Idi na sadržaj

Fotografija

Bolovi u ledjima

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#21 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 11 October 2010 - 08:12 AM

...nikako, iskuliraćeš. Nemoj da se junačiš, znaš da to ovde sve moramo jedna drugoj da govorimo. Slava je kolač, žito, vino, a ko hoće da krka, nek izvoli u restoran.Kad su ti počeli ti bolovi sa Katom, je l sad isto tako?
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#22 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10519 Postovi:

Objavljeno 11 October 2010 - 08:26 AM

Samo polako, pa šta stigneš-stigneš. Za ostalo imaš opravdanje. I lijepo jelka reče šta je slava. :)
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#23 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 11 October 2010 - 08:37 AM

Originalno postavio/la jelka...nikako, iskuliraćeš. Nemoj da se junačiš, znaš da to ovde sve moramo jedna drugoj da govorimo. Slava je kolač, žito, vino, a ko hoće da krka, nek izvoli u restoran.Kad su ti počeli ti bolovi sa Katom, je l sad isto tako?

Znam, jasno mi je da cu iskulirati. Mm ce dosta toga da spermi, narucicu isto dosta stvari ali opet... Treba istrpeti tolike ljude u kuci...Sa Katom su poceli posle Svetosavskog bala gde sam djuskala celo vece. To je bilo na 2 meseca pred porodjaj. Sad je bas rano pocelo. Mada, tada sam imala manje kg, manje godina, jedno dete manje i sve tako. Bila sam u boljoj formi nego sada svakako.Ajooooj. Pocinjem plivanje za trudnice za 3 nedelje. Jedva cekam...
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#24 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8122 Postovi:

Objavljeno 11 October 2010 - 10:10 AM

I meni je u 2. trudnoći počelo mnogo ranije nego u prvoj - zamor materijala, valjda. Mislim da sam baš ovde, malo gore, pisala o tome.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#25 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 29 December 2010 - 11:25 AM

Sve ovo o cemu sam pisala ranije je nista...Zena-ladja se pretvorila u zenu koja jedva ide.Ali kad malo bolje razmislim - sada je i vreme da postanem sva rasklimana. Bas mi je tesko danas.Juce sam svasta radila, ali zato danas bas patim.Tu mi je sestra. Ona je odvela sestricinu i Katu u muzej, a ja treba da odem do radnje (na dve tramvajske stanice) i ne znam kako cu. Danas me je kicma bas stegla.Ne smem ni mnogo da lezim, jer sto vise lezim, teze mi je posle.... Uh! A na godisnjem odmoru sam...

#26 lidijahajko

lidijahajko

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Postovi:
  • LocationKovačica

Objavljeno 22 March 2011 - 10:57 AM

Ja kad se preforsiram preko dana pa posle legnem,ljudi moji koji su to bolovi kad treba ponovo da se pokrenem,jedva hodam koliko me boli...

Objavljena slika

Objavljena slika

#27 tanasija

tanasija

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7148 Postovi:
  • LocationKragujevac

Objavljeno 22 March 2011 - 11:17 AM

Ja uvek imam taj problem, da kad mnogo budem na nogama a onda legnem imam bolove u donjem delu kicme, i jedva se pomeram. Sad se samo mnogo brze umaram.

y8eULli.jpg7TYyp1.png

FEs56ND.jpg0eTlp1.png

sbVSp2.png

#28 nika

nika

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3949 Postovi:
  • LocationVojvodina

Objavljeno 19 September 2011 - 05:04 PM

Šta da vam kažem što bi rekao stari narod (ja u poslednje vreme samo citiram stari narod :embaressed ) leđa kao da nisu moja znači otkidaju me! A tek prepone strašno!
Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika

#29 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 20 September 2011 - 07:16 AM

Proci ce to brzo, cim se porodis, vratices se na staro! Nezgodno je kad te nesto boli, a nije od trudnoce...

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#30 pufna

pufna

Newbie

• Members
  • Pip
  • 38 Postovi:

Objavljeno 28 February 2012 - 02:17 PM

Mene razbijaju ledja..posebno krsta..Pa mi bol predje na levu nogu...Prija mi masaza...mada od nje ne prodju bolovi bas svaki put...Da li neko od vas zna jel moze neka mast da se koristi ili neko ulje i koja?

#31 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 29 February 2012 - 01:16 PM

Ja sam imala stravicnih problema u trudnoci.
Od decembra do februara sam nekako i hodala, a od februara veoma tesko. Jedva sam docekala porodjaj. Posle porodjaja 5 meseci sam otkrila da imam diskus herniju.
Elem, ubedjena sam da sam tu herniju imala i u trudnoci. Da je pocela tada kada sam pisala taj poslednji decembarski post....

Meni je takodje bol prelazila u levu nogu. Na kraju sam jedva hodala. Noga me je razbijala sve vreme, a ja sam mislila da je to zato sto mi beba (koja je bila velika) pritiska nesto. Ali nije.

Bol u nozi koji sam ja imala je isao celom duzinom noge i zavrsavao se u stopalu. Izgledalo je kao da mi se spustilo stopalo. Stopalo je islo ka napolje.

Draga Pufna, ako imas ovakve bolove i noga ide ka napolje i imas utisak da nece da te slusa, onda cim se porodis probaj da zakazes magnetnu rezonancu, jer samo ona moze da potvrdi da li imas i diskus herniju ili ne. Sve to moze i da nestane posle porodjaja, ne mora da bude ovako ozbiljno kao sto je bilo kod mene, ali... treba proveriti.

Ja sam u trudnoci, uz naravno saglasnost doktora koristila kreme - nanosila ih samo na deo koji je boleo u krstima, ali mi to nije mnogo pomagalo. Kada sam u avgustu imala veliki problem sa diskus hernijom, onda sam natapala gazu u ampule injekcija i drzala na mestu koje sam smatrala da je izvor mog bola, jer sam dojila i nisam mogla da pijem nikakve lekove.

Sa druge strane, mozes da radis vezbe istezanja. Neku jogu za trudnice ili tako nesto. Proguglaj malo, videces da ima vezbi za trudnice za olaksavanje bola kod isijasa (to je valjda taj bol u nozi koji osecas).

Pokusacu da pronadjem vezbe koje sam ja radila za olaksanje. Pomazu sigurno.

Jedna od omiljenih mi je kada lezim na ledjima i pokusavam da priblizim karlicu i rame. Tako se otvaraju diskovi sa jedne strane kicme. Radis 10 puta na svakoj strani. Imas utisak da se ne pomeras, a pomaze....

#32 pufna

pufna

Newbie

• Members
  • Pip
  • 38 Postovi:

Objavljeno 01 March 2012 - 10:25 AM

Hvala ti puno na ovim informacijama..Pokusacu da pronadjem te vezbe na netu..

#33 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 01 March 2012 - 11:05 AM

Hvala ti puno na ovim informacijama..Pokusacu da pronadjem te vezbe na netu..

Ako razumes Engleski, potrazi ove kljucne reci "yoga pregnancy sciatica" ima i na youtube-u filmici.

#34 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 22 February 2013 - 07:42 AM

JAo kako mene navece bole ledja. Pretpostavljam da je zbog sjedenja na poslu, a i slabo se krecem uopste. Jedva cekam da ugrije malo pa da idem setati.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#35 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 22 February 2013 - 01:30 PM

JAo kako mene navece bole ledja. Pretpostavljam da je zbog sjedenja na poslu, a i slabo se krecem uopste. Jedva cekam da ugrije malo pa da idem setati.

Sandra - namesti sebi okruzenje drugacije ako mozes - gledaj npr da pomeris stampac dalje od svog stola, da bi bila primorana da ustajes da uzmes ono sto stampas. Programiraj sebi neke setajuce aktivnosti (fotokopiranje je npr odlicna stvar tu mozes malo da vezbas kicmu - uvlacis guzu, stezes misice itd). Gledaj da ustanes sa stolice svakih 45 minuta.
Ja kada sam imala diskus herniju - setala sam (kao bela luda) po hodnicima. Namestila sam sebi da me potseca kompjuter i setala svakog sata najmanje 5-10 minuta. Samo tako ces moci da izdrzis...

#36 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 22 February 2013 - 02:32 PM

Slazem se NAto...upravo to i radim. Odem do fotokopira, koji je niz hodnik, pa do wc-a, koji je na drugom kraju hodnika. Stampac nemam gdje da premjestim :( ali zaista cu se truditi da ustajem bar po malo svakih pola sata, inace necu moci da se pomjerim za mjesec dana. A nadam se da ce uskoro i toplije vrijeme i duzi dan pa cu imati volje da idem bar popodne u setnju.

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#37 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7280 Postovi:
  • LocationBanja Luka

Objavljeno 12 June 2013 - 07:23 AM

Evo mene opet sa mukama...ali nisu sad samo ledja u pitanju. Sinoc sam malo cackala po netu i mislim da imam trudnicki isjas :smilegrin
Ne mogu vam objasniti kako mi se ukoci "lijevi guz" pa to onda predje na nogu koja utrne. U par minuta tu nista ne pomaze, dok samo ne popusti.
SInoc mi se to desilo u kadi, dok sam se kupala. Morala sam mm da zovem da mi pomogne da ustanem.
KAko sam procitala, sve ce to da prodje kada rodim :baddavil Jer se materica trenutno siri i nakljesti neki zivac sto uzrokuje taj bol!

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#38 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8094 Postovi:

Objavljeno 12 June 2013 - 07:57 AM

Drži se Sandric! Meni se kočila desna noga, ali nije bilo tako strašno, brzo je popustao bol. Inače to je noga koja mi je i oticala.

LdcBp1.png

eZg9p2.png

#39 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 12 June 2013 - 08:43 AM

Evo mene opet sa mukama...ali nisu sad samo ledja u pitanju. Sinoc sam malo cackala po netu i mislim da imam trudnicki isjas :smilegrin/>
Ne mogu vam objasniti kako mi se ukoci "lijevi guz" pa to onda predje na nogu koja utrne. U par minuta tu nista ne pomaze, dok samo ne popusti.
SInoc mi se to desilo u kadi, dok sam se kupala. Morala sam mm da zovem da mi pomogne da ustanem.
KAko sam procitala, sve ce to da prodje kada rodim :baddavil/> Jer se materica trenutno siri i nakljesti neki zivac sto uzrokuje taj bol!

Evo Nate, strucnjaka za isijas. Trudnicki i svaki drugi.
Pomaze - lezanje, tj odmaranje. Sto manje sedenja. Lezanje sa podignutim nogama i pridignutim uzglavljem, na ledjima. Lezanje sa jastucetom izmedju kolena u polozaju sa strane. Pomaze vitamin B, ali on i otvara apetit... Pomaze Dafalgan kada je neizdrzivo.

Pomazu i vezbe na pilates lopti. Sednes na loptu pa pomeras karlicu levo, desno, napred, nazad... Ima i drugih vezbi. Sednes na pod sa rasirenim kolenima i stopalima sastavljenim ispred tebe. Uhvatis stopala i guzu namestas - pomeras se levo/desno.
Jako pomaze bazen - tu nema bola uopste.

Trudi se da pravilno stojis kad stojis. Da sedis sto manje, tj. da se prosetas na bar 15 minuta. Meni je pomagalo i da dignem nogu na kartonsku kutiju dok sedim za radnim stolom.

Ja sam imala isijas u obe trudnoce. Druga se zavrsila sa diskus hernijom. A milsim da mi se ona bas manifestovala tokom trudnoce. Karakteristicno za diskus herniju je - da ti se noga krivi na napolje, i da ne mozes bas da je kontrolises. Bol je celom duzinom noge, od sredine guze do palca. Ponekad se manifestuje i kao bol u sredini butine.

#40 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:

Objavljeno 12 June 2013 - 08:49 AM

... potrazi ove kljucne reci "yoga pregnancy sciatica" ima i na youtube-u filmici.

Sandric, pogledaj vezbe....

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika