Idi na sadržaj

Polise za putno osiguranje

Fotografija

Upala pljuvacne zlezde

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 01 July 2008 - 10:05 AM

Moja Boka ima 2,5 godine i vec 2 puta smo se borili sa \"upalom pljuvacne zlezde\".Poslednji put smo cak i lezali na IMD,naprimala se antibiotika,toliko koliko do sad ja sa 24 god nisam nikada.Volela bih da neko ako ista zna o ovoj bolesti,ako moze savetom da mi pomogne ili ako iko zna zbog cega to nastaje,bila bih vam zahvalna do neba.

#2 dan/noc

dan/noc

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 01 July 2008 - 10:11 AM

Nismo imali prolema sa takvom upalom i bas mi je zao sto se mala Boka muci sa tim. Zelim vam puno uspjeha.

#3 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 01 July 2008 - 10:23 AM

Hvala vam puno u svakom slucaju...

#4 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 08 July 2008 - 12:25 PM

Nadam se da neko ima makar nesto da mi kiaze o ovom cudu kod dece.Pre dva dana smo bili na kontroli.Bila sam u cudu kad sam u cekaonici ugledala jos 3,4 dece sa upaljenom pljuvacnom zlezdom.Sokirala sam se.I doktorka mi je rekla kako je to bukvalno postalo \"moderno\" kod male dece:puzzled Jednom recju,razumela je nisam ali sam razumela roditelje te decice.muke su to kad na obrazu svog deteta ugledate izrslinu bukvalno receno velicine teniske loptice.Na krvnoj slici leukociti 35,4 i koma.A bris grla,ultra zvuk vrata,orl pregled sve ok.A kako i zasto niko nezna!Kada sam to ispricala komsinici,zena se nasla u cudu kako to njoj tako maloj.Ona je to operisala sa 40 i kusur godina jer je imala kamen u pljuvacnoj zlezdi.A JESTE LI CULI ZA OVO?Moja Boka kamen nema ni u zlezdi ni u pljuvacnom kanalu,Bogu hvala.A niko nema nista ama bas nista da mi kaze zasto joj se ta zlezda upali.A neznamo vise gde je nismo vodili.I svaki put dobijem grdnju od doktora,da sam joj davala da zvace zvake.Kao hoce to da se javi zbog toga kod male dece.A moje dete u zivotu nije stavilo zvaku u usta!!!!I naravno,ja ispadnem \"gupava\" mama,a oni doktori nauka.Kad vec jesu neka mi onda kazu uzrok toj upali!!!

#5 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 July 2008 - 12:28 PM

Baš mi je žao...A odakle ste i gde ste je vodili?Možda da tražite uput za neku specijalizovaniju ustanovu ili u krajnjem slučaju neku privatnu kliniku:zbunjen

#6 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7704 Postovi:

Objavljeno 08 July 2008 - 08:47 PM

Moj brat je imao upalu te pjuvacne zlijezde ali samo jednom i antibioticima je to rijesio...i ispirao je usta sa nekom tecnoscu, ja mislim da se ta tecnost zove tantum verde...i nije mu se nikada vise vratilo. Moj brat je tada imao 13 godina...ni mi nismo dobili objasnjeje zasto do toga dolazi, ali nam je ljekar rekao da moze da se od tih cestih upala stvori pjesak ili kamen u toj pljuvacnoj zlijezdi. Mom bratu je odmah dat uput za maksiofacijalnog hirurga, jedan je htio odmah da to operise, a drugi je rekao niposto...malo cemo to da pratimo i ako se bude pojavljivalo cesto tek onda operacija.Mozda da pokusas da nadjes nesto na internetu o problemima upale pjuvacne zlijezde.Jako mi je zao sto se mucite sa tim...ali sigurna sam da postoji neko rjesenje.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#7 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 08 July 2008 - 09:16 PM

I Boki to prodje antibioticima.I bili smo i kod maksiofacijalnog hirurga koji nam je rekao da postoji sansa da se njoj to vise ne pojavljuje kad operise karajnike,posto su joj jako uvecani,ali su delimicno zdravi.P asmo zakazali pregled orl cim napuni 3 god,pa ce nam tada reci kad moze operacija.Posto smo iz Beograda,to smo sve obavili u Institutu za majku i dete.Na ultrazvuku vrata,t.j. te pljuvacne zlezde nema nikakvog ni peska ni kamena pa sad ima samo nagadjanja da li ce to prestati da se javlja kad operisemo krajnike.Mi se nadamo da hoce.Vise neznamo gde je nismo vodili,i sta nam sve nisu napricali.Cak su nam i rekli da ce se njoj zbog te pljuvacne zlezde uraditi neka nova tehnika operacije krajnika ili kako oni vec to kazu spaljivanje krajnika.Nece se \"spaljivati\" na ne znam ti ja na koliko hiljada stepeni celzijusa vec na 60,pa nema krvarenja posle te operacije.Jer ce njoj biti mucno da to i8spljune.Mada od moje drugarice cerkici koja je skoro napunila 3 god pre mesec dana su na institutu operisali krajnike tom novom metodom i ona je bila prezadovoljna.Kaze da uopste dete nije krvarilo i da su posle dva dana isli kuci.a operaciju obavili za 20 ak minuta.Verujte mi da su meni krajnici najmanji problem.Kad legnem uvece,samo molim Boga da mi Boka prespava celu noc i da ujutru ne ustane kao da zvace tenisku lopticu.Posto to se njoj obicno desi u toku noci.A o silnim prehladama da i negovorim,cim je malo prehladjena,odmah se zlezda uveca koja se nevidi golim okom nego njena doktorka je napipa.I naravno svaka upala antibiotici,pa o imunitetu svog deteta i da nepricam.Mada moram vam reci da od kad joj svaki dan dajemo po kasicicu \"carobnog napitka\" vidim da mi je dete totalno drugacije.Naravno u pozitivnom smislu.A to je Sanostol sirup sa gvozdjem,tako da roditelji cija su deca stalno bolesljiva,neka probaju,nece se pokajati.Zelim da se zahvalim svima koji prate moju temu,jer mnogo mi je lakse kad me toliko ljudi saslusa ali ponekad se pitam \"Zar je to bas nama moralo da se desi,a tako je mala?Puno vas pozdravljaju mama Jovana i Boka

#8 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 July 2008 - 09:22 PM

Pa koliko to bude?Koje veličine?Da li je boli?Da li može normalno da spava,jede?Još jednom-baš mi je žao.....Nadam se da vas čekaju mirne noći....:spavam

#9 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 08 July 2008 - 09:30 PM

Poslednji put u maju je bilo 7 cm,kad je doktorka to izmerila.Verujte da to izgleda i vece.To toliko otekne da joj ta desna strana obraza pocrveni i bukvalno gori.Najgore je kad joj to u toku noci otekne i onda se budi na svakih 10 ak minuta i po svoj prilici je to i svrbi,jer ona kao kad krene da se pocese u tom momentu pocinje da vristi.samo prvi dan nam je najgori,naravno i noc,vec sutradan je to manje,ali je nervozna.Prvi i drugi dan u usta nece da stavi ni kap vode a kamoli hranu,inace po pitanju hrane sa njom nemamo problema.ali tad uzas,samo bi spavala i vristala.I dobije antibiotik najcesce Pancef i taj otok spadne za 3 dana.

#10 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7704 Postovi:

Objavljeno 08 July 2008 - 09:32 PM

e bas mi je zao, mis mali bas se muci....zelim vam da uskoro rijesite taj problem.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#11 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 08 July 2008 - 09:34 PM

joj puno vam hvala:singing

#12 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 08 July 2008 - 09:36 PM

Zato smo tu;)

#13 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 11 July 2008 - 12:50 PM

eto sada sam konacno dobila odgovor mailom od jednog maksiofacioalnog hirurga koji mi je rekao da je to veoma cesta pojava kod dece.Mada sam ja za to prvi put cula kada je moje dete to dobilo.Kaze da je to bakterijska upala,posto je njoj utvrdjeno ultra zvukom da kamen i pesak nema.bakterija se zavuce u pljuvacnu zlezdu,uz pomoc dude,prljavih predmeta i ruku.Da je najvaznija oralna higijena po tom pitanju.Kada se Boki to prvi put desilo dudu je koristila non stop,ali vec drugi put je bila na odvikavanju od dude :) t.j tada je vec skoro mesec dana nije koristila.mada,nikada nije stavljala ruke niti ikakve predmete u usta,pogoto smo o tome vodili racuna kada je duda otisla avionom pa pa:aplauz.Vise neznam ni sta da mislim,ma ni kome da verujem.:shocked2
Objavljena slika

#14 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 12 July 2008 - 12:15 PM

Pricala sam sinoc sa drugaricom koja je medicinski radnik i kaze mi da deca koja koriste dude imaju 90 % sanse za upalu pljuvacne zlezde.mi svaki put operemo dudu kad padne,a koliko puta ne vidimo?Bogu hvala resili smo je se.Pa mi nije bilo jasno zasto je drugi put doslo do toga kad je vec mesec dana bila bez dude,pa mi je objasnila da ta bakterija miruje i da jedino jakim antibioticima se izbaci iz krajnika i pljuvacnih kanala.Sto se Boka tih antibiotika naprimala,ali videcemo u oktobru kad ih povadimo napolje.ukoliko ih JA licno do tad neiscupam.Namucise mi dete.:flaming
Objavljena slika

#15 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 13 August 2008 - 08:24 AM

i opet smo imali upalu...otok je spao vec popodne,al opet i surup i boce?gde li im je kraj?ceo dan jurcali po institutu,od jednog do drugog doktora da bi zavrsili na stomatoloskom na maksilofacijalnoj hirurgiji,izvadili bris i sto bi Boka rekla :Imam dve baterije.Ima streptokoku i kandidu od koje se stvorio cep u pljuvacnom kanalu.Tako da sad znamo,sta nam je.Kazu da se streptokoka iz krajnika spusti u pljuvacni kanal,zavrsi u zlezdi i ona otekne.to bi trebalo da prestane kad operisemo krajnike.na vratima te utese:\"nije to nista,to je veoma cesto kod dece kod kojih je urodjen uzi pljuvacni kanal,al to prodje.\'Nikada ranije nisam ni cula za to,dok nisam videla na mom detetu.I naravno antibiotici,boce...Utesili su me i time sto su mi rekli da detetu treba minimum 6 meseci da izbaci antibiotike iz sebe.A moja Boka ih prima na svakih mesec dana,tako da ce njoj trebati oko 60 god da ih izbaci.Strasno!!!!al sta da vam kazemo,mi se borimo sa tim ...e i izboricemo se!
Objavljena slika

#16 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10079 Postovi:

Objavljeno 13 August 2008 - 10:52 AM

Misic mali, bas mi je zao sto tako mala mora da se muci. Ljubi je mama i cekajte tu operaciju krajnika, bice bolje. Ne znam sta bih vam drugo rekla. :(
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#17 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3381 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 13 August 2008 - 11:25 AM

al sta da vam kazemo,mi se borimo sa tim ...e i izboricemo se! Verujem da ce te se izboriti. Ljubi lepoticu
Objavljena slika

#18 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 13 August 2008 - 11:28 AM

Bas mi je zao,nadam se da ce te istrajati u svom problemu...Cmokic za bubu.:(:)
Objavljena slika

#19 jovannab

jovannab

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 96 Postovi:

Objavljeno 14 August 2008 - 07:13 AM

HVALA VAM PUNOOOO DO NEBA...:P
Objavljena slika

#20 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 14 August 2008 - 07:43 AM

Divni ste sto ste tako hrabri!Sanostol, ali bez gvozdja smo i mi koristili i puno nam je ojacao imunitet. Mnogi preporucuju Revitu za jacanje imuniteta, licno ne znam, nisam pokusavala da je dajem detetu.A jesu li joj davali nekad antibiotik longacef?
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika