Idi na sadržaj

Fotografija

Vaginalna kandidijaza

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 10:22 PM

Neznam kako da nazovem ovaj moj problem,ako moderatori imaju pravi naslov neka molim napisu ili isprave....Ovako 2006 sam imala isti problem!!!Jako me svrbi na ulazu u vaginu,okolo je crveno,i rekla bih da je malo upaljeno,i svaki put kad se obrisem papirom ili vlaznom maramicom,nalazim bjele komadice,nebih rekla da je bjelo pranje ali slicno je,neugodnog je mirisa.Znaci 2006 sam otisla na pregled kod ginekologa,sacekala sam rezultate i sve je bilo ok.:zbunjena ja sam 2 sedmice crkavala,to toliko svrbi da to nije normalno,i poslije sedmicu dana jako dole bude crveno.Cjelih 15 dana sam se ispirala sa cajem od kamilice,pomagalo mi je mnogo,jer nije me toliko svrbilo.Sutra idem kod ginekologa odmah,al necu doci prije 15 dana na red,neznam kako cu izdrzati toliko dugo:tuzan:tuzanPokusacu da zamolim da me uzme na pregled sto prije....Dali ste se susretale sa ovim problemom????
Objavljena slika

#2 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 10:25 PM

Po meni ti je to neka bakterija ili jedino da imas 6 grupu sekreta gde je bas pojacan sekret i to ako se neleci dodje do tog crvenila i ozbiljnijeg problema.Ne znam jel tamo govore koje ste grupe sekreta?Probaj da se ispiras i dalje.. da ne nosis nista usko da te steze..mada to ce ti bolje reci jelenav i njen muz.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#3 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 10:29 PM

mislim da je to neka vrsta infekcije i posto su komadici beli - ipak je to belo pranje, pojacan sekret i mislim da zahteva terapiju a mozda i terapiju partnera. Ali ipak mora da se uradi bris i utvrdi tacno koja je grupa, sta je?????
Objavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slikaObjavljena slika

#4 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 10:40 PM

Joj znate kako je ovdje,kad odete na pregled kod ginekologa,onog momenta ce reci nije tako strasno,al ipak sacekacemo rezultate....:udribreE sad ako vam dodje nalaz na kucnu adresu i pismo ,tek onda odlazite kod ginekologa,i dobijate tretman,sta vec tablete,cepice,ili kreme razne itd.Ako se nista neprimi od poste to znaci da je sve pod kontrolom..:P:o:oEvo, upravo sam skuhala litar kamilice i cekam da se ohladi,da se malo isperem:P:P:P:PHvala zenske!!!:embaressed:):D:)
Objavljena slika

#5 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 11:01 PM

znam kako ti je i ja sam to jednom imala kad je andjela bila mala uzasno svrbi al meni nije bilo crvenila to je pojacan sekret i dobili smo terapiju i ja i mm, ja koristila vaginalete ginodaktanol a mm kanesten mast , i pomoglo je opd tad nikad vise nisam to dobila . najbolje je da sacekas da vidis sta ce ti reci ginekolog.i da ja sam se ispirala fizioloskim rastvorom mnogo mi je bolje bilo nego kamilicom , jer mi je dr. rekla da kamilica isusuje i pojacava svrab ...
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#6 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 11:23 PM

Originalno postavio/la IVANAMAMAznam kako ti je i ja sam to jednom imala kad je andjela bila mala uzasno svrbi al meni nije bilo crvenila to je pojacan sekret i dobili smo terapiju i ja i mm, ja koristila vaginalete ginodaktanol a mm kanesten mast , i pomoglo je opd tad nikad vise nisam to dobila . najbolje je da sacekas da vidis sta ce ti reci ginekolog.i da ja sam se ispirala fizioloskim rastvorom mnogo mi je bolje bilo nego kamilicom , jer mi je dr. rekla da kamilica isusuje i pojacava svrab ...

Ja nikad nisam imala problema sa sekretom,meni za sad naj vise pomaze kamilica,nismo sve iste:smilegrin:smilegrin.M.ciklus sam zavrsila sad u petak trajalo je samo 5 dana...Bas sam :embaressed:zbunjen;i nije bio kao i svaki mjesec,skroz je malo nesto bilo.Eh zato sam imala odnos sa mm katastrofalan,vagina je bila suha,kako znam za sebe nikad nesto tako nisam vidjela,zvuci mozda smjesno al tako je....I evo mi problema!!:D:tuzan
Objavljena slika

#7 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 11:30 PM

neznam ti koristi ono sto ti odgovara bar nesto ti ublazava taj svrab :smilegrina sto se tice tog odnosa to neznam zasto ti moze biti :embaressed , a jesu li ti ti bijeli komadici kao ljigavi il suvi?????
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#8 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 11:32 PM

Originalno postavio/la IVANAMAMAneznam ti koristi ono sto ti odgovara bar nesto ti ublazava taj svrab :embaressed a jesu li ti ti bijeli komadici kao ljigavi il suvi?????

Jesu suhi...
Objavljena slika

#9 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 11:42 PM

e onda ti je to infekcija i to jaca , jer kad se meni to desilo meni je bilo ljigavo i rekla mi moja dr. da ako je suvo je infekcija a ako je ljigavo sekret ili ti bijelo pranje...vidjeces kad odes kod dr.nastavi da ispiras sa kamilicom dako ti olaksa malo dok ne stignes na red kod dr.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#10 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 11:46 PM

Originalno postavio/la IVANAMAMAe onda ti je to infekcija i to jaca , jer kad se meni to desilo meni je bilo ljigavo i rekla mi moja dr. da ako je suvo je infekcija a ako je ljigavo sekret ili ti bijelo pranje...vidjeces kad odes kod dr.nastavi da ispiras sa kamilicom dako ti olaksa malo dok ne stignes na red kod dr.

Ok sutra sam prva kod komsije:smilegrin:smilegrinKoja slucajnost i onako moram u septembru na godisnji pregled ,prvi poslije poroda,a izgleda da cu prije....:embaressed:smilegrin
Objavljena slika

#11 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 12:27 AM

Najverovatnije je gljivica, kandida, sesta grupa, nije opasno, neko rece ginodaktanol vaginalete da je koristio , imala sam i ja i dobila istu terapiju, hoce da se pojavi ako si skoro koristila antibiotike npr. ili od jakih sapuna koji narušavaju prirodnu kiselost vagine.
Objavljena slika

#12 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 15 July 2008 - 05:27 AM

Originalno postavio/la MarijetkaNajverovatnije je gljivica, kandida, sesta grupa, nije opasno, neko rece ginodaktanol vaginalete da je koristio , imala sam i ja i dobila istu terapiju, hoce da se pojavi ako si skoro koristila antibiotike npr. ili od jakih sapuna koji narušavaju prirodnu kiselost vagine.

Slažem se. Kanesten vaginalete.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#13 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 07:42 AM

Originalno postavio/la jelenav

Originalno postavio/la MarijetkaNajverovatnije je gljivica, kandida, sesta grupa, nije opasno, neko rece ginodaktanol vaginalete da je koristio , imala sam i ja i dobila istu terapiju, hoce da se pojavi ako si skoro koristila antibiotike npr. ili od jakih sapuna koji narušavaju prirodnu kiselost vagine.

Slažem se. Kanesten vaginalete.

Ili kansen mast - da mazete i ti i tm jer se kandida lako prenosi izmedju vas, iako on moze i ne mora imati svrab ili bilo kakve smetnje.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#14 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 07:52 AM

Znam o cemu pricas.Kod nas ima u apotekama sprej/vodica Tantum Rosa.S tim je moja kuma resila takav problem,ja to povremeno koristim,jer kazu da je dobro cim se javi neki jaci sekret.I zadovoljna sam.Probaj.Makar neko odavde to da ti posalje.
Objavljena slika

#15 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7758 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 08:08 AM

po opisu fahira ja bih rekla da je to kandida...nemoj koristiti nikakve sapune samo se vodom ispiraj, a mpzes i kamilicom i kanesten mast...imala sam po opisu slican problem, nista strasno, samo neprijatno.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#16 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 09:26 AM

Upravo sam stigla.:shocked2:embaressedGuzva je haos,cekala sam od jutros tacnije od 9h30,i vise nisam mogla ,ja reko moram da idem,imam malu bebu(:P:P:P),znate kako vec to ide,guzva jedan ginekolog dezura,a ovaj moj na odmoru tek u srijedu na posao.:saeUglavnom nije nista lose,upitanju su gljivice koliko sam razumila,dobila sam cepice da stavljam u vaginu svaku vece,7 dana,i neke kesice koje sadrze prah,da ih sa vodom razmutim i da pijem.;):barfy:barfy....Kaze da to dolazi pretezno od stresa,umora ,nesanice itd bas mi :P Uradila je isto bris vagine,kaze da ce me nazvati na mobilni ako bris pokaze nesto vise,pa ce mo na tretman,ako bude sve ok nece me zvati;)Uglavnom rekla mi je da nastavim sa ispiranjem kamilice,a da smanjim upotrebu intimnih losijona,i da izbjegavam bazen...Javicu jos rezultate brisa ako bude nesto vise.
Objavljena slika

#17 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 09:44 AM

Eto vidis, nije to nista, i ja sam imala problema sa candidom (gljivicom) vise puta. Prvi put kad budes pila antibiotik uzimaj i nistatin jer ces opet imati isti problem. Pozz.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#18 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 10:57 AM

A da probas sa zalfijom da se ispiras? Ja sam imala kandidu poslije porodjaja sa Andjelom. Koristila sam vaginalete kanesten. Super sto si uradila bris. A kad si radila papa test?
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#19 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11080 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 11:45 AM

Mislim da bi trebala da koristis i irigator - skuvaj caj od zalfije i time se isperi (npr. uvece pred spavanje pre nego stavis vaginaletu).
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#20 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 08:20 PM

Originalno postavio/la dan/nocA da probas sa zalfijom da se ispiras? Ja sam imala kandidu poslije porodjaja sa Andjelom. Koristila sam vaginalete kanesten. Super sto si uradila bris. A kad si radila papa test?

Zalfije nemam,imam samo koprivu i to malo,kad je mama dolazila donjela jedno paklo,a zato me je naoruzala kamilicom u cvatu:voimte:voimte:voimteA papa test sam radila 12.novembra2007negdje nepun mjesec i pol,poslije poroda,i sad opet u septembru 26-og ponovo.:bigsmile
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika