Idi na sadržaj

Fotografija

sinus abces

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 10:59 AM

Bila sam u 5 mesecu trudnoce.Frka,ludnica,spremamo svadbu.Dva dana pred svadbu mene nesto boli rep kicme.Zulja,ubija,nemogu da sedim,ma uzas.bol neki neobjasnjivo odvratan.Dosao dan svadbe.celu noc nisam oci sklopila od bolova i sve cutim,necu nikom da kazem.Kao procice me to,to me je i pre trudnoce bolelo od nepravilnog sedenja.Tako nazuljam rep kicme,boli jeden dan i prodje.Ali,stigli svatovi po mene,a ja mlada noge mi otkazale.Ja mrdnem jednu nogu,jedva,tako i drugu i jedva me odvedose.Napadose me svi,kao trema.Ja i dalje nikom ni reci.Na svadbi se pozalim vec tada suprugu i kumi.Kuma za glavu,zna o cemu joj pricam.Posto su morali bukvalno da me odvedu do kupatila,pokazem ja njima sta me boli,a hocu da umrem od sramote.Kada sam cula \"a jaoj....\" smo sto se nisam srusila.Ja pipnem a ono kao teniska loptica!!!!!!!!I ajde izguramo mi nekako svadbu,pritom da mlada nije mrdnula!Sutradan nedelja,puna kuca gostiju,ja kukam od bolaova totalna anestezija u nogama.Nisam mogla ni prste da mrdam.Muz i njegov drug me tada jos mrsavu,ubace u auto i u Zemunsku bolnicu.Ja na salter stim da sam morala da napomenem da sam trudna posto stomak nisam imala,oni ti mene hitno u salu,muza mi izbace napolje.Usla ja u salu,sestra neka prgava-cekaj red.Kazem joj da sam trudna i da su me poslali preko reda.A ona meni:ti trudna,koliko ti godina imas?Od bolova nemogu da stoji8m na nogama,i pocinjem da padam.Ona i doktor brze bolje mene na sto,ja legnem al sve na stranu.kad sam cula:\"Sestro skalpel\" jaoj umrla sam!!!Pakovanje maramica sam nabila u usta,osecam sve sta rade.Jos me sestra ohrabruje:\"sta ti je sta se strecas,15 puta vise ce te boleti porodjaj,kad ti hoces da radjas decu,umesto da uzivas,onda trpi bolove.\"Doktor zamoli sestru da ode,jer sam ja pocela da placem-ali od bolova,a ona ne zatvara usta.Nisam se cula mislila sam da ce me onako nepokretnu jos i prebiti.A neka baba pored mene vristi a ujela je osa.Kaze mi doktor da slobodno vristim bice mi lakse.Ja samo mrdnem glavom da necu.I objasni mi da to jer je pod upalom mora na \"zivo\" da se radi.I zavrsilo se Bogu hvala.Ja izlazim iz sale kao da mi nije nista.Neboli me,jedino me steze flaster na guzi.Posle toga nedelju dana previjanje....i tako na svakih mesec dana,upali se,ja trudna,opet operacija,pa previjanje.Termin stigao,vreme za porodjaj,bolovi,ja molim boga da me to neuhvati za porodjaj.Bogu hvala nije,porodjaj obavila za sat vremena,usili me da nisam mogla da hodam 2,5 meseca.Ali proslo je.Kad ja taman srecna,konacno mogu da sednem,nista me ne boli,kad ono boli.Opet sinus izbio.Mala beba,dojim je,muke.Operacija,pa izgubim mleko.I od tada mi se pojavljivalo na svakih mesec,dva.Uglavnom,svaki put isto.Kada mi je dete napunilo god dana,opet se pojavilo i ja dobijem otkaz.Sve lepse do lepseg.U oktobru prosle godine,pred cerkicin 2 rodjendan.Opet muka sa sinusom ali i sa umnjakom.Ja sa sve umnjakom spremnim za vadjenje,idem na operaciju sinusa,bas na operaciju.Anestezija neosecam nista,ali kad je prestala anestezija urlala sam od bolova.Ukupno sam imala 12 operacija na zivo+svaki put dva dana provedem sa drenom u repu kicme.I svi hirurzi to obave strucno i kao to je urasla dlaka.kad je vec odneo vrag salu,govore hitno na operaciju,u kratko,\"ako to neobavis,zavrsices u kolicima\".milion klinika,privatnih i drzavnih,toliko i hirurga.Ne znam gde nismo bili,da bi na kraju zavrsila na prvoj hirurskoj u BG-u.A kazu hitna operacija,kad smo isli da zakazemo,moze za 6 meseci.A kao hitno.Nasli vezu i obavili odmah.Nije nadjena nikakva dlaka,niti sta slicno.Posto sam bila mrsava,a sva \"koscata\" moje nepravilno sedenje je presudilo.Posle operacije mesec dana sam mirovala,iscupali mi i umnjak.Kao \"nova\':singing.Na vreme mi je sve ocisceno i mogu samo hirurgu i Bogu da se zahvalim,sto nisam u kolicima.Jadno je to,sto dok sam vodila dete na institut za majku i dete,videla mnogo dece sa tim problemom.kako li je tek njima,kad sam ja umirala od bolova.Htela sam samo da se \"izjadam\' o svojoj divnoj trudnoci i problemima zdravstvenim posle trudnoce.I naravno ako je neko od vas imao slicnih problema ili znate o cemu pisem,pisite.Pozdrav od \"nove\" mama jovane
Objavljena slika

#2 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 11:07 AM

citajuci sve sto si napisala sva sam se najezila stvarno , mogu da zamislim kako si se namucila.ja nisam do sad cula za to al tebi svaka cast za sve sto si izdrzala....
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11044 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 11:10 AM

Uh...Nisam znala nista o tome. Zaista tesko...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#4 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 11:10 AM

Veruj mi,to je toliko ODVARTNO I BOLNO da nepozelis nikom,ni da ista zna o tome a kamoli da to dozivi.
Objavljena slika

#5 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 11:12 AM

Jao zenska glavo,sto si se ti namucila!Divim ti se kako si sve to izdrzala,ja bih crkla. Kako si sad i da li ce to opet da se vrati?
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#6 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 11:16 AM

JAOJJJJJJJ,kazu da nebi trebalo.Oziljak me jedino pecne kad ce neke promena vremena.Ali Bogu hvala,neboli.Sad sama sebe udarim kad sednem kao \"klosar\"i osetim da me zulja rep kicme,pa skocim kao iz katapulta.Dosta mi je bilo za ceo zivot,a ja se opet zezam.:smilegrin
Objavljena slika

#7 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 11:52 AM

Moracu da vodim racuna o sjedjenju jer cesto nepravilno sjedim. Djecu opominjem a ja pogresno sjedim.:smilegrin
Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slika

#8 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 12:20 PM

Nije mi bilo jasno da to moze da nastane zbog sedenja.jednom prilikom dok mi jos nisu operisali napala me doktorka kad hocu da depiliram ledja,moram da snosim i posledice te depilacije.U zivotu nisam depilirala ledja,nemam s tim problema.Ali sta ces...Nasla sam na internetu da to hoce kod muskaraca kojima je u opisu radnog mesta da stalno sede,vozacima itd,kod zena od depiliranja ili nepravilnog sedenja,Izgleda da je doktorka bila u pravu za to,mada to nije bio moj slucaj.
Objavljena slika

#9 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 12:26 PM

ja sam asistirala na wma nekoliko puta za vreme takve intervencije.Nastaje prvenstveno zbog dlake i ne pojavljuje se samo tu.Prvi put kad sam videla stvarno sam bila u soku!Covek se toliko drao,i drao i drao...jovannab najcesce gnoj pravi kapsulu oko sebe.Da li su ti to mozda izvadili?

#10 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 12:31 PM

da,mada nisam htela da vidim,pokazali su mi.meni duduku za medicinu je to licilo na mehur od ribe;),odvratno.Pa su mi rekli da se to bukvalno naduva kad je pod upalom.I uzasno je smrdelo svaki put,zbog silnog gnoja.Na izvestaju kada su mi radili prvi put je pisalo oko 200 gr gnoja da je izvadjeno.Ma uzas,evo kad se setim zaboli me glava.:flaming
Objavljena slika

#11 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 01:17 PM

Ja sma imala iste probleme ali meni je upala bila ispod ruke tj. pazuh. Napravise celu frku kolege sa kojima sam radila oko toga...Naime, moja koleginica je imala tumor dojke i posto je jedan od simptoma otecena zlezda ispod ruke ona mi odmah da \"dijagnozu\" i skrati mi zivot za 5 god. Preko veze, sutradan, odem na onkologiju da me pregleda endokrinolog dijagnosticar. Naravno da je covek crko od smeha kada je video ali meni uopste nije bilo smesno jer je odmah pozvao hirurga. Bolelo je kao djavo ali je bilo neizbezno...pa posle kontrole i previjanje. Jedina preporuka Dr-a je bila da izbegavam antiperspirant jer on zatvara pore i da mi se najverovatnije zbog toga to i desilo. Ja ga i dalje koristim i nije mi se desilo da opet imam takvu upalu....:flaming
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#12 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 13 July 2008 - 01:03 PM

Ja sam imala to isto u trudnoci,ali na preponi.nisam mogla da sedim,hodam,samo sam lezala i drzala hladne obloge.Meni nisu operisali zato sto je samo puklo i izdreniralo se,sreca moja:bigsmileJedino sto sam morala da pijem antibiotike.Inace,uzasno je bolelo:shocked2
Objavljena slikaObjavljena slika

#13 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 13 July 2008 - 02:10 PM

Svaka ti cast zeno,sve si to prosla,mogu ti reci da si jaka:smilegrinMoj otac je nesto slicno imao kao i ti,malo se sjecam kroz maglu,bila sam mala,kad sam isla u posjetu u bolnicu kod njega.Znam kako je kad krene,stalno se radja problem iza problema.Stalno se pitam sta vise koza covjekova nece osjetiti,a cesto kazem kao i Francuzi\"to je zivot\"....
Objavljena slika

#14 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 13 July 2008 - 08:41 PM

Jaka?:),ja jaka.To su mi i doktori svaki put govorili,a ja sam jedva cekala da izletim iz sale i da udjem u auto da bi svom muzu vristala na sav glas.A kuci kad bih stigla to bi bilo \"sklanjajte mi se sa ociju\"i pravac krevet i grizenje jastuka.A tek kako sam divno spavala,hm na strani,pa kad me zaboli kuk ja promenim stranu,al jedva.Moja drugarica sa tim sinusom vodi bitke vec 5 godina,njoj puca sam od sebe,ali su i njoj rekli da ce se to stalno pojavljivati dok god se ne izvadi ta \"caura\".Miruje par meseci,godinu i opet iste muke.Meni se posle 6 \"secenja\" samo od sebe pucalo,pojavljivalo se kad trebam da dobijem.I tako je bilo mozda god dana,ali jedno vece kad me steglo.I opet ja tvrdoglava,ma pucice samo ali nije i par dana trpela i sebi napravila jos vecu stetu.Doktori su mi obajsnjavali da to moze na svakom mestu na telu da izbije al je najgore kao meni na repu kicme i u stomaku.Ma najgore od svega je to sto kad su to meni operisali,prvi put kad sam se jadala svima,koliko su ljudi oko mene poceli da priznaju da imaju problem isti.A kao bilo ih sramota,pa sam ja povukla nogu.Zamislite kako je meni bilo svaki put,da izvinete na izrazu mislila sam da mi je \"guzu\" videlo citavo osoblje KBC Bezanijska Kosa i Prve Hirurske.A ja jos pricam.Svesna sam ja da su doktori videli sve i svasta ali nisam zelela i mene da gledaju.:)
Objavljena slika

#15 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 13 July 2008 - 09:01 PM

Strašno....nego da to nema veze i sa tim što tvojha ćerka ima?:)

#16 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 13 July 2008 - 10:17 PM

A da li si stalno isla na isto mesto?Malo me cudi da toliko cesto izlazi? Da li si sigurna da ti dreniraju dobro? Da nije mozda ne strucnost u pitanju? Kako to stalno na jednom mestu?A to sto su ti svi videli guzu ne moj da se brines :):zbunjenEh koliko oni guza vide u zivotu na radnom mestu...Postane to skroz normalno,veruj mi uopste se na to ne koncentrisu vec samo ono sto rade...Uh sta sam ja zena totalno golih videla...:):embaressed:embaressedJos kad radim depilaciju pa brazilska depilacija...Pa jos moram dobro,dobro ovako :) da pogledam da nisam nesto preskocila!!!

#17 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 13 July 2008 - 11:13 PM

svaka tebi cast,nemam reci.a za ovo sam prvi put cula sad.

#18 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7714 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 10:16 AM

uf, sva sam se najezila citajuci ovo...nisam prije za ovo cula...

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#19 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 09:39 PM

Nikad pre za ovo nisam cula, a sto rece marry sva sam se najezila, dakle strasno...
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#20 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 14 July 2008 - 09:59 PM

i ja prvi put cula.... Slicne ili nesto slicno sam imala ja kad mi bila proradila bartolinijeva zlezda - zacepila se i uplaila i pretvorila u cistu. Prvi put kad mi se to desilo nisam znala o cemu je rec pa je to bilo toliko naraslo dok nisam krenula sa lekovima... a tog dana kad je pukla..... dobro se nisam onesvestila od bolova. Isto naraste kod prepone unutra velicine oraha... ma STRASNO!!!!Kako je pukla tako su svi bolovi nestali... a inace smrdelo.. jer taj gnoj unutra icureo... fuj...A posle drugi put kad se desilo ja na vreme pocela sa antibiotikom jer vec imala iskustvo sa tim i nije bilo toliko strasno. Najgore je tad bilo sto meni u neko doba pocela da curi krv ja mislila da sam dobila (malo poranilo zbog ciste) pa pila antibiotike.... a ja bila trudna !!!!! Sreca te sve to nije bilo opasno za prvi trimestar :smilegrin

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika