Jump to content

Photo

Bolovi u ledjima

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 MilanSM

MilanSM

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 07 May 2008 - 08:53 AM

Pozdrav svima,supruga ima jake bolove u ledjima(u 4 mesecu trudnoce),interesuje me da li ste culi za KOSMODISK?Da li zaista pomaze?Culi smo da je potpuno neskodljiv i da daje dobre rezultate ...Jel ima neko iskustva sa ovim?HVALA

#2 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3,323 posts

Posted 07 May 2008 - 10:04 AM

Za kosmodisk sam cula, a da li pomaze...:zbunjen.Da li je isla kod dr i sta joj je rekao?
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#3 lotus377

lotus377

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 16 May 2008 - 05:41 PM

Pozdrav,Kosmodisk je savrsena stvar. Ja sam u 18-oj nedelji i imam okostavanje prsljena (od udesa), tako da mi obe ruke trnu, bolovi su nesnosni i stvari mi bukvalno ispadaju iz ruku, a uz kosmodisk normalno funkcionisem. Uzela sam ga od majke na probu (ona ga inace koristi od \'88) i preporodila se.Bolovi nece 100% nestati ali ce biti umanjeni za nekih :pisbaba-90%

#4 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13,606 posts
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Posted 16 May 2008 - 05:44 PM

Ja preporucujem odlazak kod lekara specijaliste i fizioterapiju kao i bazen (ako se trudnoca odvija normalno).A Kosmodisk... nemam iskustva, mada imam dosta iskustva sa Placebo efektom... (nosim neki magnet protiv bolova u kicmi i ubedjena sam da je Placebo efekat :pisbaba )
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#5 MilanSM

MilanSM

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 06 June 2008 - 09:49 AM

Hvala puno na odgovorima,kupili smo Kosmodisk i zaista pomaze:) Presrecni smo, a ljudi sto rade u Kommodisku su zaista veoma ljubazni i pomogli su nam strucnim savetima.....

#6 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,551 posts

Posted 06 June 2008 - 12:58 PM

Meni su magneti takodje pomogli za koleno.A sto se tice kicme,ja licno imam uzasnih problema,ali kosmodisk mi nije savetovan iz jednog jedinog razloga a to je sto bez bola nemam upozorenje i mogu zbog toga da se ukocim pa jos veci problem.Inace moja dr(fizijatar) mi je rekla da u trudnoci i kod dojenje ne preporucuje nikakvu terapiju osim kondicionih vezbi.Te vezbe moze svaka trudnica da radi bez opterecenja i sigurno pomazu.Inace u trudnoci mnoge zene imaju problem sa bolom u ledjima, iako nemaju problema sa tim.
Objavljena slikaObjavljena slika

#7 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 12 October 2009 - 12:04 PM

Mene leđja razvaljuju! Obično me bole ako malo više stojim, pa naveče kad legnem u krevet, ne mogu da se okrenem, bukvalno se ukočim. Obično do ujutru prođe. Ali danas me bole od ranog jutra. Ne znam da nije zbog vremena :P, osvanuo je užasan dan.Jeste li imale slične probleme? Kako to da rešim?

#8 sandric84

sandric84

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7,280 posts
  • LocationBanja Luka

Posted 12 October 2009 - 12:07 PM

Vjerovatno se opteretis preko dana sa poslovima i oko Elene pa te boli kad legnes. Znam da je mene tako u drugoj trudnoci. Resenje je da se sto vise odmaras...ali ne da sstalno lezis...a koliko je to izvodljivo?:P

l3rYp2.png
gjfYp2.png
jGl1p1.png

#9 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 12 October 2009 - 12:13 PM

Da, prija mi kad ležim, ali samo na stranu. Odmaram se, ugrabim vremena, nije mi Elena mnogo zahtevna... Doduše, sad je počela da piški na šolju, pa moram da je dižem, moguće da mi je od toga. Danas me baš, baš boli!

#10 ivana&litlebabies

ivana&litlebabies

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 908 posts
  • LocationBanat

Posted 12 October 2009 - 12:56 PM

I ja sam znala preopteretiti kicmu usisavanjem i brisanjem podova,pa sam mislila da mi se kicma raspada. Jedino 3 dana pre porodjaja me je isto tako bolela svo vreme,iako vise nisam radila teske poslove,valjda je to bio pocetak porodjaja.

#11 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13,606 posts

Posted 12 October 2009 - 02:10 PM

Sanja, savijaj noge u kolenima kada podizes Elenu (jos bolje, kupi joj stepenik za WC solju). Takodje gledaj da stisnes sve misice dole dok stojis i umesto da \"natrcis\" guzu ka napolje, kada stisnes misice karlice i guze, povuci je ka napred. Tako bi generalno trebalo da stojimo.Ja sam imala stravicne bolove i isijas u trudnoci. Bas mi je bilo tesko, ali sam isla kod fizioterapeuta, koji mi je nesto \"bajao\" ultrazvucima i kao bilo mi je dobro. Takodje, masirao me je u sedecem polozaju.

#12 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 12 October 2009 - 03:03 PM

Da, stepenik moramo da kupimo, čim pre. I baš ću pokušati da primenim ovo što si rekla.

#13 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8,122 posts

Posted 23 October 2009 - 09:23 PM

Mene je taj stepenik spasao. Ako je neka uteha, i ja sam imala bas poprilicne bolove u toj istoj fazi trudnoce, ali su me negde oko 20. nedelje popustili. Sad se javi, ali samo me \"presece\" donji deo ledja, kad nezgodno stanem ili se savijem, pa budem malo ukocena, i prodje. Ali te konstantne bolove vise nemam, izgleda se kicma malo navikla na dodatno opterecenje.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 SanjaV

SanjaV

v.sanja

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 28 October 2009 - 11:38 AM

Nabavili i mi stepenik i evo nema više bolova. Za sad.

#15 filip.mm

filip.mm

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 posts

Posted 20 November 2009 - 07:52 AM

Ja sam sa Filipom u trudnoci imala bolove u donjem delu kicme od 6.meseca,a u ovoj trudnoci od 3.meseca.Sve je gore i gore.Pretpostavljam da imam neko ostecenje prsljenova u tom donjem delu jer me i mimo trudnoce boli kad dugo stojim.Sad u trudnoci mi je grozno kad dugo sedim,stojim ili lezim na ledjima.Posle su muke da se okrenem na stranu ili ustanem.Nekad mi se ukoci cela leva strana od kuka do kolena pa santam.Grozno!Sta ce biti u 9.mesecu?
Filip

#16 jelka

jelka

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8,122 posts

Posted 20 November 2009 - 10:32 PM

Ti bolovi od dugog stajanja, sedenja ili ležanja su se i meni pojavili dosta rano u ovoj trudnoći. Sad ih sve manje primećujem, ali me i dalje baš dosta boli ako ležim na leđima. PRobaj to da izbegavaš, jer se onda uvećana materica navali svom težinom na taj osetljivi lumbalni deo i onda kad ustaneš, pa te secne, bude kuku lele...a ovo što kažeš da te ukoči od kuka do kolena, to je verovatno nerv na koji se beba nasloni. Pomaže promena položaja. Meni se desilo u nekoliko navrata, recimo boli me celo pre podne, odspavam popodne i kad ustanem, kao da ništa nije bilo. Ali, znam da može da se desi da boli i danima, nedeljama, ako nerv bude nezgodno uklešten. I onda čuješ utešnu rečenicu - proći će kad se porodiš.
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#17 Mellina

Mellina

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 230 posts

Posted 19 August 2010 - 03:14 PM

Mene ledja bole vec drugu noc kad legnem u krevet ali mozda zbog sina kojeg kupam svako vece pa je mi postaje sve tezi..Mada mi se sve cin da je neki nerv u pitanju?

#18 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4,320 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 19 August 2010 - 05:44 PM

Mozda je zbog trudnoce. Mene bole ledja poslednja 2 dana, ali zato sto je beba vec teska.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#19 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10,519 posts

Posted 19 August 2010 - 07:12 PM

Mene su u prvoj trudnoći boljela leđa, i to dosta, a u drugoj i trećoj uopšte. Mellina, moraš li ti da kupaš sina, ne može tm? Ja moje ne kupam, desilo se možda ukupno 5 puta u toku trudnoće da sam ih okupala.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#20 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13,606 posts

Posted 11 October 2010 - 06:49 AM

Joooj ja jos nisam ni na polovini, a vec od juce jedva hodam. Strasno...Boliii me sve.Mada juce sam mozda dugo stajala (radila sam po kuci, bili nam prijatelji). Uh, kako li cu slavu da spremim za 3 nedelje...
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users