Idi na sadržaj

Fotografija

Da li imate/ da li ste imale probleme sa zubima u trudnoci?

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 BabyBoo

BabyBoo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 07:59 PM

joj,meni vec nekih nedelju dana kako ne spavam normalno..svake noci-jutra u isto vreme ( od nekih 3h ujutru-do nekih 8h) me bole zubi..ne non-stop...ali recimo 5-10 min,pa se smiri,pa posle pola sata ,ili jos gore kako spustim glavu na jastuk opet :singing posto znam da je to ajd\' da kazem \"normalno\",jer bebac crpi kalcijum i to..zanima me kako ste se vi borile,ili kako se borite sa tim??Sobzirom da je poznato da ne mogu da uzmem nikakav lek, da li prasak protiv bolova,da li neku tableticu...jel ima nesto sto moze da se konzumira,a pamaze? Neki caj,krema,mast,bilo staaa :(PS.Nigde nisam nasla da se na ovu temu vodila debata,paa..ako ima sorry :singing

#2 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 08:02 PM

pa ja nisam imala problema sa tim al znam da je moja drugarica imala slican problem i da je to upravo zbog nedostatka kalcijuma , i ona je pila sumece tablete kalcijuma po 1 dnevno . lakse joj je bilo . toliko ja znam o tome :singing
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 mimino

mimino

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 08:11 PM

I mn su jedno vrijeme boljeli yubi i desni ali sada pijem redovno one vitamine ynas od A do Z sto se i u trudnoci piju i ne boli me vise.Da li je to od toga pojma nemam ali probaj ako vec ne pijes nece naskoditi.:singing

#4 BabyBoo

BabyBoo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 08:16 PM

Hwala wam punooo...pa sta znam..pijem samo Oligovit,ima u sebi kalcijuma..ali verovatno ne dovoljno..drugarica mi preporucila da pijem i sto vise mlekca,jer ima puno kalcijuma u sebi..pa sad..probala sinoc s tim,jos nije imalo rezultata,ali valjda vremenom..Nadam se :sa sa sumecim ,pocinjem odmah...sva sreca,pa imam pri ruci =)

#5 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7879 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 08:28 PM

Ja nikakvih problema u trudnoci nisam imala sa zubima. Ali, probaj sa malo vise kalcijuma, moguce da je zbog toga, stvarno ne znam.
Objavljena slika

Objavljena slika

#6 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 08:33 PM

ja nisam imala tih problema u trudnoci ali nakon toga su mi se pokvarila dva zuba,sva sreca pa se samo na tome zavrsilo.moj savet je da se konsultujes sa nekim stomatologom pa ce ti mozda nesto vise reci o tome.

#7 mimino

mimino

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 08:35 PM

pazi ipak sa mlijekom,ne znam kolika ti je beba ,ali mogla bih imati problem sa grcicima.

#8 BabyBoo

BabyBoo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 08:44 PM

Originalno postavio/la miminopazi ipak sa mlijekom,ne znam kolika ti je beba ,ali mogla bih imati problem sa grcicima.

xexe,pa mi ce jos ni rodili nismo =) termin nam je od polovine septembra,do pocetka oktobra =)

#9 mimino

mimino

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 08:56 PM

auuuuuuuu sory,greska moja.ali nema veze.mene boljeli sada dok dojim a u trudnoci nisu mozda stvarno zbog tih vitamina sto sam pila redovno a i ja sam se naljevala mlijekom,bas mi je godilo.a i sto rece jedna mama otidji i kod zubara pa iznesi problem a reci i doktorici koja ti vodi trudnocu.ja sam imala nekakav cudan zadah iz usta a svi zubi bili popravljeni :zbunjen.ma sve sitnice ali eto desava se.prala sam zube kao luda i ispirala sa onim tecnostima:mad:

#10 BabyBoo

BabyBoo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 09:23 PM

Originalno postavio/la miminoauuuuuuuu sory,greska moja.ali nema veze.mene boljeli sada dok dojim a u trudnoci nisu mozda stvarno zbog tih vitamina sto sam pila redovno a i ja sam se naljevala mlijekom,bas mi je godilo.a i sto rece jedna mama otidji i kod zubara pa iznesi problem a reci i doktorici koja ti vodi trudnocu.ja sam imala nekakav cudan zadah iz usta a svi zubi bili popravljeni :zbunjen.ma sve sitnice ali eto desava se.prala sam zube kao luda i ispirala sa onim tecnostima:mad:

xexe,ma nema veze =) ma nema to tolike veze s pranjem zuba,barem mi se tako cini..Ja koja ne mogu da se odvojim od cetkice,ko nenormalna..desilo mi se da sam zaboravila cetkicu kod kuce,i otisla tako na dan-dva,da cim sam otvorila oci i shvatila,da mi je nema..panika..a zubici su mi relativno slabi..i sta im mogu:(a opet svekrva mi pricala,bila neka tema u vezi zuba..i kao zna jednu zenu na selu(to konkretno,a zna i + neke ljude pored),koja je poznata po tome da ne vodi bas racuna o higijeni,a pogotovo o zubima...a kaze zubi beli,lepi,zdravi,i prelepi ko holivudske dive..pa ti vidi :Smislim da je vise stvar do genetike,i to =)

#11 mimino

mimino

Newbie

• Members
  • Pip
  • 35 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 09:29 PM

Ma znam da nema ali sta cu morala sam.A ti samo probaj mlijeko,vitamine i bice bolje.:zbunjen

#12 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 02 May 2008 - 10:42 PM

Nisam imala problema sa tim i iskreno,nikad nisam cula za to da su nekog boleli zubi u trudnoci.Da li si sigurna da nisu u pitanju desni?

#13 BabyBoo

BabyBoo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 03 May 2008 - 02:42 AM

Originalno postavio/la anja&milenaNisam imala problema sa tim i iskreno,nikad nisam cula za to da su nekog boleli zubi u trudnoci.Da li si sigurna da nisu u pitanju desni?

eh,sad..zubici-desni..jedno te isto(ne u bukvalnom smislu te reci)..boli pa boli :zbunjen

#14 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 03 May 2008 - 05:49 AM

mene je bolila petica gornja,jedno vrijeme i kasnije vise ne...al sam imala problema oko desni i unutrasnjeg mesa oko desni uh kad se sjetim uzas:(:zbunjen to je bilo sve bjelo ko sir isto kad bebama pobjeli jezik kad sisaju,ja sam morala ici doktoru nisam mogla vise izdrzati toliko me je nerviralo,dao mi je neku vodu morala sam ispirati usta bas gadno...al i to nije pomoglo,samo se povuklo neko vrijeme ...sve u svemu samo dodje samo prodje,al sve to treba prevazici takve smo u trudnoci..ponekad sam se pitala moze li sta da prodje a da mene ne uhvati,jedino gripa me nikad nije nasla he he....
Objavljena slika

#15 gatta

gatta

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 Postovi:

Objavljeno 03 May 2008 - 11:12 AM

Mene su boleli i zubi i desni na pocetku trudnoce, sad redovno pijem Mamavit (vitamine) i Fluorogal za zube, stomatolog mi je rekao da bi njega trebalo da piju sve trudnice, bilo da ih bole zubi ili ne.Mene vise ne bole pa sad ne znam da li je to zbog gore navedenog ili ne.

#16 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 03 May 2008 - 12:11 PM

BabyBoo idem kod zubara sutra pa cu ti se raspitati...Ja idem nekom logikom,beba crpi kalcijum ali on je nesto od cega su zubi izgradjeni,tako da sumljam da moze da se povuce iz zuba za bebine potrebe.Preporucujem ti da malo olaksas sebi tako sto ces ispirati zube zalfijom.Takodje mozes da kupis i Sensodyne zubnu pastu,malo je skuplja od ostalih ali videces da vredi...u slucaju da su u pitanju desni...Ako pijes mama vit tablete za trudnice i dojilje one imaju dovoljno kalcijuma da nemas takve probleme,ipak,ponavljam ne verujem da se gubitak kalcijuma odrazava i na zubice,ali u svakom sucaju,pitacu svog zubara pa ti javljam...

#17 BabyBoo

BabyBoo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 03 May 2008 - 05:04 PM

Originalno postavio/la gattaMene su boleli i zubi i desni na pocetku trudnoce, sad redovno pijem Mamavit (vitamine) i Fluorogal za zube, stomatolog mi je rekao da bi njega trebalo da piju sve trudnice, bilo da ih bole zubi ili ne.Mene vise ne bole pa sad ne znam da li je to zbog gore navedenog ili ne.

Fluorogal???hmmm,deluje primamljivo...moracu jos da se raspitam kod doktora i stomatologa,hwala =)

#18 BabyBoo

BabyBoo

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 59 Postovi:

Objavljeno 03 May 2008 - 05:12 PM

Originalno postavio/la anja&milenaBabyBoo idem kod zubara sutra pa cu ti se raspitati...Ja idem nekom logikom,beba crpi kalcijum ali on je nesto od cega su zubi izgradjeni,tako da sumljam da moze da se povuce iz zuba za bebine potrebe.Preporucujem ti da malo olaksas sebi tako sto ces ispirati zube zalfijom.Takodje mozes da kupis i Sensodyne zubnu pastu,malo je skuplja od ostalih ali videces da vredi...u slucaju da su u pitanju desni...Ako pijes mama vit tablete za trudnice i dojilje one imaju dovoljno kalcijuma da nemas takve probleme,ipak,ponavljam ne verujem da se gubitak kalcijuma odrazava i na zubice,ali u svakom sucaju,pitacu svog zubara pa ti javljam...

ajde raspitaj mi se ,pa mi javljaj bitteee..:s..ja se uzasavam stomatologa,i ako bas ne moram da ih posecujem,bilo bi strava...sta mogu,mucili me od malena,te karijes,te neka mala rupica (od koje kasnije napravili krater),te ovo te ono,a bas i nisu bili najprijatniji :zbunjen ponekad se pitam kako i imaju dozvole za rad,kad pre svega ne znaju da rade sa ljudima :s

#19 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 03 May 2008 - 05:17 PM

Fluorogal sam ja pila od cetvrtog meseca trudnoce,i moze i kad dojis,jednu tableticu dnevno rskas zubima

#20 lela

lela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 155 Postovi:

Objavljeno 03 May 2008 - 11:18 PM

Ja nisam imala problem sa zubima, jedino sto sam morala vaditi jedan zub u 8-om mesecu, ali problem sa tim zubom je poceo jos pre trudnoce pa sam ga ja lecila...i tako, da sad ne duzim, na kraju sam ga ipak morala vaditi.A sa desnima sam bas imala problema....negde na polovini trudnoce su poceli bolovi i trajali dok se nisam porodila, mozda jos malo posle toga.Desni su mi bile natecene, na pojedinim mestima su se povukle....najvise je bolelo kad bih nesto pila ili jela....ma uzas.Zubarka mi je rekla da tu nekog resenja nema, da se to desava u trudnoci i da ce proci kad se porodim.Probala sam i ispiranje zalfijom, ali mi nije nista pomoglo.anja&milena je u pravu za sensodyne pastu, ja sam je uzela vec negde pred kraj trudnoce i zaista mi je pomogla....bolovi u desnima nisu skroz nestali, ali su bili znatno manji.
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika