Idi na sadržaj

Fotografija

Ogrlica od (baltickog) cilibara

• Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 daves

daves

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 14 January 2008 - 04:03 PM

Pitam se da li tzv ogrlica od prirodnog Baltickog cilibara zaista deluje i da li se kod nas moze nabaviti

#2 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 14 January 2008 - 05:02 PM

Meni su svi za koje znam da je imaju rekli da su je nabavili u inostranstvu, trazila sam je i ja , nisam uspela da nadjem ni po apotekama ni po bebi prodavnicama. Ne znam da li deluje, kazu beba manje balavi i ne nervozi se.
Objavljena slika

#3 maja31

maja31

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 Postovi:

Objavljeno 14 January 2008 - 05:18 PM

moja drugarica je narucila preko neta i rekla je da joj je pomogla,a zar to nije obicna ogrlica od cilibara.
Lilypie 5th Birthday PicLilypie 5th Birthday TickerLilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

#4 mamus

mamus

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3618 Postovi:
  • LocationMakedonija, Tetovo

Objavljeno 14 January 2008 - 05:29 PM

ja se izvinjavam, jer mozete da pojasnite sta je to????
Objavljena slika

#5 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 14 January 2008 - 07:43 PM

Evo ja cu da objasnim...Trazila sam tu ogrlicu za neke prijatelje u Srbiji.Ima je u Svajcarskoj, kod nas mislim da ne. Kosta 64 Svajcarska Franka i kupuje se u apotekama. Pri kupovini je vazno znati obim bebinog vrata.Ona navodno emituje neke \"talase\" koji bebi ublazavaju bol i pozitivno uticu na nervozu pri izlasku zuba.Kada sam je pre skoro 2 godine trazila, pitala sam u apoteci, ali sam se malo raspitala i u jaslama u koje ide moje dete. Ona je tada bila u grupi beba. Vaspitacica mi je rekla da ona nije videla nikakvu razliku ni u ponasanju ni u cemu izmedju deca koja je ne nose i retkih koji je nose.Sama je bila protiv, jer je razmisljala o mogucim (i realnim) slucajevima davljenja, kada beba vuce ogrlicu. Tako da mi je rekla da je oni skidaju svakako za vreme spavanja. Pricala mi je o slucajevima kada su bebe imale nesrecu sa tom ogrlicom - i koliko ih je bilo u hitnoj pomoci.U apoteci su mi rekli da pored ove prave, od pravog cilibara, imaju i neku od vestackog cilibara, te da je isti efekat (valjda placebo efekat). Kada sam to cula, malo sam se \"ohladila\" od citave ideje... Cak sam pokusala i prijatelje da odgovorim od kupovine.Pricala sam i sa prijateljem koji je geolog koji mi je rekao da cilibar ne moze da ima nikakva lekovita svojstva, po svom sastavu, a posebno ne da emituje nesto...Eto. Moje misljenje je od pocetka bilo... negativno prema ogrlici od cilibara.

#6 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 14 January 2008 - 08:06 PM

i ja sam sumnicava pa se nismo ni trudili da je nabavimo.
Objavljena slikaObjavljena slika

#7 draginja

draginja

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 298 Postovi:

Objavljeno 14 January 2008 - 08:39 PM

i ja sam cula za tu ogrlicu,ali je nismo nabavili posto sam jako skepticna po pitanju njenog djelovanja. jednom prilikom smo bili na kontroli kod doce i sa nam je usla i jedna mama cija je beba imala tu ogrlicu. nas doktor je imao toliko dobrih razloga protiv nje,da mi nikad nije palo na pamet da je stavim djetetu oko vrata. upravo je spomenuo mogucnost davljenja i svakako nepijatnost djetetu dok je nosi....

#8 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 14 January 2008 - 08:46 PM

i ja sam cula za ovo. cak jedna komsinica kad je dosla s malisanem iz svajcarske hvalila je puno. ponudila se da mi donese. ali i ja ko ostale mame iz straha zbog davljenja nisam je kupila.cak sto vise i ne verujem u takvo nesto pa i nisam bila posebno zainteresovana.
Objavljena slika

#9 maja31

maja31

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 281 Postovi:

Objavljeno 15 January 2008 - 09:05 AM

Ja mislim isto da to ima samo prividni efekat kao stavis detetu i bas dodje jedan od dana kada se smiri i ti mislis super kako dobro deluje.To je isto kao sa grcevima i zubici moraju proci isto i nema pomoci osim malo gela ili vina mada i to je pitanje.Ja se bojim nedaj Boze da pukne ogrlica i da stavi perlu usta pa svisnula bi.
Lilypie 5th Birthday PicLilypie 5th Birthday TickerLilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

#10 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 21 January 2008 - 07:27 PM

hm... nisam ni razmisljala o davljenju!!!! za tu ogrlicu sam cula od muza...Neki njegov poznanik koji,kako sam razumela zivi u inostranstvu je za dete nabavio tu ogrlicu i dete nije imalo upste bolove i nije bilo nervozno.S obzirom na to da Anja i dalje ima grceve koji su jezivi i ponekad traju do zore moram priznati da imam strasno veliki strah od toga da se ova strahota i mucenje-prvenstveno za nju ne ponovi.Kada bih mozda jos sa neke strane cula da to zaista pomaze i deluje,stvarno bi se dosta potrudila da je nabavim,pa makar morala i sama da idem po nju...:shocked2:vozimisko

#11 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 21 January 2008 - 07:35 PM

A da li baš mora da se nosi oko vrata?Ako ima efekta ,trebalo bi da ga daje i ako je u blizini bebe,npr.dok spava na jastučetu,ili oko ruke ili već negde u bebinoj blizini....

#12 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 22 January 2008 - 09:42 AM

Originalno postavio/la anja&milenaS obzirom na to da Anja i dalje ima grceve koji su jezivi i ponekad traju do zore moram priznati da imam strasno veliki strah od toga da se ova strahota i mucenje-prvenstveno za nju ne ponovi.Kada bih mozda jos sa neke strane cula da to zaista pomaze i deluje,stvarno bi se dosta potrudila da je nabavim,pa makar morala i sama da idem po nju...:P:vozimisko

Ovo je samo za zube... Mada, znas, tolikim su bebama izbijali zubi (evo nasim bebama, na primer) i nisu toliko patile.Ja od srca preporucujem homeopatski lek koji se daje po 8 granulica rastopljenih u vodi i strasno smiruje nervozu kada desni svrbe, i moze se davati na svakih 30 minuta. Mnogo pomaze a zove se Osanit. Takodje smo koristili i biljni Osa gel, koji nam je isto pomagao. Tako nema bojazni od davljenja i drugih stvari.Meni je taj geolog bio najubedljiviji. Rekao je da cilibar ne moze nista da emituje oko sebe to mu nije svojstvo... mislim da je tu vazniji placebo efekat.

#13 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 22 January 2008 - 11:03 AM

da,ni meni bas nije bilo jasno sta moze da emituje cilibar? ...hnala na preporuci ===n9akovic===svakako cemo probati to:):P

#14 majkus

majkus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 26 January 2008 - 10:15 PM

Zdravo svima,odavno sam cula da postoje cilibarske ogrlice za bezbolno izbijanje decijih zubica.Cim sam dobila dete, nabavila sam iz inostranstva i stavila na moje dete - prezadovoljna sam.Ogrlice za bebe su tradicionalan evropski nacin umanjenja bolova kod beba i generalno pojacavaju imunitet. Nase dete nije bilo nervozno, nije balavilo, nije se budio nocu...a suprug i ja smo mirno spavali. Imamo super iskustvo, a i prijatelji koje poznajemo su veoma zadovoljni.Ako imate bebu i rast zubica vas tek ocekuje - savetujem da probate sa ogrlicom.

#15 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 27 January 2008 - 01:16 PM

Moja komsinica ima devojcicu od 16 meseci,kad god sam to dete videla ono je stenjalo,plakalo,zubi su je mucili,a ta ogrlica joj sa vrata nije sklanjana.Tako da sam odlucila da ne kupujem jer sam videla da nema pomoci tom malom andjelu...Inace,na ovom sajtu ima na naslovnoj strani rubrika Mali oglasi,tamo nekoliko oglasa ima za ove ogrlice,pa sam ih pitala za cenu,2000 din ili 25 e,pa vi vidite...A ko mi garantuje da je to pravi cilibar?I sto rekoste,sta to moze da emituje?Hajde da i mi izmislimo nesto!
Georginin drugi rodjendan je 11.08.2009.Novu bebu ocekujemo 12.08.2009.

#16 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 27 January 2008 - 01:34 PM

Originalno postavio/la dinosaurceInace,na ovom sajtu ima na naslovnoj strani rubrika Mali oglasi,tamo nekoliko oglasa ima za ove ogrlice,pa sam ih pitala za cenu,2000 din ili 25 e,pa vi vidite...A ko mi garantuje da je to pravi cilibar?I sto rekoste,sta to moze da emituje?Hajde da i mi izmislimo nesto!

Na zalost nismo mi izmislili....A 25€ nije tako mnogo. Ja sam ovu za prijatelje platila 38€ tako da je to jos i jeftino.

#17 majkus

majkus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 27 January 2008 - 02:12 PM

dinosaurce,Pravi prirodni cilibar je providan. Postoji i vestacki cilibar, ali on nije providan, vec je plastican.Zaista, ja imam odlicno iskustvo.

#18 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 27 January 2008 - 02:46 PM

Ma ja u to uopste ne vjerujem...mislim poznato je da cilibar nista ne emituje....apsolutno ne vidim nista u toj ogrlici sto bi moglo da olaksa rast zuba. To je moje misljenje i ostajem pri tome. Na kraju krajeva to nicanje zubica nije najstrasnija stvar kod djece...pa to je samo jedan prirodan proces...neko dijete ga teze, a drugo opet lakse podnosi. Najvaznije je su djeca ZDRAVA, a kako vec napomenuh nicanje zuba je prirodno i zdravo. Bez uvrede meni je zaista puno da dam 25 eur za tu ogrlicu. Osim toga mislim da nisu tako ni bezbjedne za djecu. vec dugo pratim ovu temu i nisam htjela da pisem...ali me malo izludi ubjedjivanje pojedinih clanova (odnosno samo jednog) da su te ogrlice najbolja stvar za bebe. Naravno svako ima pravo da odluci. Ja sam odlucila da ta oglica mom djetetu ne treba i nece me niko ubjediti u suprotno

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#19 majkus

majkus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 Postovi:

Objavljeno 27 January 2008 - 03:05 PM

Mare_marija,tvoja odluka je tvoj izbor, ali ne volim kada ljudi kategoricno tvrde nesto o cemu ne znaju puno.Zar je tako tesko googlovati na rec \"amber\" (cilibar) i procitati sta svetske institucije znaju o cilibaru i njegovim svojstvima.No flame, No hate!

#20 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 27 January 2008 - 03:09 PM

Izvini majkus, ali nista nije tesko \'\'googlovati\'\'...uopste se ne ljutim, samo me izludjuju ubjedjivanja....:pisbabaOvim zavrsavam. Kraj price.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika