Idi na sadržaj

Fotografija

Lista neophodnih stvari za bebu

• Please log in to reply
69 replies to this topic

#1 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 14 October 2006 - 01:14 AM

Narode pomazite ako mozete i znate...;) Ubih se ovih dana praveci listu sta sve treba kupiti za bebu i taman kad mi se ucini da sam pri kraju iskrsne jos i jos i jos....:o Ako neka od mama moze da pomogne savetom sta joj je sve zaista trebalo i sta je sve pogresno kupila bila bih joj zahvalna!:) Imamo problem jer nasa Anjica treba da se rodi bas pocetkom zime 30.11. pa nam treba cudo toplih stvari.Gledam u prodavnicama i sve mi se cini tanko i bez veze...Ono sto je OK to je za malko vece bebe a ne za NB:( Nasli smo samo snow suit u GAP-u da je toplo i da izgleda normalno kroj ($40+tax). Brinem se najvise jer sam citala da bebac mora da bude utopljen da ne bi trosio kalorije na \"grejanje\" nego da lepo napreduje...Kako ste to resile u kuci?Do koje temperature je najbolje ici danju a koje nocu?Takodje me interesuje koji toplomer ste koristile za bebu?Znam da se ne meri ispod rucice temperatura malenim bebama ali ima izbora:rektalni,cucla toplomer ili usni...?Dali ste koristile vrece za spavanje ili ne? Imam 101 pitanje i nedoumicu ali za pocetak vas molim da mi pomognete sa ovim sto sam sada iznela kao probleme...

#2 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 14 October 2006 - 07:41 AM

Jao stie nam imenjakinja. SUPER.Mi ve? koristimo vre?icu za spavanje i smatram da je to izuzetno korisno. U po?etku smo je u tankoj vre?ici nosili i preko dana po ku?i. Bojali smo se da joj svaki ?as prilikom presvala?enja navla?imo zekice pa nam je ovako bilo lake. Nosiljka obavezno. Mi smo kupili onu to se stavlja i u auto jer smo stalno u pokretu.Vrtuljak (ono iznad kreveca). To sve bebe vole.Benkice sam mrzela ali to je stvarno individualno. Meni su mnogo laki bodi?i za obla?enje.Ako se boji hladno?e obla?i je slojevito.Kupi jednodelna odelca sa drikerima na unutranjoj strani butina da samo otkop?a i zameni pelenu bez mnogo tumbanja deteta.Seti?u se jo toga ve?eras, sada urim...
Objavljena slikaObjavljena slika

#3 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 14 October 2006 - 11:01 AM

Pa, Jelena, jos malo, je l\' da? :) Neces se ti vise setiti nas kad dodje bebac. ;) Sala mama...Temperaturu smo u stanu drzali na 21 - 22 stepena skoro citave zime. Kad sam stigla iz porodilista nabili smo je (onako u neznanju) skoro na 30! Patronazna sestra samo sto nije pala kad je usla. :DSuper je ovo sto Anja kaze za frotirnu vrecu i bodice. Skafander je takodje odlicna stvar.Slobodno sve sto kupujes kupi malo vece, beba brzo poraste, a ne smeta ako su joj bodici, kapice i benkice veci (kao ni skafander).Toplomer imamo digitalni (za ispod miske) ali nije precizan, pa koristimo najobicniji (5 minuta drzis joj rucicu uz telo da miruje) i prilicno je precizan. Za ove ostale koji idu u guzu ili na celo i sl. ne umem da te posavetujem.Evo sta ti jos treba,recimo, termometar za vodu kad je budes kupala (temp. vode 36 stepeni, a kad otopli i ispod 35), peskir sa kapuljacom (bas je praktican za malu bebu, mi ga jos uvek koristimo), makazice za noktice, cetka za kosu...ne mogu vise da se setim.A da, i nabavi puuuuunoooo muzike. :PKiss.
'Objavljena
'Objavljena

#4 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 14 October 2006 - 11:29 AM

jo malo Jeco,joj to je divnoooo..svo to i?ekivanje,uzbu?enje..ono to ja mogu da te posavrtujem je da ne kupuje puno stvari jer bebe u prvim mesecima neverovatno brzo rastu pa ako pretera u kupovini,neke stvari ne?e ni sti?i da joj obu?e..i moja Dora se rodila u zimskom periodu,dodue to je ve? kraj zime,ali je ipak hladno..dovoljno je da bebi obu?e bodi? ili benkicu dugih rukava,pelene,?arapice i jo neke patofnice i pliane tramplice iz jednog dela sa dugim rukavima,a dok je budna i dri je,ako proceni da je hladno uvek je moe umotati u neko meko pliano ?ebence..bebe to oboavaju,da budu tako uukane kao u maminom stomaku..temperatura sobe u prvim danima oko 24,a posle 22..vodi ra?una da vlai vazduh,to je u zimskom periodu problem..vre?e za spavanje su super stvar,ali ti ne treba odmah,jer u po?etku beba ne moe da se rita i otkriva..

#5 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 14 October 2006 - 03:23 PM

HVALA vam do neba!!!Toliko sam se uspanicila oko toga jer je pre neki dan poceo sneg da pada u Oktobru:( To nije normalno ovde ali eto desilo se...Moram da vam priznam da sam se rasplakala kad sam to videla..Ne znam sta me je spopalo ali mi se srce steglo.Kazem MM-u:\"Cico,pakuj se idemo u kupovinu za bebu.\" Sve mi je u glavi nas bebac koji stize pa nema sto bi se reklo ni \"gace da obuce\" od toplih stvari:( Kupili smo mi ponesto ali sve sa kratkim rukavima (nismo razmisljali). Odemo do prodavnice ali mi se sve cini tanko uzas jedan.Juce smo bili do Baby GAP-a pa smo joj kupili jos neki bodic sa dugim rukavima, duksic i zimsku kapicu.Vrecu za spavanje smo joj kupili ali mi se i ona cini tanka.Znam da ne treba preterivati pa mi zato vasi saveti mnogo koriste da se ne zanesem u ludilu:P Nadam se da me razumete koliko se brinem...Jos mi je nevrovatno da je sve zasta se uhvatim duplo skuplje nego za nas odrasle a sve je made in China grrrrrrrr.GAP nas spasava ali je bas udarac za budzet cak i ovde.Kupujemo od 0-3 meseci velicinu pa ce valjda glavni udar zime proci do Marta.Vrtuljak(mobile)cemo dobiti od rodjaka jer mi je to bilo pogodno da kazem da nam treba...bolje nego gluposti da nam kupuju.Moje drage mame svaka vama cast kad\' ste ekonomski u Srbiji izdrzale da opremite bebe(od mene zlatne medalje svima;) ) Da ne bude da stalno kukam a zivim u US poredjenja radi prijatelju se rodila bebica malko ranije pa je sam kupovao...osnovno je platio $2000(sta ce nas covek a rodio mu se SIN ;) ).

#6 Nada

Nada

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 140 Postovi:

Objavljeno 14 October 2006 - 08:32 PM

Totalna amnezija...Kao da sam se porodila pre 100 godina a ne 7 meseci.Sve sam zaboravila.Secam se da su mi jako koristili tzv. benkica-bodici koji se pomocu drikera potpuno raskopcaju pa ne moras da ih oblacis preko glave.Bitno je da je pamucno i malo komotnije.Takodje obozavam jedno pamucno,cupavo,meko cebence kojim se i ja ponekad pokrijem ;).Prakticno je i da ti se vecina garderobe pere u masini na pribliznoj temperaturi.Seticu se ja jos...
Lilypie 1st Birthday Ticker

#7 milicaB

milicaB

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 Postovi:

Objavljeno 14 October 2006 - 11:02 PM

Mislim da ide 40 tetra (?etvrtastih ) pelena,40 vedskih pelena,20-tak maji?ica koje se vezuju na le?ima (ne prevla?e se preko glave),2-3 kapice bi?e sasvim dovoljno,?ebence,posteljina za bebu,par mekanih pantalonica iz jednog dela (da ne mora ?arapice),nosiljka za iznoenje iz porodilita,spremi odmah pelene (papirne),pomadu za mazanje guze i vlane maramice...Ne zaboravi za sebe uloke sa mreicom,povidon jod,mast protiv hemoroida (za ndB (?itaj nedaj Boe))...E sad,neki bi me anatemisali zbog ovoga,al spremi odmah i flaicu i cucu varalicu (ovo drugo ne mora)...Moj Nikola nije hteo na grudi nikako,?ak ni uz svesrdnu pomo? patronane sestre,pa sam mu od 8-og dana davala svoje mleko na flaicu...Ako ne daj Boe ne bude imala mleka,pa mora da mu daje veta?ko mleko (formulu),bilo bi dobro da kupi jedan termos,tako da i u pola no?i ima tople vode za pravljenje...Kasnije ?e ti trebati (posle 40-tog dana),termofor za grejanje stoma?i?a i ?aj protiv gr?eva ili kapi..Kad se setim jo ne?ega,javi?u ti...Cmok!
Nikola je rodjen 30.aprila 2005.u 12:15

#8 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 15 October 2006 - 06:34 PM

Cica Mico maco, vi ste Nikolicu povijali platnenim pelenama ili jednokratnim?Nesto mi je taj br. :dja ukupno mnogo ili ja nemam pojma?Planiramo da koristimo huggies jednokratne i tetra pelene pa cemo zihernadlom da ih kacimo preko...Kazete to treba zbog kukica a ovde to niko ne pominje i niko decu tako ne povija nego svi u jednokratne.Klasicne svedske ne mogu ni da nadjem nego samo one sa cickom a one imaju jos jedan sloj i debele su pa mi se cini da ako sve to stavim(jednokratnu,tetra i ovu sa cickom)bebica nece moci da dise...MM se uspalio pa sad ima foru da je mozda bolje dete da povijamo u platnene iskljucivo jer nema hemikalija i zdravije je zbog osipa.Za to postoje servisi ovde koji donesu pelene i pokupe ih na pranje.To je sve u svemu ista cifra kao i jednokratne da se kupuju!Sto se tice dojenja i flasica to cu 100% tako da uradim tj. da izmuzavam svoje mleko i da dajem na flasicu bebici.S\' jedne strane nije prakticno ali s\' druge prakticnije je jer mogu da ga zamrznem i po potrebi koristim,takodje moze MM da ima i tu ulogu tj. da hrani bebu i da od pocetka grade odnos.To je ovde preporuka zbog bebinog odnosa sa oba roditelja .Imam nameru da dojim 1 mesec jer u tom periodu bebica prima imunitet kroz moje mleko a posle toga je sve to u maloj meri.Ovde nema maratonskog porodiljskog nego imas u najboljem slucaju 12 nedelja tako da su formule normalne kao hrana.Ajde sada mozete da me pljucnete zbog toga bice vam lakse:P

#9 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 15 October 2006 - 07:48 PM

po 40 je previe ako koristi jednokratne pelene. Mi koristimo pampers i bilo nam je sasvim dovoljno 5 vedskih i 15 tetra. Ove druge koristi u razne svrhe pa zato vie. U koli za trudnice su nam pri?ali da je bolje koristiti platnene pelene zbog eventualne osetljivosti de?ije koe ili alergija, pa ti vidi kako ?e. Verovatno su platnene iz odre?enih razloga bolje ali su se meni vie svi?ale jednokratne zbog lako?e povijanja, a najvie zbog toga to beba i kad se upiki ne ose?a vlagu na svojoj koi (do odre?ene granice naravno).to se dojenja ti?e i imuniteta, koji se navodi kao najbitnija i nezamenljiva prednost maj?inog mleka na osnovu onoga to sam ja ?itala potrebno je dojiti 4-5 meseci. Naalost ne mogu da prona?em izvore jer sam ?lanke obrisala pa pokuaj da informaciju proveri sama.to se izmuzavanja ti?e pripremi se da je to jako naporan posao (bar sam ja imala takvo iskustvo). Prednosti izmuzavanja su to ?e uvek imati ta?nu informaciju koliko je beba pojela, to je bebi lake i naravno to moe u hranjenju neko da te odmeni to ume da zna?i posebno no?u u sitne sate. Mleko u friideru nemoj da dri due od 24 sata a najjednostavnije je da ga podgreva u mikrotalasnoj. Imam Avent pumpicu koja je odli?na i toplo je preporu?ujem.Mislim da niko nije spomenuo kupka a on je nama mnogo koristan prilikom kupanja bebe. To je frotirski naslon koji se stavi u kadicu pa beba na njega legne. Zamisli frotirski tobogan. To je jednostavna verzija a evo ti link lepe varijante da zna na ta mislim http://www.okbaby.it/e_buddy.htm Za sebe moe da kupi i steznik za porodilje. Neki kau (i moj ginekolog) da nema nikakvu ulogu ali sam nalazila i ?lanke koji suprotno tvrde pa sam ga ipak nosila. I obavezno papirne umetke za bradavice (da ne curi mleko na grudnjak) kao i lanolin da mae na bradavice ako ti budu osetljive.Ako ti beba bude imala osetljivu kou (to je kod nas bio slu?aj) a mislim na blago crvenilo i sitne bubuljice od ampona ili sapuna za kupanje onda je kupaj ?ajem od kamilice prvih mesec dana posle ?e joj koa ve? oja?ati i sve ?e biti OK

#10 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 15 October 2006 - 09:38 PM

Planiram da mleko ispumuzavam pumpom pa se nadam nece biti bas tako tesko...Sto se mikrotalasne i grejanja mleka tice to NIKAKO!!! Meni su i Dr i 2 sestre prvo napomenule da to nikako ne radimo zbog toga sto se u mikro talasnoj mleko ne podgreva ravnomerno pa moze doci do opekotina jer je beba osetljiva, e sad ...naravno da kad je frka moze sve;) Za kadicu cemo nabaviti podlogu jer je jako korisno. Sto se steznika tice to je po meni obavezno narocito za mame koje posle dolaska kuci nemaju pomoc ili su imale carski rez.Ovde patronaznih nema znaci jedino ako platimo da neko dolazi. U kombinaciji sa steznikom MM planira(na moju molbu)da me umesto nekim komadom nakita(sto se kod nas praktikuje)za \"porodjaj\" casti kucnom biciklom.Mislim da ce mi to vise koristiti jer ce biti zima pa makar malo da skidam kilazu jer sam \"mala mecka\".Necu moci odmah da ga koristim ali kad budem malko \"stala na noge\" mislim da ce me preporoditi.:dja Imam jos jedno od mnogih pitanja koje mi je sada sinulo;) Koji ste prasak koristile za bebine stvari?Ovde se preporucuje Dreft jer nema agresivne komponente a u susilicu ne stavljati omeksivac u listicima vec samo osusiti bez icega stvari.To se preporucuje do 18 meseci a posle normalan prasak i sve kao i za nas.

#11 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 15 October 2006 - 09:46 PM

to se praka ti?e,ja sam i za jedno i za drugo ete koristila praak koji ina?e koristim i omekiva? tako?e i nije bilo problema..a to za bicikli ti je super ideja,a steznik je super stvar,pogotovo posle carskog,a nema nikog da ti pomogne..

#12 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 16 October 2006 - 10:04 AM

Mislim da sam posle porodjaja najvise koristila benkice koje sam nekako uvlacila u pampers i tetra pelenu Djoletu. Spasila sam se kad sam cula za bodi. I sada koristimo bodi ispod duksica zimi i mogu ti reci da ti je to najpotrebnija stvar za bebca(po mom iskustvu). Sigurno ce ti trebati stramplice(zeke) kad podjes kod lekara ili u savetovaliste, a sto se vrece tice to je super stvar za zimski dan po kuci. Sto se praska tice ja sam citala da bar 6 meseci treba da bude jedan isti bez omeksivaca jer se beba navikne na miris. Tako sam i radila, sada vec koristim kao i za nas. Jos nest, pumpica AVENT je fantazija i to ti je veruj mi najpotrebnija stvar u porodilistu...pored gomile ulozaka.

Prikačeni fajl/fajlovi

• Prikačen fajl  beba.png   4.4K   2449 Broj preuzetih

#13 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 16 October 2006 - 12:24 PM

To to su ti rekli za mikrotalasnu je glupost. Ako koristi mikrotalasnu za podgrevanje te?nosti onda i sama pretpostavlja ta su ustvari hteli da kau. Sutina je da posle zagrevanja u mikrotalasnoj promu?ka bo?icu dobro da bi se temperatura ujedna?ila i to jeste jako bitno. Druga stvar je da ?e temperatura te?nosti biti ve?a od temp koju moe da oseti uzimaju?i flaicu u ruku, ali nisi blesava naravno da ?e testirati prvo na svojoj ruci temperaturu mleka bez obzira na na?in podgrevanja. Mi bebu nismo nijednom ispekli. Oko 10 sekundi treba za podgrevanje, naravno zavisi od vie parametara ali to moe da isproba i uveba i pre poro?aja.Bravo za sobni bicikl fantasti?na ideja.Praak smo koristili onaj koji i ina?e koristimo, ?ak smo stavljali i nenije oplemenjiva?e rublja i sve je bilo OK, ali ima beba kojima smeta (samo u po?etku) pa ti prati svoju bebu. Ovde se savetuje da se 2 puta ispira praak i da se ne koriste oplemenjiva?i bar prvih mesec dana.

#14 draginja

draginja

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 298 Postovi:

Objavljeno 17 October 2006 - 11:47 AM

sto se mene tice bodici i plisana ili pamucna odjelca iz dva dijela,su zakon. pogotovo prvih mjeseci dok se beba ne ucvrsti i dok nenaucis kako je presvuci. ovako je lakse skinuti samo donji dio i to je to,za cas posla...trebat ce ti i puno sipercica i pelena ili peskirica za preko ramena jer cete biti izbljuckani sa svih strana,bar smo ni bili....a posto ces odmah preci na mlijecnu formulu bilo bi dobro da nabavis hipov caj od komoraca,nama je pomogao oko kolika i nismo imali problema....

#15 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 14 November 2006 - 05:56 AM

Nisam znala dali da otvorim novi topic ili ovde da nastavim pa eto, odlucih se za ovu verziju jer smo vec dotakle temu... Podgrevanje mleka u mikro-talasnoj me je mucilo kao pitanje vec neko vreme a danas sam se \"prosvetlila\".Nisu u pitanju samo \"hot spots\" koje se stvaraju kada se mleko podgreva u MT-oj nego je moguce da se prilikom zagrevanja izmene proteini i uniste neke zastitne komponente u mleku(to sam procitala u brosuri koju sam dobila od \"Similac-a\").Mislila sam da bi vas ta informacija interesovala pa eto..:o Nisam istrazivala dalje po tom pitanju jer nemam trenutno vremena ali cim budem mogla javljam vam ostatak:)
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#16 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 14 November 2006 - 09:01 AM

I ja sam cula takve stvari o mikrotalasnoj. Dugo sam se dvoumila da li ili ne. Moja sestra koja zivi u inostranstvu (nemacka) je dva deteta odhranila na mikrotalasnoj i hvala Bogu nista im nije. Ali sam sa druge strane cula da je to jako stetno. Tako da sam ja samo u hitnim slucajevima koristila mikrotalasnu za mleko. Bas ako moram.... ali i dalje nemam pojma da li je to toliko stetno. Cak sam i od inzenjera u mojoj firmi trazila da mi objasne kako radi mikrotalasna (sasava ja). I dosla do zakljucka....ringla je ipak najsigurnija. (sto sam savremena...).

#17 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 14 November 2006 - 11:48 AM

I meni je to bila jako velika nedoumica. Ali veliki strah od mikrotalasne generalno postoji iz pukog nepoznavanja principa rada. Mikrotalasna radi na uskom opsegu frenkvencija (molekul vode) poto se ve?ina hrane koju jedemo bazira na vodi. Deluje tako to uti?e na pove?anje energije molekula to zatim pojacava oscilacije pa sam tim i me?usobno trenje te otud i pove?anje temperature. Ina?e i te?nost koja se greje na ringli greje se na isti na?in (energija-oscilacije-temperatura) samo to nema mikrotalasa koji \"opale dva para amara\" molekulu pa to sve ide bre. Zna?i u tome ne bi trebalo da je problem. Problem moe da nastane kod pitanja da li se na nivou molekula dogodi neka vrsta nepravilnosti. Tu ima veliki broj opre?nih miljenja. Po jednima to je totalna glupost a po drugima kao to je izgleda Similac nije ba tako.?injenica je da na de?ijim kaicama stoji uputstvo za podgrevanje u mikrotalasnoj.Puno puta sam ?ula pri?u i da se mikrotalasne zabranjuju \"tamo na Zapadu\" i uverila se da su to naklapanja. ?ak sam i tebe Jelena pitala skoro.Mi smo koristili mikrotalasnu za podgrevanje obavezno no?u zbog brzine, preko dana je sisala pa nismo imali problema. Vodili smo ra?una o \"hot spots\". Da li je to unitilo neke hranljive supstance to ve? ne mogu da znam. Imperativ mi je bio da beba odmah nakon bu?enja dobije hranu. S obzirom da smo no?ne obroke, po savetu lekara, vrlo rano izbacili ne verujem da je to moglo da nanese bilo kakvu tetu. Generalo ne verujem mikrotalasna moe da \"oteti\" hranu ali je ipak prihvatam sa rezervom.Mnogo me vie brine to ?e do?i trenutak kada ?e moje dete jesti preno, zaprke i ko zna ta jo to je dokazano tetno. to ?e mu trpati slatkie kao nagradu i to ?e jabuke jesti kao po kazni.Ali ta da radimo, takva nam je doma?a kuhinja, za koju ?e se nai stari kleti da je zdrava. I mi smo eto odrasli na njoj.P.S. meni po?e voda na usta i kad otkucam re? kola?, a kamoli kad ga vidim. E ovo ba nema veze sa mikrotalasnom ali \"izlete mi\"

#18 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 14 November 2006 - 11:54 AM

Tanjice pa ti si jos na dijeti? (mislim, vidi se .... pitanje je reda radi)Moje dete obozava przeno...kad ga vidi na stolu bukvalno odlepi. Mada ja mislim da ono ne moze da pude tako stetno ako nije presoljeno.Inace, u potpunosti se slazem sa ogranicavanjem jela tipa slatkisi, zaprske, SUHOMESNATO...

#19 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 14 November 2006 - 05:37 PM

Hvala T-Anja na objasnjenju jer sam ja neznalica po tom pitanju.Htela sam samo da da vam prenesem ono sto sam procitala jer smatram da je bitno.Ince smo MM i ja u vecitoj \"borbi\" izmedju tradicionalnog nacina i tzv. modernog jer nam je dostupna \"moderna\" tehnologija po normalnim cenama.Mikro talasnu koristimo svaki dan za nase potrebe(kokice, podgrevanje hrane itd.)a kad nam je stara odbila poslusnost bacili smo je i kupili novu u roku od dva dana(jedan dan smo patili bez nje:P ).Trenutno vecamo dali da kupimo sterilizator za flasice i cucle ili da sama otkuvavam.Takodje postoji aparat posebno za podgrevanje mleka za bebu...MM kaze da je glupost a licno smatram da je izuzetno korsna stvar(pustis mozak na ispasu dok aparat radi svoj posao).:cool: Jaooo zaglupecu se totalno u US:P
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#20 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 14 November 2006 - 08:16 PM

Jeco, nemam li?nog iskustva sa aparatom za podgrevanje mleka ali sam ga jako elela. Da sam mogla kupila bih ga.Sa sterilisanjem se brzo uhoda i nije strano ako kupi vie komada flaica pa sve odjednom odradi.Moda ?e se javiti neko ko je koristio ove aparate pa te posavetuje iz prve ruke.Ali ako moe ma kupi sve to ?e ti olakati svakodnevne aktivnosti. ivele nove tehnologije. Obezbedi sebi to vie slobodnog vremena koje ?e provesti uz supruga i svoje dete.P.S. Dobili smo na poklon mainu za pranje sudova volim je vie nego mm. Pomazim je svaki put kad pro?em pored nje

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika