Idi na sadržaj

Fotografija

Batine

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#41 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 09:19 AM

...
Ja mogu da kazem da Iva nikad nije dobila batine zato sto ih je zasluzila, nego jednostavno zato sto se ja osetim nemocnom i u besu zelim da joj pokazem da sam ja glavna. To nije dobro i trudim se da se retko desava i mogu da se pohvalim da uspevam u tome. U borbi sa njenim teskim karakterom ako ne pomogne nista drugo ne pomazu ni batine.

Slazem se sa tanasijom u potpunosti - i Ogi je par puta dobio batine ili je bio pocupan za kosu bas zato sto u tom trenutku nisam imala strpljenja ili me je nesto sasvim trece mnogo iznerviralo pre toga. I posle se uvek osecam bas bas grozno :( I uvek se pokajem, pa sednemo da razgovaramo, poljubim ga, kada obeca da se tako vise nece ponasati izvinem mu se za svoj postupak - obavezno i kazem mu da ga volim. I kazem sebi da to necu ponoviti...da je on samo dete koje odrasta i tek uci...
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#42 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 10:04 AM

I ja se dobro drzim sto se tice Ogija, kada me iznervira ili sam nesto nervozna, ja gledam da se udljim malo da se smirim, pa onda porazgovaramo ako je kriv...Mada je bilo tesko navici se na njegove ceste ispade, jer je Tina susta suprotnost....
Objavljena slika
Objavljena slika

#43 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 07:58 PM

Mislim da deca u skoli vec uveliko zloupotrebljavaju to sto nastavnici ne smeju da reaguju na odredjeni nacin i sto ne postoji kazna.

Moj stav prema batinama i fizičkom kažnjavanju je poznat. Imam dete u tinejdžerskom dobu i uspela sam, bez batina da je vaspitam. Iskreno, vidim da je taj posao uradjen, i da sam sad posmatrač, više nemam mnogo toga da uradim, mogu samo da usmeravam i korigujem. Ali sam autiritet. I uopšte ne mislim da su za ponašanje dece u školi odgovorni nastavnici. Mislim da, kad dete udje u školu, ono već ima vaspitanje ili ga nema. I da je tad kasno uraditi nešto veliko: tad se ne uče osnove ponašanja, već je fokus na drugim stvarima. Radim navikama, ponašanju u kolektivu, poštovanju nastavnika koji nemaju autoritet, nepovodljivosti, učenju... Deca zaloupotrebljavaju zato što nemaju ni autoritet kod kuće ni u školi. I što će ih roditelji zaštiti i kad ih u školi kazne.

Ne može moje dete da ima 50 neopravdanih, ne zbog škole - nego zbog mene. I zbog svesti da je to loše za nju, pre svega. Iako sam kritična prema prosvetnim radnicima, uopšte im ne zameram što se ne bave vaspitanjem, mislim da je to kućni posao.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#44 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 08:03 PM

... nigde nisam videla da neko puši u bilo kojoj zatvorenoj prostoriji, osim u kafeima i restoranima za posebno obeleženim stolovima. ...

Slazem se ali sam videla da je na stolu u poslasticari kafeu na stolu zalepljena slicica da se pusi a sto pored njega da se ne pusi. Znaci stolovi su jedan pored drugog. Nicim nisu odvojeni - staklo, zid, vrata.. Mislim... koja je fora?????? Ali su ubrzo svuda zalepili da se pusi :) Na stranu sv to, sasvim mi je glupo da se u prostoriji gde se jede pusi. Ali dobro. Solidno se sprovodi :)

Mislim da deca u skoli vec uveliko zloupotrebljavaju to sto nastavnici ne smeju da reaguju na odredjeni nacin i sto ne postoji kazna. ....

Naravno da zloupotrebljavaju. Apsolutno mi je bezveze ovaj predlog ali cak i kad bi ga usvojili slabo bi se primenjivao, kontrolisao..... Mislim...... gde je nas mentalitet na tom nivou. A na stranu sto stvarno mesaju babe i zabe - dakle zlostavljanje, nasilje i recimo sljap po ruci, guzi i slicno.
Objavljena slikaObjavljena slika

#45 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 08:07 PM

.... I uopšte ne mislim da su za ponašanje dece u školi odgovorni nastavnici. .....
....

Ne može moje dete da ima 50 neopravdanih, ne zbog škole - nego zbog mene. .....

Za ovo prvo - malo ali bas malo roditelja ovako razmislja a trebalo bi. Ne mislim tako ato sto sam ja prosvetar vec zato sto je to stvarno posao roditelja.
A za ovo drugo - kato deca imaju po 100opravdanih ali ne zato sto su bolesni nego... zato sto roditelji opravdaju nedolazak - isli na zimovanje posle raspusta, na letovanje a nije se zavrsila skolska godina i slicno......

#46 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 08:14 PM

Neka deca u mom okruxenju su vec pocela to da zloupotrebljavaju, malo li im zaprete roditelji, oni odmah za telefon, zvace socijalnu sluzbu da se zale...A znam ljude, daleko od toga da maltretiraju svoju decu! Moja majka se pitala kada je cula za ovaj zakon da li ce se usvojiti i zako u slucaju maltretiranja nastavnika i roditelja od strane dece, sta ce se tada desiti...Pricah bas malopre sa zaovom, ona je inace sociolog, stvarno je bilo nastavnika koji su gadjali ucenike, npr kljucevima, ili naguraju detetu papir u usta da pojede ako je npr piskarao nesto dok nastavnik prica, i jos mnogo toga...I niko nije reagovao!...Ali, ipak, mislim da nema potrebe preterivati, jer ce se dobiti samo kontraefekat...
A sto se tice vaspitanja, sta moze nastavnik bez saradnje i angazovanje roditelja?
Objavljena slika
Objavljena slika

#47 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 08:15 PM

Znaš kako, ja sam bila zapanjena na Svetu roditelja Majine škole kada su nam čitali izostanke... jeste to gimnazija, ali... reč je o hiljadama po odeljenju, ispada da deca ne idu mesecima u školu. I uglavnom, najlošiji uspeh i najveći broj izostanaka idu zajedno. Isto sam bila začudjena da sad deci ne treba nikakvo opravdanje od dr, recimo, već samo roditelj opravdava.

A što se tiče letovanja: :embaressed mi smo morali da uplatimo kraj avgusta, ap će da kasni prvu nedelju. Bilo je ili tako, ili da ona ne ide, što bi mi baš bilo žao. Nisam ni sa tim rešenjem srećna, ali sam napravila kompromis.
St0kp2.png

zPL8p2.png

#48 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 08:26 PM

Pa dobro ali verujem da vam nije to preslo u naviku :P

#49 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 08:27 PM

To nam je prvi put :P
St0kp2.png

zPL8p2.png

#50 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 08:48 PM

Procitah tekst i ostah ziva!

Od svega bih jedino izdvojila savjete psihologa. POnoviti pet miliona puta ako treba kratko i jasno i biti dosljedan onome sto se kaze. Ovo sve kaze mama koja je dva puta pljesnula dijete po dupetu.

I da slazem se jos sa jednom recenicom iz teksta, a to je da roditelje treba vaspitati i zaista mislim da neke treba, pogotovu one koji ce kupiti svoj mir pustivsi cetvorogodisnje dijete u park i potpuno biti opusteni u svemu tome iako dijete treba preci ulicu do tog parka i nazad do kuce.

Roditelje treba vaspitati koji smatraju da je djeci dovoljno obezbjediti da imaju da jedu i da se obuku po najnovijoj modi, a vaspitanje....pa ko jos brine o tome....valjda ce se pobrinuti skola ili neka baba, deda ili tetka......e bas ti roditelji i najvise tuku djecu, a ima ih mnogo.

Roditelje treba vaspitati da djeca nisu obaveza i da su na svijet dosla ne zato sto su ona to htjela nego sto su oni ''kumovali'' tome.

Roditelje treba vaspitati da je za djecu potrebno strpljenje i vrijeme i da odgoj i vaspitanje pocinje od prvih dana, a ne onda kada se oni sjete jer je dijete napravilo negu glupost.

Takodje se slazem sa tanasijom....ja sam svom djetetu majka a ne drugarica i nikada ne zelim da budem drugarica. Ja sam joj majka jedna i jedina i zelim da u mene ima povjerenje i da mi vjeruje da sve sto radim radim najbolje sto mogu i zelim da zna da je bezuslovno volim, ali to ne znaci da moze da me ''vuce za nos''.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#51 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 07 July 2011 - 09:04 PM

Mare, potpuno si u pravu...Mogu da potvrdim iz licnog iskustva...Mm bi sve to po kratkom postupku, moj put je duzi ali efektivniji i rezultati su trajni...A koliko samo roditelja bije decu za svaku sitnicu da vise ni samo dete ne shvata poentu...A da ne spominjem pogrdne nazive tipa odiote, budalo, glup/a si i sl...Prosto mi je muka kada cujem komsinicu da tako naziva dete, a ono joj se u lice smeje i ruga joj se...
Objavljena slika
Objavljena slika

#52 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 08 July 2011 - 10:29 AM

Kato, pitaj bilo koju nastavnicu ovde cime se bave u skoli i koliko im zakon nalaze da se bave vaspitanjem umesto obrazovanjem. Nevaspitane dece je previse, ja bih uvela zakon gde roditelj po sluzbenoj duznosti i pod nadzorom mora da razgovara sa detetom jednom dnevno odredjeno vreme. Ljudi se bore za opstanak, za goli zivot, muce se, ja to razumem, ali tih 15 minuta razgovora sa detetom, oci u oci, znaci mnogo. Moje misljenje je da se dete vaspitava daleko pre nego sto podje u skolu, tako da je o vaspitavanju od strane nastavnika suludo raspravljati.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#53 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6327 Postovi:

Objavljeno 08 July 2011 - 11:01 AM

Ja bih, zaista, imala veliki problem da se oslonim na nastavnike u vaspitanju. Iskreno, mnogi koje poznajem ni sopstvenu decu nisu vaspitali. Usput, njihovi sistemi vrednosti i načini ponašanja su mi, u najvećoj meri, diskutabilni. Borba za goli život je jedna stvar, ali šta će mi i takav život ako se u njemu na bavim najvažnijom stvari - decom?
Znam da ovakvih nema mnogo, i zato i jesam na ovom forumu, jer ovde se majke, sa karijerama, bez karijera, domaćice i doktorke nauka - bave decom. I svaku ovdašnju majku poštujem, jer je ovde sa problemima i dilemama koje sve imamo. U svom okruženju, pa ni medju najbližima, nemam puno sagovornika na teme vaspitanja i obrazovanja. Kažu mi ili: lako je tebi, tvoja su deca dobra :shocked2 (kao da se dete rodi dobro ili loše, i šta je uopšte dobro ili loše?) ili mi kažu kako preterujem u principima, jer su deca deca, i treba ih pustiti. :puzzled
St0kp2.png

zPL8p2.png

#54 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 08 July 2011 - 11:18 AM

Ja skoro da i ne razgovaram sa majkama u okolini o ishrani, vaspitanju i obrazovanju i po nekad se stvarno zapitam ko je tu lud.
Mene prosto ne interesuje kako neko vaspitava svoje dete, ali ne zelim da bilo ko vaspitava moje osim mene. Znam ljude koji su odlicno vaspitali svoju decu ali za moje dete jednostavno nemaju sluha. Grozim se kad cujem nekog roditelja kako se poziva kod deteta na vaspitne metode nekoga iz okoline. Tipa 'vidis kako je Iva poslusala mamu kad joj je rekla to, a ti mene neces' . To mi nenormalno smeta zato sto je Iva iz toga izvukla mogucnost da kaze 'vidis tom i tom mama daje to a ti meni ne dozvoljavas' pocela sam da joj svaki put nabijam na nos one stvari koje su u celom naselju samo njoj omogucene i dozvoljene. Osecam se glupo zbog toga.
Sve ovo kazem zato sto mislim da jedan nastavnik fizicki ne moze da stigne da valjano vaspitava tridesetoro razlicite dece u 45 minuta ili koliko vec.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#55 S&S

S&S

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4428 Postovi:
  • LocationBanjaluka

Objavljeno 08 July 2011 - 09:47 PM

E Tanasija kada rece da nerazgovaras sa majkama o ishrani. Mozda bih ja i razgovarala, ali djeca su sa BAKAMA, TATAMA ili TETAMA. :udribre Evo bas prije neki dan, odveli smo mm i ja Strahinju na jedno veliko igraliste. Pored je ljetna basta gdje roditelji mogu popiti kafu, a u basti tog kafica igracke sto se ubacuje novcic. Trazio Strahinja da se vozi u autu i mi mu dozvolili. Stoji zena pored nas i slusa nas razgovor dok mi trazimo sitno 1 KM. Njeno dijete isto zeli da sjedne. Ona ga stavi u auto ( bez novcica) i tako smo mi cekali vise od 5 min. Zasto? Zato sto je ona svom djetetu govorila "hajde sine hoce bato. Hajde sada je on na redu. Hajde mi trebamo kuci. ..." I samo tako stajala, a jezik radio. :dja
Objavljena slika

#56 kikaiogi

kikaiogi

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2243 Postovi:

Objavljeno 09 July 2011 - 10:56 AM

Kod nas je centar grada zatvoren, ima dosta kafica gde roditelji sednu, a deca se igraju sama preko puta kod fontane, mada niko i ne obraca paznju na njih....Kada je mojoj komsinici dete ispricalo gde je sve islo za to vreme, po kakvim ulicama sa gustim saobracajem, dok je mama pila kaficu sa prijateljicom...Dete zamalo da dobije batine...Dete inace ima 5 godina...
Objavljena slika
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika