Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Porodiljsko bolovanje

• Please log in to reply
154 replies to this topic

#141 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 13 January 2010 - 07:13 PM

Odlično.
Objavljena slika
Objavljena slika

#142 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 13 January 2010 - 07:57 PM

ja ne znam mammam o ovome sto pricas. Ja sam sa Matijom trebala da pocnem u aprilu. receno mi je da MORAM da ga potrosim do 30. juna tekuce godine. Ja sam kombinovala i vise mi odgovaralo da pocnem da radim pa da ga posle iskoristim. Ali sam svakako mogla da spojim sa porodiljskim.Sa Tarom ne znam kako cu... verovatno cu da spajam. Inace, znam jos masu njih koje su u prosveti i koje su spajale. Mozda si u pravu ali... ja mislim da je jedan zakon koji vazi za sve... dakle da ima pravo da ga koristi kad hoce samo da ga potrosi do 30. juna
Objavljena slikaObjavljena slika

#143 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8594 Postovi:

Objavljeno 13 January 2010 - 08:09 PM

Sax, imas pravo da spajas. Postoji poseban formular za potrazivanje dodatnih sredstava za nadoknadu osobi koja te menja. Ispostavilo se da je moja koleginica koja je takodje na porodiljskom zvala skolsku upravu i tako su joj rekli, pa zvali direktorku da joj objasne. Eto, spasila i mene i sebe. Dakle, moze. Dok laik ne uzme da tumaci zakon kako mu odgovara.:rolleyes
Posted ImagePosted Image

#144 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11011 Postovi:

Objavljeno 13 January 2010 - 09:21 PM

Super, wb :rolleyes
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#145 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 13 January 2010 - 11:55 PM

Super da nzam ako se neki od mojih direktora bude pravio pametan :rolleyes :bigsmile :P Ono sto mammam kaze \'\'da koristim bar nedelju dana pre porodiljskog...\'\' (ako sam to dobro razumela) u nasem prosvetarskom slucaju tek nije moguce jer \'\'redovni\'\' odmor ne mozes da koristis kad hoces.. nego tek tamo u julu mesecu.....Ali eto zbog tog kolektivnog odmora neko tumaci kako mu se hoce

#146 julija81

julija81

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 08:39 AM

Mene interesuje da li neko zna sta je potrebno da se produzi porodiljsko bolovanje?Obzirom da mi je dete zdravo, htela bih da ga produzim na osnovu same sebe. Koji lekari mogu to?I sta treba da mi fali da bi mi napisali dijagnozu?Molim vas ako neko ima iskustva sa ovim da mi odgovori.Hvala ;-)

#147 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7694 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 08:42 AM

Porodiljsko bolovanje se ne moze produziti, ono iznosi toliko koliko iznosi....jedino sto mozes je da uzmes obicno bolovanje. A koji ljekari to mogu, pa mozes da vidis sa svojim porodicnim ljekarom.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#148 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11011 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 08:44 AM

Originalno postavio/la djolenceBolovanje ti moze produziti neurolog (sigurno znam ) i placa se 65%.

I ja mislim...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#149 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11011 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 08:51 AM

Fizijatar moze dati dijagnozu koja bi produzila tvoj boravak sa detetom u smislu nege deteta.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#150 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8594 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 09:10 AM

Juce sam bila da se raspitujem. Moj pedijatar nece da pise laznu dijagnozu, a nemamo nikakvih osnova za izlazak na komisiju. Treba ti lekar koji hoce, posle te on salje na komisiju, ne znam kakva je procedura tacno, ali treba malo da pojuris papire. Pitaj pedijatra. Moze da se produzi i do 4 meseca i mislim da se placa 100%, to nije porodiljsko vec produzetak radi nege deteta. Inace pedijatar moze da ti da 15 dana obicnog bolovanja koje se placa 65%, ali moras da se prvo vratis na posao 15 dna. Ginekolog moze mesec dana(placa se 65%), isto s povratkom na posao od min. 15 dana.
Posted ImagePosted Image

#151 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 10:46 AM

Ja sam to imala u planu, ali to je jako teško izvesti. Treba vam baš ozbiljna dijagnoza, a za produžetak od 4 meseca i nekoliko komisija koje se ne prolaze tako lako.
Objavljena slika
Objavljena slika

#152 julija81

julija81

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 11:05 AM

Da ali ja ne radim,a porodiljsko primam preko biroa-tj to je novcana naknada produzena na konto porodiljskog.E sad,obzirom da mi je dete jod malo,ne ostavlja mi se kuci,a i nemam ni kome da ga ostavim, za vrtic je mnooogo duga lista cekanja,ja bih isla kod psihijatra da mi utvrde postporodjajnu depresiju ili slicno.Neznam da li to moze tako? Ako to ne uspem, neznam sta bih drugo mogla da pokusam.Dete mi je zdravo i pravo,tako da pedijatar ne moze nista da mi pise.Inace mame dece koja u porodilistu preleze fiziolosku zuticu imaju pravo na produzetak porodiljskog za 3 meseca.

#153 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 11:23 AM

Nisam sigurna da sam te dobro razumela.Ti si zainteresovana baš za produženje porodiljskog?Ne za drugu vrstu bolovanja?Koliko ja znam, produženje porodiljskog bolovanja je u stvari nega deteta, tako da dijagnoza mora biti detetova, a ne tvoja i sumnjam da će ti psotporođajna depresija pisana, naravno, na tebe, pomoći da to izvedeš.
Objavljena slika
Objavljena slika

#154 julija81

julija81

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 11:54 AM

Ja sam u stvari zainteresovana za produzetak bolovanja...vise i nije vazno da li je to porodiljsko,nega deteta ili neko drugo...samo da ne prekidam ovo koje trenutno imam,jer u koliko imam makar i jedan dan prekida bolovanja-obustavljaju mi dalju isplatu.Znaci odmor,ili vracanje na posao ne dolazi u obzir jer ne radim.Razmisljala sam da ja odem kod psihijatra,ili kod nekog lekara koji bi mi pisao bilo kakvo bolovanje,a koje bi mi pokrilo makar jos 2 meseca.

#155 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11076 Postovi:

Objavljeno 14 January 2010 - 12:06 PM

julija81, izvini ako zvučim negativno, nije mi namera da te obeshrabrim, ali...jesi li se raspitala u Birou da li oni isplaćuju bolovanje nekome ko nije u radnom odnosu? Nešto mi to ne zvuči logično.
Objavljena slika
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika