Idi na sadržaj

Fotografija

Dubak, setalica...?

• Please log in to reply
269 replies to this topic

#1 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 31 July 2006 - 09:31 AM

Da li su vasa deca koristila dubak, setalicu i ostala pomagala dok nisu naucila da hodaju ili ste ih samo setali drzeci ih za rucice?
Objavljena slika

#2 NinaS

NinaS

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 68 Postovi:

Objavljeno 31 July 2006 - 10:45 AM

Koristili smo ali vrlo malo jer je Marko prohodao vec sa devet i po mjeseci.Kazu da je stetna, nemam pojma. Iskreno,ja na svom djetetu ne vidim nikakve stete.....:)
Objavljena slika

#3 Guest_mama82_*

Guest_mama82_*
  • Guests

Objavljeno 02 August 2006 - 12:29 PM

kad se setim dubka,nije mi dobro...moj Marko,kad je imao 12 meseci,izasao je za mnom u hodnik,i dok sam ja otkljucavala postansko sanduce,on se zaleteo iza mene i pojurio prema stepenicama!!taman da ga uhvatim on je vec zakoracio i pao skroz do dole!ja sam se u momentu preznojila i mislila da sanjam!!mali je tek onda poceo da place,ja sam mislila \"sad je kraj\" pozvala sam mm i bio je tu za 2 minute,otisli smo u bolnicu i ostali jednu noc na posmatranju...sreca nista se strasno nije desilo...nikakav prelom,hematom...SRECA NISTA!!!!samo je usnu udario i malo je otekla...zene,ja sam bila gotova ,nisam spavala,jela ,htela sam da umrem ako mu se nesto desi!!!:(sve je bilo ok....sledeceg dana dubak je zavrsio u podrumu a mali je ubrzo poceo da puzi ,i kasnije da ustaje i hoda..i doktori su nam ponovili \"pa jesmo li vam rekli da sklonite dubak!!!!\"

#4 veki30

veki30

Newbie

• Members
  • Pip
  • 28 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 07:52 PM

Za 2 dubka u stanu nije bilo mesta, prohodale su jedna sa 11 meseci a druga dan pred 1. rodjendan, uglavnom je to bilo postepeno prelazak iz puzeceg stava, pa polako pored kreveta, pa smo setali drzeci se za rucice i brzo su shvatile da im je mama nepotrebno pomagalo i resile da same prave korake.A nije da se nisam naoruzala i povodcima i svakakvim pomagalima, ali sve su to bile samo bacene pare.Nista sigurnije od mamine li tatine ruke
dupla sreca A&K 25.05.2005.Objavljena slika

#5 mihailovamama

mihailovamama

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 07:55 PM

Dovoljno je, ubedile ste me :) necu kupovati dubak. Vidim da su svi glasovi protiv njega
Objavljena slika

#6 mamaLi

mamaLi

Newbie

• Members
  • Pip
  • 13 Postovi:

Objavljeno 02 August 2006 - 08:00 PM

da, ali kratko. zabranili nam, tj. ne samo nama - vise se ne preporucuje koriscenje dubka. ali ponekad sam morala da ga stvaivm, makar na 5 min da bih mogla bar nesto da uradim. doduse sad je zabranjeno i vodanje za ruke.
Objavljena slika

#7 Njanja

Njanja

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 71 Postovi:

Objavljeno 06 August 2006 - 05:38 PM

ja nemam lose iskustvo sa dubkom, mada sam bila strogo protiv njega (kazu da je stetan i za razvoj bebe a i da je opasan, mama82, Objavljena slika ).ne znam hocu li ga koristiti i s drugim detetom, ali sam sa ovom vrcom ponekad prosto morala, kako rece mamaLi, da bih mogla bar nesto da uradim...
Objavljena slika

#8 milicaB

milicaB

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 Postovi:

Objavljeno 20 August 2006 - 12:35 AM

Nikola je vrlo kratko bio u dupku,jer je ro?en vrlo duga?ak,pa je ubrzo prerastao to verovatno korisno pomagalo.Zato se u ogradici zadrao prili?no dugo i tu se lepo oslobodio,tako da mu je to olakalo prve korake,Sad kad hoda,ponekad ho?e da bude na kratko u ogradicikad neto treba hitno da odradim,a sami smo kod ku?e.:D

#9 puela

puela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 63 Postovi:

Objavljeno 20 August 2006 - 02:05 PM

hodalica je nesto najgore sto se koristi za decui naravno da je nismo koristili :D

#10 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 23 August 2006 - 03:38 PM

Moje ime je Olja imam 26g i dvoje dece.Jedno je 4g a drugo 5,5meseci.Medjutim sam u velikoj dilemi.Starijem sinu su doktori skinuli sirok povoj sa 4,5m i rekli da do 6 nauci da sedi,ali sada mi za drugo pricaju totalnu drugacije.I sad neznam kada da ga stavim u dubak.Stariji je vec krenuo u ovo vreme.Treba mi savet sta je pametno uraditi?Cak mi je drugi sin zivlji i jaci nego stariji sto je bio.Unapred hvala!

#11 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 23 August 2006 - 03:39 PM

Moje ime je Olja imam 26g i dvoje dece.Jedno je 4g a drugo 5,5meseci.Medjutim sam u velikoj dilemi.Starijem sinu su doktori skinuli sirok povoj sa 4,5m i rekli da do 6 nauci da sedi,ali sada mi za drugo pricaju totalnu drugacije.I sad neznam kada da ga stavim u dubak.Stariji je vec krenuo u ovo vreme.Treba mi savet sta je pametno uraditi?Cak mi je drugi sin zivlji i jaci nego stariji sto je bio.Unapred hvala!

#12 puela

puela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 63 Postovi:

Objavljeno 23 August 2006 - 07:24 PM

ni slucajno u setalicu,dete treba sve samo da uradi,da se posedne, ustane i krene da hoda.od setalice moze imati samo stetu

#13 ilena

ilena

Newbie

• Members
  • Pip
  • 32 Postovi:

Objavljeno 23 August 2006 - 10:40 PM

Ja ne planiram da stavljam bebca u dubak.Pedijatri ne preporucuju.Beba mora da nauci da puzi,pa polako da se podize i hoda.

#14 Tix

Tix

Newbie

• Members
  • Pip
  • 10 Postovi:

Objavljeno 24 August 2006 - 10:37 AM

Ja sam svoju bebu pocela da stavljam u dubak onda kada je vec uveliko puzao; kada je pokazao prve znake cvrstine; poceo da se podize i tako to. Recimo, imao je 8 meseci. Inace, ne mislim da je dubak los...pomaze bebi da u odredjenom trenutku, shvati sta bi trebalo da radi da bi hodala ( sto ne znaci da se bez dupka to ne postize), dubak je kao mala pomoc, \"odskocna daska\". Recimo, ja zakljucujem da mu pomaze i da malo samoinicijativno istrazi prostor koji ga okruzuje......To je moje misljenje

#15 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 26 August 2006 - 09:04 PM

Tix slazem se sa tobom,a moracu sama odluciti kada ce to biti.

#16 raducka

raducka

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 168 Postovi:

Objavljeno 28 August 2006 - 07:57 PM

Meni su savetovali dok sama ne bude stajala u kreveticu tj. ustala ili u ogradici da se ne stavlja u setalicu. Nije spremna. Tako i za sedenje. Dok ne krene sa glavom sama napred ne forsirati. Sad vec uveliko sedi i ne voli vise da lezi pa cak ni potrbuske ali vec duze vreme puzi u rikverc po krevetu, tako da joj je ogradica mala, i klececki se klati tamo vamo i nekad slucajno sedne. A ja cekam dan kad ce stati sama. Kako... Pitam se... Al javicu.:P
Objavljena slika

#17 tanjazaq

tanjazaq

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postovi:

Objavljeno 28 August 2006 - 09:05 PM

Fzijatri su izricito protiv dubka, kazu dete nauci pogresnu semu hoda, kasnije se spusti na pete i kasnije prohoda jer ne razvija ravnotezu. Cak i prodavci dubaka kazu da sme najvise 2x15 minKada sam isla kod fizijatra (zbog uganute ruke na porodjaju) sa vrata me je pitala za dubak i pricala kako to ne valja, sada kazu da ne valja ni vodati dete rukama, ali moj Bebe nema mira i place dok joj ne dam ruku da setamo, trudim se da to bude jedna ruka. Kazu pusti je na pod pa neka se sama snadje (kada pocne da sedi- ja sam je prvi put stavila da sedi na sredini kreveta sa 6 meseci i 13 dana i od tada sedi bez icega. nikada nismo sedeli na krevetu sa naslonom( jer tada nismo imali u spavacoj sobi) i mislim da je to dobro, jer se beba onda manje trudi pa nece da sedi i do 8 meseci. Posle 8 meseci ako ne sedi samostalno, treba se obratiti lekaru.

#18 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 28 August 2006 - 09:07 PM

To sve zavisi od deteta.Meni stariji sin nije ni probao da puzi,jako kratko je bio u setalici.SA godinu dana je prohodao,a njegov brat od tetke mladji deset dana od njega sa deset meseci je prohodao.

#19 boniva

boniva

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 257 Postovi:

Objavljeno 28 August 2006 - 09:13 PM

Pre 4godine su mi sinu skinuli povoj sa 4,5meseci a sada moram da nosim bebanu do 6,5m iako su rekli da su kukovi zreli.Oni to menjaju non stop,a sva deca koja su oko mene koristila dubak su prohodala sa 12,13m.Moj brat nije i prohodao je sa 15.

#20 mamaJ

mamaJ

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 153 Postovi:

Objavljeno 30 August 2006 - 02:09 PM

u skoro svim zemljama EU, u SAD-u...dubak se izricito zabranjuje...

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika