Idi na sadržaj

Fotografija

Nas mali recnik

• Please log in to reply
992 replies to this topic

#1 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 04:58 PM

Srecom da je nas recnik jos uvek mali, da ne moram mnogo da pisem ponovo. ;)mama, tata - istomeda=mda, ali je u medjuvremenu postao i meda i menema=ne, sa rasirenim rucicamane=ne, sa prsticem koji maseav=kuca i sve ostale zivotinje
Objavljena slika

Objavljena slika

#2 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 08:52 PM

aj pogodite šta je -pišokan!

#3 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 08:55 PM

Piškota?Pelikan?Kišobran?:ket :DJoš mi samo kaži da je Luna to rekla, pa odmah da padnem...
'Objavljena
'Objavljena

#4 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 09:04 PM

Eh ,pogodi...kišobran.....nije Luna još uvek,ali s obzirom da već danima pali i gasi kompjuter,možda joj sledeća reč bude reset,pošto joj je to dugme vidim nazanimljivije....

#5 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 09:10 PM

A Srba je danas pokušao da kaže liberalan. Žao mi je što ne mogu da napišem kako je to zvučalo sa onim njegovim kotrljajućim r. Otprilike: rrrribrerrr :ket
'Objavljena
'Objavljena

#6 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 09:11 PM

Originalno postavio/la eminaaj pogodite šta je -pišokan!

:ket:D:D:D:D Valjam se od smeha! :ticking:DKako su mi slatki kad tako odvale neke reci!
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#7 tanja77

tanja77

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 89 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 09:39 PM

peje-cipelepape-čarapeav-kucabumba-bumbarbrm-brm-vozi autoanja-tanjaade-radedaj-dajZa sada toliko.Mama,tata,tetka,baba,bate to se podrazumeva.
Objavljena slika

#8 tamarajz

tamarajz

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 437 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 10:51 PM

Mi znamo da kazemo baba, tata, nana(moja baka), av(kuca), daj-sa sve ispruzenim rucicama, neMama zna ko je, ali nece da kaze:tuzan:tuzan:tuzan

#9 Jelena

Jelena

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 982 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 11:15 PM

Mama (zna ko je :aplauz ) ,tata, baba, deda i Njanja (to je Anja). Neverovatno mi je da ume da razlikuje Da i Ne i ako izuzetno retko kazem \"Ne\"(bas zbog tog kontriranja) ona odmah kao iz topa vikne na mene DA! Recnik nam je bas oskudan ali sve \"odabrane\" reci.;)
babiesLilypie 1st Birthday Ticker

#10 tamarajz

tamarajz

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 437 Postovi:

Objavljeno 28 October 2007 - 11:22 PM

E sad me Jelena podseti i mi znamo da kazemo Njanja i ima isto znacenje kao i kod vas-Anja.

#11 sax

sax

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7723 Postovi:

Objavljeno 29 October 2007 - 07:59 AM

paf = patofneaka = Draško (tako zovu njegovog dedu)ko = kocka
Objavljena slikaObjavljena slika

#12 vilenjak

vilenjak

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3080 Postovi:

Objavljeno 29 October 2007 - 06:50 PM

kisobran- pismanto najsmesnije kaze

#13 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6719 Postovi:

Objavljeno 29 October 2007 - 07:25 PM

tata, mama- tata, mamababa - baba, dedatete - tetka (više nije keke)buba, duda - sebe zovebeba - bebapa,pa - papanjo, njo - ne neeve tiotc - oćuav,av - kucama, ma (utanji glas) - macahuuu - sovamu- kravabe - ovcame - kozadii - djihabrrr-traktorvuuu - usisivačots - kišobran ili otvori kišobran (jutros je ženi u DZ otela kišobran iz ruke)ota - loptapapac - papucepe - cipenjam, njam - kada je gladnaba - banana, balon (u zavisnosti od situacije)papadz - paradajzme - mlekoodaaa - vodapupa - pupaksetiću se sigurno još nečega...

#14 mammam

mammam

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 11142 Postovi:

Objavljeno 29 October 2007 - 09:46 PM

Originalno postavio/la Cveticeve ti

:saint:D:DDa ti nije dete iz Pomoravlja? :pucaj
'Objavljena
'Objavljena

#15 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 29 October 2007 - 09:56 PM

Kod naš je njanja maca, mada zna da kaže i maca. Nisam uspela da shavtim koja je razlika između te dve mace.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#16 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 29 October 2007 - 10:59 PM

Da ponovimo dakle..DaNe (to smo ovih dana naucili i mrdamo glavom u pravom smeru kad ovo izgovaramo)Nene - Nenad (ujka)Cici - MacaAuv- KucaPuuu - slon (to ga imitira kako duva iz surle)Brdm- Auto i sve sto ima veze sa voznjomLjilja - Baka LjiljanaLjulja - LjuljaskaViuviu - sirena od kola policijskih (igrackica njegova)Peeeeec - Pec (ovo C se jedva cuje na kraju)Ne mogu se vise setiti ali nam nije nesto recnik opsiran s obzirom koliko imamo.. za razliku od nekih ovde brbljivica :)Inace sve nam je tata i deda.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#17 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 29 October 2007 - 11:07 PM

kod nas macak u cizme je macak u cminzelubenica je lubencijatraktor je tatorzabica je zagobce (ovo je sa z- kao zaba:smilegrin )za omiven (na makedonski - izmien) on kaze zmijenpeskir je peksiritd... sad sam se toliko setila.
Objavljena slika

#18 draginja

draginja

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 298 Postovi:

Objavljeno 30 October 2007 - 10:58 AM

mi smo malo veci,ali ovako je izgledao draganov rijecnik :ucan-ujakcikoman-kisobrancipcice-cipeleokoja-olovkabocija-bojicamacija-majicatekat-tetaktatatunal-racunargaber-bagerima tog jos ....... :smilegrin

#19 lidijahajko

lidijahajko

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 787 Postovi:
  • LocationKovačica

Objavljeno 31 October 2007 - 09:53 AM

Naš maternji jezik je slovački,pa ću probati da napišem kako to kod nas zvuči:ketmama-mama,a u zadnje vreme sam mamka(mamica)tata-oto(slovački-oco)baba-mima(slovački-mamika)deda-apa(treba apka)dever se zove Danjo ona ga zove-Njanjomaca-šicpas-hav,havpile-pipi ili pipakikiriki-kikiNody-Dodyauto-brmda-no(slovački)ne-niovo-toto(slovački)kad je pitaš zašto-ona obavezno odgovara ZAto(tak)tetka-tetaćao-pa,pakad hoće da jede-hamkad hoće da piški-cikad hoće da kaki-kakakad nešto neće to je BLJAK....:puzzled

Objavljena slika

Objavljena slika

#20 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 31 October 2007 - 10:37 AM

Originalno postavio/la lidijahajkoNaš maternji jezik je slovački,pa ću probati da napišem kako to kod nas zvuči:ketmama-mama,a u zadnje vreme sam mamka(mamica)tata-oto(slovački-oco)baba-mima(slovački-mamika)deda-apa(treba apka)dever se zove Danjo ona ga zove-Njanjomaca-šicpas-hav,havpile-pipi ili pipakikiriki-kikiNody-Dodyauto-brmda-no(slovački)ne-niovo-toto(slovački)kad je pitaš zašto-ona obavezno odgovara ZAto(tak)tetka-tetaćao-pa,pakad hoće da jede-hamkad hoće da piški-cikad hoće da kaki-kakakad nešto neće to je BLJAK....:puzzled

Slovacki... samo se setim mog detinjstva... i razgovora sa bakom. To je bilo bas divno. Danas, jedva mogu da sklopim prostu recenicu na slovackom.Vec me je ranije u istoj temi ci-ci potsetilo da se piskiti na Slovackom kaze - cikać!Da li pevate pesmu (napisacu je po Srpski):Ćap, ćap, ćapuškiIšlji mački na hruškipotrhalji kožuški.Ćap, ćap, ćapuški.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika