Idi na sadržaj

Fotografija

Porodilista u Beogradu

• Please log in to reply
141 replies to this topic

#1 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 03 October 2006 - 09:02 AM

Kakva su porodilista u Beogradu?Ostalo mi je jos malo do porodjaja pa ako neko ima iskustva neka ga podeli samnom.Uskoro treba da odlucim gde cu.:D

#2 ivamia

ivamia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 253 Postovi:

Objavljeno 04 October 2006 - 08:46 AM

Porodila sam se u Narodnom frontu. Osoblje nije lose, zgrada se renovira pa je verovatno sada malo bolji smestaj porodilja (kada sam se ja porodila bilo je ocajno).Beba je stalno sa majkom. Po meni to je veoma dobro jer se lakse uspostavlja kontakt sa bebom kao i laktacija. Sve u svemu, ja sam zadovoljna.Ako te interesuju neke pojedinosti, slobodno pitaj.

#3 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 06 October 2006 - 06:55 AM

Hvala na odgovoru.Za sad ne znam sta bih jos pitala,ako se setim necega eto mene:)

#4 huanita

huanita

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 26 December 2006 - 01:29 PM

ja sam se pre 4 godine porodila na zvezdari i ovih dana cu ponovo jer su dr i svo osoblje prijatno.cista je bolnica ima grejanje i toplu vodu za tusiranje.

#5 miljica

miljica

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postovi:

Objavljeno 05 February 2007 - 08:47 PM

ja sam tek u 10-oj nedelji svoje prve trudnoce, ali me lekarka vec pitala za koje sam se porodiliste odlucila. razmisljam o narodnom frontu. kao i vecina trudnica naslusala sam se svakakvih prica o porodjaju, i u pozitivnom a jos vise u negativnom smislu: da nista ne moze bez veze, novca, da je osoblje okrutno i bezosecajno i sl... podelite svoja iskustva samnom, da se na vreme pripremim za sve sto me ocekuje...

#6 zvoncica

zvoncica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 213 Postovi:

Objavljeno 06 February 2007 - 09:43 AM

zvezdara je cista, ima tople vode, osoblje je ljubazno. Ja sam bila zadovoljna.
Objavljena slika

#7 Marijetka

Marijetka

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 799 Postovi:

Objavljeno 06 February 2007 - 02:59 PM

I ja sam e porodila u Frontu. Bila je jako velika guzva tako da nisu mogli da nam nadju krevet citavu noc pa smo spavale po hodnicima!!! To se desavalo i onim zenama koje su imala vezu a i nama bez veze:), te noci su morali da obustave prijem i da salju sve zene u Visegradsku. Bilo je vrucina ali sam nacula nesto da su nabavili klime, nisam sigurna. Sto se tice osoblja, prodefilovalo je puno sestara i neke su ljubazne a neke nisu ali je vise bilo onih koje su bile ok. Smestaj je ocajan, nema dovoljno posteljina ni benkica (za koje ti niko i ne kaze da bi trebalo da ih poneses) ali ima spavacica za izvoz. Tople vode ima uvek ali ponesi dva para papuca, jedne za kupatilo , druge za sobu. Hrana se moze nazvati dijetom za porodilje, nesto je bas ukusno, a nesto grrrrr. Posete kao nisu dozvoljene ali, u stvari, udje ko hoce. Kao sto je ivamia rekla tamo ti je iskljucivo baby friendly program i mogu da dodam da nije rigorozno. Ukoliko ne mozes da izadjes na kraj sa bebom zbog premora, teskog porodjaja i sl. mozes da zamolis sestru da odnese bebu u box. Zadovoljna sam kako sam prosla.
Objavljena slika

#8 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 03 March 2007 - 10:56 PM

Hvala vam na savetima.Porodila sam se u Visegradskoj pre 4 meseca i nisam bas odusevljena.Morala sam tamo zbog nekih komplikacija,hvala Bogu sve je proslo kako treba i sada uzivamo moj mali Mita i ja;)

#9 mariska

mariska

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 77 Postovi:

Objavljeno 04 March 2007 - 01:44 PM

Uvek Zvezdara:D
Objavljena slikaObjavljena slika

#10 Milica

Milica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 463 Postovi:

Objavljeno 04 March 2007 - 05:40 PM

Ma kakva te sreca zadesi. Ja sam se porodila u Visegradskoj, i jako sam zadovoljna. Porodila sam se na kraju smene pa je doktorica bila malo nervozna, cak mi je naglasila da moze da me ostavi za usivanje u drugoj smeni, na sta sam joj odgovorila da moze bez problema, a da ja nisam mogla da izaberem kada cu da se porodim. Imala sam jaku vezu, naravno, samo je mrmljla i usivala, ali zato gore odelenju druga je prica. Cimerkr su bile super, a osoblje korekno

Prikačeni fajl/fajlovi

#11 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 05 March 2007 - 05:03 PM

Posto sam 15 dana provela u bolnici pre porodjaja imala sam dosta cimerki iz raznih krajeva nase zemlje i uglavnom su sve bile super.Sve pohvale za sestre na odeljenju kontrole fertiliteta,bile su super:)A gore je bila druga prica:mad:

#12 jane

jane

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 Postovi:

Objavljeno 13 March 2007 - 01:26 PM

Da li neko zna jel u Visegradskoj i dalje zabranjeno da se stvari nose u torbi? Moja kuma se porodila u januaru i njoj nisu branili, mada... imala je vezu :)

#13 tamarajz

tamarajz

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 437 Postovi:

Objavljeno 13 March 2007 - 04:32 PM

Ja sma se porodila u novembru u Visegradskoj i uspela sam da ponesem stvari jer sam imala vezu, ali u sustini ne daju da se nose stvari na porodjaj. Samo najneophodnije(peskir, sapun, ulosci, setkicu za zube, pastu), a kad ti budu dosli u posetu mogu da ti donesu sve sto ti treba.

#14 vuletic

vuletic

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 184 Postovi:

Objavljeno 13 March 2007 - 10:54 PM

Mislim da jeste ja sam se porodila tamo pre 6 meseci dali su mi da ponesem samo osnovne stvari,mada mi je muz doneo u poseti ostalo.to se ti?e bolnica ja sam zadovoljna bila i u viegrackoj a i na zvezdari,tamo sam se prvi put porodila.
mima

#15 jane

jane

Newbie

• Members
  • Pip
  • 27 Postovi:

Objavljeno 14 March 2007 - 11:05 AM

Hvala na odgovorima :D. Pre 6 god je moglo da se donese sve u torbi. Naravno, niko nije donosio u kofercinama :P, ali je prakticnije spakovati u manju torbu nego u kese. I tada smo nosile samo osnovne stvari. Ali kad se setim kako mi je muz bio sav zbunjen i smotan... Stalno je zaboravljao sta treba da mi donese, po nekoliko puta se vracao... Cini mi se da je sad jos zbunjeniji...

#16 MarijaBG

MarijaBG

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 60 Postovi:

Objavljeno 30 June 2007 - 11:50 AM

Posto planiram da se porodim u Gradskoj bolnici, na Zvezdari, zanimaju me vasa iskustva, neke pojedinosti vezane za ovo Porodiliste? Da li se neka od Vas skoro porodila na Zvezdari??

#17 makito

makito

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 26 August 2007 - 02:43 AM

Ja sam se porodila u Narodnog Fronta. Imala sam vezu,epidural i apartman posle porodjaja. Sad biste svi rekli \" blago njoj !!!\" Ali doktor koji me je poradjao je bio dezuran tu noc , nije mi bio obezbedjen apartman za porodjaj kako je trebalo , nije mi prisustvovao muz kako je trebalo i niko me nije bukvalno pogledao . Dobila sam epidural , poludozu , da se ne bih oduzela, doktor mi je probusio vodenjak , ctg su mi skinuli jer je naisla nova porodilja za koju nije postojao drugi aparat ... Posle nekih sat - sat i po epidural je poceo da popusta , pa sam trazila osoblju da pozovu anesteziologa . Rekli su mi \' ladno da nije tu . Onda sam trazila da pozovu doktora , da pocinje sve da me boli , a oni kazu nije ni on tu .Kao , sta ja hocu , tek sam legla na sto i sl. E onda ja ovakva kakva sam , pocnem da ih psujem sve od reda i konacno se neka smiluje da okrene dr na mobilni ( sto je u N.F. uobicajena praksa u komunikaciji ) i kaze mu \"- - - - , ova tvoja iz sestice se dere, dodji dole \" ???!!!! Molim , i to je porodjaj sa vezom ? Doktor se konacno smiluje da dodje , a sa njim i anesteziolog koji mi krkne sada celu dozu epidurala ( potrebno je nekih 10 minuta da pocne dejstvo , a onda se oduzimaju i noge ) . A moj dr kaze \" Pa normalno da se dere , krenuo joj je porodjaj !\" I tako se ja porodim u 18.10 , za oko dva sata od prijema u salu . Sto kaze moja zaova: \" Ja otisla na kurs engleskog - ti u salu , ja zavrsila cas - ti dobila cerku \". Elem , poenta lezi u tome da sam ja imala srece , jer sam se super brzo i lako porodila za prvorotku , ali danas ni sa vezom ne mozete mnogo da ocekujete , osim da vam se novcanik stanji za 500 eura , ne racunajuci epidural i apartman .

#18 MarijaBG

MarijaBG

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 60 Postovi:

Objavljeno 26 August 2007 - 07:04 AM

Ja sam se porodila na Zvezdari, Gradska bolnica. Nemam losa iskustva, iako sam se poradjala malo duze. To je za neku drugu temu, ovde je rec u bolnici.Po meni pristojno sredjena bolnica, osoblje na nivou, guzva manja nego u NF, a samim tim i cistija kupatila. Higijena na zavidnom nivou, nije idealna. Ja ne nosim ni jedno lose iskustvo iz Gradske bolnice, tako da koja god od vas planira tamo da se porodi, neka ne ocekuje sjaj i extra sredjeno, ali je zato \"usluga na nivou\". Dobijale smo svaki dan nove spavacice, iako ko hoce, moze od kuce da ponese svoju. Moja zamerka su babice, odnosno sluzba koja je zaduzena za obuku porodilja u vezi dojenja. Nama su samo drzali teoretsku obuku, ali ni jednom nisu dosli da vide kako to izgleda u praksi, tako da kada sam izasla, nasla sam se u nebranom grozdju, i nisam znala kako da dojim, kako da drzim dete. Kada se doda da mleko tek pocelo da nadolazi (citaj 2 kapi), i da rana boli, bas je bilo neugodan trenutak. Sto se tice doktora, koliko sam primetila svi su korektni, i ni jedna se nije zalila.. Sta god treba detaljnije, u vezi Gradske bolnice, pitajte, objasnicu vam sve!

#19 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 26 August 2007 - 01:08 PM

da li se neko skoro poradjao u N.f. prirodno/mislim bez epidurala,bez carskog/,kako je sada tamo?

#20 COCIKA

COCIKA

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 64 Postovi:

Objavljeno 27 August 2007 - 12:50 AM

Ja sam se porodila u N.F.Bez veze.Mogu samo da vam kazem da je sve bilo ok,osim doktorke koja me usivala.Sestre su ljubazne,cisto je.Ako Bog da,opet cu tamo.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika