Idi na sadržaj

Fotografija

Eserihija Coli u trudnoci

• Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 MilanSM

MilanSM

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 31 July 2008 - 01:15 PM

Da li neko ima iskustva sa eserihijom coli?Supruga ima 100.000 klica i ginegolog joj je dao da pije palitreks(500mg) 10 dana pa onda injekcije.Koliko je to opasno?Hvala

#2 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6623 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 31 July 2008 - 01:31 PM

ne znam kako je u trudnoci ali znam da je moja sestra imala kad je bila mala, pila je neku terapiju, verovatno antibiotik i uz to neke cajeve. ne znam odakle ste, u kragujevcu postoji covek \'travar\' inace je biohemicar koji je radio u higijenskom zavodu dugo i sad pravi te razne cajeve, dosta pomazu, kod njega se dolazi sa nalazom i sa izvestajem lekara, ne daje nista napamet.
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 MilanSM

MilanSM

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 31 July 2008 - 01:34 PM

Do sada je pila caj od brusnice i Prolom vodu, to je pomoglo ali Eserihija nije nestala.Ali ginekolog kaze da je 100.000 jako puno i opasno po bebu!

#4 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6623 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 31 July 2008 - 01:36 PM

ovo je neki caj koji utice na eserihiju bas. i ja mislim da je puno ali ne znam da li je opasno po bebu, znam da su meni dali antibiotik kad sam imala urinarnu infekciju u trudnoci da ne bih dobila kontrakcije.odakle ste?

#5 MilanSM

MilanSM

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 31 July 2008 - 01:41 PM

Iz Novo Sada, idemo kod privatnog ginekologa za kog se prica da je jedan (tj.jedna) od najboljih u gradu. Imamo poverenje u doktoricu ali opet hocu da se informisemo sto vise.

#6 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 31 July 2008 - 01:52 PM

U svakom slucaju treba da pije antibiotike. Za trudnocu ne znam zaista ali moja mala bratanica je dobila eserihiju (beba od 9 meseci). Ona je na antibioticima bila i prali su je non-stop umesto brisanja maramicama. Sada joj je nalaz ok ali Dr insistira da se nalazi ponove vise puta jer je eserihiju tesko iskoreniti. Ne plasite se od antibiotika jer doktori daju u trudnoci one koji nisu opasni za bebu. Verovatno je vecina mama u trudnoci bar jednom bila na antibioticima.
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#7 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 31 July 2008 - 02:38 PM

meni su sumnjali na eserihiju u trudnoci,ali su mi unapred rekli da nije opasno! 100.000 nije tako veliki broj,mom detetu kad su nasli 1.000.000 rekli su da ima dece sa 10.000.000 i sve se da izleciti-proslo joj je odmah posle prve terapije. U trudnoci,i pre analiza kad je to bila samo predpostavka rekli su mi da pijem dosta cajeva i mnogo vode.Da li ste razmisljali o tome da potrazite misljenje jos jednog strucnog lica?Ok antibiotik,ali mislim da je bas bezveze sto su vas toliko preplasili!Sve i da jeste istina ono sto su rekli mislim da je jako glupo govoriti trudnici da je nesto opasno za bebu,oseca se krivom i uplasenom!

#8 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 31 July 2008 - 05:00 PM

Уринарне инфекције су у трудноћи опасне јер уколико дође до упале бубрега (као компликација уринарне инфекције) може да дође до спонтаног побачаја. Препоручујем доста течности (и по 2-3 л дневно), чај из апотеке Јосиф Панчић из Београда (пила сам га у трудноћи). Моја \"несрећа\" је била да је бактерија била осетљива само на лекова на које сам ја алергична.

#9 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 31 July 2008 - 06:05 PM

Originalno postavio/la MilanSMIz Novo Sada, idemo kod privatnog ginekologa za kog se prica da je jedan (tj.jedna) od najboljih u gradu. Imamo poverenje u doktoricu ali opet hocu da se informisemo sto vise.

Onda joj morate verovati! Ili nemojte ići kod nje.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#10 tik

tik

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 31 July 2008 - 09:04 PM

ja sam imala 1.000.000 klica u trudnocji,i iskorenila sam e.coli Odmenjskom vodom posle 2.nedelje.Josh uvek je pijem.Dajem je i bebi od rodjenja. Pozdrav od Nikolaja i mame

#11 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 01 August 2008 - 05:20 AM

Nisam baš sigurna koliko bi to trebalo lečiti bez lekova!!!

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#12 Shana

Shana

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 09:08 PM

Pozdrav i od mene! Na pocetku trudnoce sam imala e.coli i posle dve terapije palitreksa uz dosta tecnosti i caja za trudnice protiv bakterija u urinu sam uspela da je se oslobodim, ali samo privremeno. Posle tri meseca se opet vratila u velikom broju. Sad pijem opet palitreks 500mg 7 dana na 12 sati po 2, pijem Odmenjsku vodu i caj Josif Pancic, pa cu videti koliko ce mi trebati da je se resim. Cini mi se nikad za stalno je necu iskoreniti.

#13 modestizyli

modestizyli

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 29 December 2008 - 12:02 AM

LEK JE PRONADJEN.Trenutno ga ima samo u Italiji.Ovo je lek protiv eserihije coli i protiv salmonele.Na trzistu je,otprilike,2 meseca.Ja sam jos tada uzela za moju malu rodjaku,i posle terapije od 1,5 meseca imala je cist nalaz,a bolovi pri uriniranju su prestali vec posle prvih par dana terapije.Inace dete se muci vec 6 godina i lecili su je antibioticima

#14 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 15 July 2011 - 12:06 PM

Ja sam dobila danas rezultat cerv. i vag. briseva i imam Eserihiju. :zbunjen Zakazala sam pregled za ponedeljak. Nemam nikakve tegobe,samo neznam koliko je to opasno za bebu? Kako sam je uospte dobila?

#15 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12859 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 15 July 2011 - 02:28 PM

Ivana nisi je dobila, svako je ima samo je tebi verovatno veća koncentracija. Ona se manifestuje valjda zbog pada imuniteta ili tako nečeg. U trudnoći mislim da se piju samo čajevi. Pogledqj temu od početka.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#16 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 15 July 2011 - 03:53 PM

Procitala sam temu ali sve se svodi da Eserihiju u mokraci,a ja je imam u cerviksu i vagini! :( Zato sam zabrinuta kako to utice na bebu. Imam Josipov caj za trudnice i decu,skuvala sam ga i pocinjem da pijem dok ne odem doktoru u ponedeljak. Imala sam je godinu dana posle porodjaja,izlecila sam se Gentamicin inekcijama. Videcemo ovaj put

#17 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 16 July 2011 - 07:10 AM

Pitacu mm sta bi ti dao. Mislim da si lako mogla da je preneses sebi, jer u debelom crevu E.coli je normalni stanovnik.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#18 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 16 July 2011 - 10:55 AM

Pitacu mm sta bi ti dao. Mislim da si lako mogla da je preneses sebi, jer u debelom crevu E.coli je normalni stanovnik.

Imala sam je prvi put pre godinu i po dana,i sad. Od kako sam se porodila imala sam i gljivice puno puta,i upale,ko da mi se nesto poremetilo posle porodjaja. O higijeni vodim racuna,i sve te stvari,ne umivam se sapunom,ne koristim mirisljave uloske,analni seks ne upraznjavam :barfy da bi sebi tako prenela... Nemam pojma kako uspe da prodje.

#19 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 16 July 2011 - 08:08 PM

Od sapuna ili ulozaka nece sigurno. Ja stalno koristim sapun, a uloske cak i dnevne, ali moze biti da je imunitet.
Mm kaze da stavljas vaginalete polygynax, valjda sam dobro napisala.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#20 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 17 July 2011 - 09:37 AM

Ove vaginalete cak i imam i jos uvek imaju rok vazenja,pitacu sutra na pregledu da li mogu da ih stavljam umesto antibiotika. Kad bi imala tegobe,svrab i ostalo sigurno bih stavila odmah,svakako hvala ti na odgovoru Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika