Idi na sadržaj

Fotografija

Nasi zubi

• Please log in to reply
49 replies to this topic

#1 dinosaurce

dinosaurce

Senior Member

• Members
  • PipPipPipPip
  • 508 Postovi:

Objavljeno 30 January 2008 - 07:05 PM

Mojoj bebi jos nisu poceli da izbijaju zubi,vidim da dosta o tome pisete,jedva cekam,ha,ha,tako da sam se danas posvetila svojim zubima i otisla tetka zubi na pregled.Imam dosta dobre zube,28kom,iako imam 32 god jos nemam osmice,sve ostale imam i kao dete sam vodila racuna o njima,cim bih primetila nesto,odmah zubaru,pa su svi sanirani.Ali,izgleda da mi je trudnoca i dojenje uzela danak...Sad imam tri komada na tapetu.Danas radili gornju sesticu,nije bas bezazleno,morala je lek da stavi,jeste karijes,ali je doslo do desni,pa je krvarilo dosta dok je brusila.Sad moram lek da drzim 3 nedelje,pa plomba,a onda jos dva kom.Izgleda zbog kalcijuma koji mi beba uzima,moji zubi malo propali...Isla sam privatno jer ne mogu da cekam u drzavnoj bolnici zbog sisavca mog...A kao imamo kao porodilje pravo na besplatnu zastitu godinu dana,ali morala bih da idem ginekologu da mi produzi karton porodiljski,a kod nas je ludnica u cekaonici.Na prvi pregled posle c.r. sam cekala 2 sata,sta to ima veze sto je to mesec dana po porodjaju i zna se da je beba isto toliko stara...Bas nezgodno...Na drugi jos nisam ni isla...Moracu da se nakanim,ili mozda da cekam da dobijem,pa onda da odem...Kako se vi starate o svojim zubima?
Georginin drugi rodjendan je 11.08.2009.Novu bebu ocekujemo 12.08.2009.

#2 marry

marry

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1375 Postovi:

Objavljeno 30 January 2008 - 08:29 PM

ja sam po pitanju toga manijak.najvise sto mrzim je kvaran zub,jos ako vidim nekog bez zuba a jos plus mlad,najezim se od muke:mad:pre nekih desetak dana sam isla na servis :),jer prilikom jela polimio mi se zub(gornja setsica)pop...dela sam,nakon toga me je poceo da boli i drugi pa sam jedva cekala da to zavrsim vec jednom.imam poprilicno jake zube ali trudnoca je ucinila svoje.u skoli pamtim samo jednom da sam isla jer nije bilo potrebe .inace jako sam se plasila zubara ali posle trudnoce ne plasim se nicega.kad sednem na stolicu razmisljam samo o jednom kako cu da ustanem sa svim zubima i moci cu ko covek da se nasmejem.meni je brat zubar tako da kod mene nema zime,sad trenutno mi je na sesticu stavio lek i privremenu plombu da bih to moglo stajati nekih 6 meseci.a nazalost donja sedmica je morala da se izvadi :tuzan jer nije bilo spasa.popravila sam i u 5 mesecu jedan zub.brat mi je konstatovao da imam najgoru vstu kvara tj.kvari mi se koren a gledj ostaje bela tako da moze lako doci do ispadanja.zato vodim ovoliko racuna o zubima,jer jednostavno ocu da se smejem :bigsmile:bigsmile:bigsmile

#3 kjarapg

kjarapg

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1042 Postovi:

Objavljeno 30 January 2008 - 08:35 PM

Uh ja uopste nemam naviku da idem kod zubara:( a trebala bih,mada nemam pokvarenih zuba al eto cisto onako da prekontolisem a inace se grozim kad vidim nekom kvarne zube posebno prednje!!!!!
Objavljena slika
Objavljena slika

#4 Sasa

Sasa

Newbie

• Members
  • Pip
  • 23 Postovi:

Objavljeno 10 February 2008 - 03:13 PM

Redovno idem kod zubara i mrzim kada mi zub pokvaren,a tako sam i svoju kcerku naucila.

#5 jelenav

jelenav

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 4320 Postovi:
  • LocationNovi Sad

Objavljeno 10 February 2008 - 04:36 PM

Ja sam sad popravila svoj prvi kvaran zub. Idem cesto, inace.

Objavljena slika

Objavljena slika
baby development

#6 iva-sa

iva-sa

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Postovi:

Objavljeno 10 February 2008 - 10:20 PM

smejacete se ali ja sam se bojala zubara pa se neke zube zbog toga i unistila sad idem redovno i vise se ne bojim:aplauz
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#7 kketi

kketi

Newbie

• Members
  • Pip
  • 43 Postovi:

Objavljeno 29 September 2008 - 05:48 PM

:smug_b Ja sam imala strašan strah od zubara koji me prati od osnovne škole kada su se popravke i vađenja zuba radili bez anestezije. Pre dva meseca me je muka naterala da odem kod zubara i toliko je odličan zubar da ja sada idem kod njega jos uvek i popravljam sada sve što treba da se popravi. Nemam više strah i sama se sebi divim.
Objavljena slika

#8 n9akovic

n9akovic

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 13606 Postovi:
  • LocationZeneva, Svajcarska / Genève, Suisse

Objavljeno 10 October 2008 - 02:37 PM

Ne plasim se zubara, nikada nisam imala strah od istih. Prvo mi je zuve lecio covek koga sam obozavala, nas kucni prijatelj. Zvali smo ga Vasa-valcer. Onda mi je zube odrzavala baba-tetka, pa kci doticnog Vase, onda neka rodjaka i evo sada, posle tacno 8 godina provedenih u Zenevi imam svog zubara. Filip je stvarno odlican! Ne samo sto je Srbin poreklom i nas dobar prijatelj, nego stvarno odlicno radi. Profesionalno i veoma nezno. Ima \"laku ruku\".Veoma sam zadovoljna.Imam neki problem i evo drugi zub za redom mi sredjuje. Danas sam bila.... I ne boli me vise...

#9 bebara

bebara

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 10231 Postovi:

Objavljeno 10 October 2008 - 03:10 PM

Nek je zub prošao nije ni mene strah zubara nimalo.
Objavljena slika Objavljena slika

#10 mamasha

mamasha

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3323 Postovi:

Objavljeno 10 October 2008 - 04:23 PM

Ja jednom u godinu dana obavezno idem kod zubara. Posto su mi zubi uzasno nekvalitetni, uvek se nadje nesto za popravku. :(
Objavljena slika[/url]

Objavljena slika[/url]

Objavljena slika

#11 tica

tica

Member

• Members
  • PipPipPip
  • 234 Postovi:

Objavljeno 11 October 2008 - 11:46 AM

Sad sam se i ja setila da bi trebla posetiti cika zubara,bice bas zanimljivo...:(

#12 sanja.s

sanja.s

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1273 Postovi:

Objavljeno 26 April 2009 - 10:30 PM

Joj...pre neki dan zaboleo me polomljen zub nagutala sam se lekova a inace se uzasno plasim zubara.....poslednji put smo se videli u osnovnoj skoli 95 god...davno bese, ali posto je sada krenula upala i kesica je pukla cekam da se malo sredim pa da ga konacno posetim.uzasno se plasim.bice veseloo:tuzan :P :P
Objavljena slika
Objavljena slika

#13 SAM

SAM

Nikad ne ide kući

• Administrators
  • 7883 Postovi:

Objavljeno 27 April 2009 - 06:28 AM

U principu imam dobre i zdrave zube, zubara se ne plasim i cesto ga posecujem....
Objavljena slika

Objavljena slika

#14 winterbaby

winterbaby

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8843 Postovi:

Objavljeno 27 April 2009 - 06:37 AM

MM je poslednji put poveo Akija sa sobom kad je bio kod zubara. Dete je prestojalo pored vrata dok je zubar intervenisao. Posle mu je pogledao zubiće i namazao ih. Na kraju su ga pitali jel bilo strašno. Kaže: \"Nije strašno, ali je jezivo!\":ketBaš tako. Ni ja se ne plašim zubara, samo se naježim kad pomislim zzzzzzzzzzzzzuuuuuuuuuu
Objavljena slikaObjavljena slika

#15 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3059 Postovi:

Objavljeno 22 May 2009 - 09:32 PM

Poslednjih meseci ja ne izlazim od zubara! Ne znam sta se desava. Uvek sam isla redovno bas zato sto mi i nije neki kvalitet.Evo vec treci zub lecim u poslednja tri meseca. Danas mi je cackao zub i stavio lek a sada me bolucka. Moracu sutra opet da idem :tuzan
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 sanja.s

sanja.s

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1273 Postovi:

Objavljeno 23 May 2009 - 12:25 PM

bila sam 15 maja i tada mi je rekao da sam dobila infekciju desni i ceka da se sanira pa ce da ga izvadi.ti je prvi zub koji cu morati da izvadim :tuzan ipak sreca da je samo jedan svi ostali su mi ok ako se izuzme to da moram da zamenim 3 plombe i skinem kamenac.zadovoljna sam svojim zubima posle dve trudnoce i toga da 14 godina nisam isla kod zubara:P:P:P
Objavljena slika
Objavljena slika

#17 olja13

olja13

Nikad ne ide kući

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3059 Postovi:

Objavljeno 23 May 2009 - 12:32 PM

Jao ninaana, ja kad ne bih isla 14 god kod zubara on vise ne bi imao nista da mi popravlja!
Objavljena slika

Objavljena slika

#18 sanja.s

sanja.s

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1273 Postovi:

Objavljeno 23 May 2009 - 02:59 PM

sreca da samo toliko ima da mi radi posle toliko godina, inace se puno plasim zubara.:tuzan
Objavljena slika
Objavljena slika

#19 IVANAMAMA

IVANAMAMA

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1697 Postovi:

Objavljeno 23 May 2009 - 04:25 PM

e ja se mucim sa zubom evo tri dana , sva lijeva strana mi je natekla , zub me uopste nije bolio al preksinoc mi preko noci otekne , cijelu noc nisam zaspala od bolova , iskoci mi fistula , ja juce kod zubara on kaze ovo je hronicna upala zuba , rezao mi sa skalperom i stavio neki lijek , kao dren da se to cisti , otok je poceo da spada i ne boli vise , al najgore mi sto ga moram vadit i to operacijom ..... inace mi zub pod plombom.....
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#20 sanja.s

sanja.s

Posting Freak

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1273 Postovi:

Objavljeno 23 May 2009 - 07:52 PM

IVANAMAMA jel ti dao nesto za upali? ja pijem Cliacil 1.200.000 i Orvagil D.
Objavljena slika
Objavljena slika

0 korisnik/a čita ovu temu

0 članova, 0 posetilaca, 0 anonimnih korisnika