Idi na sadržaj

Fotografija

Batine

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#1 milicaB

milicaB

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 Postovi:

Objavljeno 10 October 2006 - 12:06 PM

Da li tu?ete svoju decu?Da li ste pobornik novog vaspitanja bez batina,ili nekad dobiju \"preko pelene\"?�ta vi mislite o tome?Mu� i ja smo protiv batina,mada ?esto izludim,izbrojim do deset,duboko udahnem i ka�em sebi da je mali i da ne razume..A vi?
Nikola je rodjen 30.aprila 2005.u 12:15

#2 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 10 October 2006 - 01:02 PM

Ja sam zakleti protivnik batina! Verujem u vaspitavanje deteta kroz razgovor i primer. Roditelji su deci model za identifikovanje pa ce se ona ponasati onako kako se ponasamo mi. Ako radimo lose imacemo i razlog da bijemo svoje dete. Onda kada roditelji nemaju vremena da se posvete svom detetu, da se igraju sa njim, da mu pruzaju razne izvore saznanja, da ga u svakom momentu bodre i podrzavaju, dete postaje nezadovoljno i nervozno pa se i ponasa suprotno nasim ocekivanjima. Ja predlazem da se u svakom momentu odgovara na decija pitanja , objasnjava zasto je nesto dobro ili ne,pokazuje primerom kako se treba ponasati i nece biti razloga da se dete bije.PS Batina je iz raja izasla (citaj: otisla, izbacena)

#3 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 10 October 2006 - 02:00 PM

MM i ja smo apsolutno protiv batina!Jos uvek nemamo koga da vaspitavamo ali cemo biti strpljivi jos neku nedelju:P Ovde su batine zakonom zabranjene i to se sprovodi na delu.Nije retko da dete ode u policiju i tuzi roditelja ako mu samo samar lupi.Naravno da ima odstupanja od toga ali to je najcesce u \"losijim\" krajevima gde policija ima vise posla oko kriminala. Generalno iako sam protiv batinjanja dece i bilo kog oblika torture nisam zadovoljna onim sto ovde vidim na ulici tj. sta se \"napravi\" od dece koja zive ovde. Kad cujem na ulici da cerka kaze za mamu \"She\'s a b....\" kosa mi se na glavi podigne:mad: Nazalost nismo samo mi uzor nasoj deci vec i sredina koja ih okruzuje.Ukratko,vise se ne cudim sto ovde postoje skole pri crkvama sa obaveznim nosenjem uniforma itd.

#4 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 11 October 2006 - 09:34 AM

:D Batine, nikako ! Nista vam to nece pomoci. Mozda samo malo upozorenje po guzi, ali samo kad bas pretera. Verujte mnogo je efikasnije.:)

#5 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 11 October 2006 - 09:52 AM

slagacu ako kazem da Dunju nikad nisam lupila po guzi al sam naravno protivnik toga da se deca stvarno tuku ovo peckanje po guzi nije cesto i obicno pomogne.Vi sto imate bebe i sad kazete da ste protiv batinica javite se kad vam deca budu imala 2,3 godine i kad postanu male inatdzije i pocnu se keziti za sve....i kad stvarno nista ne pomaze ni prica ni moljenje ni lepo ni polako e onda prutic mirko nemirko dobro dodje
Objavljena slikaObjavljena slika

#6 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 11 October 2006 - 10:46 AM

Ja jesam protiv batina,ali onih tipa ?ukanja svaki ?as i za svaku sitnicu..tada sve gubi smisao i dete se navikne na njih i efekat izostaje..bebe su bebe do neke 2-3 godine i batine nemaju smisla,to bi po meni bilo maltletiranje..od 3-5 god dete nije u stanju da napravi takvu greku koja iziskuje batine,ali ve? posle pete god. dete je ve? zrelije i tada ve? nekako po?inje da na njega uti?e okolina i tada su greke ve? greke koje treba ispraviti i ne ponavljati..ja sad konkretno pri?am o mom sinu kome je sada 11-a godina..do sada je dobio \"batine\"(?itaj po jedan amar) tri ili ?etiri puta i svaki put je dobro upam?en i takva greka vie nije ponavljana(do sada)..i nije to samo amar,to su sati i sati razgovora na tu temu..i svaki put mu kaem koliko mrzim batine i kako ga nisam rodila da ga tu?em i kako se posle grozno ose?am zato to sam ga udarila,jednostavno ho?u da shvati da je taj put ba preterao kad sam morala da uraddim neto to najvie mrzim..sada je ve? prili?no veliki,dosta razgovaramo i teku?e greke reavamo kaznama tipa da mu zabranim po par dana da radi neto to voli(fudbal,kompjuter i sl.)..vide?emo kako ?e sad dalje biti jer je pubertet na pragu..ta da vam kaem-vaspitati dete je ?itava fiozofija i nauka,velika odgovornost-mislim ?ak i da ne postoji ve?a..

#7 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 12 October 2006 - 03:30 PM

Originalno postavio/la vilenjak.Vi sto imate bebe i sad kazete da ste protiv batinica javite se kad vam deca budu imala 2,3 godine i kad postanu male inatdzije i pocnu se keziti za sve....i kad stvarno nista ne pomaze ni prica ni moljenje ni lepo ni polako e onda prutic mirko nemirko dobro dodje

Prica sigurno nemoze sve da resi iako nevolim batine,ali kad mora mora.Ima dana kada te cacka imas utisak da\" trazi \"batine
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#8 Guest_radomdaca_*

Guest_radomdaca_*
  • Guests

Objavljeno 12 October 2006 - 08:58 PM

[quote]Originalno postavio/la boniva [/quote]Prica sigurno nemoze sve da resi iako nevolim batine,ali kad mora mora.Ima dana kada te cacka imas utisak da\" trazi \"batine [/quote]TAcno tako u potpunosti se slazem sa tobom!Nevolim reci da sam za batine,jer nisam,ali nekad i brojanje do 10 nepali i tacno je da nekad \"moli za batine\":mad:

#9 draginja

draginja

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 298 Postovi:

Objavljeno 16 October 2006 - 01:31 PM

i ja sam protiv batina,ali kako objasniti djetetu od 2godine da nesto nesmije. pricam i pricam a on bleji u mene i nereaguje. smatram da ponekad i treba udariti,ali samo malo,tek da shvati da to nesto sto radi nije u redu. a kad malo poraste treba razgovorom rijesiti svaki problem. bar se nadam da ce to uspijevati... vidjet cemo vrijeme ce pokazati

#10 avramovSV

avramovSV

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 16 October 2006 - 02:11 PM

Ja sam protiv batina jer sma bila u takvoj situaciji da sam ih dobijala cak i sa svojih 19 god(sve dok se nisam udala) i rekla sam da svoje dete nikad necu udariti al me nekad tako izbaci iz takta da mi dodje da ubijem i sebe i njega

#11 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 19 October 2006 - 01:48 PM

jedno su batinice ponekad i a merom i smislom, a drugo su batine za sve i svata,to je iivljavanje,maltletiranje i zlostavljanje..nedavno sam u ?asopisu mama pro?itala pitanje jedne mame koja pita da li ?e imati posledice beba od 4,5 meseca koju otac tu?e!!!!!!!ne znam ko je u toj pri?i lud,on to tu?e bebu ili majka koja to sve gleda i nita ne preduzima..taj ne bi do?ekao jutro ?itav to se mene ti?e..

#12 milicaB

milicaB

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 Postovi:

Objavljeno 19 October 2006 - 02:02 PM

4,5 meseca bih ja njega seckala komad po komad!!! grrrrrrrr
Nikola je rodjen 30.aprila 2005.u 12:15

#13 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 19 October 2006 - 09:33 PM

kad sam u prvom postu pisala na ovu temu,mislila sam na one da kaem nene i bezazlene batine,kad malo ?vrkne svoje mezim?e i posle se u sebi danima kaje i dere zbog toga..tako da bi trbalo otvoriti dve ove teme-\"batine\" i batine..imam drugaricu koja je od oca dobijala batine kajem,to nikada ne?u zaboraviti..kakvi su to mozgovi koji imaju due da tako maltletiraju svoje dete,jako sam besna i dok samo mislim o tome..

#14 avramovSV

avramovSV

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 20 October 2006 - 11:42 AM

to nisu mozgovi vec psihopate mene je moj otac ubijao sve dok se nisam udala tj tukao me sa prutevima najmanje sa 5 kom, sutirao, gazio nemogu da opisem sta mi je sve radio te rane su kolko tolko prosle al su ipak ostale posledice i traume iz detinjstva koje se nezaboravljaju I NIKAD IH NECU ZABORAVITI zato cu nastojati svom detetu da pruzim lepo detinjstvo

#15 Anja

Anja

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1003 Postovi:

Objavljeno 20 October 2006 - 11:53 AM

avramov ao mi je da ?ujem da takvi ljudi postoje. Prili?no mi je uznemiravaju?e i dok ?itam o tome. Sada bar uivaj u detinjstvu svog deteta kada ve? nisi mogla u svom.

#16 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 20 October 2006 - 02:06 PM

Originalno postavio/la avramovSVto nisu mozgovi vec psihopate mene je moj otac ubijao sve dok se nisam udala tj tukao me sa prutevima najmanje sa 5 kom, sutirao, gazio nemogu da opisem sta mi je sve radio te rane su kolko tolko prosle al su ipak ostale posledice i traume iz detinjstva koje se nezaboravljaju I NIKAD IH NECU ZABORAVITI zato cu nastojati svom detetu da pruzim lepo detinjstvo

ja sam sa mojom drugaricom preivljavala sve to i ne mogu ti opisati kako sam se bedno ose?ala u tim trnucima jer nisam nikako mogla da joj pomognem..ona je sama bila jako bezvoljna i ubijena u pojam da bi mogla sebi da pomogne ili da prihvati pomo?..boleo me savaki trg na njenoj koi i bolelo me to to se ja vratim iz kole u toplo roditeljsko okrilje, a ona u pakao iz koga nije imala izlaza..ostali su joj oiljci po le?ima,grudima,butinama,licu,ali oni najdublji i neizbrisivi,ostali su na njenoj dui..elim ti da uiva sad u svom detetu i nadam se da si sad nala sre?u koju nisi imala u detinjstvu..jedan veliki coki? od mene!!!

#17 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 21 October 2006 - 08:18 PM

\"Batina je iz raja izasla\" - E vala da je bila dobra ona ne bi ni izlazila iz raja! Totalno sam protiv batina, ipak se sve moze resiti drugacije. Ne smemo se ljutiti na nasu decu ako im govorimo sta je ok a sta ne, a onda nas posle 5min vide kako mi radimo suprotno. Sopstveni primer je najbolji ucitelj.
Objavljena slika

#18 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 09 November 2006 - 09:56 AM

protiv batina sam definitivno.Kao dete sam bila uzasno tvrdoglava a ponekad i jako bezobrazna pa tako ne mogu da krivim roditelje sto sam ponekad dobila po guzi. Nikada me nisu tukli ali jedva primetan udarac kao upozorenje posle sati i sati price,da.Mislim da razgovor ima vise uticaja jer ponekada sam dok mi zvocaju razmisljala da je bolje da me udari i da zavrsimo pricu nego da mi \"ispira mozak\".E, to \"ispiranje\" je ipak imalo mnogo uticaja. razmisljanja sam da su batine nikada nisu resenje problema ali treba imati zivaca.
Objavljena slika

#19 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 10 November 2006 - 01:11 PM

avramov zao mi je sto ti je otac bio takav a zanima me kakav odnos sad ima prema tvom detetu?

#20 Lovac

Lovac

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 Postovi:

Objavljeno 20 November 2006 - 06:37 AM

Batine su rezultat osecanja nemoci od strane roditelja da rese situaciju sa detetom! Smatram da roditelji koji biju decu su ili lenji da pravilno vaspitaju ili nemaju potrebno znanje o vaspitanju dece. Kazna, svakako....batine, apsolutno ne.Pobogu ljudi, u 21-om veku smo!

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika