Idi na sadržaj

Fotografija

Plazma keks, čokolino i druga hrana

• Please log in to reply
255 replies to this topic

#1 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 25 September 2006 - 08:41 AM

Jedno pitanje...plazma keks se pravi sa mlijekom kao i ostala djecija hrana na nasim prostorima...cokoljesnik,frutolino i dr....vecina preporucuje da se mlijeko uvodi tek pri navrsenoj prvoj godini,pa kako onda dati djeci tu hranu...prije su pravili tu hranu sa kravljim mlijekom i ne znam nikog da je se zalio...da li imate iskustva sa tom hranom...znam da je jedna od opcija adaptirano mlijeko al sta je sa onima koji nisu u mogucnosti da kupuju ad.mlijeko...

#2 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 25 September 2006 - 08:53 AM

Mislim da moze da se razredi kravlja mleko sa vodom. To naravno pedijatri nikako ne preporucuju, ali sta je nama falilo, odrasli smo na kravljem mleku!

#3 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 25 September 2006 - 09:59 AM

Ja sm mojoj coki ui po?etku pravila te kaice sa adaptiranim,a odnedavno joj ih prvi sa kravicom i nema nikakvih problema..i dalje pije humanu,probala sam da jij dam kravicu,ali ne?e..mislim da pedijatri preteruju,kad dete po?ne sve da jede ,ne vidim razlog da ne moe da pije kravlje mleko..sa 7 meseci preporu?uju uvo?enje jogurta,pavlake,mladog sira, aja jo nisam ?ula da se negde prave od adaptiranog mleka..kad je moj sin bio beba,vaila su sasvim druga pravila,a sad je malo ve?a propaganda farmaceutske industrije,pa se pla?a reklama..moj de?ak je jedno zdravo i lepo razvijeno dete i nita mu ne fali to je sa 6 meseci po?eo da pije kravlje mleko..naravno,to je moje miljenje..svaka majka najbolje zna ta je dobro za njeno dete i koliko mogu?nosti ima(finansijske) da to i ostvari..

#4 Guest_zzivanovic_*

Guest_zzivanovic_*
  • Guests

Objavljeno 25 September 2006 - 10:01 AM

Izvinjavam se zbog gutanja slova,sedi mi coka u krilu i oboava da se igra sa tastaturom..

#5 mamaJ

mamaJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 25 September 2006 - 10:36 AM

slozicu se, u potpunosti, sa zzivanovic...;)i mene malo opterecuje to kada dati kravicu...pedijatar nam je rako da mu slobodno damo kad udje u 7. mesec...verovatno ce tako i biti! uostalom, ja sam je pila od 3. meseca, kad mama nije imala vise mleka...ne vidim da mi ista fali ;)
baby

#6 bebizyy!!!!!

bebizyy!!!!!

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 111 Postovi:

Objavljeno 25 September 2006 - 07:38 PM

mi smo krenuli sa plazmom,ali je pravimo sa cajem od kamilice(milupa),i Vuku se mnogo svidja...;) :P :P

#7 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 27 September 2006 - 08:53 AM

ma i mene zbunjuje ta podjela misljenja,jedni kazu da je u redu a drugi ne...na kraju krajeva na ambalazi pise da se pravi sa mlijekom...al eto sve dok postoji i najmanji rizik covjek se ne usuduje,jer dzaba mi poslije lupat glavom od zid...:D

#8 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 27 September 2006 - 08:55 AM

jos je zanimljivo da u mgazinu za bebe nadem par razlicitih clanaka u istom broju gdje u jednom pise da je u redu a u drugom ne...urednici nisu ni svjesni koliko zbunjuju majke sa takvim clancima...

#9 seni27

seni27

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 90 Postovi:

Objavljeno 27 September 2006 - 10:13 AM

Ma pitanje je ko sve pise te clanke i da li su uopste strucni za takvo sto.a sam svojoj curici pravila i jos uvijek pravim s mlijekom od 6 mjeseca i hvala bogu nista joj nije bilo.
[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/528Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us 54/ticker4.png[/img]

#10 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3018 Postovi:

Objavljeno 06 October 2006 - 01:36 PM

moj stefan je alergican na mleko pa mi pravimo kasice sa sojinim mlekom i posnim keksom petitom,a cerki sam od 8 meseci pocela davati kravlje mleko i nije bilo problema
Objavljena slikaObjavljena slika

#11 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 07 October 2006 - 12:51 PM

sad se dvoumim zbog sastava tog keksa...na kutiji ne pise od koliko se smije davati... a sastav:psenicno brasno,secer,maslac,sojino brasno,hidrogenovana biljna mast,med,dekstroza,obrano mlijeko u prahu,surutka u prahu,sredstva za dizanje tijesta (E 503, E500),so,emulgator:lecitin,vitamini(vitamin C,niacin, vitamin B6, tiamin),aroma..nisam neki strucnjak,al znam da se so i secer izbjegava,a ovdje ima oboje...

#12 Guest_radomdaca_*

Guest_radomdaca_*
  • Guests

Objavljeno 07 October 2006 - 10:27 PM

mi smo pre par dana poceli jesti plazmu sa kravljim mlekom.Moje dete ima 5 meseci i nista mu nije super reaguje!

#13 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 11 October 2006 - 10:51 AM

Mi smo plazmu ruckali sa sokom prvo. Mozes da kupis juvitanin mali sokic i pomesas sa mlevenom plazmom. Sto se tice drugih cokolina, medolina... to sve moze da se pravi i sa vodom. Ja sam tako radila jer moj Djole nije hteo da jede nikakve kasice u pocetku. Sad uopste i ne pije mleko, i to od 9 meseci tako.

Prikačeni fajl/fajlovi

• Prikačen fajl  beba.png   4.4K   4124 Broj preuzetih

#14 maca

maca

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 277 Postovi:

Objavljeno 13 October 2006 - 08:18 AM

Poštovana Svetlana,po najnovijim informacijama kravlje mleko se ne daje najmanje do navršene prve godine,a i kasnije.Zato su na tržište izbačene formule br.3.Najbolje je da prvo bebi date mlečne bio prerađevine kao što je jogurt i kiselo mleko,a da dete dojite ili date formulu do prvog rođendana. to se Plazma keksa tiče,ja ga ne bi davala takođe u prvoj godini jer sadrži med.Imate na raspolaganju veliki broj kašica sa žitaricama,pa Vam Plazma nije neophodna.U prilogu Vam šaljem mali vodič ishrane da imate raspored obroka u prvoj godini

#15 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 13 October 2006 - 09:09 AM

Originalno postavio/la macasad se dvoumim zbog sastava tog keksa...na kutiji ne pise od koliko se smije davati... a sastav:psenicno brasno,secer,maslac,sojino brasno,hidrogenovana biljna mast,med,dekstroza,obrano mlijeko u prahu,surutka u prahu,sredstva za dizanje tijesta (E 503, E500),so,emulgator:lecitin,vitamini(vitamin C,niacin, vitamin B6, tiamin),aroma..nisam neki strucnjak,al znam da se so i secer izbjegava,a ovdje ima oboje...

Ja bih se pre zabrinula zbog emulgatora, moguce da oni ne spadaju u grupu stetnih ali ko to zna.
Objavljena slika

#16 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 20 October 2006 - 10:16 AM

Mi smo probali sa tzv. 2/3 kravljim mlekom i Mihailo nikako nije hteo da ga pije, nema sanse. Tako da i dalje pije adaptirano. Umesto plazme ruckamo keksolino tj. keksic za bebe i to pravimo sa adaptiranim mlekom.
Objavljena slika

#17 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 17 November 2006 - 03:08 PM

Mi smo od skoro poceli sa tim - rizolino, frutolino... ali gledam da kupujem samoonosto se rastvara sa vodom i mogu vam reci da imam sledece iskustvo sa tim:Beby king pirincane serealije sa adaptiranim mlekom a rastavraju se sa vodom su SUPER (ima tih pirincanih cerealija sa vocem ali ovo je samo pirinac). Ne kostaju mnogo a bas je ukusno. Valjda i zato sto je pirinac pomesan sa adaptiranim mlekom daje mu bas ukus kao da ste kuvali pirinac sa mlekom. Sad nam je nestao a nemogu nigde da ga nadjem pa smo kupili bebelac rizolino sa breskvom i mogu vam reci da je bezveze. Mozda je bolji ukus ako se sprema sa mlekom ali je sa vodom fuj - kao puding s vodom. Kupili smo i HUMANNA griz sa burbon vanilom:) isto se sprema sa vodom i on je EXTRA.Frutolino smo probali pre neki dan i... nesto nisam mogla da razbijem grudvice a i ukus je grozan tako da je Matija zamalo povratio:( Verujem da su MILUPA i NESTLE proizvodi dobri ali.. jos ih nismo probali mozda gresim.Ovo sam svoje i Matijino:) iskustvo htela da podelim sa vama i ujedno da dam korisnu informaciju mamama koje traze nesto ukusno a ne bi da jos uvek uvode kravlje mleko. Znam da se sve ovo moze da sprema sa adaptiranim mlekom ali za nekog je to solidno dobar materijalni izdatak;)

#18 Guest_marbobster_*

Guest_marbobster_*
  • Guests

Objavljeno 28 November 2006 - 12:38 PM

moja Soka ima 4 meseca i pocela sam da joj dajem po malo plazmice u 2/3 mleko (na 180ml 2 kaf.kasicice ml.plazmicwe) i bas mi je super prihvatila!

#19 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 28 November 2006 - 12:50 PM

Ne razumem zasto se zuris da bebi opteretis stomace. Nema potrebe jos uvek. Ja sam silom prilika uvela dohranu sa punih 5 meseci...ali mislim da ranije ne treba. Uostalom, da vidimo sta ce druge mame da kazu.

#20 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 28 November 2006 - 03:08 PM

slazem se da je prerano da se bebi od 4 meseca daje plazma i zitne kasice. opterecuje joj se stomacic, a osim toga kasnije nece hteti da prihvati drugu vrstu hrane. tako je napravila moja koleginica koja je sincicu pocela da daje plazmu rastvorenu u mleko i kad je trebalo da mu daje vocne sokice i kasice on i da proba. a da ne pricam o zelencukovim kasicama. namucila se posteno dok je prihvatio drugu vrstu hrane. ja sam pocela da mu dajem na 4meseca prvo vocne sokove, pa vocne kasice. tek po navrsenih 11meseci, kad je vec jeo i kasice od povrce i meso, prvi put sam mu dala biskvite i zitne kasice. iako moram da dodam da lekari savetuju da se saceka do napunjene godine
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika