Idi na sadržaj

Fotografija

Kuvanje na pari

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 iva-sa

iva-sa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Postovi:

Objavljeno 10 April 2008 - 06:43 AM

Sta mislite o kuvanju na pari i da li primenjujete?Mi smo skoro kupili tefalov aparat za kuvanje na pari i anastasiji svakodnevno kuvamo jabuku koju obozava,a i nama kuvamo ponesto em je ukusno em je zdravo...(valjda nepostoji tema,ako postoji neka je šefica spoji:);):):):):))
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#2 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 10 April 2008 - 07:03 AM

Ja Luki sve kuvam na pari i spasava me taj aparat. Sve mi gotovo za 10min em zdravo.
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#3 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 10 April 2008 - 08:44 AM

ja bi ovo da nabavim, jer to je najbolji i najzdraviji nacin za kuvanje. narocito voce i povrce ne gubi vitamine i ukusnije je.
Objavljena slika

#4 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 10 April 2008 - 08:45 AM

Da je ukusnije meni nije, ali da je zdravije to stoji.
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#5 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 10 April 2008 - 11:22 AM

Pozdravljam kuvanje na pari. Ja ga i sama upraznjavam dosta. Nemam mesta za taj aparat, ali imam dve stvari - \"umetak\" za serpu koji izgleda kao lepeza sa nozicama koji se stavi u serpu, na dno, ispod njega voda i povrce (voce) od gore; druga stvar koju imam stavlja se na rub serpe kao neka serpa u serpi i na to ide poklopac. Obe stvari su iste kao i ta velika masina, ali ne zauzimaju prostor.Objavljena slikaOvde postoji i mala masina za pripremanje decje hrane, koja je na istom principu kao velika, samo ima mesta u njoj za voce i povrce koje se koristi za ev. jedan decji obrok.Objavljena slika
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#6 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 10 April 2008 - 12:21 PM

ja sam kupila taj aparat i stvarno je super mihaela obozava jabuku i sargarepicu kad joj spremim.a i nama isto spremam kuvano povrce najvise
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#7 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 10 April 2008 - 12:26 PM

Ih kad mi mm voleo da jede povrce kuvano ja bih ga odmah kupila. A mislim da je dobra stvar. I razmisljam se da ga uzmem ali ne znam kuda cu sa tolikim stvarima:puzzled.Mislim da zepter serpe mogu jedna na drugu i da njihov sistem kuvanja dodje kao na pari, ukoliko se zeli.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#8 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 10 April 2008 - 01:10 PM

Ja kuvam u zepter posudju i imam serpu za kuvanje na pari.Ustvari to su dve serpe koje ulezu jedna u drugu.Dole kuvate supu,a gore povrce i bude ok.A sto se tice pitanja da li je zdravije ili ne,pa nema nekog efekta,jer svaka termicka obrada ubija vitamine u vocu i povrcu.Jedino sto nema masnoce,a u zepter serpi sipate malo vode umesto ulja i dodje na isto.
Objavljena slikaObjavljena slika

#9 iva-sa

iva-sa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Postovi:

Objavljeno 10 April 2008 - 02:54 PM

ja kad sam kupovala aparat za kuvanje na pari bilo ih je razni a ovaj je imao oznaku na sebi vitamini + i onda mi je devojka u prodavnici da je on cuva vitamine i zato je skuplji od ostalih,kostao je oko 6000dinara

#10 djolence

djolence

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1197 Postovi:

Objavljeno 10 April 2008 - 07:23 PM

Dajte sliku...interesantno jeste...ali neznam kako izgleda. Ja kuvam u metalac posudju od inoxa sa duplim dnom...to mu dodje slicno kao zepter.

#11 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 10 April 2008 - 10:50 PM

Pa sada je najjevtinija zepter serpa oko 80e,a kada je moja mama kupila bile su neka neverovatna cifra, skoro 1000 maraka 5 serpi,tiganj,2 cinije i escajg.Meni je to tada izgledalo kao bacanje para,a sada ne bih mogla bez Zeptera.Jednostavno ne znam da kuvam u obicnoj serpi,redovno mi zagori.Inace i Metalac nije los.

#12 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 11 April 2008 - 08:39 AM

Originalno postavio/la stevajela[/i]Ja kuvam u zepter posudju i imam serpu za kuvanje na pari.Ustvari to su dve serpe koje ulezu jedna u drugu.Dole kuvate supu,a gore povrce i bude ok.A sto se tice pitanja da li je zdravije ili ne,pa nema nekog efekta,jer svaka termicka obrada ubija vitamine u vocu i povrcu.Jedino sto nema masnoce,a u zepter serpi sipate malo vode umesto ulja i dodje na isto.Stevajela, mozes li ukratko da mi objasnis pripremu za kuvanje povrca u zepter posudju i dinstanje mesa. Koliko vode? Ulje - malo ili uopste ne treba? Kada termostat na poklopcu dodje u zelenu ili crvenu zonu, smanjiti temp. ili? Hvala unapred
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#13 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 11 April 2008 - 10:50 PM

Originalno postavio/la vekiksOriginalno postavio/la stevajela[/i]Ja kuvam u zepter posudju i imam serpu za kuvanje na pari.Ustvari to su dve serpe koje ulezu jedna u drugu.Dole kuvate supu,a gore povrce i bude ok.A sto se tice pitanja da li je zdravije ili ne,pa nema nekog efekta,jer svaka termicka obrada ubija vitamine u vocu i povrcu.Jedino sto nema masnoce,a u zepter serpi sipate malo vode umesto ulja i dodje na isto.Stevajela, mozes li ukratko da mi objasnis pripremu za kuvanje povrca u zepter posudju i dinstanje mesa. Koliko vode? Ulje - malo ili uopste ne treba? Kada termostat na poklopcu dodje u zelenu ili crvenu zonu, smanjiti temp. ili? Hvala unapred

U zepter posudju ti je bitno da ne kuvas na jakoj vatri, jer nema potrbe skuvaces za isto vreme.Znaci ja kada dinstam meso ili povrce sipam na dno oko 0,5-1 cm vode i u povrce stavim ulja ali maslinovog, samo jednu kaf. kasicicu najvise.Ako je meso onda ne stavljam ulje.Znaci na zelenom vec vri, a na crveno divlja i kada je na crvenom smanjiti temperaturu.Ja recimo na ringli od 1-6, ukljucim na 4, i kada dostigne na poklopcu crveno i,smanjim na 2 i zaboravim da se kuva.Nekad kada osetim miris odem, a ono isparilo,znaci ne moze da zagori.Mozda i moze, ali nisam nikada toliko bas zaboravila.To ti je sva mudrost kuvanja u zepteru i definitivno stedi sruju i ukusnije je nego u drugom posudju!:tuzan

#14 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 11 April 2008 - 10:54 PM

hehe meni uspelo da zagori..ali nije strasno toliko!Kad sam stavila krompir bez trunke vode.. pa mislila skuvace se to!Obicno se poprska serpa malo vodom ako je neko povrce u pitanju.Recimo meso sam dinstala u serpi bez trunke vode i mesa, jer ono pusti svoj sok i bude mi ukusno bas,bas.I meni mama dala za miraz. :smilegrinkupila bih ja jos koju ali mi nistu nesto jeftine!
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#15 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 11 April 2008 - 11:04 PM

ja uopste nemam tu naviku da kuvam na pari i ako ko mi sveki ima sve vrste posudja namnjeno za to priliku.kad bi znala kakva sam domacica ne bi mi ni lonce za kafu vise donela:D:D:D

#16 stevajela

stevajela

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1551 Postovi:

Objavljeno 11 April 2008 - 11:06 PM

Pa nisu Lucy uopste jevtine,znaci najmanja je :P evrica.Pa koja si ti carica, ne mooooooooogu da verujem, krompir bez vode??????????????Jesi li bila trudna kada si tu genijalnost izvela?:tuzan:p:P:P:PA posto Marry ne koristi, neka nam proda njene u pola cene;)

#17 nence

nence

Newbie

• Members
  • Pip
  • 25 Postovi:

Objavljeno 11 April 2008 - 11:34 PM

Ja mom sinu povrce na pari pravim u \"TUPERU\"u mikrovalni i super ispadne.

#18 iva-sa

iva-sa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Postovi:

Objavljeno 12 April 2008 - 02:45 AM

ja sam dve cepter serpe dobila za svabu od ujaka koji radi u cepteru,1 serpu bi tetka slucajno ispusti i ona pukne sa jedne strane a drugu koristim vec 8godina,ali sam uzela ovaj aparat zato što je mnogo brzi od cepterove serpe

#19 vekiks

vekiks

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11378 Postovi:

Objavljeno 12 April 2008 - 06:40 AM

Hvala, stevajela
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#20 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 12 April 2008 - 10:27 AM

Originalno postavio/la stevajelaA posto Marry ne koristi, neka nam proda njene u pola cene;)

sta upola :) ja jos ni celofan bacila u kojima su upakovane,ccc:smilegrinmoze jedino lonce za mleko , a to ce se dogovorimo za cenu :)

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika