Idi na sadržaj

Fotografija

Plodova voda? Pomoc!

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 maja021

maja021

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 07:39 PM

Molim vas da mi odgovorite,da li plodova voda moze da otice polako?ja sam u 41 nedelji trunoce i to su mi rekli a ja u cudu!

#2 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 07:42 PM

Curi vrlo malo, ako je puno i lije niz noge odmah u porodiliste.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#3 maja021

maja021

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 07:43 PM

ma da malo,samo malo.al nije mi jasno nista.kako plodova moze da curka.pukne ili ne?zar ne?

#4 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 07:45 PM

Ne znam tacno, ali ona po malo otice krajem trudnoce (ali vrlo malo).
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#5 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 07:45 PM

ne znam,mene su odmah zadrzali u porodilistu,cim je krenulo da curka...Nazovi doktorku i konsultuj se sa njom!

#6 maja021

maja021

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 07:47 PM

hvala vam ljudi!Ja ovde u Svedskoj pa mi sve bljak.Rekli su mi ako se do petka ne porodim stavice me na indukciju i bojim se kao.............:njumb

#7 kjarapg

kjarapg

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 07:48 PM

Meni je doktor rekao ako osjetim da mi curi plodova voda obavezno ga odmah zovem da ne cekam
Objavljena slika
Objavljena slika

#8 maja021

maja021

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 07:52 PM

da li to ima veze koliko sam otvorena jer ja nisam ni malo?

#9 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3183 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 08:11 PM

Nema veze sa tim...Sto si se tako uplasila, polako porodjaj brzo prodje. Samo se ti opusti i vrlo brzo ces biti sa svojim andjelom.
Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image

#10 maja021

maja021

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 08:17 PM

:)hvala vam svima..........puno,puno

#11 Cvetic

Cvetic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 6540 Postovi:

Objavljeno 27 February 2008 - 09:16 PM

Kada plodova voda otiče ,,pomalo\" došlo je do delimičnog naprsnuća vodenjaka. Kod nas te obavezno zadrže u bolnici bez obzira kakvo je naprsnuće u pitanju (potpuno ili delimično). Pre odlaska u bolnicu predlažu da odležiš dok voda ne stane da otiče (oko 30 min), zatim da se istuširaš i polako kreneš ka bolnici. Pucanje vodenjaka ne podrazumeva ni da će doći do kontrakcija ni da si počela da se otvaraš.Meni je vodenjak delimično prsao oko 19h. Oko 20h sam bila u bolnici, otvorena 1 prst. U 21.30h sam dobila prve kontrakcije, otvorena 5-6 prstiju. U 00.20h se porodila...

#12 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 28 February 2008 - 01:01 PM

Draga majo nista se ti nebrini ,sve ce ici kako treba nadam se...cuj kod mene je vodenjak pukao u 23.30 samo mi se niz noge sali voda vruca malo,i pomisli h jel se upiski ja ili je pukao vodenjak :tuzan,ko prvo pa nemas pojma kako to funkcionise,al sve u svemu ja sam se presvukla stavila higijenski ulozak i uputila se u bolnicu, a porodiliste iz kuhinje sa prozora ga gledam:)primila me je babica i rekla vasa je voda zelene boje ja sokirana:zbunjen,pitam sta to treba da znaci ,ona mi govori da se beba pokakila i da nemoze vise zeli da izadje napolje ha ha ha ja sretna sva,prikljucila me na aparate prati bebu i moje kontrakcije tamo oko 4 sata ujutro pregledala me je ponovo i rekla da nece biti nista do nedelju tamo oko podne...al voda je curi sve do k se nisam porodila na carski,znaci svaka smo prosle razlicitoOstani mirna pripremi se psihicki dobro i odmaraj se sto vise.SRETNO
Objavljena slika

#13 larica

larica

Junior Member

• Members
  • PipPip
  • 65 Postovi:

Objavljeno 28 February 2008 - 01:14 PM

Originalno postavio/la fahiraDraga majo nista se ti nebrini ,sve ce ici kako treba nadam se...cuj kod mene je vodenjak pukao u 23.30 samo mi se niz noge sali voda vruca malo,i pomisli h jel se upiski ja ili je pukao vodenjak :tuzan,ko prvo pa nemas pojma kako to funkcionise,al sve u svemu ja sam se presvukla stavila higijenski ulozak i uputila se u bolnicu, a porodiliste iz kuhinje sa prozora ga gledam:)primila me je babica i rekla vasa je voda zelene boje ja sokirana:zbunjen,pitam sta to treba da znaci ,ona mi govori da se beba pokakila i da nemoze vise zeli da izadje napolje ha ha ha ja sretna sva,prikljucila me na aparate prati bebu i moje kontrakcije tamo oko 4 sata ujutro pregledala me je ponovo i rekla da nece biti nista do nedelju tamo oko podne...al voda je curi sve do k se nisam porodila na carski,znaci svaka smo prosle razlicitoOstani mirna pripremi se psihicki dobro i odmaraj se sto vise.SRETNO

fahira, mozes li malo preciznije pisati. Izvini, ne zelim da me shvatis pogresno, ali tvoj post moram procitati nekoliko puta da bi shvatila sta zelis da kazes.

#14 Nikota

Nikota

Pishkota

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1696 Postovi:
  • LocationSkopje

Objavljeno 28 February 2008 - 01:28 PM

ne bi da se ponavljam samo dodajem da se slazem i potpisujem ono sto je rekla Cvetic!
Posted Image

#15 fahira

fahira

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1371 Postovi:

Objavljeno 28 February 2008 - 02:08 PM

:tuzan::D
Objavljena slika

#16 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 28 February 2008 - 05:56 PM

hm...meni je doslo do visokog prsnuca vodenjaka ali sam isto mislila da je normalno i javila sam se u bolnicu tek posle celog jednog dana...Zbog toga smo i ja i Anja bile pod antibioticima i zadrzane smo duze u bolnici...nekih 10 dana otprilike...Porodila sam se cak 15 dana pre termina!!!Eh da sam tada znala za forum pa da pitam...;););)

#17 milana

milana

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 480 Postovi:

Objavljeno 28 February 2008 - 06:16 PM

a ja sam se prvo otvorila s\'2 prstapa su mi busili vodenjak kad sam bila otvorena sa 4 prsta
Objavljena slika

#18 tasa

tasa

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 537 Postovi:

Objavljeno 28 February 2008 - 09:31 PM

Ja sam se oko 4 ujutru probudila baš mokra,tako da sam odmah znala šta je u pitanju,pre toga mi nije curila voda,tako da neznam kako to fukcijoniše.Inače nisam u opšte bila otvorena,kontrakcije nisam ni imala,tako da su me u 8 prikačili na indukciju.Porodila sam se 14,13 min.Samo hrabro,svaki je porodjaj drugačiji...

#19 anja&milena

anja&milena

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Postovi:

Objavljeno 29 February 2008 - 04:55 PM

Zna li neko sta je sa Majom?Do sad se sigurno porodila!!!!:pisbaba:aplauz:aplauz

#20 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 29 February 2008 - 06:07 PM

Originalno postavio/la anja&milenaZna li neko sta je sa Majom?Do sad se sigurno porodila!!!!:pisbaba:aplauz:aplauz

javice se ona....nase bebe ,predstavite se!!!

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika