Idi na sadržaj

Fotografija

Upala grla

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 04:10 PM

Ja evo kako sam bolesna ovih dana resih da otvorim ovakvu temu.. Znam da je najbolje otici kod lekara ali da li postoji nesto sto bi moglo da odagne bol u grlu.Meni su krajinici kao teniske loptice (dobro ne bas toliki :P), i bole kad gutam tacnije jedva gutam, posto dojim ne smem sve da pijem ili sisam, u apoteci su mi dali septolete floravita na bazi zalfije i nane, u uputstvu ne pise da ne smeju ali ne pise i da smeju dojilje ili trudnice da koriste..ja ih koristim i za sad mi je malo lakse. Pored toga ispiram grlo sa zalfijom (grgotanjem) i pijem dosta caja od kamilice .. i izgleda da pomaze.E da sinoc sam stavila i komovicu na vrat..Svasta nesto sam isprobala. :PSta vi radite kada vas boli grlo a ne odete kod lekara?I da li znate, da li tantum verde smeju trudnice i dojilje da koriste... bilo u spreju, septoletama itd. To sam zaboravila da pitam farmaceuta.:singing
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#2 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 06:55 PM

Ja sam koristila tantum verde u trudnoći,nazovi halo bebu pa proveri.

#3 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12474 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 14 July 2008 - 08:42 PM

Ja se parim - nos i grlo.Evo sada sam upravo zavrsila turu.Dolazim u petak, hoces da ti ponesem Flumicil, mogu i trudnice i dojilje. Ne treba uzimati proizvode na bazi zalfije i nane - obe biljke smanjuju kolicinu mleka.Ja grejem u mikrotalasnoj neki oblog od kostica tresanja (javi ako hoces da ti nabavim). To super drzi toplotu i otpusta grlo.Probaj da przis secer i pravis ili serbet (caj) ili prelijes mlekom pa popijes sto toplije mozes.Protiv kaslja pomaze caj od ljuske crnog luka.Med.(Propolis - ali ima alkohola, nisam sigurna - kapi koliko imas godina, u kasiku, pa direkt na grlo - pece, ali pomaze).Pogledaj u Patin (Veliki narodni) kuvar, tamo ima dosta predloga sta i kako da se radi kada je covek bolestan.

#4 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3180 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 09:28 PM

Evo ti jedan recept za upalu grla (meni uvek pomogne): u vruce mleko stavis kasicicu maslaca, kasicicu meda i malo sode bikarbone. Ljubi decicu, cmok.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#5 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 09:45 PM

mene ovih dana otkidalo grlo..... uzimala sam strepsils one original crvene. Meni su one najbolje a jos bolje NEOANGIN
Objavljena slikaObjavljena slika

#6 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4210 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 09:47 PM

Originalno postavio/la n9akovicDolazim u petak, hoces da ti ponesem Flumicil, mogu i trudnice i dojilje. Ne treba uzimati proizvode na bazi zalfije i nane - obe biljke smanjuju kolicinu mleka.

Ja se nadam da ce me do petka ovo proci!Za sad me popustilo.A kako se zeznu onda i uzeh te tablete tj. septolete ali mi bolje od njih.. doduse vidim nesto mi manje mleka ali ja napravim onaj caj Hippov za dojilje mada on sme samo 2 puta dnevno da se pije. Prestacu sa ovim septoletama..bolje samo da grgucem zalfiju ..hvala na savetimae da neoangin i meni je pomogao ali njega ne smeju trudnice i dojilje koliko znam
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#7 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 09:50 PM

ja sam sisala septolete i pila deciji sirup od jargocevine.

#8 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2885 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 06:34 AM

Ja ti savetujem sto pre kod doktora a evo i zasto.Moj dever pre 10 dana se isto tako zezao sa upalom grla da bi na kraju doslo do takve upale da bukvalno nije mogao progutati ni kap vode,umalo se nije udavio.Zavrsio je u hitnoj gde su mu probusili gnojanice i vratili ga kuci.Patnja se nastavila nit je sta mogao jesti ni piti i uvece opet u bolnicu gde je osta 3 dana i primao infuziju i plus mu sekli te ogromne gnojanice.Isto je kao pocelo bezazlenom upalom a zavrsilo se pravom katastrofom.Ja isto neidem za svaku sitnicu kod doktora al ako neprolazi idi na vreme

#9 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 15 July 2008 - 07:37 AM

Vadi te krajnike napolje,sta ce ti kad su bolesni.Tantum Verde smeju da koriste trudnice i dojilje.
Objavljena slika

#10 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 22 September 2009 - 12:35 PM

Zakazala sam za sutra pregled kod lekara u DZ. U medjuvremenu vas molim da mi odgovorite. Pogledala sam svoje grlo u ogledalo i uplasila sam se kad sam videla da je puno crvenih popucalih kapilara. Da li je to uopste normalno da po grlu ima tako popucanih kapilara?:P A grlo me skoro uopste ne boli,jedino imam \"knedlu\" u grlu i malo me boli kad gutam.

#11 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 22 September 2009 - 01:54 PM

Trenutno i mene otkida grlo. Tantum verde uvek koristim. meni pomaze.
Objavljena slika

Objavljena slika

#12 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 22 September 2009 - 01:59 PM

Sta je to? Mozda i meni pomogne. Sarina mama,da li je normalno imati grlo puno crvenih kapilara? Ma znam da sada smaram,ali uplasena sam.

#13 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 22 September 2009 - 02:11 PM

Sprej. I nasi ga proizvode. A ne znam za te kapilare, mislim da nije nista zbog cega bi trebalo da budes uplasena.
Objavljena slika

Objavljena slika

#14 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 22 September 2009 - 02:18 PM

Pitacu u apoteci. Mislim i ja da nema cega da se plasim,ali sta cu kad sam panicar jedan ooogromni. :P Mada ti kapilari se vide samo pod jakim svetlom,a na obicnom(od sijalice)se ne vide nesto narocito mnogo,skoro da se i ne vide. Ja mislila da od straha ovog sto me muci popucali :P Bas imam mastu...

#15 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 22 September 2009 - 02:21 PM

:P Nemoj vise da se gledas!
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 Postovi:
  • LocationBanat

Objavljeno 22 September 2009 - 02:54 PM

Moracu da zalepim oci! Ili da zasijem usta! :P

#17 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 22 September 2009 - 04:33 PM

Ух и ја сам сва никаква...Нос ми је запушен данима, а и грло ме боли. Сисам тантум верде, пила сам дефринол када ми је било најгоре. Јуче сам почела да пијем и геломиртол. Чини ми се да се тек сада смирује.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika