Idi na sadržaj

Fotografija

Ovlaživač vazduha

• Please log in to reply
145 replies to this topic

#1 Lala2006

Lala2006

Newbie

• Members
  • Pip
  • 23 Postovi:

Objavljeno 22 March 2008 - 08:21 AM

Verujem da ova tema vec postoji negde, ali nikako nisam mogla d a da je nadjem. Ako postoji, molim vas da me uputite ili mod da spoji temeVec je pocelo prolece, ali je jos hladnjikavo, pa moramo da grejemo. Iako stavljam na radijator (imamo uljani), mokar peskir, cinijicu s vodom, vazduh je i dalje suv. tina je stalno prehladjena, nos joj je zapusen i rekli su mi da bi bilo pametno da kupimo ovlazivac (pa nek stoji do sledece zime).Da li ga vi imate? Koja marka? gde ste ga kupili? koje su cene? kakva su vasa iskustva s tim?

#2 ivanamimi

ivanamimi

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 834 Postovi:

Objavljeno 22 March 2008 - 10:10 AM

mi nemamo ovlazivac,ali zato na radijatore stavljam cinijice sa nekim cajem-kamilicom,bosiljkom,zalfijom....zavisi koji imam,i ok je

#3 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 17 April 2008 - 10:07 AM

Nisam videla ovu temu, ali imam mnogo da kazem o ovlazivacu vazduha. Kod nas u stanu je nenormalno toplo i mi moramo da ga koristimo. Posebno kada je dete smrckavo ili kada kaslje. Znaci ne uvek.Moja iskustva sa ovlazivacima su sledeca:- imali smo ovlazivac vazduha za bebe (marke Tigex ovakav) i ne preporucujem nikako - ovi ovlazivaci vazduha su nepouzdani i mogu Vas iznenaditi pustanjem vode u svakom trenutku, posebno kada koristite obicnu, a ne destilovanu vodu za isti. Mi smo imali jedan, koji nam se ispiskio po komodi, koju smo posle bacili. I ono sto je unutra bilo zajedno sa komodom. Posle smo vratili taj, koji je bio sav od kamenca, i uzeli novi - ista marka. Posle par nedelja koriscenja, ovaj put sa destilovanom vodom - poceo je da zeza.- u medjuvremenu sam pocela da radim u prostoriji gde se ne otvaraju prozori vec je klimatizovano, imala sam mnogo problema sa kozom i ocima i doktorka mi je savetovala da kupim ovlazivac vazduha, jer je vecina mojih problema prouzrokovana suvim vazduhom. Kupila sam ovlazivac za relativno velike prostorije (45m2), koji izbacuje hladan vazduh, ima u sebi filter koji se menja svaka 3 meseca (znaci traje celu jednu zimsku sezonu), ima neki jonizator, koji ubija bakterije (kupije se posebno) i sve u svemu odlican je.Marka je Boneco i izgleda ovakoKoriscenje ovlazivaca vazduha, moja iskustva:- za dete, ovlazivac koristimo samo nocu i to kada kaslje, ili joj je zapusen nos ili ima neku drugu bolest disajnih organa (pu, pu daleko bilo!)- u kancelariji ovlazivac koristim ceo dan, ali on nikada ne uspe da \"nagura\" programiranu kolicinu vlage, jer su vrata od kancelarije ceo dan otvorena.- nasi prijatelji sa dvoje dece kupili su neki mega-dobar i ultra-skup ovlazivac vazduha (ovakav isto marka Boneco) i koristili su ga od pocetka zime svaki dan, ceo dan. Tj. nisu ga gasili. Bio je programiran na kao idealnu vlagu u prostoriji. Pri tome, otvarali su normalno prozore i sve i.... beba koja je tada imala svega par meseci bez prestanka je bila bolesna, imala je ili kijavicu, ili kasljanje ili druge bolesti disajnih organa (bronhitise koji su se ponavljali u beskraj). A onda se mama dosetila jednog dana i - sklonila ovlazivac vazduha u hodnik, pa je vlazio ceo stan - i problemi su prestali.Eto... Nije zdravo previse imati vlage u sobi u kojoj dete boravi, samo po potrebi.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#4 Irena79

Irena79

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 174 Postovi:

Objavljeno 17 April 2008 - 11:51 PM

Kod nas u stanu je nenormalno toplo-em greju kao nenormalni,em je juzna strana. Da posizis!!! Stavljala sam na radijatore i mokar peskir i serpicu sa vodom u koju stavim kamilicu,ali ne vredi vazduh je i dalje bio suv. Pre neki dan smo kupili chicco-v ovlazivac koji je i jonizator i prezadovoljni smo,samo sto mu je cena malo veca-10.000 din,ali zaista vredi svaku paru.Nama stoji pored kreveca (za sada) i ukljucen je samo nocu.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#5 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 11:13 AM

Originalno postavio/la Irena79 Pre neki dan smo kupili chicco-v ovlazivac koji je i jonizator i prezadovoljni smo,samo sto mu je cena malo veca-10.000 din,ali zaista vredi svaku paru.

potpisujem,imamo ga i mi!!!!

#6 Irena79

Irena79

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 174 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 11:53 AM

Anja&milena jel vam je ukljucen svake noci po celu noc,ili?! Malo me je zabrinula prica n9akovic o njenoj prijateljici cije je dete non-stop bilo bolesno i sa bronhitisom dok nisu izbacili iz sobe ovlazivac,kao bilo je mnogo vlage pa je bebac zato imao bronhitise.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#7 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 18 April 2008 - 12:02 PM

Ne brini se Irena79, ovi ljudi su imali ovlazivac ukljucen 24 sata dnevno. To nije zdravo.
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#8 Irena79

Irena79

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 174 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 12:05 PM

Uf,sad mi je lakse!

#9 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 01:24 PM

z pa mi odlucili jedan da kupimo za ljeto zivimo na drugom spratu i na suncanoj smo strani,kako sunce izadje grije i to sve do zalaska,ja sam jedva prosla prosle godine sa toplotom stomak do zuba haos,jos vruce :puzzled:mad:Eposto ove godine zvrk amli po stanu ima da marsira i da se nervozi od toplote mi cemo to da rijesavamo ovlazivacem:aplauz
Objavljena slika

#10 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 01:26 PM

A fahira vi nemate klimu?
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#11 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 01:30 PM

:aplauz:aplauz znas koja klima ma nema razvaljuje imas ti polovnu makar da mi prodas :puzzled
Objavljena slika

#12 lucy

lucy

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 4255 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 01:47 PM

Nisam te razumela, izvini!:zbunjenJa koliko sam ukapirala tebi treba klima a ne ovlazivac.
 Baby Birthday Ticker Ticker Baby Birthday Ticker Ticker

#13 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 01:56 PM

odosmo sad nanize lucy,posto vise vremena provodimo ja i sara u dnevnom boravku zato sto je veliki i prostran a ostalo je skuceno jer stan je dvosoban pa nebi bilo lose da imamo ovlazivac bas u dnevnom boravku a kad budemo mjenjali stan malo veci nastojacu da to bude prizemni,a klima ne dolazi u obzir bar kod mene.:pucajko voli nek izvoli...
Objavljena slika

#14 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 18 April 2008 - 02:02 PM

fahira sa ovlazivacem ne mozes resiti problem toplote.ovlazivac se koristi ukoliko je suh vazduh u stanu, kako bi se povecala vlaznost. a kako bi vam bilo OK, t.e da se resis vrucine koristi se erkondisn t.j klima uredjaj.
Objavljena slika

#15 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 18 April 2008 - 02:06 PM

inace ja sam kupila pre par meseci ovlazivac, jer vazduh je bio uzasno suh. osecala sam i ja a i dete. ne znam koje marke bese, al super je. ukljucivala sam ga par sati pre spavanja i super je.
Objavljena slika

#16 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 02:07 PM

:puzzled pa suh je vazduh jako jer su stanovi jako stari.... Ai sama zgrada ...da samo malo napomenem sarin slajm,upravo je to problem..
Objavljena slika

#17 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 18 April 2008 - 02:18 PM

al to nece pomoci da se ohladite. i nije preporucljivo da se koristi tokom leta, nego preko zime u zatvorenom prostoru gde se greje i od toga se susi vazduh.a kako tvoje dete ima slajm i ne treba mu ovlazivac, jer moze da pogorsa stvar.
Objavljena slika

#18 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 18 April 2008 - 09:59 PM

Originalno postavio/la Nikotafahira sa ovlazivacem ne mozes resiti problem toplote.ovlazivac se koristi ukoliko je suh vazduh u stanu, kako bi se povecala vlaznost. a kako bi vam bilo OK, t.e da se resis vrucine koristi se erkondisn t.j klima uredjaj.

bas tako! Ovlazivac pomaze zimi,kada je vazduh suv,zbog grejanja...Sto se tice vrucine mi imamo mobilnu-prenosivu klimu i super nam je...Ne hladi bas extra kao prava ali je temperetura bas kako treba!!!

#19 Ninchen

Ninchen

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 161 Postovi:

Objavljeno 19 April 2008 - 04:47 AM

I mi imamo Chicco ovlazivac i jonizator vazduha, kosta nesto vise od 100 eur, ali vredi!
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#20 InaMomoc

InaMomoc

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2684 Postovi:
  • LocationRazlog, Bugarska

Objavljeno 02 November 2008 - 01:17 PM

Mi planiramo da uskoro kupimo ovlazivac,ali ne znam kako da odaberem.:bouncing Mozete li mi pomoci?

LzyI9nM.jpgLzyIp3.png

Iy14vbA.jpgSonXp3.png

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika