Idi na sadržaj

Fotografija

Da li sam trudna?

• Please log in to reply
409 replies to this topic

#1 BojanaG

BojanaG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 10:46 PM

Da li bi neko mogao da mi iznese svoje iskustvo ili misljenje?Imala sam spontani pobacaj 09.01.2006.(pocela su mi krvarenja, tj. oskudno krvarenje braon boje vec u petoj nedelji trudnoce, terapija je bila Utrogestan i Pregnyl i usledio je spontani) i negde od aprila, maja meseca 2006. moj muz i ja pokusavamo da ostvarimo trudnocu, medjutim za sada nista od toga. Ovaj mesec sam sa 2 dana zakasnjenja, 16.02.2007. dobila menstruaciju, tj. krvarenje koje je isprva bilo oskudno i tamnije i zatim dva,tri dana obilnije i to je bilo to (mada meni menstruacija traje obicno pet dana i par dana slabije).Od 26.02.2007. imam braon tragove na donjem vesu, nista obilno, ali prisutno, sad vec treci dan. Da li je moguce da sam ostala u drugom stanju i da mi opet nedostaje progesteron pa se zato javljaju ovakvi vidovi krvarenja????Hvala Vam unapred

#2 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 10:49 PM

Naravno da je moguce, mama moje drugarice je do 4. meseca trudnoce imala redovne, samo malo oskudnije menstruacije. Ali mislim da je APSOLUTNO NEOPHODNO da odes vec sutra kod lekara, zbog prethodnog loseg iskustva, vazno je da sto pre reagujes, jer to krvarenje, kao sto znas, nije bas sasvim normalno. Svako dobro, uz tebe smo.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#3 BojanaG

BojanaG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 10:52 PM

Zakazala sam za sutra, pa cemo videti....P.S. Sad mi se preplicu osecaji \"Sta ako jesam,a....\", pa mi se i smeje i place...Strasno!!!VELIKO Hvala na odgovoru!

#4 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 10:55 PM

Bogami, ako ti se i pla?e i smeje....To je pouzdanije nego menstruacija:D.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#5 Twins

Twins

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 67 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 11:18 PM

Isto je rekao i moj dr da do 4 mesec mozes da dobijas i to na dan kad to trebalo da se desi samo malo oskudnije.
Objavljena slikaObjavljena slika

#6 Twins

Twins

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 67 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 11:25 PM

Ma i ja sam imala isto do 3 mesec i dr mi je dao da pijem utrogestan.Sve drugo je bilo naj normalno.I rekao mi je da je to normalno i cesto kod mnoge zene.

#7 BojanaG

BojanaG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 28 February 2007 - 11:37 PM

Hvala Vam svima na razumevanju i odgovorima!Bez obzira sto mi se pojavilo to krvarenje, doduse oskudno, sad se sve vise nadam da sam ipak u drugom stanju i lako cu pristati i na inekcije i utrogestan, kao i na mirovanje, samo da uskoro postanem mama, jer me ovo iscekivanje ubija!

#8 BojanaG

BojanaG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 01:17 PM

Joj ljudi pomagajte!Ne mogu da iscekam 17:30h da odem do svog ginekologa i cujem \"presudu\".Ubi me razmisljanje, sta ako se opet razocaram i nije u pitanju trudnoca, kako sam ja u svojoj glavi zacrtala?Boze, kroz sta sve zene prolaze, kakve psihicke traume....Nemojte obracati paznju na mene malo sam \"neuroticna\".Pozdrav svima!!!

#9 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 01 March 2007 - 01:27 PM

Nadam se da ce biti kako zelis i osecas. Mislicu na tebe u 17.30.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#10 BojanaG

BojanaG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 01:31 PM

Hvala:)

#11 iskra

iskra

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 01:55 PM

i ja ti zelim da bude onako kako ti zelis!a i ako ne bude tako,glavu gore,bice bolje sledeci put,samo nemoj da ocajavas!;)

#12 BojanaG

BojanaG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 09:21 PM

Docekala sam pola sest i bila sam kod ginekologa...sumnja ili na nenaprsli folikul ili na ranu trudnocu (posto mi je malo osetljiviji desni jajnik), pa ja tako sad molim Boga da je ovo dugo :)Videcemo sutra posto sam vadila krv na beta hCG i sutra mi rade UZ.

#13 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 09:22 PM

A nisi probala ku?ni test?
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 01 March 2007 - 09:22 PM

Mislimo pozitivno i nadamo se najboljem
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#15 BojanaG

BojanaG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 09:27 PM

Jesam uradila test, ali nisam mogla da iscekam jutro pa sam uradila to vece kad sam ga kupila (i taj dan sam bas pila puno tecnosti) pa je bio test negativan, mada ako je trudnoca u pitanju, onda je to toliko mala trudnoca, da ne verujem da bi test mogao da utvrdi, jedino preko krvi. (ako ovo ikome zvuci kao tesenje, mozda je i to u pitanju, posto bih ja jako zelela da je ipak u pitanju trudnoca,a ne hormonski poremecaj)

#16 mariska

mariska

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 77 Postovi:

Objavljeno 01 March 2007 - 09:55 PM

Ja se nadam da ce biti bebuska:);):)

#17 BojanaG

BojanaG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 02 March 2007 - 11:01 AM

E bas lepo od tebe Mariska i ja se nadam istom :)Videcemo danas, mozda se i pridruzim klubu trudnica, pa da razmenjujemo malo iskustva ;)

#18 BojanaG

BojanaG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 02 March 2007 - 09:29 PM

Evo odgovora svim dobrim ljudima koji su me savetovali i tesili ovde na forumu:Iako ono sto sam najvise prizeljkivala se nije ostvarilo-trudnoca, dobra dr Bujas mi je sve lepo pojasnila zasto do toga nije doslo, pa cu i ja vama da prenesem jer smatram da je dosta korisno za sve one zene koje pokusavaju da ostvare trudnocu, ali iz nekih razloga ne uspevaju.U mom slucaju razlog nisu ni hormoni, ni ne daj Boze nesto jos strasnije, nego je nesto jaaaako banalno-visak kilograma.Ja sam se naglo ugojila za samo godinu dana i to sve posle spontanog, mahom na nervnoj bazi i zbog nepravilne ishrane (obilne vecere, a preko dana slabo). Govorim o 15-ak kg. I jednostavno moj organizam, tj. jajnici su jako burno na to odreagovali, stvorile su se brojne vodene cistice, odnosno imam mikrocisticne jajnike.Doktorica je to sve uvidela samo posmatrajuci moje jajnike na UZ i usledilo je pitanje \"Da li ste se vi mozda ugojili u poslednje vreme\"? Zamislite kako banalna stvar moze da stane na put trudnoci.Savet je: manje nerviranja, stresa usled neostvarene trudnoce i dijeta (sva sreca da sam vec skoro dva meseca na istoj) i po recima dr, ocekuje da cu za tri, cetiri meseca uspeti u mojoj zelji :)Puno pozdrava! i hvala vam na podrsci, bicu od sada i ja tu uz vas ;)

#19 mariska

mariska

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 77 Postovi:

Objavljeno 02 March 2007 - 11:00 PM

Glavu gore i samo napred:);) bice bebuska za koji mesec

#20 Milica

Milica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 463 Postovi:

Objavljeno 03 March 2007 - 02:50 PM

Ja sam se dve godine trudila da ostsnem u drugom stanju. Cak sam se i pomirila sa sudbinom da mozda nikada necu biti roditelj. Kada sam se najmanje nadala, i kada sam prestala da se opterecujem, dogodilo se cudo......set nedelja, nisam ni znala. Ocekivala sam ciklus, ali nije stigao narednih devet meseci. Nemoj se opterecivati, beba ce doci kada ona bude htela da ugleda svet

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika