamicin ali nije zbog dojenja, da sam ga kojim slucajem odbila i primila gentamicin morala bih na kiretazu posle, i posle par dana opet sam imala jake bolove i ispila Pipem dve kutije koji isto nije preporucljiv u trudnoci ali kao nije ipak bas opasan, on mi je skroz ocistio.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#29 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 17 August 2011 - 12:13 PM

Ja sam juce radila kontrolne briseve,videcemo u subotu da li su inekcije ucinile svoje. Ja se skreno nadam da jeste :huh:

#30 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8646 Postovi:

Objavljeno 17 August 2011 - 02:24 PM

I ja se nadam da ce sve da bude ok. Pozdrav, Ivana.
Objavljena slikaObjavljena slika

#31 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11135 Postovi:

Objavljeno 20 August 2011 - 09:28 PM

Ivana, jel sve ok?
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#32 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 24 August 2011 - 10:40 PM

Jeste,ponovila briseve i sve je u redu,brisevi sterilni :singing Sad pijem brusnicu jer kazu da Eserihija ne voli kiselu sredinu,pa se iskreno nadam da se nece vratiti,ako imate koji savet za preventivu pisite. :) Drago mi je sto brinete Objavljena slika

#33 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 25 August 2011 - 07:27 AM

Drago mi je da si dobro.
Objavljena slika
Objavljena slika

#34 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6541 Postovi:

Objavljeno 25 August 2011 - 11:53 AM

zar brusnica sme u trudnoci da se pije?

probaj sa cajem za trudnice i decu koji proizvodi apoteka josif pancic

#35 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4226 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 25 August 2011 - 12:12 PM

Cvetic, a zasto ne bi smio da se pije u trudnoci caj od brusnice?
Objavljena slika

#36 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 29 August 2011 - 11:39 AM

Meni su svi od reda u ambulanti tako savetovali,puno soka od brusnice :puzzled Valjda sme... :zbunjen E da i taj Josipv caj je super,moracu da ga kupim posto smo ga ja i Ivetka popile.

#37 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7910 Postovi:

Objavljeno 29 August 2011 - 11:42 AM

Ja isto mislim da ne bi trebalo, znam da se ne savetuje ni deci do 3 godine.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#38 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6765 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 29 August 2011 - 11:43 AM

I meni je receno da brusnicu ni u kom obliku ne treba da unosim.

y8eULli.jpgy8eUp1.png

FEs56ND.jpgFEs5p1.png

#39 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 29 August 2011 - 11:46 AM

Nije ni cudo sto su mi tako nesto savetovali,nasi radnici u DZ su ludi :alsamglup Znam za uvin caj da nesmeju trudnice a za brusnicu nisam znala. Dobro je da ste mi napisale.

#40 InaMomoc

InaMomoc

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2552 Postovi:
  • LocationRazlog, Bugarska

Objavljeno 29 August 2011 - 11:46 AM

Izgleda da su mišljenja podeljena i kome verovati?! :zbunjen Meni je moj ginekolog rekao da pijem Uvin čaj, a posle sam čitala da ne sme u trudnoći, a isto i začaj od brusnice.

LzyI9nM.jpgLzyIp3.png

Iy14vbA.jpgSonXp3.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika