Idi na sadržaj

Fotografija

Simptomi trudnoce!

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 ancika

ancika

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 30 May 2008 - 04:08 PM

E,ovako!Moja sestra je u drugom stanju!Ima 29 god,i ovo joj je prvatrudnoca!Trudna je 5 nedelja!e sad mene zanima,ako neko moze cisto dami kaze za simptome,kakvi su,da li su jednakikod svih zena!Ona se vec jako zali,da mnogo cesto povraca,i tako da je bolistomak...Mislim,ja gledam pozitivno,i nadam se da je sve ok,alnikad dovoljno informacija!Zamolila bi nekoga ko zna to,da mi kaze,o simptomima,i kaKvi bi trebali biti!!pooozzzHvala unapred!p.s Ona je pre oko 6 meseci,zatrudnela,ali je bio truo plod!

#2 tasa

tasa

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Postovi:

Objavljeno 30 May 2008 - 07:38 PM

Siptomi su različiti zavisi od žene do žene.Ja sam lično od 8 nedelje pa nadalje patila od mučnine,povraćanja i nesvestice.Bola nisam imala i mislim da to nije baš ok,trebala bih da se posavetuje sa dr. za svaki slučaj.Nemojte razmišljati o prethodnoj trudnoći,samo pozitivno i sve će biti ok...

#3 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 30 May 2008 - 08:34 PM

mene je u trudnoci boleo stomak prva cetiri meseca u periodu kada bi trebalo da dobijem.Cak sam imala i malu sukrvicu,isla sam u Front i rekli su mi da je to ok,i bilo je! Za svaki slucaj su mi dali da pijem UTROGESTAN...Ipak je neophodno otici kod strucnjaka,nadam se da ce sa sekom i bebom biti sve OK.Pozz

#4 ancika

ancika

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 30 May 2008 - 08:41 PM

Hvala,puno!Da reci cu joj to,i ja joj kazem samo pozitivno,i sve ce biti u redu!Hvala na savetima!pooozz

#5 MarijaMJ

MarijaMJ

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 19 July 2008 - 06:38 PM

Simptomi su jako individualna stvar. Ja sam mozda specifican slucaj posto sam svoju trudnocu otkrila tek u 15. nedelji, sto mu je 3 ipo, skoro 4 meseca. Nisam imala apsolutno nikakve simptome. Menstruaciju nisam imala ali je nisam imala ni 2 godine pre toga (patila sam od nekih hormonskih poremecaja). Elem, prva tri meseca sam isla u teretanu svaki dan, i vozila bicikl i skakala, trcala, ali beba je ipak pored svega toga ostala u meni. E sada na stranu to sto ja mozda nisam prepoznala simptome. Recimo imala sam bolove u krstima ali sam to pripisivala pojacanoj fizickoj aktivnosti. Pocela sam naprasno da jedem narandze, i prestala da jedem kinesku hranu (nisu mi prijali zacini). Ali mucnine, glavobolje , povracanje i bilo sta slicno apsolutno nista. Trudnocu sam prepoznala tek kada je stomak poceo da se vidi, i ljudi su poceli da me zapitkuju da li cekam bebu. Tako da je to sve zaista individualno. :)
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#6 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 19 July 2008 - 06:47 PM

Ja sam trudnocu otkrila u sestoj nedelji,malo kasnije su se javile mucnine,povracanje i glavobolja,sve je to prestalo sa ulaskom u peti mesec i sada je sve ok.pozz
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

#7 melanija

melanija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 398 Postovi:

Objavljeno 19 July 2008 - 10:51 PM

malo mucnine ,mlao nabujale i bolne grudi,mlo nervoza izrazenija nego inace i kad se sve to sabralo plus pozitivan testic znala sam sta je.:smilegrin

#8 Beba82

Beba82

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 76 Postovi:

Objavljeno 20 July 2008 - 05:42 PM

Ja sam sada u 12-toj nedelji trudnoce.Nista ne osecam posebno sve je normalno.Mucnine nemam samo sto se brzo umorim i u samom pocetku sam imala bol u grudima.Ja mislim da nisu sve zene iste i nepodnose sve trudnocu isto.

#9 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 20 July 2008 - 08:01 PM

Ja sam bila mirna punih devet mjeseci.Samo sam jedno jutro u 3 mjesecu povratila i to kiselinu iz zeludca,au majko kao to sprzi grlo,neponovilo se nikad :(Osmjeh na lice to je to :P
Objavljena slika

#10 Moli

Moli

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 24 February 2009 - 11:39 AM

Prvi put kada sam ostala trudna,imala sam bolove kao da cu da dobijem,grudi su me jako bolele,pospana i malaksala,povracala bi uvece.U 7nedelji je otkriveno da se ne vidi rad srca te je prekinuta.Sada sam opet trudna,pojavilo se braonkast iscedak 10dana pre nego sto mi trebala da dobijem,trajao je dva dana,pocela sam opet malo da krvarim,rozikasto i odem kod lekara nista ne moze da kaze jer se nije nista videlo na UZ.Uradim test,trudna.Nikakve simptome nemam,sem bolova u stomaku.Tako da je kod svakog razlicito.

#11 Milicaa

Milicaa

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 462 Postovi:

Objavljeno 02 March 2009 - 04:27 PM

Osim izostanka menstruacije , jedino zbog cega sam posumnjala da sam u drugom stanju bile su bolne grudi.

#12 Jasnic

Jasnic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 16 March 2009 - 02:40 PM

A kakve su sanse da neko otkrije trudnocu u drugoj/ trecoj nedelji, da ne kazem odmah.:)

#13 kata

kata

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6033 Postovi:

Objavljeno 16 March 2009 - 02:43 PM

Velike. Ja sam drugu trudnocu otkrila 17. dana... u vreme kad sam trebala da dobijem pojavilo mi se krvarenje koje je bilo atipicno, tako da sam odmah otisla kod lekara, jer sam znala: ili sam u drugom stanju, ili ozbiljno bolesna. Srecom, bilo je ovo prvo. Posto znam kad sam tacno ostala u drugom stanju, znala sam i koji je dan...
St0kp2.png

zPL8p2.png

#14 Jasnic

Jasnic

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 16 March 2009 - 02:50 PM

Originalno postavio/la kataVelike. Ja sam drugu trudnocu otkrila 17. dana... u vreme kad sam trebala da dobijem pojavilo mi se krvarenje koje je bilo atipicno, tako da sam odmah otisla kod lekara, jer sam znala: ili sam u drugom stanju, ili ozbiljno bolesna. Srecom, bilo je ovo prvo. Posto znam kad sam tacno ostala u drugom stanju, znala sam i koji je dan...

:) hvala puno na odgovoru, puno mi znaci.i ja isto znam datum kad se sve odigralo i meni je bukvalno poslije par dana postalo nevidjeno muka i osjecala sam da mi se stomak iznutra zateze. Imam velike mucnine i napade gladi koje zataskam laganom hranom. I eto, cekam sledecu nedelju i cim mi dodje 28 dan radicu test. U principu cio svoj zivot dobijam na 28-29 dana. i tako...

#15 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 16 March 2009 - 03:50 PM

Nemoj da se razočaraš i ako nisi trudna! To što imaš mučnine i napade gladi može biti autosugestivno. Isto tako mučnine mogu biti rezultat gastritisa (kao što je kod mene bio slučaj). Nadam se da ćemo te za nekoliko dana videti u temi \"Vaši termini su...\"

#16 kiflica

kiflica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 73 Postovi:

Objavljeno 16 March 2009 - 05:36 PM

To što kaže miciBG da mučnine mogu biti autosugesrivne je tačno.Meni kad god menstruacija kasni 3 dana uvek mi je muka i imama gorušicu,umislim da sam trudna.A inače sam i malo hipohondar pa uvek imama neke simptome :)

#17 srna

srna

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 16 March 2009 - 05:37 PM

Drage moje,ja sam u 5.nedelji prve trudnoce.Uradila sam test posle prvog dana kasnjenja menstruacije,jer meni nikad ne kasni.Simptome nisam imala niti ih sad imam osim sto su mi grudi osetljive.Imala sam braonkast iscedak koji me je uplasio ,ali doktor mi je posle pregleda rekao da ne brinem,nije nista strasno.Imam sastanak 23.03 kod njega da bi cuo otkucaje srca,jer prvi put nije mogao zato sto se nista nije videlo.Sve smo mi razlicite i mislim da za sve sto nas muci ili sto nam je nepoznato trebamo pitati doktora

#18 miciBG

miciBG

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 678 Postovi:

Objavljeno 17 March 2009 - 07:10 AM

Dobrodošla Srno i čestitam ti! :ket

#19 srna

srna

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postovi:

Objavljeno 17 March 2009 - 07:21 AM

Hvala miciBG:andjeoNe mogu da docekam 23.03,da doktor cuje otkucaje srca,onda cu biti opustenija.Ljubim vas

#20 makicaaa

makicaaa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1139 Postovi:

Objavljeno 17 March 2009 - 07:23 AM

Ma brzo ce to za koji dan,opusti se vec sada i uzivaj u svojoj trudnoci:)
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika