Idi na sadržaj

Fotografija

Ko vam cuva dete dok ste na poslu?

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 12 October 2006 - 12:59 PM

Bas bih volela da znam u koga imate najvise poverenja da ostavite dete dok ste na poslu, ili u skitnji. Ja moram da pohvalim najbolju svekrvu na svetu koja cuva Djoleta dok nas nema. Ona mi stvarno puno pomaze i neznam sta bih bez nje. A vi?

Prikačeni fajl/fajlovi

• Prikačen fajl  beba.png   4.4K   319 Broj preuzetih

Objavljena slikaObjavljena slika

#2 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 13 October 2006 - 07:50 PM

Joj, mene hvata jeza kad samo pomislim na to, a vracam se na posao za dve nedelje. A tako bih rado ostala kod kuce da se igram. :DPa, najverovatnije ce i meni svekrva cuvati dete. Nije narocito spretna, ali naucice valjda u sledecih par nedelja (ili meseci). ;)Druga opcija su mi jaslice, a to mi se bas i ne dopada... Ipak, ko moze dete da cuva bolje od babe (kad mama nije tu, naravno)?
'Objavljena
'Objavljena

#3 pablita

pablita

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 Postovi:

Objavljeno 23 January 2007 - 12:45 PM

Ja sam morala da po?nem da radim kad je napunio 1 god., probali smo jaslice i naravno po?eo je odmah da se razboljeva, kako ni mu ni ja ne moemo svako malo da uzimamo bolovanje (jer radimo za surove kapitaliste), babe i dede su nam na alost previe stari i bolesni, ne mogu da paze ni sebe a kamoli malo dete, odlu?ili smo se za enu (bebisiterku) da ga ?uva ku?i. Htela sam da to bude ba proverena varijanta, tako da sam preko predkolske ustanove \"De?iji dani\" (u Beogradu) zaposlila prekvalifikovanu enu -\"vaspita?icu\" da mi ?uva dete. Potpisuje se ugovor, i ugovorom je ustanovljeno koje su sve njezine obaveze, vezane za negu, ishranu,igru, etnju itd..itd.. Ne pla?am nju direktno na ruke, nego svaki mesec dobijem uplatnicu od predkolske ustanove, ja pla?am njima a oni njoj. Tako da mu se to do?e kao da mi vaspita?ica ku?i dolazi da ?uva dete, a ne da ga aljem u jaslice. I evo prolo je ve? 5 meseci, i stvarno sam zadovoljna, a i dete ju je lepo prihvatilo!

#4 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 23 January 2007 - 02:57 PM

Pablita, vidim da si iz beograda. molim te ako imas malo vremena da mi objasnis odprilike kakvi su uslovi, koliko kosta npr. za klasicno radno vreme 8 h 5/7. Ja pocinjem da radim za 5 meseci i bas sam u nedoumici sta da radim. Babe i dede su jos zaposleni a u blizini nemam jaslice. Cula sam za ovu varijantu ali ne od nekoga ko je koristio ovu vrstu usluge. Namerno ti nisam poslala u2u jer mislim da bi jos nekoga mogla da interesuje ova tema.
Objavljena slika

#5 pablita

pablita

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 Postovi:

Objavljeno 23 January 2007 - 03:16 PM

Prvo i osnovno, postoji i lista ?ekanja, ja sam enu dobila nakon dva meseca ?ekanja. Cena konkretno moja je 16.962,00 dinara plus markica za prevoz (moje dete je na ?uvanju 9 sati svaki radni dan, osim subote i nedelje), ja ne pla?am markicu jer se ispostavilo da ena ivi preko puta nae zgrade, ali ima prava kao i vaspita?ice u obdanitima, zna?i prevoz, slobodni dani za praznike, dan za slavu itd...itd..., naa ena nije do sada traila ni jedan slobodan dan jer zna da nema ko drugi da nam ?uva dete. Zna?i, potpisuje se ugovor sa predkolskom ustanovom u kojem je sve jasno razjanjeno kakve su nae, a kakve njezine obaveze. Mi moramo da podmirimo pla?anja svakog meseca do 15. i da joj obezbedimo jedan obrok (doru?ak ili ru?ak, u naem slu?aju je to doru?ak), a ona mora da obavlja svu negu deteta, ishranu, igra, etnja. Sprema mu doru?ak, ru?ak, uine, stavlja ga na nou, uspavljuje, eta kad je lepo vreme, ne sme bez moje dozvole da mu daje bilo koju vrstu lekova, ve? da me obavesti ako neto (ne dao Bog) nije u redu i sve, sve ostalo. Ne znam dal sam jo neto trebala da napiem, vi slobodno pitajte, ja ?u vam odgovoriti.

#6 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 23 January 2007 - 03:20 PM

Pablita,reci mi molim te,jel\' imate neki dogovoreni program po kojem ona radi sa detetom(mislim na ucenje primereno uzrastu)ili ona na osnovu iskustva sama odredjuje?
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#7 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 23 January 2007 - 03:21 PM

hvala na brzom odgovoru. trenutno mi dete \'divlja\' pa cu kasnije mozda necega i da se setim.
Objavljena slika

#8 pablita

pablita

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 Postovi:

Objavljeno 24 January 2007 - 07:56 AM

Originalno postavio/la JelenaPablita,reci mi molim te,jel\' imate neki dogovoreni program po kojem ona radi sa detetom(mislim na ucenje primereno uzrastu)ili ona na osnovu iskustva sama odredjuje?

Naravno, apsolutno je sve kao da ide i u jaslice, ?ak to vie ona nam sama predloi koju igra?ku za njegov uzrast bi trebali da nabavimo, slikovnice i knjigice koje bi ga moda interesovale itd...itd.. A svaki dan kad se vratim ku?i mi lepo kae ta su sve radili, novo nau?ili, kako se ponaao, dokle je spavao, koliko je jeo, da li se negde udario itd..itd...

#9 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 24 January 2007 - 08:27 AM

Ovo mi se bas svidja. Stvarno je super resenje...mada cena nije ni malo naivna. U Nisu toga nema (bar nisam cula), ima samo neko privatno obdaniste, mada lepih reci o njemu nesto nema.Ipak, sve u svemu ideja mi se svidja ako nema drugog resenja...iskreno, ja bih bila malo skepticna...ipak je to \"tudja\" baba...

#10 gagac

gagac

Newbie

• Members
  • Pip
  • 12 Postovi:

Objavljeno 26 January 2007 - 10:37 PM

Djolence, na koje privatno obdaniste mislis?

#11 mama_daisy

mama_daisy

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2281 Postovi:

Objavljeno 26 January 2007 - 10:55 PM

i mene to zanima
Objavljena slika

#12 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 30 January 2007 - 01:26 PM

Originalno postavio/la gagacDjolence, na koje privatno obdaniste mislis?

jao nemojte da mi verujete mislim da se zove Maza...

#13 lidijahajko

lidijahajko

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Postovi:
  • LocationKovačica

Objavljeno 26 July 2007 - 02:00 PM

Ja sam po?ela da radim kad je Ivona napunila 1.godinu a nju ?uva svekrva ili moja mama a ponekad kad nam tata radi posle podne usko?i i on.

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 Guest_RachelEmma_*

Guest_RachelEmma_*
  • Guests

Objavljeno 31 August 2007 - 08:25 PM

Ja ne znam kako da odgovorim na ovo... Meni od oktobra pocinju predavanja, i Igod fakulteta i mogu da zavrsim sama, ali od sledece zaista ne znam sta bih radila, jer mama radi... Ako se otac ukljuci u cuvanje bebe mislim da ce biti mnogo lakse.

#15 mildan

mildan

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 417 Postovi:

Objavljeno 31 August 2007 - 11:42 PM

Starija je ide u vrtic, a mladju je cuvala moja mama.Poslednje tri nedelje smo bili na odmoru, a u ponedeljak i Mica krece u jasle.

#16 njanja78

njanja78

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 Postovi:

Objavljeno 12 September 2007 - 09:31 PM

Moja mama, moj tata i moja kominica!
Objavljena slika

#17 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 29 August 2008 - 06:24 PM

Dogovarala sam se sa jednom zenom da pazi Luku i da uzima Anu i Djinu iz skole. Sutra uvece treba da mi se javi da mi kaze jel prihvata. Nadam se da hoce.
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#18 Nata

Nata

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 179 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 09:29 AM

idu u vrtic,a kad dodju,a ja radim u drugu ili trecu cuva ih svekrva ,a ponekad i moja mama,kad je mm kuci onda on...zasad funkcionise ovako....

#19 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 01:07 PM

Anes je išao u vrtić dok nije pošao u školu,a sada ćemo nekako da se organizujemo...
Objavljena slika Objavljena slika

#20 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 05 October 2008 - 04:35 PM

Ogi ide u vrtic i Dunjica ce cim napuni godinu dana...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika