Idi na sadržaj

Fotografija

Upala pljuvacne zlezde

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 14 August 2008 - 09:31 PM

jaoj te boce uvek prima,jer samo se taj longacef i kloksacilin pokazali kao dobri.sanostol joj se vise smucio,morali smo sa gvozdjem jer je postala anemicna zbog silnih lekica,barem tako kazu.ali sad smo prestali,mada se i njoj vise smucio.sad sto vise voca i povrca,al opet ta zlezda radi svoje.sad joj mazem na jezik daktanol gel zbog kandide,mada se mrsti,al sta ce zna da mora i jos kao zvace ga,kao sto joj je doktorka objasnila.Tako da sada su joj na stomatoloskom prepisali longacef,ali su odbili jer isuvise je puno na antibioticima,2 dana pre toga je prestala da pije sinacilin,mada joj nista nije znacio al opet.tako da smo se ovoga puta oslobodili bockanja guze,al videcemo dokle ce tako da miruje.najbitnije je da ubijemo tu kandidu,koju moze samo longacef ili kloksacilin naravno u vidu boca,ali zbog vec pomenutog za protiv nje je dobar i daktanol gel.S tim da mora minimum 2 meseca ujutru i uvece da zvace po kafenu kasicicu.:rolleyesneznam vise ni sama,nadamo se da ce nam bar nesto pomoci.
Objavljena slika

#22 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 14 August 2008 - 09:33 PM

[quote]Originalno postavio/la MarijetkaDivni ste sto ste tako hrabri!Sta da radimo?Moramo zbog nje.Vise je ona hrabra nego mi,verujte.MM i ja kad udjemo u ordinaciju nas pitaju da li nam je dobro,a ona prica ko navijena.
Objavljena slika

#23 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 15 August 2008 - 08:03 AM

Srce malo, sredicete vi to, bice dobro!
Objavljena slika

#24 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 10 October 2008 - 08:35 AM

Jos par dana i punimo 3 god,i idemo na operaciju krajnika...mislim da ona jos uvek nije svesna sta je ceka,a mm i ja smo kao prebijeni.Najgore od svega sto ja imam jos iz detinjstva fobije od bolnica (perforacija slepog creva sa 4 god,razne bolestine...),i od tada pa moram priznati do skoro sam imala muke da ce mama ostaviti.Smesno,ali za mene je to bilo najgore.Sto je najgore od svega,ja se sad plasim da ce moja Boka takav isti strah imati,i da ce se za ceo zivot udaljiti od mene,bas kao i ja od svoje majke,zbog tih svih muka...Kad se samo setim kad smo u maju lezale u bolnici zbog upale pljuvacne zlezde,kad su joj stavljali braunilu a mene bukvalno izbacili napolje iz sobe,ona vristi unutra a ja napolju.Uzas,uzas...Moram se i sama znam psihicki pripremiti i svi me tese da trebam da budem srecna sto sam ja tamo sa njom i da je sad drugacije jer pre kad sam ja bila mala,mama nije smela ostajati u bolnici.Ali,ali...znam ja sve to,ali najgore mi je od svega toga sto ja sad se secam svega sto sam ja prezivela i tog mog straha,najgore mi je sto mi se vec po glavi mota kako ce da vristi kad je budu odvodili u operacioni blok...:P:(Ja se bojim,priznajem i svesna sam toga da moram da budem hrabra,ali opet ima ono ali...Zamolila bih vas kad bi mi neko od vas ispricao svoje iskustvo sa operacijom krajnika u IMD,kakva je priprema,koliko traje....Verujte mi,strah me je da vam nemogu opisati,znam da je to sitna operacija,ali mom detetu se tu resavaju dve bitne boljke-resicemo se krajnika i kazu dr,nadaju se,da ce se pljuvacni kanal tad osloboditi kandide i streptokoke i da vise nece dolaziti do tih upala i oticanja...Unapred se zahvaljujem svima vama koji ste i samo procitali moju tzv muku...
Objavljena slika

#25 Me me

Me me

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 14 April 2015 - 05:57 PM

Moze li neko da mi pomogne ako zna sta je bilo sa detetom, tj. kada je proslo i kako?

Clanica jovannab verovatno vise nije aktivna?

Imamo identican problem, samo sto su upale pljuvacnih zlezda jos cesce, i dete je i operisalo krajnike (s' tim sto smo danas saznali da su ostali krajevi krajnika :/). Inace decak ima 4 godine. 

Ako neko ima neku informaciju o tome sta je bilo posle sa detetom i eventualno kako je resilo problem ili bilooo sta, svaka nam je dobrodosla.

:give_rose:

#26 sany2307

sany2307

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 17 February 2017 - 07:50 AM

I nas pati ova boljka. Me me i jovannab kakva je situacija sada kod vas?

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika