Idi na sadržaj

Fotografija

Opasne vakcine!!!

• Please log in to reply
52 replies to this topic

#41 lela

lela

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 155 Postovi:

Objavljeno 21 March 2008 - 03:00 PM

Originalno postavio/la CveticJelena a da li može da dete primi \"posebne\" vakcine za svaku bolest, odnosno da izbegnete koktel? Koliko sam pratila problem je upravo u koktelu vakcina. Npr kako vakcine primaju deca koja su alergična na jaja (čini mi se da nam je Bubin pedijatar rekla da mora da proba jaja prenego što primi vakcinu)?

Deca koja su alergicna na jaja ne primaju MMR vakcinu.Marku je alergo testom ustanovljena alergija na jaja tako da on jos nije primio ovu vakcinu.Posle nekog vremena se ponavlja alergo test, pa ako se utvrdi da vise nije alergican onda bi dobio vakcinu.Meni je doktorka dermatolog (kod koje smo isli zbog ekcema) rekla kako postoji ova vakcina iz koje je odstranjena komponenta koja bi izazvala reakciju (mada mi nije delovala nesto pouzdano jer nije znala da mi kaze ni kakva je to konkretno vakcina, ni gde moze da se nabavi....dok je nasa pedijatrica rekla da takva vakcina ne postoji i da moramo da sacekamo dok se ponovo ne odradi alergo test jer vecina dece nakon nekog vremena preraste alergiju na jaja.
Objavljena slika

#42 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 14 August 2008 - 08:31 AM

Mateja jos nije primio MMR vakcinu.Mi smo iz Srbije otisli nekoliko dana posle njegovog prvog rodjendana,a dr nam je na kontroli (sa godinu dana) rekla da nije obavezno da MMR primi bukvalno cim napuni godinu vec moze i kasnije.Kada smo dosli u Rusiju malo smo cekali, pa pole nekih 2 meseca odveli Mateju na kontrolu i ujedno se raspitali kada da ga dovedemo da primi MMR.Dr. (kucni prijatelj mog svekra) nam je rekao da se u Rusiji MMR vakcina uopste ne daje deci! Nisam bas sigurna da li je zabranjena,ali dr preporucuju da se ne daje detetu. Moze bez problema da se upise i u vrtic i u skolu bez MMR-a u kartonu.A u Srbiji je koliko znam obavezna? Mateja ovde nece ici u skolu...planiramo da se vartimo za par godina....Mnogo sam citala o famoznoj MMR vakcini po netu i apsolutno nista dobro nisam procitala....totalno sam zbunjena...
Objavljena slikaObjavljena slika

#43 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 14 August 2008 - 11:36 AM

Joj ne znam, sad sam i ja u frci oko Sergeja - mada jos ima vremena. Tek sad vidim ove postove od ranije i pitam se sta bih ja radila da je Filip slucajno bio alergican na jaja kada je primio mmr - jer mi apsolutno niko nije rekao ni da proba jaja ni da ne smije primiti vakcinu ako je alergican. Bas sam dosta obavijestena i mnogo citam, ali ovo mi je nekako promaklo. I samo hocu da kazem da sam se upravo jako iznervirala zbog takve neodgovornosti zdravstvenih radnika. A kada bi se nesto desilo, oni bi, naravno, rekli da su obavjestavali roditelje - i ko bi dokazao da nisu?!
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#44 Tasia

Tasia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 228 Postovi:

Objavljeno 14 August 2008 - 08:12 PM

Moji su primili sve vakcine i nijednom nisu imali nikakve reakcije (temparatura,povracanje...) a nadam se da nece biti ni posledica zbog njih.Prvi put cujem za ovu vezu jaja i MMR .
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#45 MajaK*

MajaK*

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1794 Postovi:

Objavljeno 15 August 2008 - 06:25 AM

Ni Mateja nije imao apsolutno nikakvih reakcija na vakcine koje je do sada primio.A za tu vezu izmedju jaja i MMR-a znamo, dr nas je, kada smo pricali o toj vakcini, prvo pitala da li je probao belance i da li je imao neku reakciju na njega.

#46 Mare*

Mare*

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7764 Postovi:

Objavljeno 15 August 2008 - 07:34 AM

Ma ja sam razocarana nasim zdravstvenim radnicima. Kao sto je napisala i anjaj ni nama niko nije rekao da dijete ne smije primiti MMR vakcinu ako je alergicno na jaje....dakle niko to nama nije ni spomenuo. Druga stvar insistiraju na vakcinaciji u dan, a onda kad dodjes u savjetovaliste taj dan kazu nema dr i dodjiite sutra ili za par dana. Onda recimo nema vakcina, samo ovu MMR smo cekali 5 mjeseci...mislim, nije strasno sto smo je cekali...ali me nervira to insistiranje u dan.

LdcBp1.png
CrL4p2.png

#47 3xMAMA

3xMAMA

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 10084 Postovi:

Objavljeno 15 August 2008 - 08:07 AM

Mi u Srbiji primamo vakcine i idemo u dz (imamo dvojno drzavljanstvo) i primamo vakcine na vrijeme, ali, eto, za jaja nam nisu nista rekli. :( Sreca, pa nije alergican, ali sta da se nadje neko alergicno dijete i primi mmr a ne obavijeste roditelje o tome?!Nekad odemo i u Bratuncu kod dr ali ovde je umjetnost \"navatati\" pedijatra. :(
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#48 Tasia

Tasia

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 228 Postovi:

Objavljeno 15 August 2008 - 08:07 PM

Originalno postavio/la majaimateja dr nas je, kada smo pricali o toj vakcini, prvo pitala da li je probao belance i da li je imao neku reakciju na njega.

Secam se da nas je doktor pitao da li je dete pocelo jesti jaja, ima li reakcije ali nije pricao o mogucoj vezi sa vakcinom.Mozda bi nam rekao da smo rekli da ima reakciju na jaja ,ovako je to verovatno smatrao nepotrebnim :zbunjen
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#49 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 09 March 2012 - 09:03 PM

http://www.facebook....04234299684425/

Ovo mi je bilo vazno da podelim sa vama,necu da sirim paniku,ali posle toliko zstrazivanja na internetu dodje mi da vristim zbog toga sta se radi po svetu,kod nas u srbiji je jos i dobro,u Americi,deca primaju preko 30 vakcina i stalno se ubacuju nove...i onda se pitaju otkuda autizam??? Pa ziva je,kao i aliminijum sastavni deo vakcine,a to su opasni neurotoksini.
Neko je pitao lekare koji preporucuju toliko vakcina malim bebama,da li bi oni pristali da u roku od godinu dana prime sve te vakcine,niko nije pristao! Zasto kada govore da su vakcine potpuno bezbedne?

#50 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 09 March 2012 - 09:18 PM

http://vaccineriskawareness.com/

evo i ovog sajta,ali pogledajte ovo:

http://vaccineriskaw...emember-My-Name

#51 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 12859 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 09 March 2012 - 09:42 PM

Narnija, u Švajcarskoj ni jedna vakcina nije obavezna. Ko hoće vakciniše decu, ko neće ne mora.
U Francuskoj je felika polemika oko vakcina. Ima roditelja koji su veliki protivnici i ne vakcinišu decu uopšte.

Nama su poslali pismo iz ministarstva prosvete (morali smo da im pošaljemo karton vakcinacija prethodno, to je obavezno) i - čestitali su nam što nam je dete uredno vakcinisano. Doktorka koja i sama ima decu koja su vakcinisana, preporučuje vakcine....

E sada, budi pametan....
Objavljena slika Lilypie Fourth Birthday tickers

#52 Narnija

Narnija

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 432 Postovi:

Objavljeno 09 March 2012 - 10:11 PM

To i ja kazem,budi pametan,cik...znam da za Svajcarsku,kod nes postoji nacin da se izbegne vakcinacija,na zalost moji su vakcinisani ali cu dobro razmisliti pre nego sto prime jos koju dozu u revakcinacijama,glava me boli od ove teme.Posle MMR vakcine Georgije je bio bolestan citava dva meseca,pocelo je istog dana kad je primio vakcinu...bronhitis,upale grla,temperatura,pa opet bronhitis,curi mu nos sa malim prekidima jos od tada...ne znam vise sta da radim,jos je i ekcem dobio po obrazima.

#53 cura fina

cura fina

Nikad ne ide kući

• Moderators
  • 7096 Postovi:

Objavljeno 09 March 2012 - 10:30 PM

ja sam jako srecna sto smo (bez malo)zavrslili sa tom temom.Najgore bi mi bilo da sam o svemu sama morala da odlucim....
Elem,danas sam se bas setila-nama firma "naredjuje" da se vakcinisemo protiv hepatitisa b....i to su nam dali istice rok do kada moramo da obavimo...jos koji mesec.

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika