Idi na sadržaj

Fotografija

Sva ta pomagala...

• Please log in to reply
62 replies to this topic

#1 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 13 September 2006 - 09:06 AM

Zanima me sta koristite od pomagala: korpa, ogradica, stolica, setalica, sediste za auto... i koliko vam to pomaze.Igrom slucaja mi imamo sve (sto kupljeno, sto pozajmljeno) osim setalice koju nam je lekar zabranio i ja sam vrlo zadovoljna. Najvise mi se dopada ogradica posto moje dete voli da boravi u njoj (to je njegov mali prostor) i vec se uspravlja i seta po njoj, a meni to daje malo slobodnog vremena za manevrisanje po kuci.Kakva su vasa iskustva?
'Objavljena
'Objavljena

#2 Goca

Goca

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 13 September 2006 - 10:19 AM

Mi smo jos mali ali polako prikupljamo sve to, trnutno koristimo kengura i kolica, imamo i sediste za auto ali nam je jos rano za to. Ovih dana razgledamo stolice za hranjenje- da imamo i to. Volela bih da imamo i ogradicu, ali neznam, bas i nemamo mesta gde da je stavimo, no ako nam neko kupi naci ce se mesto. Sto se tice setalice-za to jos neznam sta da radim.

#3 mamaJ

mamaJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 13 September 2006 - 12:58 PM

Goco, kako mislis rano je za auto sediste???? Koje sediste imate?Mi imamo: sling, kolica,kisobran kolica, auto sediste, stolicu za (ne)ljuljanje, ogradicu...ostala nam je jos stolica za hranjenje! o dubku ne zelim ni da razmisljam 80
baby

#4 Goca

Goca

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 13 September 2006 - 01:04 PM

Pa mi imamo tek tri meseca, rano mi je da je stavljam da sedi. sediste je neonatovo i nije ono lezece za bebu nego bas za sedenje

#5 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 13 September 2006 - 01:23 PM

Mi za sada imamo kolica, kengura (koga slabo koristimo, prilicno smo teski) i auto sjediste u kom se Filip odavno vozi i obozava ga. Sljedeca na redu je stolica za hranjenje, pa ogradica, mada ni mi nemamo bas mnogo mjesta ali snaci cemo se vec nekako. Setalicu definitivno necemo koristiti.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#6 mamaJ

mamaJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 13 September 2006 - 06:24 PM

Goco, ako na sedistu pise od 0 pa do ne znam koliko kg onda je za novorodjenu bebu...mi imamo chicco-vo sediste od 0-13kg i nije lezece! nemoj se uopste brinuti da li ce se iskiriviti kicma ili sl., ta sedista su posebno dizajnirana za bebe od strane experata iz fizijatrije, pedijatrije... i ne verujem da bi se to tek tako plasiralo u prodaju! uostalom, beba u stomaku i jeste u slicnom polozaju! ;) mi se u stolici vozimo od 2.5 meseca jer smo je tada kupili :cool:
baby

#7 Goca

Goca

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 13 September 2006 - 09:51 PM

ama sve ja to znam, ali nase sediste je skroz bas samo za sedenje i nije od 0 nego od 9 kg pa do 18 kg

#8 Goca

Goca

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 13 September 2006 - 09:54 PM

mammam, bas smo veceras dolazili u Mladenovac da uzmemo kiriju od stanara, ali nismo se dugo zadrzavali, samo popili kafu onde u parku i nazad kuci da kupamo Saru

#9 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 18 September 2006 - 09:52 PM

Goco,ja tek sad videla poruku.Bili smo malo na odmoru, sto bi mm rekao Tour de Serbia: Paracin, Jagodina,Kragujevac...:DSta ces, mimoisle smo se ovog puta..ali, bice vremena.:D
'Objavljena
'Objavljena

#10 Nada

Nada

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 140 Postovi:

Objavljeno 19 September 2006 - 08:03 PM

Ja sam prezadovoljna autosedistem tj. nosiljkom.U tome smo Unu vodili u savetovaliste,kratke posete,prodavnicu,kada je bila manja.Sada je tu hranim,ljuljuskam.Najvise voli tu da sedi i gleda u akvarijum sa ribicama.Detetu bi dojadilo da je stalno bila u lezecem polozaju mada ne treba preterivati ni sa sedenjem u istoj jer su joj tu ipak pokreti ograniceni.Zivela Kiko nosiljka!
Lilypie 1st Birthday Ticker

#11 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 19 September 2006 - 08:08 PM

Ma sediste je ovde OBAVEZNO!Nije to samo za bebce nego i kasnije za decu samo su sedista veca i drugacija(prilagodjena vecoj deci).Dok je bebac mali okrene se ka zadnjoj strani vozila a kasnije ka napred.

#12 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 06 November 2006 - 06:21 PM

mi imamo za sada kolica, sediste za kola, i kengura, a ovih dana cemo da kupimo ogradicu

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#13 Barbara

Barbara

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 989 Postovi:

Objavljeno 06 November 2006 - 08:05 PM

Jelena, da li je istina (cula sam za Kanadu ), da je setalica zakonom zabranjena da se prodaje?
Branko i Petra

#14 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 07 November 2006 - 10:10 PM

sediste je valjda obavezno i u zemljama eu. ja bih i ovde uvela obavezno jer ludaci voze kako voze a dete je mnogo sigurnije u sedistu nego u narucju.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#15 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 08 November 2006 - 08:29 AM

Mi nemamo samo sediste. Ali sam nekako sigurna da ovaj nemirko ne bi ni nos stavio u njega pa se ne trudim da kupim. Imamo i nosiljku i dubak i ogradicu i stolicu za hranjenje... Najkorisnija stvar meni je stolica za hranjenje bez koje moje dete nezna da jede...a i meni je lakse.
Objavljena slikaObjavljena slika

#16 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 08 November 2006 - 11:57 AM

sediste-nosiljka je odlicna stvar, ne znam sta bih bez toga.Pre svega za auto je neophodna.
Objavljena slika

#17 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 08 November 2006 - 04:59 PM

Barbara,da ti odgovorim na pitanje...Hodalica,setalica ili dubak kako vec zovete nije zabranjena u US.Ovde, u Illinois-u je dolazila soc. radnica ili sta god da je i jedino sto nam je trazila je da vidi krevetac i razmak \"sipkica\" na njemu jer ne sme biti veci od 2-3/8 inci razmaka izmedju svake da beba ne bi zaglavila glavicu.Takodje nam je trazila da kupimo detektore dima i jedan da bude u kuhinji a drugi u bebinoj sobi.Mislim da je tu apsolutno u pravu!!!Sigurnost pre svega. Imamo neke dalje rodjake u New York-u i oni ljudi zive u garsonjeri jer je on profesor a ona ne radi(rentaju stan)i njima su trazili da iznajme veci stan jer beba po zakonu ne moze biti u istoj sobi sa ostalim aktivnostima nego mora imati svoju sobu za spavanje.Naravno moze da spava u istoj sobi sa njima. Od drzave do drzave su zakoni jako razliciti...
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#18 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 09 November 2006 - 11:24 AM

E Jelenci da su ovde takvi zakoni natalitet bi bio na nuli. Pa polovina naroda u Srbiji nema sobu ni za sebe. Nego dobro, tezimo i mi osavremenjavanju i bogacenju.... za jedno 100 godina.
Objavljena slikaObjavljena slika

#19 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 11 November 2006 - 11:11 PM

djolence zakasnila si sa sedistem, moja iva je prvi put stavljena u njega kad je imala manje od mesec dana i ona ne zna da moze drugacije. djole bi verovatno propistao jer je vec veliki. a stolica za hranjenje je keva

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#20 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 11 November 2006 - 11:20 PM

Originalno postavio/la tanasijadjolence zakasnila si sa sedistem, moja iva je prvi put stavljena u njega kad je imala manje od mesec dana i ona ne zna da moze drugacije. djole bi verovatno propistao jer je vec veliki.

Ovo si verovatno u pravu, treba ih navi?i dok su mali.Najlepe kod sedita je to niko ne mora da sedi s detetom pozadi (naravno, ovo vai tek poslednjih par meseci), a meni to puno zna?i, jer onda mogu sama da ga odvezem negde.A ume i lepo da se uspava u njemu... ;)
'Objavljena
'Objavljena

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika