Idi na sadržaj

Fotografija

Mucanje kod dece i odraslilh

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Natasa_L

Natasa_L

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 26 April 2008 - 09:38 AM

Otvorena sam za pitanja vezana za Dg. Battarismus, odnosno mucanje.Hvala
Natasa Labovic

#2 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 14 August 2008 - 01:05 PM

Da ne kucam sve ponovo.. evo linka pa procitajte Natasa pa mi kazite vase misljenje.. Unapred hvala!http://www.forummojabeba.com/viewthread.php?tid=3308#pid136703
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#3 Natasa_L

Natasa_L

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 13 September 2008 - 09:09 AM

Procitala sam..Period izmedju 2 i 5 godine jeste cesto i period kada se pojavi fiziolosko mucanje, ali u tom periodu se inace i pojavljuje primarno mucanje. Razlikujemo ih po tome sto kod primarno postoji napetost u toku grceva i ponavljanja reci ili glasova, slogova...Fiziolosko je nesto drugo, dete ponavlja da bi se setilo sledece adekvatne reci jer je mnogo reci naucilo u poslednje vreme. Kod oba mucanja je veoma vazno da se IGNORISE.Kontra uslugu cinite time sto mu govorite da ponovi, da ne muca, sto ga ne slusate sta prica nego kako prica. Ignorisite, i samo ako ignorisete moze da prodje.I kod fizioloskog, koje je zaista manje tesko, ako budite svest detetu da ono muca ono ce poceti da obraca paznju na svoj govor i stvorice napetost kod izgovora, jer deca na tom uzrastu misle da ce bolje reci ako uloze snagu i povecaju intezitet glasu, na taj nacin im utabavate put u pravo mucanje, sekundarno...Svako ko primeti da mu dete muca, na bilo koji nacin, treba da ode po savete u zdravstvenu instituciju...
Natasa Labovic

#4 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 13 September 2008 - 09:30 AM

Ono sto sam ja primetila je da li sad ima veze sa dolaskom drugog deteta ili ne (vi cete mi reci) ali on ne muca svaki dan, vec danas recimo normalno prica a sutra vec krece, i ono sto sam primetila isto je da najvise muca u prisustvu tate..Napravili smo gresku pa ga ispravljali.. Primetno je da se \"glupira\" kao da se mazi ili ne znam sta kada krene da muca.. Ja sam ga ignorisala a to sam i rekla mom supruga da ucini, pa smo to radili jedno vreme..a i opet cemo!

#5 drStev

drStev

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 Postovi:

Objavljeno 13 December 2008 - 08:11 PM

Natasa, imate li iskustva sa adolescentima koji mucaju, ili pak sa odraslima?

#6 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 13 December 2008 - 10:25 PM

Ja sam zaboravila da se upisem ovde.. mucanje kod Danila je ubrzo prestalo i to samo ignorisanjem!Sad ne muca...:D

#7 Evanhory

Evanhory

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 30 March 2017 - 08:04 AM

Pozdrav dragi roditelji a i ostali koji ce ucestvovati u temi Kao sto i sam naziv kaze Kako biste podigli samopouzdanje kod deteta?

#8 EvanClonia

EvanClonia

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postovi:

Objavljeno 14 April 2017 - 06:46 AM

Vidim da dugo niko nije pisao ali mozda neko i procita..da li vam deca nakon budjenja imaju malo otecene kapke i podocnjake?Posle petnestak minuta to sve splasne i ja sam mislila da je to normalno jer i ja i mm tako reagujemo nakon budjenja recimo ali sad me je iskreno mama malo zabrinula pa resih da odradimo urin i komlpetnu krvnu sliku no pre toga da pitam da li ste to primetilo kod vase dece nakon budjenja?

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika